Esileht Koolilaps Trennivahetus või -ärajätmine keset õppeaastat?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Trennivahetus või -ärajätmine keset õppeaastat?

Postitas:

Minu poeg ei ole kunagi just liiga palju liikuda armastanud(osalt ehk tema enda eripära, osalt isa eeskuju) – kõik sellekohased algatused on tulnud minu poolt ja nii olin mina see, kes siis kui ta veel väiksem oli temaga igasuguseid “õueaktsioone” ette võttis – olgu siis uisutamine, kelgutamine ujumine, rattasõit jne.
Ilmselgelt on nüüd, kui ta on 14 aastane, see juba ammu minevik ja nii on poja ainsaks liikumisvõimaluseks jala koolinminek(aga seegi on lühike maa, kuna kool lähedal), kord nädalas topeltkehalise kasvatuse tund pluss kaks korda nädalas ujumistrenn.

Kuna ujumisetrennis on ta käinud ühes kohas juba viis ja pool aastat, siis ilmselgelt on see teda ära tüüdanud…kuid mingis teises trennis ta pole ka tahtnud käia, ja mina olen siiani ikkagi proovinud teda mõjutada, et ta jätkaks. Olen pidanud ka ujumist üheks parimaks võimalikuks alaks talle, sest seal ei ole vaja tingimata meeskonnaga arvestada -see talle keerukam (trenn on küll grupis, kuid igaüks siiski tegutseb seal ju omaette võrreldes nt meeskondlike aladega), samuti mõtlen, et vähemasti ta on selle trenniaja sunnitud olema liikumises, kui ta juba kord basseinis on.

Viimastel kuudel olen kuulnud tema pahameelt selle üle, et trenni minnes peavad nad riided mahutama trennikaaslasega kahekesti ühte väikesesse kappi, ja seepärast on ta avastanud nipi, et hilineda – siis saab ta omaette kapi. See on aga muutunud süstemaatiliseks ja nüüd on tulnud treeneriga seepärast pahandus. Eile rääkis poeg mulle, et ta tahab trennist üldse ära tulla ja oli väga pahane kui kuulis et olin just mõnda aega tagasi poolaasta õppemaksu(kuni juuni lõpuni) ära maksnud.

Mida teha?
– kuna pojal puhul on teemaks aastate pikkune võitlus netinuti sõltuvusega, ei taha ma kuidagi järele anda, olen mures poja tervise pärast, ka kehakaal kasvab(selle peale ta ise ütleb, et tahabki ülekaaluline olla(iseenesest veel vast ei ole 174/ 74 – kuid eks suund sinnapoole on). Trenniminek on pea ainus koht, kus ta pärast kooli maailmaga suhtleb(ja sedagi niivõrd kuivõrd)
Kuid kuidas saada teda selle punktini, et ta ise seda sooviks, seda ei ole ma suutnud aastate jooksul välja mõelda…
Olukorra teeb keeruliseks see, et poeg elab pärast lahkukolimist (7 a tagasi) nii minu kui isa juures, ja kahjuks isa lapse isa ei ole samuti väga sõber liikumisega. Aga siiani on ta vähemalt toetanud seda, et ühes trennis peab poeg käima. Kuidas nüüd targalt toimetada?
Pojal üldse praegu selline üsna depressiivne hoiak kogu elu suhtes, ja vastumeelselt trenni minemine asja ei paranda, teda tundes, siis varsti korraldab ta asja nii, et ta sealt trennist välja visatakse…
Ehk on kellelgi häid kogemusi?
Tunnistan, et ma ei julge küll lootma jääda, et kunagi ta ise tahab liigutama hakata. Liiga palju on elust näiteid, et kui see õige aeg lapsevanemate poolt maha magatakse või käega lüüakse, siis hiljem omaalgatuslikku tahet ei teki.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris esimeste emotsioonide ajel ei luba kohe katkestada olemasolevat trenni, aga pikemal kaalumisel/arutelul küll. Tingimusel, et otsib (olen ise valmis vajadusel ka pakkuma omal poolt võimalike variante, et lapski hakkaks natuke laiemalt mõtlema) omale sobivama liigutamise trenni, kuhu ta tahab ise heal meelel minna.
Kui mees siiamaani on toetanud mõtet, et laps käib trennis, siis aruta ka mehega, äkki siiski isaga vestlus suunab end kokku võtma olemasolevaks trenniks või suudavad kahe peale mingi muu teema välja mõelda.
Miks peaks koos aktiivselt tegutsemine ilmtingimata möödanik olema. Ma küll veel oma 14-aastasega käin nädalavahetuseti ka koos aktiivselt tegutsemas ja/või käib ta omaette (vahest sõpradega) väljas liikumas oma valitud tegevustega. Muidugi olen hoidnud tema väikelapse east saadik seda joont, et iga päev käiakse väljas ja/või tehakse midagi aktiivset (ja ise eeeskujuga kaasa löönud), seega see ilmselt nii sisse juurdunud, kuigi mees ka hulga “loodrim”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nad kahekesi kappi peavad jagama? Kuna treenerilt juba tuli tagasiside, et hilineb siis mina räägiksin treenerile ära hilinemise tagamaad. Hetkeprobleem (oma kapp) ju väga lihtsalt lahendatav (kuni järgmise etteheiteni).

Mis puutub pooleli jätmisse siis ainult asenduse valimise teel.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vaidleks vastu – nägime pojaga kurja vaeva, et läheks trenni, ikka lõppes paari kuu pärast ja vahest pisaratega – no, mis sa sunnid. Tegelesime ise – ujujmine, suusatamine, käisime rattaga sõitmas, õhtuti staadionil jooksmas, palli viskamas jne. Kuskil 13-14 hakkas ise megalt trennis käima, jooksmas jne. Nüüd on väga sportlik – 4x nädalas on jõusaal, käib õhtuti jooksmas jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mas pakun ka välja, et räägi kõigepealt treeneriga seda ühise kapi jagamise asja. Ja ka pojalt võiksid uurida, kas ta tahaks edasi käia, kui tal oleks võimalus eraldi kappi kasutada.
Teiseks tuleks temaga rahulikult läbi rääkida, mis trenni ta ujumise asemel oleks nõus tegema.

Ja tõesti, kui ikka laps kohe üldse ei taha, siis on minu arust vale jõuga sundida. M;is kehakaalu puutub, siis kodune toidutegemine on ilmselt siiski sinu töö? Võid proovida väga-väga tervislikult seda tööd teha.

Ehk ongi laps nõus hoopis näiteks sinuga koos käima jalutamas värskes õhus paar korda nädalas, või nädalavahetuseti. Ei pea ju laps tingimata iga tööpäeva õhtul kuskil trennis käima. Ma saan aru,e t siin on muidugi mure veel nutisõltuvusega. Aga äkki otsite mingi huviringi, mis poisile põnev oleks? Mingi progemise vms? Robootikavärk?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen selles osas üsna konkreetne: trennidest niisama keset aastat ära ei tulda, seda eriti nii suure lapse puhul.
Liiatigi, et raha on makstud.
Mina ütleks, et raha on juunini makstud ja seni käib, kui pärast veel tahab trenni vahetada, siis palun.
Kapiprobleemi osas räägiksin treeneriga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et võiks olla kaks põhimõtet – aasta keskel trenni pooleli ei jäta ja vanast trennist võib ära tulla ainult siis, kui midagi muud on asemele leitud. See muu asi võib häda pärast olla ka mingi muu hobi, mitte otseselt trenn – põhiline, et on miski, millega tõsiselt tegeleb ja ei istu ekraani taga.
Minu poeg ka samas vanuses trennis ei käinud, aga ta käis kunstikoolis, kus koormus oli 10 tundi nädalas ning oli muidu suhteliselt liikuva eluviisiga, lisaks oli veel aktiivne ühes noorteorganisatsioonis. Hiljem, gümnaasiumi ajal, läks omal algatusel üsna suure koormusega trenni ja nüüdseks on noormees (vanust juba 20+) üsna sportlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lugenud pikast jutust välja põhjust, miks trennist ära peaks tulema.
Et jääks veel rohkem aega nutiseadmele?

Pingeid ja muresid teil muidugi on, äkki psühholoog või nõustaja aitaks nendest üle saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaamatu miks emme peab lahendama 14 aastase kapiprobleeme…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps Trennivahetus või -ärajätmine keset õppeaastat?