Esileht Veebikonstaabel Trepikojas suitsetamine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Trepikojas suitsetamine

Postitas:
Kägu

Probleemiks on siis suitsetavad naabrid trepikojas. Teame kellega tegu, neile on öeldud, et ei suitsetaks, sildid on väljas, et suitsetamine keelatud, kuid ikka on trepikoda igapäevaselt paksult suitsuhaisu täis, vahel pressib ka korterisse. Mind häirib väga, sest mul on kaks väikest last ja nemad peavad seda sisse hingama. Mida ette võtta? Seaduses on küll kirjas, et suitsetamine on keelatud ja järelvalvet peaks teostama politsei, kuid kas ka päriselt politsei üldse sellise asja peale välja tuleks ja vähemalt trahvigi teeks, äkki siis hakkavad inimesed ka teiste peale mõtlema?

Aitäh vastuste eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
andero-

RE: Trepikojas suitsetamine

Tere

Sellise asja peale politsei välja kutsumine ei pruugi anda soovitud tulemit. Põhjus on väga lihtne, ühe sigareti tõmbamine võib võtta oluliselt vähem aega kui patrullil väljakutsele saabumine. Seega võib kujuneda olukord, kus patrulli saabumise ajaks on trepikoda inimestest tühi ja endiselt suitsu täis. Kahjuks aga suitsu järgi ei õnnestu kindlaks teha, kelle tekitatud see on.
Mida siis teha? Parim lahendus oleks reaalselt esitada avaldus politseile menetluse alustamiseks. Avalduse saab esitada nii elektrooniliselt kui paberil jaoskonnas. Elektroonilise avalduse vorm ja selle esitamise juhend: http://www.politsei.ee/et/nouanded/kannatanule/esita-avaldus/index.dot
Soovitaksin enne seda suhelda naabritega, selgitamaks välja, keda see veel häirib ning kes neist oleksid nõus tunnistama, et on näinud naabreid trepikojas suitsetamas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Trepikojas suitsetamine

Rohkem osavõtlikkust inimesed.

Minu naaber oli kõva tümaka kuulaja ja seda päise päeva ajal. Mingi aeg sai seda talutud, kuniks enam ei suutnud selles pidevad müras elada( siinkohal pean mainima, et see naaber elab üldse teised trepikojas ja meil on 2 korterit veel vahel, seega võite ette kujutada, mis tunne seinatagustel naabritel võis olla).

Lõpuks võtsin paberi ja pastaka, kirjutasin avalduse valmis ja läksin käisin naabrite uksed läbi,kogusin allkirjad nendelt, kellele veel peale minu see tümakas ei sobinud ning siis siirdusin oma avaldusega konstaabli juurde.

Kuna see hetk, kui ma konstaabli juurde läksin käis ka kõva tümakas seal, siis konstaabel läks kohe asja uurima(elan väikses linnas) ja ise veel ütles, et seal ju elab ema-isa koos kooliealise lapsega, et kes seal seda muusikat saab kuulata päise päeva ajal, kui nad tööl-koolis on.

Ja mis välja tuli, see koolijüts kuulas seda tümakat keset päist päeva ja tegi koolist poppi.
Ja tulemus peale konstaabli külastust: vaikus, haudvaikus. Juba pool aastat saab rahulikult elada ja ei pea seda õudsat klubimuusikat kuulama.
Eks sai ka vanematega korralik vestlus maha peetud arvatavasti.

Seega, soovitan teemaalgatajale sama, et kirjuta avaldus valmis, kogu naabritelt allkirjad ja mine konstaabli juurde.

0
0
Please wait...

Postitas:
Maarja

RE: Trepikojas suitsetamine

Väga hea ettepanek Kägu poolt, positiivsed näited julgustavad ka teisi! Tavaliselt kannatavad lärmi ja suitsetamise tõttu kõik selle koridori elanikud ja koostöös on tõesti parem neid asju ajada!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Trepikojas suitsetamine

Mõte on iseenesest hea, teostus on teine asi. Oleme ise elanud siin küllaltki lühikest aega, naabrid siin kokkuhoidvad ei ole, pigem vastupidi (loobitakse prügi maha ja teiste postkastidesse, välisuks jäetakse lahti, kuigi ka see on keelatud, on ka lärmamist ja lõhkumist ning kõigile ei julgegi ukse taha minna). Kuna on aru saada, et vahepeal ka teised naabrid kõnnivad suitsuga trepikojast läbi või osad teevad üldse toas, siis arvatavasti neid ei häiri ka see, kui keegi vahepeal trepikojas suitsetab. Kui ma üksinda avalduse teen, siis sellest ka vaevalt kasu on, sest siis ju pole jällegi kedagi, kes tõestab.

Õnneks on tegu üürnikega ja ehk on kasu korteri omanikuga vestlemisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
andero-

RE: Trepikojas suitsetamine

Selle avalduse osas saavad tunnistajateks olla ka Teie enda pere liikmed. Seega ei ole probleemi ka sellest, kui ei saa naabreid kaasatud sellesse.

0
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Veebikonstaabel Trepikojas suitsetamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.