Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibulised ja triibupüüdjad jutustama :)

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 126 )

Teema: Triibulised ja triibupüüdjad jutustama :)

Postitas:

Tere!

Küsimus Vaprale. Mainisid triibupüüdjates, et saad mingi päev mehe testide tulemused ja pakkusid, et võid neid jagada, kui keegi soovib. Mind huvitab, et mis need tulemused näitasid? Huvitab just seetõttu, et kui ma õigesti mäletan, et tegite enne koduse viljakustesti mehele ja see näitas madalat viljakust – kas oli nii? Vaatamata sellele õnnestus rasestuda, see on nii hea uudis. Aga huvitav oleks teada, et mis need arstide poolt kinnitatud tulemused olid.

Triibupüüdja Liblikas

Liblikas, mul tulemused ees aga tõlgendada ma neid ei oska, arsti juurde mees alles läheb selleks. Aga jagan hea meelega, äkki teie oskate:

Sperma kogus: 2,6 ml
Spermatosoide: 55,50
Edasi liikuvaid: 43%
Kohapeal liikuvaid: 21%
Liikumatuid: 36%

Morfoloogia:
Normaalseid: 6%
Peadefektiga: 72%
Keskosa defektiga: 58%
Sabadefektiga: 46%
Arenguvigadega: 0%

Baktereid: mõõdukalt
Viskoossus: <2

Vapper(41) 5+1

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 20.04 13:25; 20.04 13:33; 27.04 22:33; 29.04 09:00; 29.04 11:36; 15.05 08:45; 15.05 10:53; 26.07 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vapper, need ei ole irratsionaalsed hirmud- selles etapis rasedus ongi väga õrnas faasis. Ja kindlasti ei ole sa laisk, vaid vajadki nyyd palju rohkem puhkust. Kuula oma keha. Mul tuli totaalne rammestys kuskil kaheksandal nädalal- enne seda eriti ei iiveldanudki. Ja siis ma totaalselt laibastusin- peale tööd ei jaksanud mitte midagi teha. Pmst vaatasin, kuidas tolm kasvab ja ei tundnud syymekaid, sest ma lihtsalt ei suutnudki midagi teha. Nyyd on 13+1 ja energia hakkab vaikselt taastuma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul näiteks energia rasedusega läks ja kadunuks ta jäigi 😀 Mingit erinevust võrreldes 20.nda nädalaga või 8.nda nädalaga ei näe. Väljaarvatud see, et praeguseks on ka muidugi füüsiliselt tunda, et keha väsib. Aga sellist asja, et energia kaob ja siis tuleb tagasi, nagu paljudel, minul kahjuks ei olnudki. Vaevalt, et raseduse teises pooleski olukord paraneb . Pigem ootan pikisilmi koduseks jäämist.. Kõige tavalisemad jalutuskäigudki on nii väsitavad. Tublid naised, kes suudavad raseduse ajal ka kerget füüsilist teha. Mõõdukalt tuleb kindlasti kasuks liikumine aga no kui alguses sai lubatud, et homme ja homme siis praeguseks hetkeks näen iga päevaga, et see harjumuse kujundamine muutub raskemaks. Ma usun, et neil naistel kes juba enne rasedust on olnud aktiivsed ja sportlikud, et neil on kindlasti kehal rasedusega palju kergem toime tulla. Mina olin üsna laisakene ja oleksin ma vaid teadnud, et keha nii kangeks ja valusaks muutub, ma oleksin end paremini ette valmistanud. Minu KMI enne rasedust oli 26.4 ja see peaks olema kergelt ülekaalus juba.

P. 20+1

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.04 17:40; 19.04 00:54; 20.04 19:44; 23.04 20:58; 24.04 22:06; 28.05 00:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Kaua läks aega, et triibud saada?
Püüdsime alates mai lõpust 2018. Õnnestus jõulupühadel, uuel aastal(2019) tulid triibud.
2. Mis DPO päeval testisid?
Ov teste ei teinud, jälgisin äppi ja oma keha. Ja just jõulupühade paiku oli ov ja täitsa tugevalt valus munasarjade valu. Mõtlesin veel et jube imelik, et nii valus, miks küll. Aga tundub et siis just õnnestuski.
3. Millised olid esimesed tunnused (kui veidrad nad ka poleks :D) minul hakkas selle(kolmanda) rasedusega kohe iiveldus+oksendamine. Hästi tugevad peavalud. Seekord hakkas imelikul kombel rindade valulikkus alles 10.nädalal.
Endiselt halb olla + eelnevast rasedusest tuttavad sümfüüsi valud. Rasedust praegu 19+0 ja peaks kolmas poiss saabuma.

Muna????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oiii, nii tore on siin näha nimesid, varasematest triibupüüdmiskuudest: Aa, H.N, Muna, rääkimata muidugi Vaprakesest, kes veel meie seas paanitseb 🙂 ja ka kõik teised. Tervitused teile! 😛

Vapper – parim asi, mida teha saad, on tõesti püüda olla võimalikult rahulik ja soovituslikult ära guugelda endale uusi muremõtteid külge. Pole küll ise rase olnud ja ilmselt pole mul õrna aimugi, mida sina tunned, aga sulle elavad nii-nii paljud kaasa – kuidas ei saa siis hästi minna! 🙂

Keegi küsis kehakaalu kohta. Otsustasin jagada oma väikest kogemust kaalulangetamise osas:

Mina olin ka BMI järgi juba kergelt ülekaaluline, õnneks küll alumise piiri peal, aga siiski. Tänaseks olen saavutanud normaalkaalu, vähem kui poole aastaga kaotanud pea 6 kilo. Kuisjuures, kui ikka isu tuleb, söön kõrpsu ja kommi ja shoksi ja misiganes ehk endale reaalselt midagi ei keela. Õnneks liiga tihti nende järele ei isuta. Ainus asi, mida reaalselt muutsin, oli see, et õhtusöögiks ei tee enamasti kartult/makaroni lihakraami kõrvale, vaid teengi suviselt värskeid salateid ja sellest täitsa piisab. Samuti olen püüdnud pigem kasutada ahju liha/kala/kana valmistamiseks, mitte praadinud pannil. Rapsiõli vahetasin oliiviõli vastu välja ja noo saia ma pole ka väga söönud juba pikemat aega – eelistan leiba.

Kuisjuures, need muudatused tunduvad üsna pisikesed olevat, ma üldse ei tunne puudust neist asjadest, mis olen sujuvalt õhtusöögist välja jätnud või välja vahetanud muu asja vastu. Kõht saab maitsvat toitu täis! Seega ei loe ma seda isegi mitte dieediks. Seda enam, et aeg-ajalt satub siiski ka kartul, makaron ja sai mu söögiks, kuid seda harva ja ilma igasuguste süümekateta. 🙂 Ehk on kellelegi minu nippidest kasu ja saab ka veidikene tervislikult, mugavalt ja koduselt kehakaalu alandada 😛 A, trennis käin ainult kord nädalas, aga olen aru saanud, et suurim tähtsus kaalulangetamisel on tõesti puhtalt toitumisel.

Kuisjuures olen terve elu olnud piitspeenike, aga khmmkhmm, mehega koos elades hakkasid need lisakilod kogunema ja kui mu kaal juba 80le hakkas lähenema, siis oli mul juba väga raske olla (Olen 170 pikk), sest keha polnud absoluutselt harjunud sellise asjaga – keha oli harjunud kandma vaid nahka kontidel. Oma olukorrast lähtuvalt olen lugenud selle kohta omajagu ja 2 põhilist asja, mis ehk võiksid kedagi meist aidata rasestumise osas:

* Mitmed naised on öelnud, et nemad on võimelised jääma rasedaks vaid kindlas kehakaalus. Ehk kui kaal on liialt väike või liialt suur, siis pole õnnestunud jääda ja kui on kehakaalu saanud teatud vahemikku, on koheselt õnnestunud. Ja seda mitme lapsega, seega võib täitsa tõepõhi all olla. Samas, mine võta nüüd kinni, mis see “sinu” õige rasestumisekaal on, eks?

* Kuskilt lugesin, et kui kehakaalu alandada vähemalt 5%, on juba rasestumisvõimalus oluliselt suurem. See loomulikult kehtib siis naistele, kes on tõesti ülekaalulised. Veidike ülakaalulist ilmselt niisuurt rõhku ei mängi rasestumisel, aga samas – mine sa tea…

Minu kaaluprobleemid pole küll võrreldavad siin teemapüstitajaga ja rasedust mulle need lahendused veel toonud ei ole, aga ehk on siiski ka sulle (ja teistele kaaluga maadlejatele) abi nendest minu nippidest lihtsalt kaalulangetamisel 🙂

Elli-Ly

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommik kõigile!:)
Meie saame täna alates kella 14st veretesti vastused teada. 4 aasta sees oleme teste teinud küll ja küll, aga loobunud,sest ei jää rasedaks. Ma loodan,et tänane toob meile rõõmusõnumi ja mees saab lõpuks meestearsti mõtte peast visata ja ei pea enam arvama,et ta ei saagi lapsi. Ärevus on mega! Vastu eilset juba oli, kui tegin testid ja asi seal peal kahtlane oli. Ootasime,et saaks veretesti tehtud ja ehk tehakse ka UH, mis annaks kindla vastuse. Kahjuks selgus, et peame veel ootama kuni tänaseni ???? 4 aastat kas nüüd siis ta tulebki!!?? Planeerides ei saanud me ainsatki triipu, isegi õrna mitte. Nüüd, kui me otseselt pole planeerinud,kuid soov on mõlemal endiselt alles,lihtsalt lootus jääda on kuidagi ära vajunud ja mees viibib töö tõttu kodus ainult 1 nädala 1 kuus praegu veel,siis on see meile MEELETU õnn,kui nüüd jäin 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elli-Ly, aitäh nende soovituste eest. Ma ise olen normaalkaalu ülemisel piiril ja olen näinud mitu aastat kõvasti vaeva, et langetada need 6-7 lisakilo, mis minu jaoks meelepärasest kaalust üle on. Sinu soovitustest saab tõesti mõned endale nõuks võtta 🙂

Liblikas

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.04 09:37; 18.04 15:52; 20.04 13:11; 23.04 11:59; 02.05 09:54; 03.05 08:57; 31.07 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel tuli meelde, et suhkrut vähendasin ka ja seda samuti kogemata. Nimelt varasemalt armastasin teed juua hästi magusalt – nu ikka 4 tl vähemalt, kohvi sisse panin u 2tl. Mett panin vaid teatud teede sisse, sest kuigi mulle meeldib meega tee, siis ei meeldi mulle see, kuidas nt piparmündi maitselisest teest saab kiirelt meemaitseline tee, seega kasutasingi pigem suhkrut. Igaljuhul üks õhtu, kui mees mulle teed tegi, siis ei pannud ta suhkrut üldse mu tee sisse ja ma ei mäletagi, mis põhjusel ma ei läinud seda suhkrut otsima. Alguses krimpsutasin nina, kuid mõne aja pärast lausa hakkas meeldima – nii sai minu 4st tl suhkrust 0 tl suhkrut. Sellele aitas kaasa ka põietee tegemine ravi eesmärgil, kuhu samuti ju suhkrut ei lisanud 😀 Tänu sellele vähendasin ka kohvil suhkrut, pannes nüüd vaid lusika otsatäie tassi kohta. 🙂

Ja niimoodi 100grammi haaval kolisevadki kilod alla poole. Aaa, kuna mees ostis kaalu (mille lubasin välja visata), siis see andis veel omakorda hoogu juurde ja täiesti traditsiooniline on hommikul esimese asjana kaalule astuda nii minul kui mehel. Seda suurem on rõõm, kui näed, kuidas tegelikult ka number muutub. 🙂

Räägib Elli-Ly, kes parasjagu pugib komme kahe suu poolega 😀 Päevad algamas, mis teha….

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jap täpselt , mina pole juba aastaid teed suhkruga joonud, miks hakkasin ilma jooma, sest esiteks hakkasin jooma selliseid teesid nagu roheline tee , mattet jne.
Ja väike muutus võib juba palju muuta kaalus. Kohvi joon ka kuidas kunagi, kookose suhkruga ja pruuni suhkruga ka vahest ilma. Komme ma väga ei fänna , pigem tükk head kooki????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu “probleemiks” on pigem madal kehakaal. Võib-olla on see ka üks mitterasestumise põhjuseid. Naistearst ka kunagi ütles, et rasestumiseks on vaja teatud protsenti keharasva. Söömisega mul probleeme pole, toitun tervislikult ja korralikult, kuid samas ka ebatervislikult – minu nõrkus on kommid ja sokolaadid, mida iga päev lisaks tavatoidule ohtralt söön. Olen suhkrusõltlane. Aga toitumist jälgima hakata oleks liiga suur stress, kuna niigi on nii palju muresid, millele mõelda. Mul stressiga kaal alati langeb, praegu tunnen, et olen siiski natuke suutnud juurde võtta ning hea meel selle üle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üsna pikalt varem triibupüüdjates ja IVF-teemades kaasa rääkinud. Veeren siin vaikselt ja kirjutan rohkem oma kuu FB grupis viimasel ajal.

1. Kaua läks aega, et triibud saada?
Meil läks aega täpselt 2,5 aastat. Probleemiks minu endometrioos (mis on ka raseduse ajal muret tekitanud) ning mehe vähene sperma kogus. Hakkasin triibupüüdjate teemas aktiivsemalt kirjutama kui olime umbes 6-7 kuud püüdnud. Lõpuks jõudsime kaks IVF täisringi teha aga rasedaks jäin spontaanselt kohe peale ebaõnnestunud IVF tsüklit.

2. Mis DPO päeval testisid?
Testisin dpo12 ja sain tugevad triibud. Mäletan, et ma näpistasin ennast, sest arvasin, et äkki see on uni 😀 Ma polnud muidu üldse testija tüüp aga sel korral tegin kuna pidin hambaarstile minema samal päeval.

3. Millised olid esimesed tunnused (kui veidrad nad ka poleks :D)
Iga päev alates dpo6 või 7 oli imevähene pruunikas veritsus kuni selle päevani kui oleks päevad pidanud tulema. Paar päeva enne testimist märkasin, et suu ümber oli tekkinud punane lööve (perioraalne dermatiit). Rinnad ei läinud üldse valusaks ja puudusid ka PMS sümptomid. Üldse enne viiendat nädalat ei olnud mingeid raseduse sümptomeid peale gaasi. Enamik asju, millest olin triipe püüdes lugenud, tulid alles järgnevatel nädalatel.

P, mul on energiaga umbes samad lood olnud. Ei olnud ma teisel trimestril ka üldse selline rõõsa ja energiline rase. Hiljem kuulsin, et 20.-24. nädalal toimub kasvuspurt ja siis ongi enamasti veel eriti halb olla (väsimus, tujukus jne). Kuskil alates 25. nädalast läks veidi paremaks aga siis tuli kolmas trimester peale ja rauavarud on kah väga madalad…

Mäletan, et kui mul teine IVF täisringi siirdamine ebaõnnestus, siis keegi kirjutas IVF teemas, et “ükskord me võidame niikuinii”. Seda ma tahakski öelda, et “ükskord tulevad need triibud niikuinii” 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu “probleemiks” on pigem madal kehakaal. Võib-olla on see ka üks mitterasestumise põhjuseid. Naistearst ka kunagi ütles, et rasestumiseks on vaja teatud protsenti keharasva. Söömisega mul probleeme pole, toitun tervislikult ja korralikult, kuid samas ka ebatervislikult – minu nõrkus on kommid ja sokolaadid, mida iga päev lisaks tavatoidule ohtralt söön. Olen suhkrusõltlane. Aga toitumist jälgima hakata oleks liiga suur stress, kuna niigi on nii palju muresid, millele mõelda. Mul stressiga kaal alati langeb, praegu tunnen, et olen siiski natuke suutnud juurde võtta ning hea meel selle üle.

Mul ka alakaal. Samas günekoloog erilist selle kohta midagi pole öelnud, kuna mul see alakaal tundub geneetiline et pole kunagi mitte-alakaalus olnudki elus ja tsükkel regulaarne olnud, siis on arvand et ju siis minh keha jaoks nii peabki olema. Samas lapsi mul veel pole, et eks näis, kas see võib olla probleem või ei.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin täna esimest korda arstil ja tuksuv südameke nähtud. Tähtaeg nihkus vist natuke edasi, eks ta jääb kahe kuu piirimaile.
Tunnustest veel,ühe eelkirjutaja jutu peale meenus, et mul lõid punnid näkku. Muidu enamvähem näonahk, aga äkitselt oli kole palju punnikesi. Rinnad natuke tundlikumad, aga meenutab ikkagi päevade aegset tundlikkust, seega väga kindel sümptom pole.
Imelikud,väga emotsionaalsed unenäod tulid ka varakult.
Naljakas on see, et kuigi alles teine kuu, siis vats on juba ette kasvamas ja pean riietust planeerima, et ei torkaks silma. Facebookis endiselt ei taha väga sõna võtta, kuniks järgmine ultraheli tehtud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin täna esimest korda arstil ja tuksuv südameke nähtud. Tähtaeg nihkus vist natuke edasi, eks ta jääb kahe kuu piirimaile.

Tunnustest veel,ühe eelkirjutaja jutu peale meenus, et mul lõid punnid näkku. Muidu enamvähem näonahk, aga äkitselt oli kole palju punnikesi. Rinnad natuke tundlikumad, aga meenutab ikkagi päevade aegset tundlikkust, seega väga kindel sümptom pole.

Imelikud,väga emotsionaalsed unenäod tulid ka varakult.

Naljakas on see, et kuigi alles teine kuu, siis vats on juba ette kasvamas ja pean riietust planeerima, et ei torkaks silma. Facebookis endiselt ei taha väga sõna võtta, kuniks järgmine ultraheli tehtud.

Unenägude koha pealt, siis minu nr1 asi, millega hakkasin tsüklihäires kahtlema oli just unenägu, kus nägin end rasedana. Täitsa hirmutav oli 😀 Aga samal päeval läksin ka testi ostma ning sain triibud. Kusjuures ei olnud mõjutatud sellest, et ma ise oleksin hullult mõelnud rasedusele ja sellepärast see ka unenäos oli. Täiesti esmakordne juhus elus ja kohe tõsi 🙂 Kui rasedusest juba teadlik olin, siis tuli igast absurdi. Esimeste nädalate jooksul nägin, kuidas keegi mu beebi varastab ja mõrvab? Väga imelikke asju tuli ikka. Õnneks see kadus mõne ajaga ära. Unenäod muidugi on erksamad ja teistsugusemad aga õnneks koledaid asju enam ei ole pikalt tulnud.

P.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.04 17:40; 19.04 00:54; 20.04 19:44; 23.04 20:58; 24.04 22:06; 28.05 00:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muljetan siis ka siin.

1. Otseselt püüdnud 4kuud. Mirena eemaldati 1a2k tagasi ja peale seda on lihtsalt nii,et kui tuleb siis tuleb. Kuna aga miskit ei tulnud,siis jaanuarist saati olen mässanud ov-testidega.
2. Testisin DPO10, sain heleda teise triibu.
3. Sümptomid siis olid enne seda: õrn iiveldus, isud. Samuti oli ebatavaline valge ,kreemine voolus mida üldiselt pms-i ajal mul ei esine. Seda oli ikka suht palju võrreldes muu ajaga. Samuti läks DPO4 näonahk jube punniliseks, mis tavaliselt juhtub seal DPO10 kandis. No ja need pp-laadsed valud alates OV-st.Rinnad seekord lihtsalt rasked, tavaliselt pmsi ajal lähevad paistse aga seekord mitte.
Mul veel üks asi, mis tegelikult võis aimu anda,et rase – unenägu, et mul oli väike laps süles. Teine öö nägin,et mul ema vana lumivalge lapsevanker. Ma näen selliseid unenägusid ainult siis kui rase olen olnud. Varasemad rasedused(aastaid tagasi), mis küll olid peetunud /lõppesid katkestamisega – ka nendele eelnevalt näinud selliseid unenägusid. Seekord lihtsalt ei tahtnud uskuda,et läks õnneks sest pp-laaded tuiked suht intensiivsed ja arvasin,et siiski kohe kohe algavad.

Triplet

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 08:29; 24.04 15:50; 27.07 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Triplet, kas sul ka pp aegsed tuiked/pms käisid hooti? Minul eile hommikul oli pms tunnused ja kõht punnis natuke , päeval ok olla, kõht ei punnitanud ega miskit ja pms kadunud. Õhtul jälle valu/pms ja kõht punnis. Täna hommkul ärgates ok olla , peale selle et kohv oli vastu. Ja enne lõunat jälle pms ja kõht natuke punnis.???? ja nüüd jàlle ok. Müstika. Täna dpo13. Eilne õhtune test imeõrna triibuga, mis tuli 1 minuti jooksul????

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Blondu1, kurtsin täpselt sama probleemi ka enda arstile (hakkas samal ajal ja praegu 5+6 endiselt aeg-ajalt) ning arst arvas, et tegu on pigem gaasidega ja seda pidavat paljud pms valudega sassi ajama. Minul on rohkem näiteks just siis valud, kui päeval palju istun (istuv töö) või pikutan ja valud hakkavad poole päeva pealt. Aga kui päeval rohkem liikuda (näiteks nädalavahetusel pole üldse valusi olnud, sest ei pidanud tööl istuma) ja kõik gaasilised asjad jms välja jätta, siis praeguseks juba oluliselt etem. 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 10:05; 24.04 14:44; 29.04 09:12; 15.05 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Triplet, kas sul ka pp aegsed tuiked/pms käisid hooti? Minul eile hommikul oli pms tunnused ja kõht punnis natuke , päeval ok olla, kõht ei punnitanud ega miskit ja pms kadunud. Õhtul jälle valu/pms ja kõht punnis. Täna hommkul ärgates ok olla , peale selle et kohv oli vastu. Ja enne lõunat jälle pms ja kõht natuke punnis.???? ja nüüd jàlle ok. Müstika. Täna dpo13. Eilne õhtune test imeõrna triibuga, mis tuli 1 minuti jooksul????

Jah, eriti oli tunda õhtul kui rahulikult voodis lebasin ja ka hommikul. Päevapeale kadusid nagu ära. Ma kohvinarkomaanina pole juba pea 4p kohvi joonud..no ei isutanud enam 🙂
Mul oli koguaeg tunne,et kohe kohe on punased platsis..

Triplet

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 08:29; 24.04 15:50; 27.07 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka sama tunne . Ja nagu ikka õhtu käes ja jälle valu/pms???? imelik küll. Kui ma õieti mäletan eile ka ca samal ajal, tund ehk hiljem vms. Hmm, rasedust ei suuda lihtsalt uskuda.kuna ei tea kust poolt seekord ov toimus. Vasakul on munajuha alles, paremalt eemaldati novembris emakavälise puhul.????
Aga elan päev korraga. Ei suuda testi uskuda ka kahjuks. Sest see hästi õrnake.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sama, mis nii mõnelgi eelkirjutajal – tohutu energiapuudus js pidevalt on tunne,et pean sügavalt ohkama, sest õhku jääb puudu
Rasedust 16 ndl

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan, et Blondu tuleb nüüd lähipäevil ilusa paksu triibuga lagedale 😉
Aga mina ka mäletan raseduse algusest neid päevade valusid. Päris pikalt kestsid. 2-3 nädalat ikka oli selline tunne, et kohe pp platsis. Mina enda puhul pigem ütleks, et ei olnud tegemist gaasivaluga vaid ikka konkreetselt krambitav, valutav ja teistmoodi. Ei olnud niimoodi, et raseduse alguse valu ja pp valu kuidagi oluliselt erineks. Täitsa samma patta paneksin. Kõigile valutajatele lootust, kuniks punaseid platsis ei ole 🙂

P.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.04 17:40; 19.04 00:54; 20.04 19:44; 23.04 20:58; 24.04 22:06; 28.05 00:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul siiski pp platsis, ju siis polnud aeg veel. Nutan nutud ära ja edasi. Püüan mõtted mujale suunata ja ennast vabamalt võtta. Lasen sellel kinnisideel lendu lennata???? aga ov ajal tegutseme ikka???? uus ov juba järgmine laup/pühapäev.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vapper kuidas làheb? Oled kuidagi väga vaikseks jäänud?Loodan, et kõik ikka ok?????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahan kõiki mulle kaasa elanud triibupüüdjaid tänada – virtuaalselt pöidlahoidmine on päriselus vägagi toeks 🙂

Lugesin aprilli triibupüüdjate teemat huviga järgi mitu tundi. Mul on isegi kahju, et ma enam teie hulka ei kuulu, aga sellest pole siiski midagi kuna varsti olete kõik ootajates koos minuga ja õnneks on see teema siin ka olemas.

Olen hetkel reisil (mitte lõbureis vaid koolitusega seotud), homme on tagasilend. Määrimine on nüüd lõppenud. Mingeid kõhuvalusid või suuremat veritsust ei tekkinud. Olidki nagu mini-päevad, 35.-40. tsüklipäeval kestusega 5 päeva, kus paar esimest päeva määris vähe, kahel päeval veritses (pruun veri) ja viimasel päeval samuti vaid määris tume-tume pruunilt. Kogus oli väike, paari pesukaitsega kokku sai hakkama.

Olen nüüd maha rahunenud. Sisetunne ütleb, et kõik on hästi. Vahest harva tabab mind iiveldus. Seda juhtub umbes 2×20 minutiks päevas. Oi kuidas see rõõmu teeb 😀

Esmaspäeval on mul jälle arst. Kui Põnn on kasvanud ja süda lööb, siis hakkan päriselt uskuma neid naisi, kes räägivad et neil olid raseduse ajal päevad.

Vapper(41) 6+1

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 20.04 13:25; 20.04 13:33; 27.04 22:33; 29.04 09:00; 29.04 11:36; 15.05 08:45; 15.05 10:53; 26.07 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahan kõiki mulle kaasa elanud triibupüüdjaid tänada – virtuaalselt pöidlahoidmine on päriselus vägagi toeks ????

Lugesin aprilli triibupüüdjate teemat huviga järgi mitu tundi. Mul on isegi kahju, et ma enam teie hulka ei kuulu, aga sellest pole siiski midagi kuna varsti olete kõik ootajates koos minuga ja õnneks on see teema siin ka olemas.

Olen hetkel reisil (mitte lõbureis vaid koolitusega seotud), homme on tagasilend. Määrimine on nüüd lõppenud. Mingeid kõhuvalusid või suuremat veritsust ei tekkinud. Olidki nagu mini-päevad, 35.-40. tsüklipäeval kestusega 5 päeva, kus paar esimest päeva määris vähe, kahel päeval veritses (pruun veri) ja viimasel päeval samuti vaid määris tume-tume pruunilt. Kogus oli väike, paari pesukaitsega kokku sai hakkama.

Olen nüüd maha rahunenud. Sisetunne ütleb, et kõik on hästi. Vahest harva tabab mind iiveldus. Seda juhtub umbes 2×20 minutiks päevas. Oi kuidas see rõõmu teeb ????

Esmaspäeval on mul jälle arst. Kui Põnn on kasvanud ja süda lööb, siis hakkan päriselt uskuma neid naisi, kes räägivad et neil olid raseduse ajal päevad.

Vapper(41) 6+1

Vapper sul päevad nii väikse voolusega , kas sul muidu ka väikse verega?
Minul sel korral päevad lühikest aega. Esimene päev tuli roosat voolust natuke ja siis 3 päeva vähese verega, aga siiski side all (Ei kasuta tampoone. Vahest harva, pigem suvel). Ja ka ei olnud erilist kõhuvalu. ???? mis muidu on ja tahestahtmata olen käe sirutanud paracetamoli järgi. Vasakul pool torkis eile ja kiirgas reide, kuigi pp olid pm läbi, arvasin et kollaskeha pole veel irdunud. Tänaseks hommikuks ongi pp läbi. Praeguseks on jäänud rõhuv tunne alakõhus????mul vist muud polegi kui kontrolli mõttes üks test lihtsalt ära teha, mis seal ikka. Päevad olid ilma klompideta, mõned verekiud olid sees. Veri ise ilus erepunane.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahan kõiki mulle kaasa elanud triibupüüdjaid tänada – virtuaalselt pöidlahoidmine on päriselus vägagi toeks ????

Lugesin aprilli triibupüüdjate teemat huviga järgi mitu tundi. Mul on isegi kahju, et ma enam teie hulka ei kuulu, aga sellest pole siiski midagi kuna varsti olete kõik ootajates koos minuga ja õnneks on see teema siin ka olemas.

Olen hetkel reisil (mitte lõbureis vaid koolitusega seotud), homme on tagasilend. Määrimine on nüüd lõppenud. Mingeid kõhuvalusid või suuremat veritsust ei tekkinud. Olidki nagu mini-päevad, 35.-40. tsüklipäeval kestusega 5 päeva, kus paar esimest päeva määris vähe, kahel päeval veritses (pruun veri) ja viimasel päeval samuti vaid määris tume-tume pruunilt. Kogus oli väike, paari pesukaitsega kokku sai hakkama.

Olen nüüd maha rahunenud. Sisetunne ütleb, et kõik on hästi. Vahest harva tabab mind iiveldus. Seda juhtub umbes 2×20 minutiks päevas. Oi kuidas see rõõmu teeb ????

Esmaspäeval on mul jälle arst. Kui Põnn on kasvanud ja süda lööb, siis hakkan päriselt uskuma neid naisi, kes räägivad et neil olid raseduse ajal päevad.

Vapper(41) 6+1

Vapper sul päevad nii väikse voolusega , kas sul muidu ka väikse verega?

Minul sel korral päevad lühikest aega. Esimene päev tuli roosat voolust natuke ja siis 3 päeva vähese verega, aga siiski side all (Ei kasuta tampoone. Vahest harva, pigem suvel). Ja ka ei olnud erilist kõhuvalu. ???? mis muidu on ja tahestahtmata olen käe sirutanud paracetamoli järgi. Vasakul pool torkis eile ja kiirgas reide, kuigi pp olid pm läbi, arvasin et kollaskeha pole veel irdunud. Tänaseks hommikuks ongi pp läbi. Praeguseks on jäänud rõhuv tunne alakõhus????mul vist muud polegi kui kontrolli mõttes üks test lihtsalt ära teha, mis seal ikka. Päevad olid ilma klompideta, mõned verekiud olid sees. Veri ise ilus erepunane.

Blondu, minu päevad algavad tavaliselt nii, et õhtul hakkab määrima, järgmisest hommikust alates toimub 24 h korralik “andmine”, nii et vahetan tampooni/sidet iga paari tunni tagant ning edasi asi raugeb, siis kasutan väiksemat tampooni või ainult pesukaitset. Kokku kestavad päevad 4-5 päeva. Valuvaigistina olen kasutanud punast veini 😀

Vapper(41) 6+3

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 20.04 13:25; 20.04 13:33; 27.04 22:33; 29.04 09:00; 29.04 11:36; 15.05 08:45; 15.05 10:53; 26.07 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei Vapper, anna kindlasti teada ka kuidas tänane arstilkäik läks. 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 10:05; 24.04 14:44; 29.04 09:12; 15.05 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle endale meeldis nii lugeda neid kirjeldusi, niiet panen ka enda loo kirja.

Ovulatsioonile sarnane valu oli CD13 ja CD14 (eeldan, et OV oli CD15) siis sai ka aktiivsem oldud. Alates CD16 olid rinnad hellad ja seda kuni CD27 (eeldatav PP oleks pidanud olema CD29). DPO7 tegin esimese testi, andis no niiiiii vaevuaimatava varju (ja palju lootust). DPO10 oli õrn tumepunane määrimine (üksikute verekiududega; sorri, tmi :D) ja tõesti valusad krambid, ootasin päevasid. No kohe selline tunne oli, et nüüd kui tualetti lähen, siis on punased kohal, sest nii valusalt krambitas ja täiesti tavapäraselt. Testisin muidu iga päev, aga kuna joones muutusi ei toiminud (mehe jaoks oli see täiesti olematu ja ka ise kahtlesin juba väga), siis kui krambitas ja õrnalt määris, olin veendunud ka, et päevad algavad. DPO12 sain esimese testi (DPO11 ei testinud), kus joon oli selgelt näha (10ne test), aga väga hele. Seega mina olen üks näide, kus päris 7dpo positiivset testi ei saa. Kusjuures OVs olen päris kindel, sest rindade valulikkusel oli alati üks muster (olin juba ligi aasta tsüklit jälginud). Sealt edasi läks joon tumedamaks, aga kusjuures mitte alati. Mäletan, kuidas ühel päeval oli eelmisest tunduvalt heledam joon ja hakkasin juba väga muretsema. Tegelikult võivad ka sama firma testid vingerpussi mängida ja kindlasti ei saa selle põhjal otsuseid teha. 🙂

Mäletan tolleaegseid mõtteid, kuidas PMS oli nii kindel, et olin juba väga-väga õnnetu, et taas lükkub kuu edasi. Lootsin nii sooja aja beebit. Proovinud olime küll alles oktoobrist (triibud sain jaanuari alguses), kuid siiski, eks paljud siin teavad seda pettumuse tunnet..

Siin käis läbi ka vooluse küsimus. Minul oli see terve aja võrdlemisi vesine ja helevalge. Olulist suurenemist ei täheldanud ja pole seda tegelikult siiani, raseduse 20 nädalani märganud.

Mis tol kuul teisti tegin? Käisin mõni päev peale OV’d trennis ja olin üldiselt füüsiliselt aktiivne ja panin rõhku tegevustele, mis palju rõõmu pakkusid.

🙂 19+4

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.
(selgitus: kogemata kirjutasin valesse teemasse)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei Vapper, anna kindlasti teada ka kuidas tänane arstilkäik läks. ????

Raporteerin õnnelikuna: Põnn on kasvanud nädalaga 2x (eelmine E oli 3,5 mm, täna 7 mm), süda lööb korrapäraselt, UH järgi vastab rasedus 6+4. Endal kaalu juures 1 kg. Meiega on kõik korras 🙂
Järgmine arstikülastus juba Oscar (juunis). Nii et ma asun nüüd vapralt kõhtu kasvatama 🙂

Vapper(41) 6+3

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 20.04 13:25; 20.04 13:33; 27.04 22:33; 29.04 09:00; 29.04 11:36; 15.05 08:45; 15.05 10:53; 26.07 11:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 126 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibulised ja triibupüüdjad jutustama :)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.