Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad jaanuar 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 85 )

Teema: Triibupüüdjad jaanuar 2023

Postitas:
Kägu

LÜHENDID

 

OV– Ovulatsioon

 

CD– CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on

 

– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev

 

DPO– DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

 

Kasulikud lingid:

 

Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/

 

Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

 

KKK:

 

Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

 

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

 

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

 

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! ????

 

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda 1DPO-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 1DPO.

 

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! ????

 

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla 4-10DPO, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

 

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest 7-8DPO (pigem 8DPO), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui 10DPO, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

 

hCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest hCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid ????

 

Kas see või too hCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks hCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Alates hCG väärtusest 1200 hakkab kahekordistumine aeglustuma. Alates hCG väärtusest 6000 võib kahekordistumine võtta aega juba neli päeva. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! ????

 

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub hCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

 

Kõik liitujad võiks ennast tutvustada ka, siis lihtsam järge ajada ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liigun detsembrikuu triibupüüdjate hulgast jaanuari omadesse.

N26/M29

Teise lapse soov, kodus ootama õde või venda väike tüdruk.

Detsembris polnud elukaaslane OV paiku kodus, ostsin huvi pärast ovulatsioonitestid, esimese lapse puhul neid ei vaja ei läinudki. Rasestumiseks kulus 3 kuud. ????

astor

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Mina olen Mannatera ja uue aastaga koos saab täistuuridel alguse ka teise lapse plaan!

Poja saab kohe aastane ning rasedus tekkis IUI teisel katsel. Olen 31 ja mees 34.

 

Hetkel proovin naistearstiga koos ja kohe viljatusarstile ei tõtta. Metformiin ja duphaston peal, et tsükkel toimiks. Eelmisel korral oligi meie probleemiks ovulatsiooni puudumine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

Olen Violeta (34) ja soov on uuel aastal kolmas laps saada.Olen alates teise lapse sünnist mõelnud, et sooviksin kolmandat last umbes sellel ajal, kui esimene kooli läheb. Märkamatult ongi esimene laps juba kuuene ja alustab sügisel kooliteed. Pesamuna soov pole vahepeal kuhugi kadunud ja jaanuarist me selle poole ka liikuma hakkame. Esimene laps lasi end kaua oodata, üle kahe aasta läka aega, enne kui triibulise testi sain. Teised triibud tulid ühe kuuga ja tahaks loota, et ka seekord väga kaua ootama ei pea.

Loodan, et saame kõik peagi beebiuudiseid jagada ja uue teema alla kolida.

Violeta

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

n25/m26

teist last

liigun detsembrist siia edasi jälle. Augustis jätsin pillid ära ja hakkasin ov teste tegema, oktoobris oli keemiline ja täna dpo10 eriti varajane test negatiivne. Pettumus kasvab iga kuuga. Homme teen ka selle eriti varajase testi sest keemilisega saingi alles dpo11 positiivse, et kui homme ka negatiivne siis sellest korrast jälle midagi ei looda.
MK

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

N 29, M 30 teist last ja 2 aastat sai detsembris, kevadel katkemine. Eelmine kord sain positiivse OV testi, kuid siiski rasedust ei tekkinud. Nüüd lähipäevil uus OV, eks proovime uuesti

C.K

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun ka detsembrist siia ????

N29 M32

Kolmanda lapse soov. Proovinud oleme mõned kuud. Detsembris oli keemiline rasedus. Proovisime uue tsükliga kohe uuesti. Ov oli 29dets. Nüüd siis see tore ootamise mäng. Tänasest hakkasin uuesti duphastoni võtma progesterooni tõstmiseks. ????

 

ML

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun samuti jaanuari triibupüüdjatega. Triipe püüdnud alates septembrist, siis sai ka mirena eemaldatud. Hetkel CD16.

Säde

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka lasin septembris Mirena eemaldada ja katsetama hakkasime pärast seda.
Proovimisel on kolmas laps, aga esimesed kaks on juba nii suured, et kõik tundub uus 🙂
Detsembris tundub, et õnneks ei läinud, kohe peaksid hakkama päevad. Jaanuaris plaanin nüüd esmakordselt ikkagi ovulatsiooniteste ka tegema hakata.

Mari, 36 aastane

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul hakkasid päevad 31.12.22, tsükkel oli sel korral lausa 39p.. Ega midagi, uuel aastal uue hooga 🙂

C.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tàna dpo12, biocardil oli niii hele triip et tundus nagu ette kujutatud, käisin hcg-d verest määramas ja 5,99. Ei tea kas siit on veel lootust et pesastus hiljem ja hakkab koguma või jälle ebaõnnestunud katse. Alakõht pakitseb veidralt ja voolust viimased kaks päeva meeletult. Äpi järgi peaks päevad pühap hakkama aga ov toimus nädal varem kui tavaliselt.
MK

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tàna dpo12, biocardil oli niii hele triip et tundus nagu ette kujutatud, käisin hcg-d verest määramas ja 5,99. Ei tea kas siit on veel lootust et pesastus hiljem ja hakkab koguma või jälle ebaõnnestunud katse. Alakõht pakitseb veidralt ja voolust viimased kaks päeva meeletult. Äpi järgi peaks päevad pühap hakkama aga ov toimus nädal varem kui tavaliselt.

MK

Korda kolmapäeval veretesti, mul oli dpo12 hcg 9, nüüd juba sadades 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks ju arvata, et kolmandal korral olen rahulikum, aga ei. Nii, kui see otsus sai vastu võetud, et proovime kolmandat, olen hakanud juba raseduse märke otsima. Täitsa loll ikka???? ????????‍♀️. Alles neli päeva tagasi võtsime beebi plaani ja selle nädala lõpus peaks veel päevad hakkama ja pärast seda siis täiskäik sisse ja beebit meisterdama.Peaks end kuidagi maha rahustama, aga kuidas, kui elevus on nii suur????

Violeta

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks ju arvata, et kolmandal korral olen rahulikum, aga ei. Nii, kui see otsus sai vastu võetud, et proovime kolmandat, olen hakanud juba raseduse märke otsima. Täitsa loll ikka???? ????????‍♀️

Violeta

Mina olen kogu aeg see olnud, kes on endale korrutanud, et ma ei hakka alguses mingeid päevi lugema ja sümptomeid otsima, elame oma tavapärast elu edasi ja kui beebi tuleb, siis on väga tore, aga stressama sellepärast ei hakka.

Ja mis ma nüüd teen? Homme peaks päevad hakkama, kõhus on mega kiskumine ja valu (nagu mul alati enne päevi), aga mina siin istun ja mõtlen pärast hommikusööki, et süda vist on ikka ka paha jne 😀 Kuigi eile tegin testi ja see oli täiesti negatiivne. Aga siis loen siit, et kellelgi oli DPO12 hcg tase alles suht madal, mõtlen, et äkki ma ka testisin liiga vara jne.
No ei ole ikka nii lihtne see lihtsalt edasi elamine 🙂

Mari

 

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna dpo13 ja prisma varjane test näitas triipu mida seekord isegi mees nägi ja ka kaamera võtab ilusti triibu, üleeile see test oli padunegatiivne, loodan et see eilne hcg 5,99 on siis tõusnud sest kuidas muidu 10 tundlikusega test midagi mulle näidata sai või noh nagu öeldakse siis lootus on lollide lohutus ???? samas kõht valutab õrnalt juba mitmendat päeva ja peas hakkas kerima hirm et äkki emakaväline või jälle uus keemiline, üritan küll mitte mõelda ja olla et läheb nagu läheb aga no ei oska olla ju. Homme hommikul lähen annan uue vere ja siis ehk saab rohkem selgust, teste ka kodus rohkem pole.
MK

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mul elevus nii laes, varajaseid teste kodus polnud aga üks see 25 tundlikusega ootas oma aega, teadsin et niikuinii liiga vara teha seda ja saan padunegatiivse, eriti kui eilne hcg selline olematu aga midagi toimub on, aga ma sain triibukuma!! Nüüd hoian pöidlad ja varbad et homne hcg mulle ilusad uudised ütleks.

MK

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mul elevus nii laes, varajaseid teste kodus polnud aga üks see 25 tundlikusega ootas oma aega, teadsin et niikuinii liiga vara teha seda ja saan padunegatiivse, eriti kui eilne hcg selline olematu aga midagi toimub on, aga ma sain triibukuma!! Nüüd hoian pöidlad ja varbad et homne hcg mulle ilusad uudised ütleks.

MK

Ootame positiivseid uudiseid 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me üritame teist last saada eelmise aasta oktoobrist. Olen viljatusarsti juures, sest loomulikult rasestuda on võimatu – on pcos ja puudub ovulatsioon.

Esimese lapsega alustasime 2020 alguses ja sept oli rasedus mille saavutasime lõpuks neljanda katsega mil ravimid kõik toimisid ilusti. Seekord aga sama raviskeem ei toiminud ning võtsime kasutusele teised ravimid. 12.01 on UH, et näha kas ja kuidas uued ravimid mõjunud on ning kas saab teha ovitrelle süsti. Loodan  et saab see kuu teha lõpuks esimese katse ära ????

KL

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutan müüd täiesti esimest korda (st varasemates triibupüüdja kuudes pole sõna võtnud kuigi paar kuud proovinud).

Proovime teist last, ca 3-4 kuud nüüd proovinud, sellest 2-3 kuud (selle kuuga) OV jälginud, aga rasedaks pole jäänud. Viimased korrad kuidagi tsükkel olnud üldsegi 25 päeva, millest testi järgi OV u 17ndal päeval ehk tundub, et luteaalfaas võib jääda liiga lühikeseks.

Igatahes praegu jaanuaris uus katse, täna sain OV testile jälle tumeda triibu, et täna-homme-ülehomme võiks siis OV toimuda. Hetkel CD17.

Mõtlesin, et teise lapsega võtan rahulikult, et jään kui jään. Aga ikka nüüd kohe peale OV hakanud sümptomeid otsima jne. Kõige haigem ongi see, et erinevad sümptomid justkui olemas olnud, aga nulliring. Esimese rasedusega tuli kõige esimesena metallimaitse (natukene enne seda justkui oli selline kerge pearingluse tunne) – seekord oli ka täpselt see sama pearingluse tunne ja maitsemeelte muutus. Olengi nüüd kaks tsüklid hoopis päevade ajal sellist rauamaitset suus tundnud… Mitte kunagi varem pole tähele pannud, et oleks olnud. Kusjuures ka OV aja paiku on mingi maitsemeele muutus – st sama asi, mis maitses nt paar päeva tagasi ühtemoodi maitseb järgmisel päeval täiesti teisiti. Või siis koroonajärgne asi, kuna põdesin hiljuti.
Mäletan, et esimest last proovides ja tsüklid jälgides oli ka kogu aeg see, et lugesin, mis DPO on ja mis sümptomeid võiks olla, siis asjad justkui langesid kokku, aga rasedust ei järgnenud. Kuid siis kui esimest korda see keset päeva pearingluse tunne + rauamaitse oli siis aimasin, et seekord õnnestus. Siis läks vist veel 2-3 päeva enne kui testile õrn joon tekkis.

K. (30a)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ikka hallil alal, aga hcg tõus kahekordne, mis on hea märk. Lootsin küll rohkem tõusu, aga reedel annan uue vere jälle

esmasp hcg 5,99

täna hcg 13,68

MK

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga on tõusnud! Nii vahva!

kus sa teed seda veretesti? Kas ITK-ga on kellegil kogemust? Kõnnid lihtsalt sinna verekeskusesse ja seal maksad adminnile ja saabki teha? Olen eelmise rasedusega käinud Synlabis tegemas, aga ITK kogemus puudub. Kui peaks äkki endalgi vajadus tekkima, siis see kord oleks ITK lähemal. 🙂

Sadeli

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen käinud ITKs tegemas omal soovil vereproovi nii Ravis, Magdaleenas kui ka Tõnismäel. Lähed verevõtukabineti administraatori juurde, tellid analüüsi, annad proovi ja maksad pärast registratuuris (vähemalt 2021. aasta sügisel oli nii). ITKs on vereproov ka soodsam, viimati oli 7-8 euro vahel, Synlabis koos selle verevõtutasuga ca 13 eurot vist?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MK hoian pöidlaid, et reedel juba korralik number ette näidata oleks.????
Ise olen siin päevade ootel, mis peaks reedel algama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma käin synlabis andmas, pole kogemust mujal andmisega ja synlabis pole mul kunagi kauem seal saalis läinud kui kokku 10min, maksan, ootan korra, annan vere ära ja lähen, vastuseid 4h oodanud. Aga seal kallis jah, 13.80 maksab hcg koos verevõtu tasuga

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olin nii kindel et jääb ja on ja kõik hästi aga vereproovi järjekorras tundsin et hakkasid päevad ja oligi.. tekitab mõtte kas mul kõik korras kui kaks korda juba keemiline olnud ja seekord oli kuidagi väga valus emotsionaalselt. Ei tee mina enam rohkem ühtegi testi ega midagi.
MK

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olin nii kindel et jääb ja on ja kõik hästi aga vereproovi järjekorras tundsin et hakkasid päevad ja oligi.. tekitab mõtte kas mul kõik korras kui kaks korda juba keemiline olnud ja seekord oli kuidagi väga valus emotsionaalselt. Ei tee mina enam rohkem ühtegi testi ega midagi.

MK

Nii kahju, MK.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka siiani triipe püüdmas. Igas kuuteemas sõna pole võtnud, lugemas ja kaasa elamas käin ikka.

Alustasime eelmise aasta suve algul, proovime saada kolmandat last. Mul on muidu väga täpne tsükkel, vahepeal isegi naljatan, et saan enda tsükli järgi kella õigeks keerata. Alates proovimahakkamisest on kahel korral päevad paar päeva hiljaks jäänud, mis on väga ebatavaline. Ei tea.

Hetkel on DPO13, päevad peaksid hakkama laupäeval. Sel kuul aga sisetunne on kuidagi eriti lootusrikas, sest rinnad juba mitu päeva on hellad ja “punnis” :D. Fingers crossed.

Edu kõigile ja kallid MKle.

//KBL

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna siis CD17 ja OV, sai panustatud. Eks näis kas asja ka sai. ????????

 

astor

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka siiani triipe püüdmas. Igas kuuteemas sõna pole võtnud, lugemas ja kaasa elamas käin ikka.

Alustasime eelmise aasta suve algul, proovime saada kolmandat last. Mul on muidu väga täpne tsükkel, vahepeal isegi naljatan, et saan enda tsükli järgi kella õigeks keerata. Alates proovimahakkamisest on kahel korral päevad paar päeva hiljaks jäänud, mis on väga ebatavaline. Ei tea.

Hetkel on DPO13, päevad peaksid hakkama laupäeval. Sel kuul aga sisetunne on kuidagi eriti lootusrikas, sest rinnad juba mitu päeva on hellad ja “punnis” :D. Fingers crossed.

Edu kõigile ja kallid MKle.

//KBL

Ehh, ei tea, mis teema sellega on, et iga kord kui siia kirjutan, siis kohe keha teeb mingeid asju, mida ei oota.

Praktiliselt kohe peale tsiteeritava postituse kirjutamist hakkas mul määrima – seekord siis üle kahe päeva varem kui päevi oli oodata. Kahtlane selline veritsus on, et pesastumisveritsuse jaoks liiga palju justkui, kuid päevade jaoks (tavalisega võrreldes) liiga vähe ja ebatavaliselt valutu. Ei teagi, mida arvata..

 

//KBL

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei! Minul algasid 2 päeva tagasi kauaoodatud päevad (esimesed peale hormoonspiraali eemaldamist 12.dets). Nüüd oskan rohkem seda tsüklit jälgida ja aru ehk saada, mis toimub.

Ma väga ootan juba seda kuud!

Paid sulle MK!

sadeli

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 85 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad jaanuar 2023