Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad juuli 2021

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Triibupüüdjad juuli 2021

Postitas:
Kägu

LÜHENDID:

OV– Ovulatsioon

CD– CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on

– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev

DPO– DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:

Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/

Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

KKK:

Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! 🙂

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda 1DPO-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 1DPO.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! 🙂

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla 4-10DPO, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest 7-8DPO (pigem 8DPO), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui 10DPO, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

hCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest hCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid 😉

Kas see või too hCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks hCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Alates hCG väärtusest 1200 hakkab kahekordistumine aeglustuma. Alates hCG väärtusest 6000 võib kahekordistumine võtta aega juba neli päeva. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! 🙂

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub hCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

Kõik liitujad võiks ennast tutvustada ka, siis lihtsam järge ajada 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
teretalv91

liitun.

nimi: teretalv91

vanus: 30

triipe püüdnud alates: september 2020

püüan: esimest last

diagnoositud PCOS ja hetkel metformiini+letrosooli ravi.

Täna CD13, käisin viljatuskliinikus UH-s ja paremal munasarjas oli kaks folliiklit 23mm ja 19mm, kirjutati Ovitrelle.

triiburohket juulikuud!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nimi: Anni187

Vanus: 32a

Püüdnud alates: nov 2020

Mitmes laps: neljas, esimene ühine

Mul hetkel dpo7, pole mitte mingit teistmoodi tunnet.. Juunis sai palju puhatud ja suve nauditud, ei stressanud ega mõelnud üldse palju rasestumisele, panustatud sai ka õigel ajal. Aga eks nädala lõpus paistab, kas suudan testimishimule vastu panna või ei😅

Anni187

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Heips! Endiselt püüame teist last ja hetkel üritame neljandat kuud. Vanus 22. Täna on DPO 9 aga mitte ühtegi märki, et võiksin rasedust kahtlustada. Võibolla paari päeva pärast teen ühe testi aga ei usu, et sealt midagi toredat tuleb 😄

-SanSu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Silleke5

Püüame esimesi triipe juba väga pikalt, hiljuti käidud LAPil ja eemaldatud tsüst ja endo kolded. Eelmine kuu oli tsükkel veel veidi arusaamatu ja seega täpselt ei teagi, kas õnnestus õiget aega tabada või mitte. Sel kuul plaanis teha ka ov teste, aga oleks eriti rõõmustav, kui oleks siiski õnnestunud. 🙂

Hetkel DPO 4 alles.

Edu kõigile püüdjatele! 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanus 29

Esimest last proovime saada

Kaitsevahenditest loobusime Mai 2020, praegu tsükkel 14, OV jälgin alates Märtsikuust.

Eelmisel reedel oli CD4 ja ka menstruatsiooni viimane päev ning sain siis esimese doosi covid vaktsiini. Peale seda on paar päeva määrinud ning voolus olnud üsna ebatavaline.

Arvan, et sel kuul OV teste ei tee ja teadlikult ei panusta. Puhkame, naudime suve ja võtame rahulikult. Kui tulevad triibud, siis on super tore, kui ei, siis tuleb Augustist uuesti triipe püüdma.

Loodetavasti ei kohtu kellegagi siit Augustis, sest kõik said triibud 🙂

Triibulist Juulit!

MK

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. C.

2. 27a

3. alates september 2020 (detsembris oli katkemine)

4. proovime teist last

Mul täna cd14 ja alustasin ovulatsioonitestidega, loodan et see kuu saan vähemalt positiivse ov testigi (mitu kuud pole õiget positiivset saanud).

Triibulist juulit kõigile!

C.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hei, liitun teiega 🙂

1. olen 25 aastane ning proovime saada esimest last

2. proovinud oleme juunist 2021 saadik. Eelmine kuu kahjuks ei ōnnestunud. HCG oli 1.

3. päevad peaksid homme algama. Eks see kuu proovime jälle 🙂 ilmselt ovulatsiooni tuvastamiseks lähen oma tuttava naistearsti juurde. Flo app ütleb et ovulatsioon peaks toimuma 15.07.

KK

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
MelissaP

Vanus 29a

Proovime esimest last

Alustasime proovimist juuni 2021. See kuu (ja ka eelmine sest abiellusime täpselt viljakal ajal ja siis oli nii kiire et seksida jõudsime ainult 1x … ) läks natukene aia taha, sest menstruatsioon oli 17-23.06, aga me seksisime pärast seda esimest korda alles 2/7 ja täna ka 😀 ehk siis ilmselt oli ovulatsioon juba ära olnud.

Mul selline vahelduv graafik ja öötöö ka ja siis ei tahtnud hakata ennast nö sundima seksima kui tegelikult tuju pole. Jube dilemma mul ka sellega, et kas tõesti kui viljakas aeg siis peaks ennast sundima või pigem siiski nautima…? Mis teistel siin selles osas mõtted on? Ilmselt kuna me alles alustasime siis hetkel vaatame kuidas tuju ja tunne ütleb ja kui nii beebit ei tule peab ennast ikka rohkem kokku võtma 🙂 Tsükkel õnneks käib nagu kellavärk, niiet selle järgi lihtne arvutada 😛

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jube dilemma mul ka sellega, et kas tõesti kui viljakas aeg siis peaks ennast sundima või pigem siiski nautima…? Mis teistel siin selles osas mõtted on?

Ei sunni ennast 🙂

Oleme küll veel suhteliselt vähe aega proovinud aga ütlen alati, et laps tuleb siis kui on tema aeg tulla. Kui piinliku täpsusega enda graafikut jälgida võib tahtmine last saada hoopiski ära kaduda, eriti kui ka siis rasestuda ei õnnestu. Aga seda teen ma küll, et märgin ära millal asjatatud sai. Mul on ka üldiselt viljakas aeg tsükli keskel aga näiteks esimese lapse ootele jäin hoopis päevade ajal. Kunagi ei tea, mis üllatusi keha sulle pakkuda võib 😄

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me ei tee seda sunniviisiliselt, naudime protsessi. Samas teen ovulatsiooniteste ning kui viljakas aeg, siis panustame rohkem, sest eesmärk on ikkagi beebi 🙂

C.

0
0
Please wait...

Postitas:
MelissaP

Jah, ma ka siiski nagu selle poolt, et peaks mitte sundima, samas kui väsimus ja viljakas aeg langevad täpselt kokku siis keeruline. Tunnen, et peaks panustama, samas ise nii väsinud, et ei jaksa üldse. 😀 Praegu oleme selles olukorras otsustanud mitte punnitada poolvägisi.

Huvitav, kuidas sul õnnestus päevade ajal rasedaks jääda. 😛

Ma ka olen seksikuupäevad huvi pärast üles märkinud, et mingit ülevaadet saada. Lugesin samas netist, et teoorias on võimalik ka veel 2 päeva pärast ovulatsiooni rasedaks jääda, niiet mul õhkõrn lootus püsib. Samas kuu on pikk ja kuu lõpus juba uus viljakas aeg, niiet kui nüüd rasedaks ei jäänud, siis saab juba see kuu uuesti panustada 😛 .

Töö juures pean ka röntgenis käima aga hetkel siiski seda ei tee kuniks 2 nädala pärast selgub kas päevad hakkavad või mitte. 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
teretalv91

Mina tahaks väga nautida protsessi, aga PCOSi (kõrge androgeenide ehk meessuguhormoonide taseme tõttu) ei ole mul ovulatsiooni paiku üldse isu vahekorras olla, isu on päevade ajal või kohe pärast päevi, seega peame punnitama. (mehe jaoks see pole punnitamine, minu jaoks pigem jaa)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pühapäeval oli ov test positiivne ja olime vahekorras samal hommikul. Eile ei saanud midagi teha. Kas asjatamine sattus siis õigele ajale või oleks pidanud hoopis eile panustama?

Edit: tegin huvi pärast täna ka ov testi ja nüüd vaatasin et see ka positiivne. Triip sama tume nagu kontrolljoon. Pühap oli testjoon väga tugev, tumedam kui kontroll.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Brigantine, Triipe püüame alates Maist 2021. CD5.

Mis mind veidi üllatab on, et enne pillide vötmist olid päevad mega vererohked ja valusad. Arstid midagi ei leidnud. Kui ma pille vötsin, siis läksid vaid veidike verevaesemaks ja talutavaks. Nüüd aga on nad nii kerged. See kord peale akne polegi mingeid PMS-i sümptomeid olnud. Ma ei saa mitte midagi aru. OV testid on ilusti positiivsed ja ma vist kujutan endale ette, aga ma lausa tunnen kui see toimub.

Kuidas teil on pleale pika ajalist pillide vötmist taastumine läinud? Pille vötsin ma veidi üle 11 aasta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hüsteroskoopia

Homme saab nädal Tartus tehtud hüsteroskoopiast.
Olen ära visanud hüsteroskoopia infolehe ja ei mäleta ka mida protseduuri läbi viinud arst rääkis.

Mismoodi see vahekorra asi oli? Seni ei tohtinud kuni määris või oli see nädal aega või koguni kaks nädalat?

Palun aidake meelde tuletada 🙂

Virsi

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei oska selle kohta täpselt öelda, aga nt pärast LAP’i öeldi, et seni kuni määrib, ei tohiks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liitun ka juuli triibupüüdjatega 🙂

Olen 25, kohe 26.

Lõpetasin eelmise aasta sügisel pillidega ja üritanud nüüd oleme 3-4kuud, kahjuks siiani ei midagi..

Hetkel CD11.

Eelmine kuu ei saanud kahjuks ka positiivset ovulatsiooni testi 🤔

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oijah, minul kolmas kuu kui pole positiivset ovulatsioonitesti saanud 😞 Täna cd21ja testinud veel pole, aga siiani täiesti tühi ring. Tahtsin oma arsti juurde aega panna ja no Pärnus on ikka eriti loll süsteem, alles kuu teises pooles avavad augusti vabad ajad arstidele.

Õnneks käis mingiaeg meediast läbi, et nüüd tegeletakse ka Pärnus viljatusprobleemidega, eks siis näha ole. Lihtsalt nutt tuleb peale, nagu katki oleks 😭 Õnneks hakkab nüüd puhkus ja saab natukenegi lihtsalt olla.

C.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei saa enam aru, mis mu kehaga toimub. Peale sünnitust oli 1,5-aastat tsükkel ALATI täpselt 29 päeva ja nüüd on juba teist kuud hilinenud (eelmine kuu oli 35 päeva ja täna 32.päev ning päevadest pole ühtegi märki). Huvitav, kas selle palavuse pärast on keha säästumode’il või on midagi muud pekkis 🙈

DPO 13 oli rasedustest negatiivne, ma rohkem pole teinud. Kui homme puhkuselt naaseme ja päevi ikka pole, siis peab vist tegema

-SanSu

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina lähen uuele ringile, täna cd2.

Kaheksa kuud juba üritanud, tuleb ka nutt peale juba 🙁 Eelmine tsükkel olid kuidagi suured ootused ka, olin nii chill ja nautisin suve ja saime palju aega kahekesi veeta.. Aga proovime mitte pead norgu lasta.

Kas keegi oskab mulle öelda, kuidas ja kus käib sperma proovi andmine? Mees pole enam esimeses nooruses ka ja mõtlesime, et nüüd vist oleks aeg kuskilt otsast pihta hakata, et aru saada, milles probleem on, et ei õnnestu.

Anni187

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina lasin teha mehel spermogrammi Next Fertility Clinicus. Spermogramm oli vist mingi 72 eurot.
Meil selgus et mehe sperma kontsentratsioon ja liikuvus olid alla normi. Nüüd mees vøtab vitamiine. Loodetavasti sperma kvaliteet paraneb varsti 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab mulle öelda, kuidas ja kus käib sperma proovi andmine? Mees pole enam esimeses nooruses ka ja mõtlesime, et nüüd vist oleks aeg kuskilt otsast pihta hakata, et aru saada, milles probleem on, et ei õnnestu.

Helistab perearstile ja küsib saatekirja meestearstile, siis kõik uuringud tasuta ja ei tehta ainult spermogrammi vaid kõike, mis vajalik. (põletikunäidud jne)

Soovitan Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinikut (kui asute Tallinnas). Broneerite aja ja esimesel visiidil pannakse uuringute plaan paika, siis vaja lihtsalt õigel ajal kohal käia 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hei, kas keegi teab, kuhu on kadunud triibufoorum?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muudkui rändab.

https://triibufoorum.wixsite.com/my-site-2

Oled teretulnud!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Apppiiiiiiii

Ma ei tea, kas nutta või naerda

Ei jõudnud hommikuni oodata, tegin praegu testi ära (päevad neli päeva hilinenud)

https://postimg.cc/rzBYWYVY/17b0d76b

Õudne kuidas süda peksab praegu 😄

TA peaks olema 15.märts (mu esimene sündis 2020 märtsi alguses). Natuke hirmus, kas saame ikka kahe lapsega hakkama 🙈

Soovin teile kõigile kõige suuremas koguses beebitolmu ❤️

-SanSu

+1
0
Please wait...

Postitas:
MelissaP

Oi, esimesed triibud sellel kuul, palju palju õnne!!! Kas lähed mingil hetkel ka veretesti kinnituseks tegema või kuidas sellega muidu peaks olema? Kui kaua sul läks, et pärast esimest beebit menstruatsioon taastuks? Mõtlen, et teil tuleb ju siis vaid 1 aasta vahet lastel 😀

Melissa

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oi, esimesed triibud sellel kuul, palju palju õnne!!! Kas lähed mingil hetkel ka veretesti kinnituseks tegema või kuidas sellega muidu peaks olema? Kui kaua sul läks, et pärast esimest beebit menstruatsioon taastuks? Mõtlen, et teil tuleb ju siis vaid 1 aasta vahet lastel 😀

Melissa

Kaks aastat vahet 😁 2020 ja 2022

Ei usu, et ekstra mingile veretestile lähen, sest elame maal ja bussi/rongi ja väikse lapse ning vankriga on tüütu seigelda. Aga raudselt teen veel umbes sada rasedustesti 😂

Panen naistearsti või ämmaka juurde aja, ükskõik kellel varem aega pakkuda on (meil siin järjekorrad mõnikord kaks kuud ja rohkemgi aga tahaks ikka 7-8.nädala vahel ära käia kui üldse püsima jääb) Edit: sain ämmaka aja 8+1

Esimene laps sündis keisrilõikega ja päevad algasid juba 5,5 nädalat peale sünnitust kuigi imetasin ja läksid kohe korrapäraselt edasi 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sel kuul polnud võimalik ovulatsiooni testida ja nüüd käib üks suur mõistatamine, millal see oleks võinud olla. Reedel tundsin paremal pool alakõhus valusaid torkeid ja laupäeval vasakul pool väga valusaid torkeid. Viimased tsüklid pole vasakul pool olnud kordagi valutorkeid, alati on paremal pool olnud. Voolus oluliselt muutunud pole ja selle järgi ei oska miskit ennustada. Asjatatud sai päris tihedalt eelmisel nädalal. Kuidas teil on ovulatsiooni ajal, kas torked alakõhus tähendavad, et ovulatsioon nüüd toimubki või võib minna alates valust alakõhus veel aega kuniks päriselt ovulatsioon toimub? Tore oleks teada, millal teil on toimunud ovulatsioon peale selliseid valutorkeid. Triipe oleme püüdnud juba 8 kuud, aga seni pole miskit juhtunud. Üldjuhul enne aastat vist pole mõtet arstile minna, aga kui keegi on juba varem käinud, kas on siiski tehtud uuringud või proove?

Ma lasin juba alguses enne provima hakkamist mehel spermogrammi teha. Tahtsin teada, kas tema väikemeestega on kõik korras. Analüüsist selgus, et mehel oli seemnerakkude kontsentratsioon ja liikuvus alla normi. Nüüd pugib mees meestele mõeldud vitamiine. Mul on hea meel, et mees käis kohe alguses proovi andmas, sest probleem sai kiiresti avastatud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Elizeer

Nii, miks ootamine on niiiii pikk. Tegin selle muidugi raskemaks ka täna. DPO 10. Tegin testi…. ootasin 5 min ei midagi. Viskasin testi kotti ja toimetasin edasi. 3 tundi hiljem võtsin testi uuesti välja ja…. triip 😀.

Tean tean, triip võib olla kuivamisest aga sellepärast raske ongi. Nüüd vaja paar päeva oodata. Ohhh. 😀

Paneksin pildi aga ei oska  😀

Elizeer

+2
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad juuli 2021