Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad Juuli 2022

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Triibupüüdjad Juuli 2022

Postitas:
Kägu

LÜHENDID

OV– Ovulatsioon

CD– CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on

– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev

DPO– DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:

Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/

Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

KKK:

Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! ????

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda 1DPO-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 1DPO.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! ????

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla 4-10DPO, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest 7-8DPO (pigem 8DPO), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui 10DPO, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

hCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest hCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid ????

Kas see või too hCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks hCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Alates hCG väärtusest 1200 hakkab kahekordistumine aeglustuma. Alates hCG väärtusest 6000 võib kahekordistumine võtta aega juba neli päeva. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! ????

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub hCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

Kõik liitujad võiks ennast tutvustada ka, siis lihtsam järge ajada ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere, kas keegi palun oskab seletada Clearblue Advenced ovulatsioonitesti nende sümbolite tähendusi? Mõtlen just seda vilkuvat ja püsivat naerunägu. Olen kasutanud 3 päeva, tsükkel on keskmiselt 26 päeva pikk. Esimene päev oli tühi ring, järgmine päev oli vilkuv naerunägu ja täna oli püsiv naerunägu. Testimis kellaajad olid hommiku poolsed esimesest uriinist. Kas on võimalik et kui täna peaks olema vahekord siis võin rasestuda? Olen mehega olnud 2 aastat kaitsmata vahekorras ja siiani pole jäänud, väga tihti me ei tee kuid nii pika aja peale oleksin tahtnud juba jääda.

Parimate soovidega,Anonüümne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere, kas keegi palun oskab seletada Clearblue Advenced ovulatsioonitesti nende sümbolite tähendusi? Mõtlen just seda vilkuvat ja püsivat naerunägu. Olen kasutanud 3 päeva, tsükkel on keskmiselt 26 päeva pikk. Esimene päev oli tühi ring, järgmine päev oli vilkuv naerunägu ja täna oli püsiv naerunägu. Testimis kellaajad olid hommiku poolsed esimesest uriinist. Kas on võimalik et kui täna peaks olema vahekord siis võin rasestuda? Olen mehega olnud 2 aastat kaitsmata vahekorras ja siiani pole jäänud, väga tihti me ei tee kuid nii pika aja peale oleksin tahtnud juba jääda.

Parimate soovidega,Anonüümne

Hei! Vilkuv nägu näitab, et test on kinni püüdnud mingi hormooni, mis indikeerib, et peagi võib toimuda ovulatsioon. Püsiv naerunägu näitab, et ovulatsioon on nüüd ilmselt kohe-kohe toimumas – toimub järgmise 24 tunni sees. Öeldakse, et kõige parem on olla vahekorras 2-3 päeva enne positiivset OV-testi (sperma püsib elujõulisena kuni 5 päeva), positiivse OV-testi päeval ja kohe järgmisel päeval.
* Kasutasin sõnu “võib” ja “ilmselt” seetõttu, et ükski positiivne ovulatsioonitest ei garanteeri, et ovulatsioon tegelikult ka toimub. Hea oleks kasutada kõrvale basaaltermomeetrit. Kui temperatuur järsult tõuseb, siis see näitab, et ovulatsioon toimus.

Edu! ☺️

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen siin uus ja püüame mehega 4. last.

Muidu tsükkel 27 päeva umbes, kuid alles eile hakkas OV-test õrna triipu näitama, kuigi enne seda teist triipu ei kuvanud üldse. Täna juba CD15, seega ei tea, kas tõesti OV hilineb või jäi seekord vahele. Eks paistab, mida õhtune test näitab.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.upload.ee/files/14339718/20220719_112650.jpg.html
TÄna hommikul siis nii ????
Arstile alles saab 11.08 kuna puhkavad.
Tunnuseid 0
Hirm ja ülemõtlemine pigem juba käivad sest seljataga üks peetumine. Proovin mitte mõelda aga paraku ikka tulevad need mõtted.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.upload.ee/files/14339718/20220719_112650.jpg.html

TÄna hommikul siis nii ????

Arstile alles saab 11.08 kuna puhkavad.

Tunnuseid 0

Hirm ja ülemõtlemine pigem juba käivad sest seljataga üks peetumine. Proovin mitte mõelda aga paraku ikka tulevad need mõtted.

oi kui ilus, palju õnne 🙂 <3

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis sellel kuul toimub – tavalised OV ribatestid ei tuvastanud ovulatsiooni, Clearblue tuvastas naerunäo kahel päeval, aga mul on seekord eriti pikk tsükkel (praegu läheb 44 päev). Kahtlustan, et ovulatsiooni ei toimunudki, BBT nagu näitab, et tsükli 20-22 päeval võis toimuda, aga rasedustestid on negatiivsed siiani ning mis kõige kahtlasem – mul määrib juba 9ndat päeva. Ei ole päris päevad, aga sellist määrimist nii pikalt ei ole kunagi juhtunud. Ma lähen kolmapäeval naistearstile ja loodetavasti saan selgust seal. Kas kellelgi on midagi sarnast juhtunud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.upload.ee/files/14359430/05FC2010-1999-4EA8-B2BE-F161FBFAB9E4.jpeg.html

on positiivne või kujutan ette? Päevadeni tegelikult ~3 päeva veel aega kuid tavaliselt juba nädal enne päevi rinnad tundlikud, alakõhuvalud jne seekord pole mitte midagi, ainult meeletu väsimus ja paar korda on öösel iiveldanud.  Oodatav teine rasedus, 2 aastat tagasi oli 9ndal nädalal peetumine..

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.upload.ee/files/14359430/05FC2010-1999-4EA8-B2BE-F161FBFAB9E4.jpeg.html

on positiivne või kujutan ette? Päevadeni tegelikult ~3 päeva veel aega kuid tavaliselt juba nädal enne päevi rinnad tundlikud, alakõhuvalud jne seekord pole mitte midagi, ainult meeletu väsimus ja paar korda on öösel iiveldanud. Oodatav teine rasedus, 2 aastat tagasi oli 9ndal nädalal peetumine..

Triip mis triip. Tee paari päeva pärast uuesti siis ehk juba tumedam 🙂

Palju õnne 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.upload.ee/files/14359430/05FC2010-1999-4EA8-B2BE-F161FBFAB9E4.jpeg.html

on positiivne või kujutan ette? Päevadeni tegelikult ~3 päeva veel aega kuid tavaliselt juba nädal enne päevi rinnad tundlikud, alakõhuvalud jne seekord pole mitte midagi, ainult meeletu väsimus ja paar korda on öösel iiveldanud. Oodatav teine rasedus, 2 aastat tagasi oli 9ndal nädalal peetumine..

Mul oli täna samasugune triip 25testiga, kellelegi ei julge veel rääkida, eelmine tsükkel sain ka enne päevi õrnad triibud aga päevad hakkasid nagu naksti õigel ajal. ????

/T. /

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.upload.ee/files/14359430/05FC2010-1999-4EA8-B2BE-F161FBFAB9E4.jpeg.html

on positiivne või kujutan ette? Päevadeni tegelikult ~3 päeva veel aega kuid tavaliselt juba nädal enne päevi rinnad tundlikud, alakõhuvalud jne seekord pole mitte midagi, ainult meeletu väsimus ja paar korda on öösel iiveldanud. Oodatav teine rasedus, 2 aastat tagasi oli 9ndal nädalal peetumine..

Ma näen küll triipu. Tee paari päeva pärast uuesti 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere õhtust, olen vahepeal loonud siia keskkonda kasutaja ja elan Teile kõigile täiel rinnal kaasa. Mõtlesin, et küsin natuke veel Teie nõu. Umbes 2 päeva pärast peaksid hakkama päevad. Kapis aga ootab pikkisilmi üks väga varajane rasedustest, peaks olema 10 seda mingit ühikut. Kas teha homme hommikul see test või pigem oodata ära see päev kui peaksid hakkama päevad?

Parimate soovidega, Liblikas

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa oleneb millal sul ovulatsioon oli, mingid väga varajased võimaldavad teha 8 päeva pärast ovulatsiooni jne, aga kui sa ovulatsiooni aega ei tea, siis ma ootaks nö päevade algamise aja ära. Samas, ma ise ei suuda kunagi oodata 😀 muudkui teen neid teste ja pettun muidugi :).

 

M.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nii väga tahaksin rõõmustada aga enne arsti ei julge. Jah ma tean et terve raseduse jooksul võib alati midagi juhtuda.

Kuid praegu valdab mind hirm et arstil kuulen seda lauset taas et südametööd ei ole jne..

Seljataga on üks katkemine ja nüüd kui testile triibud sain olid justkui 2 tunded olin rõõmus samas ka hirmus et äkki jälle.

Enda arvutuste kohaselt peaks täna 6+1 olema. Voolus on.. ja siis kui tunned et all miskit imelikku siis nagu totakas jooksen wc vaatama et ega ometi ei ole nii nagu ülemõtlend aju ütleb..

Tunnuseid 0 ????

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on hcg normaalne nöit 6+ nädalal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on hcg normaalne nöit 6+ nädalal?

Tark internet ütleb, et 152–32,177 mIU/mL (eks igal inimesel ole see erinev). Kõige targem on 2 päeva pärast teha kordusmõõtmine ja siis peaks olema see kahekordistunud. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere õhtust, olen vahepeal loonud siia keskkonda kasutaja ja elan Teile kõigile täiel rinnal kaasa. Mõtlesin, et küsin natuke veel Teie nõu. Umbes 2 päeva pärast peaksid hakkama päevad. Kapis aga ootab pikkisilmi üks väga varajane rasedustest, peaks olema 10 seda mingit ühikut. Kas teha homme hommikul see test või pigem oodata ära see päev kui peaksid hakkama päevad?

Parimate soovidega, Liblikas

Mina teeks, kui paar päeva juba üle 🙂 Muidugi triipe oodates on see kole keeruline, hea on öelda, et oota ja oota, tahaks ju ikka koha teada saada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere taas, ei jõudnud oodata, tegin ikka testi ????. Negatiivne mis negatiivne. Kui praegu ei tulnud positiivset uudist, siis küll kunagi ikka tuleb.

Kõigile teistele, aga triipude rohket kuud ja ärge muretsege liialt. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.upload.ee/files/14364068/Screenshot_20220727-113420_Chrome.jpg.html

 

Käisin täna hcg testi tegemas ei saa midagi aru

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.upload.ee/files/14364068/Screenshot_20220727-113420_Chrome.jpg.html

Käisin täna hcg testi tegemas ei saa midagi aru

Rase

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.upload.ee/files/14364068/Screenshot_20220727-113420_Chrome.jpg.html

Käisin täna hcg testi tegemas ei saa midagi aru

Rase

Kas see näit siisok vms?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.upload.ee/files/14364068/Screenshot_20220727-113420_Chrome.jpg.html

Käisin täna hcg testi tegemas ei saa midagi aru

Palju õnne, oled rase!

Ma aga ei saa aru, kuidas selle tulemuse mõistmine raskusi valmistab. Tulemuse real on, et hcg on suurem kui 10 000. Märkide < või > tähendust oled kindlasti algklassides õppinud. Hcg näit suurem kui 10 000 näitab rasedust. Kui googeldad, siis leiad ka teavet mis vahemikku võiks hcg mingil nädalal jääda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis sellel kuul toimub – tavalised OV ribatestid ei tuvastanud ovulatsiooni, Clearblue tuvastas naerunäo kahel päeval, aga mul on seekord eriti pikk tsükkel (praegu läheb 44 päev). Kahtlustan, et ovulatsiooni ei toimunudki, BBT nagu näitab, et tsükli 20-22 päeval võis toimuda, aga rasedustestid on negatiivsed siiani ning mis kõige kahtlasem – mul määrib juba 9ndat päeva. Ei ole päris päevad, aga sellist määrimist nii pikalt ei ole kunagi juhtunud. Ma lähen kolmapäeval naistearstile ja loodetavasti saan selgust seal. Kas kellelgi on midagi sarnast juhtunud?

Käisin siis arstil ära ja selgus, et mul on ovulatsioon hetkel toimumas… tsükli 47ndal päeval. No mida asja. Muidugi elukaaslane on töölähetusel välismaal, jään uut tsüklit ootama. Huvitav iseenesest, et nii pika tsükliga üldse ovulatsioon toimub.

 

M.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ka ükskord tsüklihäire ehk tsükli ajal oli 2 ovulatsiooni. Esimese ajal ei toimunud OV lõpuni ehk munarakk ei vabanenud, ning kahe nädala pärast oli uus OV. Tsükli pikkuseks tuli sel ajal 61 päeva vist, järgmine kuu oli lühem tsükkel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei. Olen Teid siin vaikselt jälginud ja pole jõudnud varem sõna võtta.
Täna hommikul sain triibud kätte. Veel ei julge allapoole kolida, päevad ei ole veel hiljaks jäänud. Tegelikult oleks pidanud alles nädalalõpus algama.
Ühtegi tunnust hetkel ei ole, lihtsalt oli tunne et võiks testida.

Ootan aprillibeebide teemat seniks siin.

LyS

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei. Olen Teid siin vaikselt jälginud ja pole jõudnud varem sõna võtta.

Täna hommikul sain triibud kätte. Veel ei julge allapoole kolida, päevad ei ole veel hiljaks jäänud. Tegelikult oleks pidanud alles nädalalõpus algama.

Ühtegi tunnust hetkel ei ole, lihtsalt oli tunne et võiks testida.

Ootan aprillibeebide teemat seniks siin.

LyS

Ma sain ka täna õrna teise triibu ja päevad oleks pidanud laup algama. 🙂

Neljaslaps

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei. Olen Teid siin vaikselt jälginud ja pole jõudnud varem sõna võtta.

Täna hommikul sain triibud kätte. Veel ei julge allapoole kolida, päevad ei ole veel hiljaks jäänud. Tegelikult oleks pidanud alles nädalalõpus algama.

Ühtegi tunnust hetkel ei ole, lihtsalt oli tunne et võiks testida.

Ootan aprillibeebide teemat seniks siin.

LyS

Ma sain ka täna õrna teise triibu ja päevad oleks pidanud laup algama. ????

Neljaslaps

Käisin eile veretestil ja siiski ei ole ootel. Test valetas ( ei olnud kuivamistriip).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahju 🙁

Ma tegin eile veel päevasest ja täna hommikul esimesest, jätkuvalt positiivne.
Loodan, et peagi hakkab ikka aprillikaid ka kogunema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad Juuli 2022