Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad Juuni 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Teema: Triibupüüdjad Juuni 2022

Postitas:
Kägu

 

LÜHENDID

OV– Ovulatsioon

CD– CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on

– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev

DPO– DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:

Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/

Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

KKK:

Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! ????

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda 1DPO-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 1DPO.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! ????

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla 4-10DPO, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest 7-8DPO (pigem 8DPO), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui 10DPO, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

hCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest hCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid ????

Kas see või too hCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks hCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Alates hCG väärtusest 1200 hakkab kahekordistumine aeglustuma. Alates hCG väärtusest 6000 võib kahekordistumine võtta aega juba neli päeva. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! ????

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub hCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

Kõik liitujad võiks ennast tutvustada ka, siis lihtsam järge ajada ????

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1.mykn (K.)

2.27 ja triipe püüdnud alates sept.2020

Täna DPO7, peale väsimuse ja peavalude pole muid sümptomeid. Peatselt viljatusarsti visiiti oodata..

Igakuiselt tarbin duphastoni teise tsükli poole tugevdamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Brigantine
  2. 34a/mees 36a
  3. alates mai 2021
  4. Püüame esimest last

Eelmise kuul avastasime, et Progesterooni tase madal. Nüüd on mul teist kuud alate CD 10 lisa hormoonid. Eelmisel kuul ei saanduki positiivseid OV triipe.

Täna CD 6 ja hakkasin see kuu basaali lisaks m66tma, et paremini aru saada mis toimub. Ma enne pole viitsinud sellega tegelda, sest pidevalt unustan ära.

Käisin ka perearsti juures ära ja lasin kilpnäärme üle kontrollida. Neljapäeval peaks teada saama kas muud näitajad on korras. Pille v6tsin 12 aastat ja pakun, et need on midagi paigast ära nihutanud.

Proovime veel novembri kuuni (sest siis hakkasime teadlikult / knotrollitult 2021 asjaga tegelema) ja kui sinna maani midagi ei juhtu siis tuleb hakata viljatusarsti abi otsima hatata. Kahjuks ma ei ela Eestis ja tunne on, et siin riigis liiguvad asjad kuidagi aeglasemalt, v6i ei v6eta t6siselt… Kuidagi üksinda jäänud. 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. /T./
  2. 31a
  3. Triipe proovime saada alates nov. 2021 (3 korda ka saanud, kuid katkenud vms.) Alati liiga hilja arstile jõudnud- seega pole kindel mis täpsemalt. Seekord sain arstilt käsu triipude saades kohe arstile aeg panna mitte enam oodata 6-7 nädalani.
  4. Soovime teist last.

Hetkel CD4. Arvestades minu “graafikut”, siis see kuu on triipude saamise võimalus suur (alates proovimisest üle ühe kuu triipe saanud ja seega ka üle ühe kuu katkemine olnud) ja see tekitab veidi ärevust. Eelmine kuu suutsin rahulikult võtta, sest teadsin, et mina ei ole pärast katkemist suuteline kohe jääma, kuigi arst ära keelanud ja ütles, kui keha valmis siis ka võimalus jääda.
Eelmine kuu võttis arst vereanalüüsid selle peale, kui ütlesin, et aprillis enne katkemist (5+6) hakkas lihtsalt ühest rinnast piima nirisema(mitte natukene aga särgil oli ikka päris suur laik).Samal päeval kadus ka iiveldus ja 6+2 algas verejooks. Kõik näidud peale d-vitamiini olid korras.

Loodan, et juunikuu toob palju triipe siia! 🙂

/T./

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Chrizzu

2. N 29 ja M 35

3. alates mai 2020

4. esimest last

Triipe oleme püüdnud nüüdseks juba üle 2 aasta, sellest aasta olen tegutsenud viljatusravikeskuses. Märtsis oli esimene IVF, mis kahjuks ebaõnnestus. Aprilli puhkasin, mais proovisime naturaalsesse tsükklisse teha FETi, aga kahjuks õige siirdamis päev langes nädalavahetusele.

Täna CD3, juunis ravimitega külmaring kui kõik hästi läheb 🙂

 

Chrizzu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. AM

2. Mõlemad mehega 26a.

3. Proovime teist last alates detsember 2021a.

Siiani pole veel asi õnnestunud, kuid ilmselt asi ka selles, et varasemalt olnud päris palju stressi. Nüüd on suure stressiallikaga ühele poole saadud ja usun, et võimalused on suuremad. 🙂 Hakkasime 2 kuud tagasi ka viljastumist toetavaid vitamiine võtma mehega mõlemad. Hetkel DPO 5/6, niiet käsil jälle tüütu ootamine. 🙂 Sümptomite osas nii palju, et eelnevatel tsüklitel kogenud igasuguseid märke, mis pole aga kuhugi veel viinud. Hetkel kogenud aegajalt kergeid krambikesi.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtan siin ka sõna.

22/25

Teist last alates veebruarist aga selja taga mitmeid katkemisi.

Viimati  katkes taas 5 nädala pealt. Hetkel olen juba vaikselt toibunud sellest kõigest. Jätame paariks kuuks vist asja vahele ja lasen kehal taastuda ja eks näis mis saab. Alguses oli plaan 2 tsüklit vahele jätta ja siis taas proovima hakata juulist. Kuid arvatavasti jätan juuli ka vahele ja vaatame augustis edasi seda asja. Käisin ka kontrollis vahepeal kui veritsus lõppes ja öeldi, et kui plaan uuesti proovima hakata siis käiks enne kontrollis ja laseks kontrollida neid näitusid kehas omal üldse.

Aga eks näis mis saab. ????

KR

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja me ikka loodame, et äkki see kuu õnnestub. Nüüd saab 3 kuud 7kuupäevaga kui oleme proovinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. H
  2. N 31 ja M 38
  3. proovime esimest last,
  4. alates mai 2022.a.

Tavakontrollis sai just günekoloogi juures käidud, kes kinnitas, et munarakk on munasarjas OV-ks valmimas.
Maikuusse mahtus haigus ja reis, mis võisid pärssida edu, aga samas oleme väga vähest aega alles proovinud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soft, 31-aastane, püüame neljandat last alates november 2020. Märtsis oli katkemine ~kuuendal nädalal.

Tsükkel on ca 23 päeva, täna on cd9. Ov-le iseloomulik voolus juba paar päeva olnud ja täna ka munasarjad veidi valutavad.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

KH

32/32

Teist last

Oleme siis aktiivselt proovinud alates 12/2021

Esineb kilpnäärme alatalitlus.

Eelmise aasta sügisel käisin naistearstil, kes kinnitas et mina olen igatahes rasestumiseks valmis.

Eelmine kuu oli väga stressirohke tööl ja seljas lihaspõletik ja OV oli ka just siis kui olin palju tööl ning midagi teha ei õnnestunud.

See kuu lähen siis uuesti kilpnääret kontrollima ja võtame asja rahulikult.

Edu teile!

 

KH

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

25/29

Olen pikalt jälginud, kuid enne pole ise sõna võtnud.

Soovime esimest last. Alustasime proovimisega eelmisel suvel. Nüüd mitmeid arstiviiste hiljem ja teekond läheb edasi viljatusraviga. IVFi plaan ees ootamas. Seni aga samuti võtame asja rahulikult, sest võimalus nagunii väike seni.

TS

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

31/29

Soovime esimest last. Rohelise tule andsime august 2021, ühtegi rasedust tekkinud pole. Märtsis sain teada, et mu munarakureserv on väga madal. Hetkel esimene tsükkel clomid+ovitrelle+duphaston. Kui nüüd ei õnnestu, siis sügisest kehavälise viljastamise järjekorras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Märtsis sain teada, et mu munarakureserv on väga madal.

Kui madal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Märtsis sain teada, et mu munarakureserv on väga madal.

Kui madal?

AMH 0.45, ultrahelis tsükli alguses näha vaid paar antraalfolliikulit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hei!

annan märku, et minu teine IVF siirdamine õnnestus ja veretest positiivne, nüüd päev korraga edasi lootma ja hauduma! triiburohket suve!

 

teretalv91

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

25/29

Olen pikalt jälginud, kuid enne pole ise sõna võtnud.

Soovime esimest last. Alustasime proovimisega eelmisel suvel. Nüüd mitmeid arstiviiste hiljem ja teekond läheb edasi viljatusraviga. IVFi plaan ees ootamas. Seni aga samuti võtame asja rahulikult, sest võimalus nagunii väike seni.

TS

miks kohe IVF?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil probleem mehepoolne, morfoloogia näitaja kehv. Sellest tulenevalt ühe aasta möödudes proovimise alustamisest saame alustada IVFiga.

TS

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viljatusarstil käidud, sügiseks IVFiks kirja pandud, kui suvel ei ōnnestu.

Kõik näib korras olevat, ovulatsioon toimub, ei oska arst pakkuda miks ei ōnnestu, kui et v.a ehk ei ole munajuha läbitav. Vereproovid korras. Nii väsitav see teekond ja aegajalt tekib läbikukkumise tunne, eriti kui “kõik korras” on.????

K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viljatusarstil käidud, sügiseks IVFiks kirja pandud, kui suvel ei ōnnestu.

Kõik näib korras olevat, ovulatsioon toimub, ei oska arst pakkuda miks ei ōnnestu, kui et v.a ehk ei ole munajuha läbitav. Vereproovid korras. Nii väsitav see teekond ja aegajalt tekib läbikukkumise tunne, eriti kui “kõik korras” on.????

K.

Kui pikk on ajaliselt seni teekond olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viljatusarstil käidud, sügiseks IVFiks kirja pandud, kui suvel ei ōnnestu.

Kõik näib korras olevat, ovulatsioon toimub, ei oska arst pakkuda miks ei ōnnestu, kui et v.a ehk ei ole munajuha läbitav. Vereproovid korras. Nii väsitav see teekond ja aegajalt tekib läbikukkumise tunne, eriti kui “kõik korras” on.????

K.

Kui pikk on ajaliselt seni teekond olnud?

Sügisel saab juba 2 aastat

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

32 ja soovime 3ndat pesamunaks 🙂

Käsil on alles 1. tsükkel katsetamist ja dpo3.

Nüüd ootan ja õngitsema hakkan nädala pärast 😀

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ilmselt selleks korraks jälle mängust väljas. :/

Päevad peaks hakkama homme, täna tegin testi, mis oli nii koledalt negatiivne. Ja sellesse mul ausaltöeldes väga usku pole, et ta nüüd mõne päeva pärast positiivseks muutuks.

Teistele aga palju triipe siia juuni kuusse! 🙂

AM

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

32ne Kägu kes püüab pesamuna – ei mõista miks mu postitus miinuseid saab 🙁

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Brigantine
  2. 34a/mees 36a
  3. alates mai 2021
  4. Püüame esimest last

Eelmise kuul avastasime, et Progesterooni tase madal. Nüüd on mul teist kuud alate CD 10 lisa hormoonid. Eelmisel kuul ei saanduki positiivseid OV triipe.

Täna CD 6 ja hakkasin see kuu basaali lisaks m66tma, et paremini aru saada mis toimub. Ma enne pole viitsinud sellega tegelda, sest pidevalt unustan ära.

Käisin ka perearsti juures ära ja lasin kilpnäärme üle kontrollida. Neljapäeval peaks teada saama kas muud näitajad on korras. Pille v6tsin 12 aastat ja pakun, et need on midagi paigast ära nihutanud.

Proovime veel novembri kuuni (sest siis hakkasime teadlikult / knotrollitult 2021 asjaga tegelema) ja kui sinna maani midagi ei juhtu siis tuleb hakata viljatusarsti abi otsima hatata. Kahjuks ma ei ela Eestis ja tunne on, et siin riigis liiguvad asjad kuidagi aeglasemalt, v6i ei v6eta t6siselt… Kuidagi üksinda jäänud.

Ei lükka tervel naisel need pillid midagi paigast.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka väljas. Õhtul veel Duphaston võtta, aga juba näha, et homsest menses platsis.
Edu teistele 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka väljas. Õhtul veel Duphaston võtta, aga juba näha, et homsest menses platsis.
Edu teistele ????

See oli Myu. Nimi jäi lisamata:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Ma ka arvatavasti seekord jään välja, sest selg ikka ei anna elada. Pole võimalik lihtsalt lapse tegemisega tegeleda???? hetkel CD 17

KH

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Mal

2. 33a

3. esimest last

4. alates september 2021

Siin on jah paar kurja kibestunud inimest vist, kes täiesti tavalistele postitustele miinuseid laovad. Üllatav, et valitud on selline teema, kus naised jagavadki enda kurbust ja tundeid ebaõnnestumiste jmt pärast, mistõttu on eriti õrnad. Seega on ilmselt kelleski eriliselt palju kurjust ja kibestumust, lisaks vaba aega palju, et sellise asjaga tegeleda.

Käisin eelmine nädal naistearsti juures tavalises kontrollis ja tuli jutuks, et last ei ole veel õnnestunud saada. Mul on väike müoom emakas ja olnud veel mõned terviseprobleemid varasemalt, aga ta ütles, et need ei tohiks takistada, praegu on kõik korras ja tsükkel regulaarne. Ka müoom on sellises kohas, et ei takista. Võttis mõned analüüsid, sh testis ära suguhaiguste vastu, mis võiksid viljastust põhjustada, aga õnneks kõik analüüsid olid negatiivsed. Soovitas ka mehel arsti juures ära käia, et anda spermaproov jmt.

Ma ise loodan sellele, et on suvi ja puhkuste periood hakkas ja sel ajal on vähem stressi ning rohkem puhkust aitab plaanidele kaasa. Kui sügiseks õnnestunud ei ole, siis paneks küll viljatusraviarstile aja. 🙂

Täna CD1, seega uue tsükli algus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 35 ja püüame kolmandat last. Olen alati esimese korraga rasedaks jäänud, aga mitte sugugi alati ei lõppe need rasedused  sünnitusega: on olnud katkemine, peetumine ja meditsiinilistel põhjustel  katkestamine.

OV 5.06, CD 20, DPO 7

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad Juuni 2022