Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad Juuni 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 74 )

Teema: Triibupüüdjad Juuni 2022

Postitas:
Kägu

Hei armsad naised!

Mina 29, mees 30, proovinud üle 2a, viljatusarstiga kõik kontrollitud ja korras. Kui suvega ei jää rasedaks, siis sügisest IVF.
Hetkel see mõnus kahenädalane ootamiseaeg… 🙂

Küsin ka arvamust, sest tunne on, et tegelt mõtlen üle. 😀 Kuidas teie suhtumine on 2 ndl ooteajal saunas käimisega? Mul üks eriti mõnus ja täitev retriit sel nvl tulemas ja seal seal ka saunatamine päevakorras.

Liisa

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei armsad naised!

Mina 29, mees 30, proovinud üle 2a, viljatusarstiga kõik kontrollitud ja korras. Kui suvega ei jää rasedaks, siis sügisest IVF.

Hetkel see mõnus kahenädalane ootamiseaeg… ????

Küsin ka arvamust, sest tunne on, et tegelt mõtlen üle. ???? Kuidas teie suhtumine on 2 ndl ooteajal saunas käimisega? Mul üks eriti mõnus ja täitev retriit sel nvl tulemas ja seal seal ka saunatamine päevakorras.

Liisa

Hei! Minulgi juba kaks aastat triibupüüdmist seljataga. Alguses ka hullult hoidsin end – püüdsin kohvi joomist piirata, ei käinud mullivannis, hoidusin saunast jne. Nüüd otsustasin, et aitab, mina end enam ei piira. Muidu lähengi lolliks ära. Ainuke asi, et toidulisandeid söön ikka tublisti juurde. Aga sellega ka asi piirdub. Mis nüüd siis õige on, seda ei tea ????

Toimeta ikka nii, nagu sinu südametunnistus lubab. Peaasi, et ei jääks pärast endale kriipima, et “poleks ma nii teinud, siis äkki…”.
J.K.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei armsad naised!

Mina 29, mees 30, proovinud üle 2a, viljatusarstiga kõik kontrollitud ja korras. Kui suvega ei jää rasedaks, siis sügisest IVF.

Hetkel see mõnus kahenädalane ootamiseaeg… ????

Küsin ka arvamust, sest tunne on, et tegelt mõtlen üle. ???? Kuidas teie suhtumine on 2 ndl ooteajal saunas käimisega? Mul üks eriti mõnus ja täitev retriit sel nvl tulemas ja seal seal ka saunatamine päevakorras.

Liisa

Oh jumal. Hakkab pihta. Eestlased on läbi ajaloo ikka saunarahvas olnud. Ei ole kellelgi veel lapsed saamata jäänud saunas käimise tõttu. Muidugi ma ei pea silmas neid olukordi, kus on olnud IVF või muu protseduur, siis tõesti ei ole mõistlik vahetult sauna, jõusaali ega sõbrale appi mööblit tassima minna. Kui paar lapsi ei saa, siis ilmselgelt on põhjused mujal kui saunaskäigus või paaris kohvitassis päevas. See, et sauna, kohvi või klaasikese veini vältimine kellelgi nüüd järsku maagiliselt rasestuda aitab, on ainult pettekujutelm, ja mida varem sellest aru saada ja päris (viljatusravi)arstide poole pöörduda, seda parem tulemus. Sorri, kui kõlab karmilt, aga nii on. Silmi pööritama võtavad need postitused, kus iga kuu triibupüüdjates keegi arvab, et kui ta kohvitassist/veinist/saunast loobub, siis on ta eeskujulik triibupüüdja. – Kägu, kes ise ei jäänud ka kohe plaksust rasedaks, aga kes andis endale aru, et ilmselgelt pole asi pseudopiirangutes iseendale, vaid enamasti ongi rasedus paljude asjade juhuslik kokkulangevus.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesel trimestril saunas käia ei tohi – kõrge temperatuur võib negatiivselt mõjutada loote arengut, sest platsentat veel ei ole. Just selle tõttu keelatakse ka pärast IVF-i siirdamist saunas käimist. Esimesed kaks nädalat pärast ovulatsiooni on kriitilised – kas jääb püsima või mitte. Mina oleksin äärmiselt ettevaatlik,

 

N.

Hei armsad naised!

Mina 29, mees 30, proovinud üle 2a, viljatusarstiga kõik kontrollitud ja korras. Kui suvega ei jää rasedaks, siis sügisest IVF.

Hetkel see mõnus kahenädalane ootamiseaeg… ????

Küsin ka arvamust, sest tunne on, et tegelt mõtlen üle. ???? Kuidas teie suhtumine on 2 ndl ooteajal saunas käimisega? Mul üks eriti mõnus ja täitev retriit sel nvl tulemas ja seal seal ka saunatamine päevakorras.

Liisa

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesel trimestril saunas käia ei tohi – kõrge temperatuur võib negatiivselt mõjutada loote arengut, sest platsentat veel ei ole. Just selle tõttu keelatakse ka pärast IVF-i siirdamist saunas käimist. Esimesed kaks nädalat pärast ovulatsiooni on kriitilised – kas jääb püsima või mitte. Mina oleksin äärmiselt ettevaatlik,

Sa võid ju enda südametunnistuse järgi sauna ja muudki vältida, kui sul sellest parem hakkab, aga fakt on, et terve rasedusega ei juhtu ka sellest saunast midagi (ja jällegi – mõõdukuse piires kerge lõõgastus, ei pea silmas saunatamisvõistlusi vm ekstreemsusi). Piirata oma elu iga kuu 2 nädalat, kui rasedust isegi ei pruugi olla tekkinudki, on mõttetu enesepettus. Kui too kägu pole mitu aastat rasestunud vaatamata sellele, et ta iga kuu pärast ovulatsiooni 2 nädalat hingatagi ei julge, siis ilmselgelt on põhjused mujal.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle 2 nädala jooksul rasedust ei olegi veel – munarakk alles viljastub, embrüo areneb ja alles teisel nädalal kinnutub või mitte.  Kõrged temperatuurid mõjutavad seda protsessi ebasoodsas suunas ja ei ole hingamisega võrreldavad. Jah, mõnedel naistel rasedus tekkib ka siis, kui nad tarbivad alkot, suitsetavad jne. Ma mõnel neist sünnivad terved lapsed:)

Esimesel trimestril saunas käia ei tohi – kõrge temperatuur võib negatiivselt mõjutada loote arengut, sest platsentat veel ei ole. Just selle tõttu keelatakse ka pärast IVF-i siirdamist saunas käimist. Esimesed kaks nädalat pärast ovulatsiooni on kriitilised – kas jääb püsima või mitte. Mina oleksin äärmiselt ettevaatlik,

Sa võid ju enda südametunnistuse järgi sauna ja muudki vältida, kui sul sellest parem hakkab, aga fakt on, et terve rasedusega ei juhtu ka sellest saunast midagi (ja jällegi – mõõdukuse piires kerge lõõgastus, ei pea silmas saunatamisvõistlusi vm ekstreemsusi). Piirata oma elu iga kuu 2 nädalat, kui rasedust isegi ei pruugi olla tekkinudki, on mõttetu enesepettus. Kui too kägu pole mitu aastat rasestunud vaatamata sellele, et ta iga kuu pärast ovulatsiooni 2 nädalat hingatagi ei julge, siis ilmselgelt on põhjused mujal.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei hei.

Meil oli mehega plaanis jätta mitu tsüklit vahele nagu ma siin mingi aeg ka kirjutasin 😀 aga hoopis oli üllatus varuks elul mulle. Asjatasime ov ajal vaid 2 korda ja ei panustanudki sellesse tsüklisse.

3 päeva päevad hiljaks jäänud, eeldasin eelnev katkemine lõi paigast kõik. Hommikul olid rinnad valusad ja mitmeid päeva alakõhus krambid olnud meeletud, arvasin ehk siis päevad platsis. Täna tegin peale lõunat testi ikka ära ja 2 punast triipu vaatas vastu põhimõtteliselt paar sekundit hiljem.

Mulle viimati naistearst ütles nii kui triibud saan siis ma paneks endale varajase aja aga kuna pühad ka varsti siis on aegu vähe ja väike hirm sees kas kõik ikka hästi läheb.

 

 

KR22

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hehehe, arvamust ma küsisin ja arvamusi ma ka sain ???? Aitäh kaasa mõtlemast! Tähelepanelikumad märkasid, et viljatusravi arstiga on meil kõik kontrollitud ja korras (laienduseks siia: minule on tehtud kõikvõimalikke uuringuid ja mehele niisamuti. Mõlemad oleme ideaalsete näitajatega ja diagnoosiks ” teadmata viljatus” siit ka näidustus IVFile, mida plaanime sügisel).

Pigem pidasingi silmas just seda ooteaega, kus embrüo pole veel kinnitunud (mitte tervet rasedusaega)- tundub, et tavapärasest kuumem kehatemp võiks ju seda negatiivselt mõjutada aga millelegi tugineda selle väite puhul ei ole. Niisiis soovisingi näha teie mõtteid sel teemal üleüldisemalt. Seega tänud veelkord ❤️❤️

Juunikuu triibulistele palju-palju õnne ja kerget rasedust! ❤️

Liisa

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vihkan Pregnatesti teste.  No kas ei või tundlikkus pakil kirjas olla?

Tellisin automaati, apteeki ka löhedal pole.

Igatahes, sain heleda heleda triibu.  Aga dpo on juba ca 10/11. Sellega on ka jama, app ütleb, et ov oli ühel päeval, aga ma arvan, et hiljem. Selle dpo kohta äkki liiga hele, aga oleneb ju tundlikkusest eks . Homme võib olla juba triip tumedam, aga see üks pöev oodata on nii pikk!

 

Hädaldan heleduse üle, sest olen ka näinud triipe, mis tumedaks ei lähegi ja päevad algavad nii nagu peab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole see kuu siin veel sõna võtnud, sest polegi enam nagu midagi öelda. Meil hakkab ka kaks aastat täis saama ja teadmata põhjustel ei ole õnnestunud. Suvel veel proovime ise, aga samal ajal teeme ettevalmistusi, et sügisel kohe ivf-ga alustada. Mul on ka two week wait käimas ja nädalavahetusel kaks üritust tulemas. Ilmselt pokaali või kaks veini õhtu peale võtan. Rohkem ei taha, sest seletamatu viljatuse puhul jääb ju alati see võimalus, et äkkkki just nüüd juhtub ime ja nagu siin keegi ka eespool välja tõi, ei taha pärast seda tunnet, et “mis siis, kui ma oleks/poleks”.

Triibulist suve!

A.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul täna dpo1, ovulatsioon äpi järgi oleks pidanud nagu ikka cd14 olema, aga positiivse testi sain alles cd17, eile oli ov, eks nüüd pean ka hakkama ootama jälle.. Seekord ov testid mulle nalja ei teinud, tumenesid ilusasti järk järgult iga päev 😀
Eks ole näha kas õnnestub see kuu või tuleb siis lihtsalt veidi pikem tsükkel. Pärast esimest katkemist on mu tsükkel hakanud +/- 2 päeva trikitama. Enne seda oli nagu kellavärk 😀
/T./

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle 2 nädala jooksul rasedust ei olegi veel – munarakk alles viljastub, embrüo areneb ja alles teisel nädalal kinnutub või mitte. Kõrged temperatuurid mõjutavad seda protsessi ebasoodsas suunas ja ei ole hingamisega võrreldavad. Jah, mõnedel naistel rasedus tekkib ka siis, kui nad tarbivad alkot, suitsetavad jne. Ma mõnel neist sünnivad terved lapsed:)

Esimesel trimestril saunas käia ei tohi – kõrge temperatuur võib negatiivselt mõjutada loote arengut, sest platsentat veel ei ole. Just selle tõttu keelatakse ka pärast IVF-i siirdamist saunas käimist. Esimesed kaks nädalat pärast ovulatsiooni on kriitilised – kas jääb püsima või mitte. Mina oleksin äärmiselt ettevaatlik,

Sa võid ju enda südametunnistuse järgi sauna ja muudki vältida, kui sul sellest parem hakkab, aga fakt on, et terve rasedusega ei juhtu ka sellest saunast midagi (ja jällegi – mõõdukuse piires kerge lõõgastus, ei pea silmas saunatamisvõistlusi vm ekstreemsusi). Piirata oma elu iga kuu 2 nädalat, kui rasedust isegi ei pruugi olla tekkinudki, on mõttetu enesepettus. Kui too kägu pole mitu aastat rasestunud vaatamata sellele, et ta iga kuu pärast ovulatsiooni 2 nädalat hingatagi ei julge, siis ilmselgelt on põhjused mujal.

Mitte mõnel neist, vaid 99%-l sünnivad terved lapsed. Sorry, aga te olete siin ikka tõeliselt “üle mõelnud”. Seepärast rasedaks ei jaagi, sest kogu aeg on mingi projekt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimase käoga nõus, ja seda olen proovinud ka siin seletada. Tean isegi hästi omast käest, mida tähendab, kui triibud ei tule nii ruttu, kui tahaks. Esimene rasedus tuli n-ö kogemata, aga teist sai ikka rohkem kui aasta püütud + oli ka muid probleeme tsükliga. Siiski oli mul piisavalt kainet mõistust, et mitte hakata PUPO-t (pregnant unless proven otherwise) mängima iga kuu pärast ovulatsiooni. Seda võib ju südamerahuks enda jaoks teha, aga tegelikult on see pseudotegevus. Teine rasedus tuli detsembris, kui oli töölt paar nädalat puhkust, lõõgastunud olek, jõime abikaasaga peaaegu iga õhtu filmide kõrvale veini, ülimalt zen oli olla. Ja hops – rase!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ütle kuidagi pahatahtlikult, vaid pigem toetuseks, et ka minul oli samamoodi nagu viimasel Käol. Proovisime ligi kaks aastat, olin stressis ja õnnetu, et polnud õnnestunud. Läksin Nova Vitasse vastuvõtule, esimesel korral ainult vestlesime, aga mind valdas selline kergendustunne, sest tundsin, et äkki arsti abiga saamegi beebi. Läksin koju ja sain triibud täiesti loomulikult ja isegi ovulatsiooni ei jälginud sel kuul – nii pingevaba oli kõik. Seega kindlasti liigne pinge ei tee head ja eks igasugune ülemõtlemine seda tekitab. Tean väga hästi, et öelda kergem, kui teha, sest olen pikalt beebit oodanud ja tean, et teekond ei pruugi kerge olla. Aga te saate need triibud! 😉

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul jälle ei önnestunud. CD 1 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna pidid päevad algama, aga tavapäraseid tugevaid valusid kõhus polnud.
Kergelt nagu krambitaks, aga mitte nii nagu tavaliselt.

Tegin eile õhtul rasedustesti ja täna hommikul teise, erineva firma testid.
Tulemuseks mõlemal testil postiivne tulemus, külla aga üsna heledalt teine triip.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks siin nii paljud teise heleda triibu pärast rasedustestil justkui muretseksid või nagu erilist rõõmu ei tunne? (Vähemalt läbi teksti siin see ei edastu)

Triip on ju triip! On olnud rasedaid, kellel teine triip ei lähegi tumedamaks. Kas see inimene on nüüd siis vähem rase? Jumal küll, triibu puhul ole õnnelik ning soovin minagi õnne!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks siin nii paljud teise heleda triibu pärast rasedustestil justkui muretseksid või nagu erilist rõõmu ei tunne? (Vähemalt läbi teksti siin see ei edastu)

Triip on ju triip! On olnud rasedaid, kellel teine triip ei lähegi tumedamaks. Kas see inimene on nüüd siis vähem rase? Jumal küll, triibu puhul ole õnnelik ning soovin minagi õnne!

Ma vist jh ei kirjutanud emotsiooni jutule sisse, aga muidugi olen väga rõõmus.
Mõte oli see, et kuna tegu esimese rasedusega ja kogemused puuduvad, siis on mure, et kas see hele triip jääb püsima ja läheb ka tumedamaks ning kas ta üldse peaks minema tumedamaks..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnne viimasele triibulisele! Küll läheb kõik hästi!

Siin on olnud mõned etteheiteid sisaldavad postitused (ülemõtlemise suunal, mingist PUPO mängimisest jmt). Pikalt mõtlesin kas tahan üldse sõna võtta. Aga siiski võtan. Ma ei laseks sellisel meeleolul siia teemasse tulla, muidu ei ole üldse enam hea tunne siia kirjutada ja see ei ole ju selle teema eesmärk! Ma arvan, et sellised tunded mis siin on olnud, ootus jmt on siiski paratamatu, kui oled neid triipe nii kaua oodanud. Võib-olla tõesti tagantjärgi, kui need juba Teil käes olid, tundus kogu see muretsemine asjatu, kuid see ei tähenda, et ootus ei oleks pikk ja segadusse ajav. Näiteks ma ise küll üritan teadlikult ka suve võtta vabamaks, vähem muretseda, nautida puhkust jne, kuid ma ei näe siiski midagi halba selles, et käin siin enda tundeid jagamas, eriti kui on just jälle päevad hakanud jmt. Samuti ei näe ma midagi halba selles, et piiran kohvi joomist, alkoholi tarbimist vm. Ammugi ei põhjusta see mulle mingeid kannatusi, vaid pigem teeb head. Näiteks minu meelest on siin hea paar korda kuus oma mõtteid jagada, sest ma ei soovi ka kurvastada elukaaslast nende mõtetega iga kord kui uuesti päevad hakkavad ja jälle tunnen, et ebaõnnestus see kuu. Samuti ei tahaks koguaeg kurvastada sõbrannasid, sest tean et nad niikuinii elavad väga kaasa. Aga ma võiksin seda kirjutada siiski siia ja sellest ei ole midagi halba. Kindlasti on neid, keda ülemõtlemine ja stress on pidurdanud, kuid kahtlemata ka neid, kellele on abiks olnud OV testid ja veidi planeerimist. Eks on vaja mõistlikuks jääda ja leida mõistlik tasakaal.

Täna CD 8. Hoidun ka see kuu OV testidest. Eelmine kuu ei teinud, sest tsükkel on koguaeg olnud nagu kellavärk, aga just eelmine kuu oli tsükkel kaks päeva lühem. Nagu juba kirjutasin, siis suvel võtaks asja kergemalt, vabamalt ja lõbusamalt. 🙂

Mal

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seekord vist õnnestus ov ajal tegutseda. Eks uuel nädalal ole näha kas saabuvad päevad või ei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin see viimane. Päevad peaks hakkama uuel nädala alguses. Aga nüüd krambitab kõht. Paha olla. Eile lambaliha toorvorstikesi grillides hakkas sees keerama… täna iiveldab… hetkel lootusi ei pane veel.. ma võin magama jääda kohe kui voodisse saan… pidevalt väsinud. Kõht kinni mõned päevad juba. Gaasid möllavad

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

 

Väga vaikseks siin jäänud 🙂 Kirjutasin ka maikuu teemasse, aga ei õnnestunud siis ov ajal tegutseda, jäime vist hiljaks.

 

N23, M26 ja proovime esimest. Vahekorras sai oldud CD13 ja vahetult pärast ov test negatiivne, järgmised päeva läks kiireks, testida enam ei jõudnudki, kuid kõik ov tundemärgid olid olemas. CD16 tegin uue ov testi, mis oli samuti neg, niiet lootus on, et CD15 ehk toimus ov. Nüüd ei teagi, kas olen ennast rasedaks mõelnud või läks õnneks, aga sümptomid täitsa olemas – väsimus, lõunauinakud, imelikud unenäod, iiveldus, krambid???? Varajase raseduse teste vist veel vara teha, aga tegin ikkagi ja negatiivne 🙁  Juuli alguses peaksid päevad algama.

 

 

Aliis

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleme mehega üritanud last saada üle kahe aasta. Aasta sellest olen viljarusravi arsti juures käinud. Märtsis oli IVF, esimene katse ebaônnestus.

14.06 oli FET ja siirdati üks 5-päevane. Kärsitu nagu ma olen sain oma elu esimese positiivse rasedustesti 19.06. Täna oli ametlik VT, mis kinnitas  täna ka ilusat tulemust ????

ühtegi raseduse tunnust mul veel pole, raske on uskuda, et ma nüüd päriselt olengi rase . Esimene uh 15.07, eks siis näis ????

 

Chrizzu

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka sel kuul OV teste ei teinud, flo järgi on DPO8, duphastoni sõin sellegipoolest varasemale OV ajale toetudes. Pole midagi lootnud ka see kuu ja tunne on tavapärane.????

Õnne triibulistele!
k.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see on lihtsalt kõige suurem klišee, ära proovi ja siis tuleb. Kolm päeva enne ovulatsiooni ainult sai tegutsetud sellel ajal ja täna hommikul on triibud ????

mups

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

N32 M33

Mul on nüüdseks kaks last ja viimane on meil ühine.

Jõin viimase lapse ootele siis kui mees oli kodus haige (puukborrellioos) ja siis ta ei tarbinud alkohooli. Üritasime enne seda kaks aastat.

Beebi sündis august 2021 ja 2021 detsembris olin uuesti rase, mis siiski katkes ise 8ndal nädalal.

Üleeile hakkas hästi õrnalt määrima ja täna veidikene rohkem. Ehk siis pool aastat läks aega, et hakkaksid päevad. Ei imeta augustibeebit.

 

Minu küsimus, et kas ovulatsiooni aega peaksin ma lugema hakkama sellest, kui mul siin üleeile imeõrnalt määris?

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

N32 M33

Mul on nüüdseks kaks last ja viimane on meil ühine.

Jõin viimase lapse ootele siis kui mees oli kodus haige (puukborrellioos) ja siis ta ei tarbinud alkohooli. Üritasime enne seda kaks aastat.

Beebi sündis august 2021 ja 2021 detsembris olin uuesti rase, mis siiski katkes ise 8ndal nädalal.

Üleeile hakkas hästi õrnalt määrima ja täna veidikene rohkem. Ehk siis pool aastat läks aega, et hakkaksid päevad. Ei imeta augustibeebit.

Minu küsimus, et kas ovulatsiooni aega peaksin ma lugema hakkama sellest, kui mul siin üleeile imeõrnalt määris?

Ovulatsiooni teeb kindlaks ikka ovulatsioonitest, määrimine võis olla misiganes vaheveritsus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnne viimasele triibulisele! Küll läheb kõik hästi!

Siin on olnud mõned etteheiteid sisaldavad postitused (ülemõtlemise suunal, mingist PUPO mängimisest jmt). Pikalt mõtlesin kas tahan üldse sõna võtta. Aga siiski võtan. Ma ei laseks sellisel meeleolul siia teemasse tulla, muidu ei ole üldse enam hea tunne siia kirjutada ja see ei ole ju selle teema eesmärk! Ma arvan, et sellised tunded mis siin on olnud, ootus jmt on siiski paratamatu, kui oled neid triipe nii kaua oodanud. Võib-olla tõesti tagantjärgi, kui need juba Teil käes olid, tundus kogu see muretsemine asjatu, kuid see ei tähenda, et ootus ei oleks pikk ja segadusse ajav. Näiteks ma ise küll üritan teadlikult ka suve võtta vabamaks, vähem muretseda, nautida puhkust jne, kuid ma ei näe siiski midagi halba selles, et käin siin enda tundeid jagamas, eriti kui on just jälle päevad hakanud jmt. Samuti ei näe ma midagi halba selles, et piiran kohvi joomist, alkoholi tarbimist vm. Ammugi ei põhjusta see mulle mingeid kannatusi, vaid pigem teeb head. Näiteks minu meelest on siin hea paar korda kuus oma mõtteid jagada, sest ma ei soovi ka kurvastada elukaaslast nende mõtetega iga kord kui uuesti päevad hakkavad ja jälle tunnen, et ebaõnnestus see kuu. Samuti ei tahaks koguaeg kurvastada sõbrannasid, sest tean et nad niikuinii elavad väga kaasa. Aga ma võiksin seda kirjutada siiski siia ja sellest ei ole midagi halba. Kindlasti on neid, keda ülemõtlemine ja stress on pidurdanud, kuid kahtlemata ka neid, kellele on abiks olnud OV testid ja veidi planeerimist. Eks on vaja mõistlikuks jääda ja leida mõistlik tasakaal.

Täna CD 8. Hoidun ka see kuu OV testidest. Eelmine kuu ei teinud, sest tsükkel on koguaeg olnud nagu kellavärk, aga just eelmine kuu oli tsükkel kaks päeva lühem. Nagu juba kirjutasin, siis suvel võtaks asja kergemalt, vabamalt ja lõbusamalt. ????

Mal

Aga siis votagi vabamalt ja saad ka aru, et need polnud etteheitvad postitused, vaid avamaks teist vaatenurka, abistamaks, kuidas tegelikult on lihtsam rasedaks jääda.

Usu mind. Been there, done that. Majandasin hulluks esimesega, täiesti terved mõlemad mehega. Lõpuks naistearst karatas ja kirjutas antidepressandi, et saaks vaimu vabaks. Järgmine kuu olin rase.

Järgmised kolm tulid kuuga, kui soovisime, ei põdenud enam, teadsin, et saan ju lapsi kyll. Vaba elu.

Ma ei soovi solvata neid, kel tõsine haigus ja reaalne põhjus lapse mittesaamiseks, kuid enamikul on see peas kinni.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen täpselt kaks korda oma elus rasestunud, esimene on juba lasteaias ja teine rasedus poole peal. Kergelt need ei tulnud, mõlemaga läks natuke alla/peale aasta. Ei saaks öelda, et ma nüüd väga üle mõtlesin terve selle katsetamise perioodil, kuigi mõnel kuul ikka ja vahel olin sellest üsna muserdatud. Aga mis ma tahtsin öelda, et mõlemad rasedused tekkisid kuul, mil mul oli tööl stressitase läbi lae. Sellest tulenevalt ka toitumine sporaadiline – harv ja pigem rämps ja ma olen alakaalulisusele kalduv, et kindlasti ei saanud oma kaloraaži kätte. Alkoholi tarbisin keskmiselt ja saunas sai vist ka käidud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul samuti kaks last. Olen inimene, kes joob vaid üks-kaks korda aastas pokaali šampust või siidrit aga rasedusest olen mõlemad korrad teada saanud just paar nädalat peale seda kui olin selle ühe pokaali ära joonud. Esimese rasedusega oli paanika ja süümepiinad, teisega enam mitte. Ja mõlemad korrad oli nii, et päevad olid hiljaks jäänud aga rasedustest neg seega julgesin juua.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 74 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad Juuni 2022