Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad Mai 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 111 )

Teema: Triibupüüdjad Mai 2022

Postitas:
Kägu

LÜHENDID

OV– Ovulatsioon

CD– CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on

– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev

DPO– DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:

Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/

Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

KKK:

Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! ????

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda 1DPO-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 1DPO.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! ????

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla 4-10DPO, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest 7-8DPO (pigem 8DPO), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui 10DPO, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

hCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest hCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid ????

Kas see või too hCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks hCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Alates hCG väärtusest 1200 hakkab kahekordistumine aeglustuma. Alates hCG väärtusest 6000 võib kahekordistumine võtta aega juba neli päeva. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! ????

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub hCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

Kõik liitujad võiks ennast tutvustada ka, siis lihtsam järge ajada ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei hei kõigile triibupüüdjatele! ????

Mehega mõlemad 26a.

Proovime saada teist last alates detsembrist. Olen juba mitu kuud siin teemas kaasa rääkinud ja kaasa elanud. 🙂

Hetkel DPO 9. Eelnevates tsüklites olen kogenud igasuguseid sümptomeid, mida olen pannud raseduse arvele, kuigi nii see ei olnud tegelikult. ???? See tsükkel otsustasin, et enam ei mõtle midagi ja lihtsalt ootan eeldatavate päevade alguseni ära. AGA nagu ikka, siis ei saa ilma mõtlemata. ???? Jällegi on seekord kuidagi teistsugune tunne kui varasemalt. Aga hea on see, et alustasime mehega mõlemad selle tsükli alguses rasestumist soodustavate vitamiinide võtmisega. Lisaks sain ühele poole enda magistritööga, seega on mul suur stressiallikas kadunud. 🙂 Niiet lootust siiski on! 😉

Plaanin homme hommikul teha testi. ????

Rõõmsat kevadet, päikest ja loomulikult palju triipe! ☺️

AM

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. C.

2. 28a/mees 30a

3. alates september 2020

4. proovime teist last

Nonii.. Anname veel viimasele tsüklile võimaluse ???????? Hetkel plaan augustis Eestist perega ära kolida ja teises riigis uut elu alustada! Sisimas muidugi loodan, et saame need triibud ikkagi nüüd lõpuks kätte ????

Täna cd4 ning sel tsüklil võtan topeltkoguse letrosooli päevas.. Eks homme/ülehomme võtab arst ka ühendust, millal uh teeme.. Lootus veel püsib! Kiireid triipe kõigile ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. A

2. 31

3. alates september 2020

4. esimest last

Täna on CD29 ja DPO13. Testinud ei ole ja ei plaani ka homme. Arvestasin, et päevad peaksid hakkama teisipäeval, aga täna on alakõht ja -selg tunda andnud ja voolus ka tekkinud, seega pigem arvan, et algavad homme. Mida varem, seda parem, muidu tekib oht, et UH aeg jääb nädalavahetusse. Tahaks veel letrosool+ovitrelle kombinatsiooni proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Mykn edaspidi olen K.

2. 27 a.

3. Alates september 2020

4. Esimene laps

Ovitrellest möödas 3 päeva, sellega seoses on kerge väsimus ja peavalu mind saatnud, aga vaikselt hakkab järgi andma. Sel kuul on lootused väga kõrged.????

Hoian kõigile pöialt!????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Mups

2. 25

3. alates veebruar 2022

4. Teist last

Täna on CD2 eks näis kui pikk tsükkel siis see kuu tuleb. Eelmine kuu kasutasin Ov teste esimest korda ja tundub et luteaalfaas on liiga lühike või tegid päevad lihtsalt vimkat.

 

mups

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Brigantine

2. 34a/mees 36a

3. alates mai 2020

4. proovime esimest last

Lootus oli, et aprillis önnestus. Kahjuks täna juba CD2. Arstil käidud ja esmiesel vaatlusel köik hästi. Vaatame nüüd mu hormoonid alustuseks üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On see normaalne, et üks test näitab triipu ilusti, teisel testil ilmus kohe ka triip kuid kadus õrnaks kuivades. ???? Või on asi testi tundlikuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testid on erinevad, kuid triip on triip. 🙂

Mina tegin siis ka täna testi, mis jälllllle täiesti negatiivne. 🙁

Kõhus tunnen päris tihti torkeid ja üldse selline raske tunne alakõhus. Ju siis ikkagi kohe kohe päevad tulemas. :/

AM

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. teretalv91

2. mina 31/mees 30

3. proovinud last saada: al september 2020 naturaalsel teel, al märts 2021 letrosool+ovitrelle, al august 2021 naturaalsel, al jaanuar 2022 IVF

4. esimest last

Hei triibupüüdjad! Minu IVFi esimene siirdamine naturaalsesse tsüklisse ebaõnnestus (midagi toimus, sest hcg oli VT päeval 1o ringis), nüüd lõpetasin ravimid ja ootan mensest, sest ilmselt saan alustada kohe uue ringiga (ravimitega tsüklisse).

 

teretalv91

 

palju triipe kevadesse!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Brigantine

2. 34a/mees 36a

3. alates mai 2020

4. proovime esimest last

Lootus oli, et aprillis önnestus. Kahjuks täna juba CD2. Arstil käidud ja esmiesel vaatlusel köik hästi. Vaatame nüüd mu hormoonid alustuseks üle.

Ikka mai 2021… panin puusse aastaga 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna peale ovitrelle süsti on üldse mõistlik testi teha?

K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei ! KH

Mehega mõlemad 32

Soovime saada meie esimest ühist last. Minul on eelmisest suhtest 10 aastane tütar. Mees sooviks aga oma esimest last????

Tervislikus seisundis oman siis kilpnäärme alatalitluse diagnoosi????????

Triipe oleme püüdnud alates detsember 2021.

Hetkel siis CD 3.

 

KH

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna peale ovitrelle süsti on üldse mõistlik testi teha?

K.

Eks see oleneb.. Esimene kord oli mul 7 päeva peale süsti test negatiivne, nüüd teisel korral alles 10 päeva peale süsti..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul täna CD1 ja järgmiseks nädalaks arstiaeg pandud. Loodetavasti on selleks ajaks folliikul piisavalt suur ja saan ka ovitrelle. Ülehomsest alustan uuesti letrosooliga. See kuu on lootust, et õnnestub OV paiku kõik päevad mehega koos olla ja juba sellega võimalusi suurendada. Lisaks olen juba kohendanud treeningkoormust ja tsükli teises pooles kavatsen eriti kergelt võtta. Ma olen siiani mõelnud, et kui tsükkel regulaarne, siis ehk kõik ok, aga katsetan, kehad on erinevad ja äkki mõjub hästi.

Uus võimalus ja uued lootused ????

A.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Mal

2. 32a, mees 41a

3. esimest last

4. alates september 2021

Täna CD14. Eile oli päris tume joon juba OV testil, täna veel tumedam, aga päris sama tume kui kontrolljoon siiski ei ole. Flo appi järgi peaks homme OV toimuma. Iga kuu läheb täpselt tsükli keskel OV testil joon päris tumedaks, aga vaid ühel korral märkasin, et on sama tume kui kontrolljoon. Võib-olla asi selles, et testin vaid üks kord päevas.

Mul on juunis naistearsti visiit ja ilmselt uurin ka juba seal olles, et kuidas edasi kui sügiseks muutuseid ei ole.

Hakkasin vaikselt uuesti trennis käima, vahepeal jäi paus sisse. Võib-olla veidike liikumist teeb ka head. Proovin aga mitte liiga intensiivseks treeninguid muuta.

Üritan olla positiivne, aga vahel ikka tekib kurbusehetki ka.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Marie

2. 32

3. teist last

4. alates aprill 2022

DPO peaks olema appi järgi 9. Eile päeval tegin ka varajase rasedustesti, aga see oli negatiivne. Tean küll, et peaks hommikuni ootama, aga ei kannatanud oodata. Mul hullult iiveldas hommikuti ja kõhus olid ka mitu päeva valud, mida mul tavaliselt pole olnud, aga võib-olla kujutasin seda kõike ette. Eks aeg annab arutust. Esimese lapsega ei saanud ma üldse aru, et midagi teisiti oleks, kui rasedaks jäin. Esmaspäeval peaksid päevad hakkama, aga salamisi ikka loodan, et õnnestus ja testile ilmub emadepäevaks mulle teine triibuke.

Kõigile triipe soovides,

Marie

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna peale ovitrelle süsti on üldse mõistlik testi teha?

K.

Eks see oleneb.. Esimene kord oli mul 7 päeva peale süsti test negatiivne, nüüd teisel korral alles 10 päeva peale süsti..

Veel küsimus, kas keegi on peale ovitrellet täheldanud kaalutõusu? Vs hoiab keha lihtsalt vett kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna peale ovitrelle süsti on üldse mõistlik testi teha?

K.

Eks see oleneb.. Esimene kord oli mul 7 päeva peale süsti test negatiivne, nüüd teisel korral alles 10 päeva peale süsti..

Veel küsimus, kas keegi on peale ovitrellet täheldanud kaalutõusu? Vs hoiab keha lihtsalt vett kinni.

Ma küll seda märganud pole.. Või noh, mul alati enne päevi selline tunne, nagu kaaluks 3kg rohkem 😀

Mul täna cd7, hommikul võtsin viimased letrosoolid ja ultrahelisse järgmine teisipäev. Ma loodan, et hiljaks ei jää ja ov varem ära ei toimu.. Eelmine tsükkel tegin juba cd11 ovitrelle..

C.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei armsad naised!

Mina 29, mees 30
Esimest last proovime saada üle 2a
Hetkel cd27, homme peaks päevad hakkama, sisetunne on, et hakkavad ka.
Eks näis. 🙂

Palju kevadisi triipe meile ❤️
Liisa

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Coldasice

2. Mina 22, mees 24

3. Proovime esimest last alates märtsist

 

Võtsin plaastrid veebruaris ära, seetõttu pole tsükkel veel regulaarseks muutunud, viimased päevad olid märtsi lõpus.
Kogu aeg alakõhus torgib, nagu päevad kohe kohe hakkaks, aga siiani ei ole midagi tulnud, tegin ka täna igaks juhuks testi, et ehk mingi ime läbi juba õnnestus, aga paraku mitte. Ootan et tsükkel jälle normaliseeruks, praegu suuri lootusi triipudele ei sea

Triibulist kevadet!

coldasice

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. AL

2. N 23, M 26

3. maikuust alates proovime esimest 🙂

 

Pille pole õnneks 2 aastat võtnud ja tsükkel olnud regulaarne nagu kellavärk, nüüd esimene kuu, kus proovima hakkame ja tsükkel paigast ära 😀 Jõudsin juba ühe testi ka teha, et äkki eelmisel kuul kuidagi õnnestus, kuid negatiivne. Päevad on hetkel 2 päeva hiljaks jäänud, aga kõik märgid viitavad, et täna hakkavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna 6DPO ja kuidagi ärev olla terve päev, muidu ei midagi ebatavalist, ei teagi mida ootan.???? Testi tegemist ehk..

K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Assaa, mul sisetunne ei petnud ja täna CD1. Otsustasime, et suve võtame veel vabalt ja anname võimaluse loomulikul teel tulla ning kui ei õnnestu, siis sügisest IVF. Kuna meil teadmata viljatus, siis tegelt on juba praegu viljatusarsti poolt näidustus olemas, et kohe IVF alustada aga ma ise pole selleks teekonnaks valmis olnud.
Äkki juhtub suvel ime? ???? Töö juures sain koormust ka vähendada ja püüan stressimanageerimisega aktiivselt tegutseda. ????

Liisa

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu triibuke kosub endiselt???? Siiani ei suuda uskuda. 6 päeva tagasi olekski hakanud päevad aga neid ei tulnudki. Eelmine laupäev sain juba positiivse ehk 2 päeva enne kui pidanuks päevad hakkama. Järgmisel testil oli triip veel heledam, et mõtlesingi kas jälle kuid eile tegin veel ùhe ja triip oli kohe ilusam. Tahtsin mehele ka näidata aga kui 15 minutit hiljem vaatasime oli see juba kuivanud kollakaks kuid triip endiselt ilus.

Kuna viimati oli varajane katkemine siis ma põdesin vägagi, et äkki pettun taas aga… Läks ikka õnneks ja nendest vitamiinidest on kasu olnud mis võtsin.

 

KR22 kuigi konto nimi teine????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei triibupüüdjad!

Olen mõnda aega juba jälginud neid triibupüüdja teemasid ja kaasa elanud ka teisele.

1. Esimene laps

2. Proovime alates veebruar 2022

Tegin täna rasedustesti ja sain kaks triipu 🙂 Jehhuuu! Sisetunne kuidagi ütles, et tee see test ära.. 🙂

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest kuust jään ma kõrvale triibu püüdmisega. Mees läks üle lahe ????

 

Kiisu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain teada miks ma ei saa rasestuda. Progesteroon madal – sain hormoonid nüüd peale.  Ma uurisin Perekoolis, aga siin pole väga teemasid selle kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kergelt segadus hetkel.. Testid kõik positiivsed aga hcg näit oli vaid 6????Mis moodi see võimalik saaks olla… Arstiaeg pandud ja ootan sinnani kuid testil oli hommikul isegi väga tugev triip.  Päevad juba poolteist nädalat üle ka.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annan vahepeal endast ka märku 🙂 Täna cd13 ja siiani positiivset ov testi saanud pole. Käisin täna ka ultrahelis, paremal pool oli juhtiv folliikul 26mm, vasakul pool 22mm. Kuna meil Pärnus ovitrellet kohe saada pole, siis süsti teen homme lõunal. Arst seletas ka, et see 26mm ilmselt juba üleküpsenud, aga samas on oht kaksikrasedusele.. Et kas jätame selle tsükli vahele või ikkagi proovime, siis ilmselgelt minu jaoks polnud küsimustki, muidugi proovime. Kui see suurendab meie võimalusi, siis why not! Oleme juba nii kaua proovinud, pole midagi kaotada.

C.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 111 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad Mai 2022