Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad mai 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Teema: Triibupüüdjad mai 2023

Postitas:

LÜHENDID

OV -Ovulatsioon

CD– CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on

– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev

DPO– DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:

Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/

Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

KKK:

Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! ????

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda 1DPO-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 1DPO.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! ????

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla 4-10DPO, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest 7-8DPO (pigem 8DPO), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui 10DPO, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

hCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest hCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid ????

Kas see või too hCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks hCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Alates hCG väärtusest 1200 hakkab kahekordistumine aeglustuma. Alates hCG väärtusest 6000 võib kahekordistumine võtta aega juba neli päeva. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! ????

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub hCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

Kõik liitujad võiks ennast tutvustada ka, siis lihtsam järge ajada ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul täna cd33, 9dpo ning rindade pöhjal julgen arvata, et taas ei önnestunud 🙂

Päevad peaksid hakkama hiljemalt reedel.

C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heipa

N26 M28

Minul täna 2dpo ja see kuu kuidagi hoopis teine tunne selle osas, et võtan asja rahulikumalt. Ei mõtle sellele liialt.
Viies kuu proovimist lapseootele jääda. Kunagi ikka arvasin, et tuleb kohe kui proovima hakkame, aga no ei tule. Vahepeal oli päris raske vaimselt.
Loodame parimat ja hoian meile pöidlaid, et tuleks palju triipe????

K

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

N32 M34

Tulen ka triibupüüdjate ridadesse. Ees ootamas üks 2,5a tütreke, loodame nüüd teist last saada ???? Eelmisel aastal ootasime kaksikuid, kuid meditsiinilistel põhjustel katkestasime aasta alguses raseduse, nüüd oleme valmis proovima uuesti. Täna 1 dpo, päev enne sai asjatatud, ehk joppab ????

Pärast viimast rasedust on ovulatsioon valulikum ja päevad vererohkemad, loodetavasti ei tähenda see mingit häiret. Tsükkel on vähemasti ilusti taastunud.

Ko

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uus kuu ning jätkame beebi valmistamist.

Mehel uuringud tehtud meestekliinikus. Mina ootan uut tsüklit, et alustada rohtudega. Plaan on minna IUI-le mai lõpp, juuni alguses. Loodame, et kõik sujub sellega. Kohe on aga selle tsükli OV tulemas ja oleks vahva küll kui ise õnnestuks seekord rasedaks jääda.

 

Soovime siis teist beebit. Esimene sündis 2022 jaanuaris ning rasestusin IUI teisel katsel.

Mannatera

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere tere!

N26/M28 meil on teise lapse soov tekkinud. Kodus detsembribeebi 2021. Jõudsin just küll tagasi tööle minna aga täielik baby feaver on peal. Hetkel CD8. Eelmise kord tegin algusest peale ovulatsiooniteste ja jäin teisel kuul rasedaks aga seekord võtame rahulikult ja laseme asjadel omamoodi kulgeda.

JTN

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

N33, M33

Püüame esimest. See kuu on see valmistumise soov kuidagi nii suur. Juba tahaks asju ja riideid osta, mähkmeid juba ostsin, sest ühel poel oli nii heade soodustustega lõpumüük. Nüüd siis ootab see mähkmekast kapi otsas oma aega. Eeldatava OV aegu see kuu olin reisil, tagasi jõudsin alles CD 19, nii et näis, mis siit tulla saab.

MSP

 

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei,

Aprilli jätsime vahele ja puhkasime. Nüüd siis uue hooga. Täna peaks dpo2 olema, kuid väga suuri panuseid sel kuul õnnestumisele ei pane. Saime toimetada ainult 2päeva enne ja 1päev pärast ov-d.

N34/M39 püüame kolmandat

Violeta

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nonii, ennatlikult kurtsin cd33, et rindade põhjal ilmselt ei õnnestunud. Mul oli väga intensiivne nv ja terve kere oli tundlik ja nahk valus. Täna cd35 ja 11dpo, rinnad ei ole absoluutselt valusad, mis on selle aja peale kahtlane ning lootust andev ???? Paar õhtut on jube imelik enesetunne, nüüd kraadisin ja 37.1 ???? Hetkel veel testi ostnud pole, sest ei taha pettuda, aga päevad peaksid hakkama homme.. Lootusi ka väga kõrgele ei aja, sest ikkagi 2,5a oleme sel teekonnal juba ning negatiivsete testidega leppinud, agaaaa äkki nüüd on meie kord ????????

C.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
N33, M33

Püüame esimest. See kuu on see valmistumise soov kuidagi nii suur. Juba tahaks asju ja riideid osta, mähkmeid juba ostsin, sest ühel poel oli nii heade soodustustega lõpumüük. Nüüd siis ootab see mähkmekast kapi otsas oma aega. Eeldatava OV aegu see kuu olin reisil, tagasi jõudsin alles CD 19, nii et näis, mis siit tulla saab.

MSP

Mis siin siis nüüd nii miinustamist väärt on?

MSP

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain hiljuti pärast 2,5 aastat triibupüüdmist elu esimesed triibud. Kuna rasestusin IVF teel, siis rasedus ja hcg tõus olid koduse testi tegemise hetkeks juba vereanalüüsiga kindlaks tehtud. Siiski tegin koduse testi ka, et endale kinnitada, et 2 triipu rasedustestil ongi päriselt võimalik. Ja kuigi sel hetkel enam need 2 triipu polnud kuidagi üllatus, tõid need nii laia naeratuse näole ja siiani seisab test mul vannitoas ☺️ eks hetkel hirme on vist natuke rohkem, sest siia jõudmine võttis nii kaua aega, aga proovin olla positiivne.
Soovin kõigile edu sel teekonnal ja jõudu neile, kel see võtab oodatust kauem aega.

A.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere-tere,

liitun ka teie ridadega ???? N33, M45. Kodus juba 2 poissi – 9 ja 11, kuid otustasime pärast pikka kaalumist, et siiski on miski veel puudu ning see on üks plikake (loodetavasti siis õnnestub ka ja kui ka mitte, siis ilmselt oli väike pesamuna-poja puudu ????)

Hetkel olen omadega nii kaugel, et aprilli alguses lasin spiraali eemaldada ning praktiliselt päev pärast seda olen koguaeg veritsenud, algul rohkem, nüüd juba määrimise faasis. Arsti sõnul normaalne. Loodetavasti varsti loksub ka tsükkel paika ja saan aru, mis toimub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna cd37 ning testi veel teinud pole, aga tänasest rinnad valusad.. Ohkama paneb. Kui esmaspäevaks ikka päevade osas vaikus, siis ostan testi 🙂

C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna cd37 ning testi veel teinud pole, aga tänasest rinnad valusad.. Ohkama paneb. Kui esmaspäevaks ikka päevade osas vaikus, siis ostan testi ????

C.

Vaikus sai peale lõunaund läbi, cd1 ???????????? olekski liiga hea, et tõsi olla..

C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka kuidagi skeptiline tunne.. päevad peaks küll alles nädala pärast hakkama, a sisetunne ütleb, et seekord vist ei jopanud. Eks näis ????

Ko

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
N33, M33

Püüame esimest. See kuu on see valmistumise soov kuidagi nii suur. Juba tahaks asju ja riideid osta, mähkmeid juba ostsin, sest ühel poel oli nii heade soodustustega lõpumüük. Nüüd siis ootab see mähkmekast kapi otsas oma aega. Eeldatava OV aegu see kuu olin reisil, tagasi jõudsin alles CD 19, nii et näis, mis siit tulla saab.

MSP

Palun otsi abi.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
N33, M33

Püüame esimest. See kuu on see valmistumise soov kuidagi nii suur. Juba tahaks asju ja riideid osta, mähkmeid juba ostsin, sest ühel poel oli nii heade soodustustega lõpumüük. Nüüd siis ootab see mähkmekast kapi otsas oma aega. Eeldatava OV aegu see kuu olin reisil, tagasi jõudsin alles CD 19, nii et näis, mis siit tulla saab.

MSP

Palun otsi abi.

Võib-olla peaksid sa ka abi otsima.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
N33, M33

Püüame esimest. See kuu on see valmistumise soov kuidagi nii suur. Juba tahaks asju ja riideid osta, mähkmeid juba ostsin, sest ühel poel oli nii heade soodustustega lõpumüük. Nüüd siis ootab see mähkmekast kapi otsas oma aega. Eeldatava OV aegu see kuu olin reisil, tagasi jõudsin alles CD 19, nii et näis, mis siit tulla saab.

MSP

Palun otsi abi.

Üks mähe maksab tavaliselt 12-20 euri, lõpumüügil olid 40-60% soodukaga. Enda arust nagu saingi sealt abi. Või millega ma abi peaksin otsima?

MSP

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei

Kuidas teil läheb? Mul peaks täna olema 10dpo ja testi pole teinud. Tunne on, et see kuu ka ei õnnestunud. Ühtegi sümptomit pole, mis viitaks sellele, et oh äkki see kord ônnestus.See on siis meie viies kuu proovimist, et oma esimese beebiootele jääda.

K

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei hei, mul peaks olema täna/homme ovulatsioon. Ehk siis läheb tegusalt ???? ning siis hakkab see tore ootamise aeg pihta.

hoian sulle pöidlaid ❤️

JTN

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul täna 8dpo, homme plaanin testida.. üks päev on tunne, et äkkkiii.. ja siis teine päev on jälle täiesti tavaline olla ja möhh ???? Aga eks näis, mul oli seekord ovulatsioon tavapärasest mõni päev hiljem, päevad peaksid u paari päeva pärast hakkama. Kui homme test negatiivne, siis ootan päevasid ja ehk suudan end hoida rohkem testimast kuniks päriselt kahtlus tekib ????

Ko

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere.
Liitun ka teiega lõpetasin plaastride panemise ja hakkasid päevad. Ootan, et proovima hakkata. Ees juba 4 last..tahaks veel üht pesamuna tüdrukud. ☺️ Äkki veab. Lähen püüdma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

minul ilmselt sel kuul ei läinud õnneks (ei panustanud ka veel sellele), kuna alles eemaldasin spiraali ja taükkel segane. Mõni päev küll iiveldab ja kerge pearinglus olnud, aga ilmselt olen end juba peast rasedaks kohati mõelnud ????

B

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu test oli täna negatiivne, a kui testi olin ära teinud, siis lugesin alles, et alates 10dpost teha.. noh, lootust on veel ????????

Mul eelmise rasedusega oli nii, et mul oli test, mis pidavat näitama alates 7dpo, tegin testi 9dpo, no täitsa raudpolt negatiivne. Ootasin siis päevasid, koguaeg tunne, et kohekohe hakkavad.. ja nii mitu päeva.. kuniks mõtlesin, et hmm.. pissihäda on kah päris tihti, äkki peaks testima ja voilaa, oligi positiivne ???? ???? Tean küll, et vara testimine on mõtetu, aga nagu ei suuuuda lihtsalt oodata ????

Ko

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult

Senti küll, aga 17 senti on juba hästi saadud nr 2 puhul näiteks. Ostsin ka just ühe väikse paki nr 1 ja ühe nr 2, olid hea hinnaga. Töökaaslane on rase, vbla soovib tema neid mult ära osta, vbla teen mähkmetordiks, võibolla vltan mingi aja pärast kasutusele. Ma nüüd juba enam ei tea, kas proovingi see kuu uuesti, kuna töökaaslane on samast osakonnast ja siis peab juba asendajaid otsima hakkama, kui mina ka ära lähen. Lisaks oleks mul nüüd vh miinimumi järgi. Aga kaks mähkmepakki tühja toa nurgas mult leiba ei küsi siiski.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.upload.ee/image/15222704/20230512_071233.jpg

Palun ära katke ????

Ck

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oo, palju õnne!! ????

Mul täna selline päevade algamise tunne, alaselg tuikab ja pakitseb alakõhus..

Ko

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh!

Minul oli sama tunne, paar päeva enne päevi juba ????

Ck

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh!

Minul oli sama tunne, paar päeva enne päevi juba ????

Ck

Hei!

Palju ônne! Mis sümptomeid sul veel oli?????

K

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, rinnad hellad/valusad, ega rohkem vast ei olnudki

Kõige kahtlasem oligi, et päevade sarnane valu ja selle 5 päeva jooksul ei hakanud. See pidigi üks tunnuseid olema

Ck

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad mai 2023