Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad November 2021

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 99 )

Teema: Triibupüüdjad November 2021

Postitas:
Kägu

LÜHENDID:

OV– Ovulatsioon

CD– CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on

– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev

DPO– DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:

Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/

Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

KKK:

Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! ????

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda 1DPO-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 1DPO.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! ????

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla 4-10DPO, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest 7-8DPO (pigem 8DPO), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui 10DPO, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

hCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest hCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid ????

Kas see või too hCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks hCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Alates hCG väärtusest 1200 hakkab kahekordistumine aeglustuma. Alates hCG väärtusest 6000 võib kahekordistumine võtta aega juba neli päeva. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! ????

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub hCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

Kõik liitujad võiks ennast tutvustada ka, siis lihtsam järge ajada ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
1. C.
2. 28a/mees 30a
3. alates september 2020 (detsembris katkemine)
4. proovime teist last
Mul cd8 ja käisin hommikul uuesti prolaktiini taset mõõtmas. Sain arstilt eile kirja, et kuna see hormoon on mõjutatav väga paljudest teguritest (isegi vahekord, rindade katsumine jne), siis teeme kontrolliks ühe proovi veel. Kui on jätkuvalt kõrge, siis järgmine samm on aju magnetuuring, sest kõrge prolaktiin on üheks tunnuseks ka healoomulisele ajuripatsi kasvajale.. Paras šokk, aga õnneks on see asi, mille peaks ilusti rohtudega kontrolli alla saama.. Õnneks saab asjad vaikselt liikuma.
Kiireid triipe kõigile!
C.
+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. telts

2. 21, mees 25

3. 2 aastat tagasi otsustasime, et nüüd oleme valmis.

 

Mhmm, päris kaua.. Selle aja sees on olnud omajagu kuid, kus oleme täiesti kindlad olnud, et no nüüüd küll õnnestus, palju negatiivseid teste mida iga valguse ja nurga alt 50x igaksjuhuks üle on vaadatud, mitmed sõbrad ja tuttavad kes on vahepeal rasedaks jäänud ja lapsi saand ja siis need vahvad kommentaarid ja etteheited, et noh teie aeg lapsi saada, kuna uudiseid kuuleb..

Käisin mingiaeg arstil ka, aga tema võttis kogu mu jutust kinni lausest, et mul alakõhuvalud ja visiidi lõpetasin pillide retsepti ja teadmisega, et aind nendega saan kõhuvaludest jagu.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Milli93

2. Mina olen 28 ja härra 29

3. Oleme planeerinud alates kevad 2020, viljatusravikliinikus olen alates august 2021

4. Soovime esimest last

Mul on PCOS diagnoos ning ravita ilmselt anovulatoorsed tsüklid. Enne viljatusravi olid tsüklid ca 60-päevased. Käesolev tsükkel on minul siis esimene ring viljatusraviga – CD3-7 võtsin letrosooli 2 tbl/päevas ja CD14 tegin Ovitrelle süsti. Hetkel on CD23/7 DPO.

 

Palju ilusaid ja pakse triipe kõigile!

 

Milli93

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Brigantine, 33, Abikaasa 35

Püüame esimest last alates Maikuust

Hetkel CD13 ja püsiv naerunägu OV Testil. Sai ka juba tegutsetud, sest köik sümptomid ka kohal, et miskit toimub 😉 Ehk läheb see kuu önneks.

Vötsin 11 aastat pille ja nüüd peale nende löpetamist päevad kuidagi väga verevaesed olnud vörreldes varasemaga ja ka pillide ajaga.

Edu köigile Novembrikuus!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul täna cd 31/dpo 19, tavaline tsükli pikkus on olnud koguaeg 26 päeva, aga nüüd naksti viis päeva päevad juba hilinenud ja rasedustestidel näinud ainult kummitus triipe. Samas on kõik rasedus tunnused olemas, rinnad siiani valusad juba enne seda kui oleks pidanud punased hakkama, emaka piirkond vahest imelikult kisub ja pakitseb ning ka kerged iiveldus hood käivad.
Pole varem sellist probleemi olnud ka, et päevad niisama hilinevad, või on siiski ikka stressist, Ei saa ise ka enam aru, ootan paar päeva veel ja teen uue testi.

Meile kõigile ilusat triibulist uut kuud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1.JuuliMann

2.Mina 33 mees 38
<p style=”text-align: left;”>3. 3-ndat kuud ilma kaitsevahenditeta</p>
4. 3-ndat last

5. Täna CD 15, OV peaks olema täna.

Eelmine kuu õnneks ei läinud, OV oli arvatust vist hiljem.
Vahekorras viimati 30.okt  ja 2.Nov hilisõhtul. Pos OV testi sain eile. Mõõdan hoolega ka basaali, siiani on olnud enne Ov-d 36,60. Täna rinnad tundlikud ja alakõhus eilsest pakitseb, kõht puhitab.
Basaal peaks vist tõusma päev pärast OV-d?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. aek

2. 29+31

3. Kaitsevahendeid ei kasuta alates 30.07.2021

4. Esimest last

Täna CD28. DPO14. Flo on kindel, et homme punased tulekul. Võtsin CD16-CD26 Gepretixi. Hetkel kerge iiveldus mitu päeva olnud, suur väsimus, rinnad valusad, suu kuivab metsikult ja ka pisike palavik (37.0) kimbutanud. Lisaks siis ka OV-st saadik on alakõhus krambitamist tunda olnud.

Homme hommikul kavatsen testi teha, ei julge küll väga loota aga samas loodan täiega ????

aek

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile siis sain naerunäo Clearblue OV Testile. Täna tegin ribatesti ja see oli negatiivne. Kas see tähendab, et OV nüüd läbi? Kuidagi väga kiiresti käib see.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Mina 30 ja mees 33

2. Proovinud oleme jaanuar 2020

3. Esimene ühine laps

Täna siis CD4, huvitav et ovulatsioonitestid lähevad pea iga kuu ilusasti positiivseks, aga tita ei tule. No proovime siis see kuu ka 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

CD29.

Tegin siis täna hommikul testi. Lasin tal 3-4min olla ja nägin kaugelt, et 1 triip, nojah, haarasin siis kätte ja hakkasin kappi pistma, kui järsku märkasin.. hele triiiip!?!! Misasja.. oot.. issand..ongi.. appi ma näen luulusid.. Läksin siis mehe juurde, et kas ta ka seea õrna triipu näeb.. ta nägi!! ????

Oeh.. hetkel värisen üle keha.. tean ju, et see õrn triip alles mõne päeva pärast võib tugevneda????

samas võib ka haihtuda..

Kuidas teil õrnad triibud edenenud on? Minu jaoks see esmakorde juhus ????

aek

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

CD29.

Tegin siis täna hommikul testi. Lasin tal 3-4min olla ja nägin kaugelt, et 1 triip, nojah, haarasin siis kätte ja hakkasin kappi pistma, kui järsku märkasin.. hele triiiip!?!! Misasja.. oot.. issand..ongi.. appi ma näen luulusid.. Läksin siis mehe juurde, et kas ta ka seea õrna triipu näeb.. ta nägi!! ????

Oeh.. hetkel värisen üle keha.. tean ju, et see õrn triip alles mõne päeva pärast võib tugevneda????

samas võib ka haihtuda..

Kuidas teil õrnad triibud edenenud on? Minu jaoks see esmakorde juhus ????

aek

aek, palju õnne! Loodan et triibuke kosub ja kõik läheb hästi 🙂 teretalv 91, kuidas sul? Triibuke kosub ilusti? 🙂

Ma käisin kolmapäeval taas prolaktiini taset määramas ja terve eilse päeva muudkui refreshisin digilugu, no ei teki seda vastust sinna 🙁 praegu olen nii kahe vahel, kas üldse tellida selleks kuuks CB testid ära või ei ole mõtet, sest sellise prolaktiini tasemega rasestumine on nagunii 0 lähedane.. Eelmisest kuust jäi 3tk alles ja Hiinast tellitud 50 ribakad ka jõudsid, vast ei ole mõistlik raha tühja kulutada.

C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen viimastel päevadel tundnud end kuidagi.. teistmoodi. Kuigi ma lubasin härrale, et teen testi alles esmaspäeval (12 DPO), siis ei saanud ma rahu ja tegin täna (9DPO) ribatesti ja kindla nurga all on väga õrna triipu isegi näha. Ma ei julge üldse rõõmustada, aga samas nagu tahaks.

Aga mul kõigile küsimus – mida on arst teile öelnud TWW ajal treenimise kohta? Kuna mul arstiga otsekontakti (veel) pole ja internetis on väga vastuoluline info, siis uuringi teilt, et kas teile on just med.töötaja midagi selle kohta rääkinud.

Milli93

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hei!

kirjutasin oktoobri teemasse, et sain kolmapäeval positiivse rasedustesti. Tegin neljapäeval ka testi, ei olnud tumedam. Käisin eile veretesti andmas ja kardan, et hcg number liiga madal (HCG 19,5 ja PROGRESTEROON 23,6) ja tundub, et tegu biokeemilisega rasedusega. Nagu osad võibolla mäletavad, siis augustikuu lõppes ka mul biokeemilisega.

Helistasin eile kliinikusse ka, et teatada oma pos. testist jas VT tulemusest, vastasid, et teeksin esmaspäeval uue VT. Eile sain pisarad välja valada, kuigi suuremat sorti kass ikkagi peal, sest ise olin loll, et kaitsevahendita proovisime ja “õnnestus”. Pidin ju IVF süstimisega pihta hakkama eelmisel või sellel nädalal, aga ilmselt biokeemilise peale enam IVFi ei tehta ja pean ootama jaanuarit. Arst veel vastanud pole,et mis edasi 🙁

 

Kas keegi teab, kui on kaks biokeemilist olnud (VT kinnitatud), kas hakatakse uurima neid, et miks need aset leiavad? Niisama käed rüppes ma ootama ei jää igatahes.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Mal

2. 32a/40a

3. alates juuli 2021

4. esimest last

Täna CD4. Tellisin OV testid ja võtan (esimest korda) need seekord kasutusse. Samuti tellisin Pregnacare vitamiinid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niii hea meel, kes siin triibukesi saavad.

Uurin, et teilt kes te mitmendat proovite, et kaua eelmistega läks proovimise aeg?

telts

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niii hea meel, kes siin triibukesi saavad.

Uurin, et teilt kes te mitmendat proovite, et kaua eelmistega läks proovimise aeg?

telts

Esimese lapsega läks aega 6 aastat. Selle aja sisse jäi üks emakaväline rasedus 2013a aprillis. Esimese mehega läksid teed lahku 2016a kevadel, siis jäi triipude püüdmine katki. Uue mehega sain tuttavaks 2016a lõpus, aasta kasutasime kaitsevahendeid. Teadlikult triipe ei püüdnud, aga ära ka ei hoidnud. Rasedaks jäin täpselt aasta hiljem, triibud tulid üllatusena, laps sündis 2018a detsembris. Uut last hakkasime teadlikult proovima 2020 septembrist, kuigi pillid jätsin ära juba eelmise aasta algul. Eelmine detsember oli varajane katkemine. Praeguseks olen otsaga viljatusarsti juures 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi vist biokeemilisi ei uuri, pigem kui mitu katkemist on olnud. Ma loodan, et sul ikka HCG tõuseb teretalv91 ja saaksid lõpuks oma triibud. ja mis oli, see oli, ära end enam selle eest karista (kaitsevahenditeta, IVFi edasilükkamine jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi vist biokeemilisi ei uuri, pigem kui mitu katkemist on olnud. Ma loodan, et sul ikka HCG tõuseb teretalv91 ja saaksid lõpuks oma triibud. ja mis oli, see oli, ära end enam selle eest karista (kaitsevahenditeta, IVFi edasilükkamine jne).

Kas kaks teadaolevat biokeemilist ei ole piisav, et juba uurima hakata? Tundub, et mu keha tahab rasestuda just siis, kui tuleb raviplaani muutus – esimene rasestumine toimus siis, kui tegin viimast kuuri letrosooli ja nüüd teine rasestumine, siis kui pidime proovima esimest IVFi.

Arst just vastas ka mulle, et hcg number pigem väike, aga ütles seda, et hcg’d ei saa üheselt võtta, et see number võib kõigil väga erinev olla. Üritan mitte karistada end, aga eks aeg parandab need haavad…lihtsalt ei tea kas julgen enam loomulikul teel proovida ja aega raisata, kui lõppeb pideva pettumusega.

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!

Liitun ka jälle püüdjatega.

Ann, tahame esimest.
Teada on, et mehel probleeme normaalsete arvuga.
Proovinud alates 2021 algusest, aga 2020 alguses lõpetasin tegelikult juba pillide võtmise.
Tunnen enda OV üsna hästi ning tsükkel on ikkagi korrapärane. Eelmine kuu oli 1 päev rohkem ja nö eelseid sümptomeid ei olnud.. suutsin ootused suureks kerida aga pettusin päris korralikult.. 🙁

@teretalv91 – ma tunnetan su mõtetes juba ka end.. see lootusetuse tunne.. kui aasta alguses arvasin, et õnnestub kindlasti ja saame hakkama.. siis praeguseks on tunne, et ma ei jaksa enam pettuda iga kuu.. 🙁

Ann

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav oleks teada ja ehk ka ise proovida, et mida teie ja teie mees selles protsessis järgite? Kõiksugu vitamiinid, harjutused, poosid, toidud jne 😀

Ja kuidas saada lahti iga kuu enne päevi tekkivast lootusest ja ettekujutustest. Võitlen endaga kogu aeg. Iga asi mis kehas veidi teistmoodi on sel ajal tekitab tunde, et ohh aga äkki see ongi see.. no ja siis ikka lõppeb see kohutava pettumusega.

telts

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Esmalt palju õnne kõikidele triibulistele ja ilusat ootust!

Võtan ka end taas triibupüüdjate hulgas ritta 🙂

1. J.K.

2. Soovime esimest last.

3. Triipe oleme püüdnud alates kevad 2020. Sügisel 2020 jäin rasedaks, kuid rasedus katkes 6ndal nädalal.

Täna on cd7. Alates cd10 hakkan testima ovulatsiooni Clearblue Advanced testidega. Pärast raseduse katkemist lühenesid tsüklid 28-lt päevalt 22-24 tsüklipäevani. Positiivsed OV testid sain ikkagi alles cd 14-15, mis tähendas, et luteaalfaas jäi liiga lühikeseks ja ppõhimõtteliselt lootust raseduse tekkimiseks/püsima jäämiseks polnudki. Nüüd teist tsüklit järjest on tsükkel olnud ~28 päeva pikk, seega olen uut lootust täis! Eelmine tsükkel sain positiivse ON testi cd12. Näis, kuidas seekord 🙂

Viljakuse suurendamiseks sööme kaaslasega mõlemad mitmendat kuud Vitabiotics vitamiine. Sel tsüklil hakkan cd18-st ka luteaalfaasi toetuseks Gepretixi tarvitama. Viimastel tsüklitel on mul olnud mega vägev PMS, mille tõttu alati olen väga lootnud, et olen lõpuks taas rase (väsimus, iiveldustunne, üle nädala kestvad kõhuvalud, valulikud rinnad) 🙁 Väga raske on end välja lülitada ja püüda ümber veenda, et kammooon, need ei pruugi rasedustunnused olla. Oeh, kogu see triibupüüdmine on iga kuuga ühe rohkem vaimu kurnav.

Loodan, et aastalõpp tuleb meile kõigile tiibuline!

J.K.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain üleeile triibud, planeerimata. Teine rasedus lõppes peetumisega ja sel ajal sõi esimene laps rinnapiima edasi. Nüüd teine laps sööb ka edasi ja mõtlen, et äkki jälle halvad uudised.. Öeldakse ju, et kui rase, siis piima maitse muutub.

On kellelgi imetamise ja rasedusega kogemusi – kas laps sõi edasi või lõpetas ära?

L.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Annu9

2. 30

3. Alates september 2020

4. Esimest last

Täna on CD7, alates CD11 hakkan tegema OV teste. Teist tsüklit võtan ka klomifeeni.

Ma arvan, et pole emotsionaalselt end ammu nii hästi tundnud, nagu polekski nädal tagasi täielikult murdunud, kui päevad hakkasid. Lootusetuse tunne sai võitu ja oli üks väga halb päev, aga rääkisime mehega ja sain sellest üle. Nüüd katsun olla positiivne, stressivaba, hästi toituda ja teha omalt poolt kõik, et beebil oleks hea tulla. Meil on päris tihti olnud erinevaid takistusi vahekorra ajastamisega OV ajale ja kui seda juhtub korduvalt, tekitab see mõttetuid pingeid. See tsükkel õnneks seda probleemi pole ja nii loodan, et lõpuks õnn naeratab ka meile.
Kuulasin eile üht podcasti, kus viljatusega silmitsi seisnud isa ütles, et see teekond on teinud temast parema lapsevanema, sest ta hindab kõrgelt kõike lapsevanemlusega seotut ja ei võta midagi iseenesest mõistetavalt. Ma tahan mõelda, et see kehtib minu kohta ka????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Kurb, et pean jälle taas liituma..

 

1.Teretalv91

2.Mina 30, Mees 29.

3. Triipe püüdnud alates september 2020.

4. Püüame saada esimest last

5. Diagnoositud PCOS, saanud 6 kuud letrosooli+metformiini+ovitrelle ravi. Tehtud Foam uuring. Kaks loomulikul teel saadud biokeemilist rasedust. IVFi ravimid kõik külmkapis ootamas, aga kahjuks tuli nüüd biokeemiline rasedus ja ei süsti see tsükkel.

 

Täna CD1.  Nutetud/kirutud küll, aga üritan olla positiivne ja mõelda, et peab minema täpselt nii, nagu peab minema.

 

edu kõigile!

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Annu9

2. 30

3. Alates september 2020

4. Esimest last

Täna on CD7, alates CD11 hakkan tegema OV teste. Teist tsüklit võtan ka klomifeeni.

Ma arvan, et pole emotsionaalselt end ammu nii hästi tundnud, nagu polekski nädal tagasi täielikult murdunud, kui päevad hakkasid. Lootusetuse tunne sai võitu ja oli üks väga halb päev, aga rääkisime mehega ja sain sellest üle. Nüüd katsun olla positiivne, stressivaba, hästi toituda ja teha omalt poolt kõik, et beebil oleks hea tulla. Meil on päris tihti olnud erinevaid takistusi vahekorra ajastamisega OV ajale ja kui seda juhtub korduvalt, tekitab see mõttetuid pingeid. See tsükkel õnneks seda probleemi pole ja nii loodan, et lõpuks õnn naeratab ka meile.

Kuulasin eile üht podcasti, kus viljatusega silmitsi seisnud isa ütles, et see teekond on teinud temast parema lapsevanema, sest ta hindab kõrgelt kõike lapsevanemlusega seotut ja ei võta midagi iseenesest mõistetavalt. Ma tahan mõelda, et see kehtib minu kohta ka????

Mulle tundub,et rasestumine õnnestub kergemini kui seda nii hirmtõsiselt ei võta.

Juhul, kui ikka väga pikalt on juba ebaedu, peaks ikka järgi uurima, et endal ja mehel kõik toimib nii nagu vaja.

Järeldan seda enda kolme raseduse pealt ja tuttavate ning sõprade kogemustest.

Kõikidel kordadel lapse saamine väga planeeritud olnud.

Enne esimest last võtsin rasestumisvastaseid tablette. Esimesel üritamise kuul sai kõvasti enne päevi rasedusteste tehtud ja kui päevad ikka platsis olid, võtsin veidi tuure maha ning muutusin suhtumist. Mõtlesingi, et ju siis võtab tablettide järelmõjude tõttu rasestumine kauem aega. Õnnestus juba järgmine kuu.

Teise rasedusega ei teinud ka mingeid ov teste ja võtsime vabalt, õnnestus teisel kuul, see rasedus paraku peetus.

Praeguse rasedusega oli sama teema. Peale katkemist oli kinnisidee nii ruutu kui võimalik  uuesti rasestuda, appi sai võetud ka ov testid.

Esimesel kahel kuul sai veidi tagasi hoitud, arst soovitas peale katkemist kehal 2-3 kuud puhata lasta.

Kuid peale seda sai küll ikka väga sihikindlalt asjatatud. Tellisin ov testid, asjatasime siis kui oli OV, iga kuu olid suured lootused ja peetumine kui hoolimata kõigest ikka päevad platsis olid.

Just see kuu, kui rasestumine toimus, ma teadsin, et nagunii rasestumise võimalused väiksed.

Eeldatavalt ov ajal oli mul plaanitud kodust ära minek ja kodus olles oV ribateste tehes ma ei saanud teise triibu varjugi testile.

Asjatasime lihtsalt siis, kui juhtus.

Ometi just sellel kuul, kui ise seda üldse tõenäoliseks ei pidanud see ometi õnnestus.

Alguses, kui päevad olid hilinenud, ma isegi ei mõelnud rasedustestile. Mõtlesin vaid, et jälle tsükkel ebaregulaarne ja peast juba rase.

Triipude püüdmist sai alustatud 2020 oktoobris, detsembris peetumine, uued triibud sain testile augustis.

CwCh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niii hea meel, kes siin triibukesi saavad.

Aitäh! Kuidagi väga uskumatu tunne on. Ei julge üldse rõõmustada, sest kardan ära sõnuda. Triip on veel hele, aga on näha, et läheb tasa-tasa tumedamaks.

Hoian teile kõigile ka pöidlaid pihus!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei kaasteelised! Jagan teile häid uudised! ????

Käisin täna veretestil ja hcg 135.24

Päevade järgi täna 4+4.

Soovin Teile kõigile edu ja jaksu! Triibulise sügise jätku! ????

aek

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Chrizzu

2. 28

3. Proovime esimest last alates mai 2020.

Tegutseme viljaturavikeskuses alates juunist. Diagnoos mehepoolene viljatus. Vitamiinidega nüüd asi paremaks läinud. Mul polütsüstilised munasarjad, muidu tsükkel koguaeg korras olnud, aga nüüd viimased 2 kuud liiga pikaks veninud.  Sellel tsükklil võtsin letrozole ja täna käisin UH-s, arst määras ovitrelle. Homme õhtul siis tegudele ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul täna cd14 ja CB vilgub. Imelik on see, et arst ei ole veel ühendust võtnud.. Prolaktiini tase oli ilusti langenud, aga kontrolliti ka makroprolaktiini ning kuna see moodustas 81% kogu prolaktiinist, siis diagnoosiks makroprolaktineemia. Ei teagi, mis ja kuidas edasi.

C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 99 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad November 2021