Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad NOVEMBER 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 136 )

Teema: Triibupüüdjad NOVEMBER 2022

Postitas:
Kägu

LÜHENDID

OV– Ovulatsioon

CD– CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on

– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev

DPO– DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:

Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/

Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

KKK:

Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! ????

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda 1DPO-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 1DPO.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! ????

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla 4-10DPO, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest 7-8DPO (pigem 8DPO), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui 10DPO, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

hCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest hCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid ????

Kas see või too hCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks hCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Alates hCG väärtusest 1200 hakkab kahekordistumine aeglustuma. Alates hCG väärtusest 6000 võib kahekordistumine võtta aega juba neli päeva. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! ????

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub hCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

Kõik liitujad võiks ennast tutvustada ka, siis lihtsam järge ajada ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millegi pärast ei saa mina viimasel ajal perekooli sisse. Ei tea milles häda, aga tihti logimine ei õnnestu.

Ma üritan triipe püüda alates septembrist. Septembri keskel eemaldati spiraal ja kohe hakkasid ka esimesed päevad. Kahjuks rasestuda oktoobris ei õnnestunud. Hetkel CD11, et ehk sel korral läheb õnneks.

Säde

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

minul käimas nüüd vist 13. tsükkel proovimist, täpselt ei mäletagi enam. Üks kaheaastane kodus kasvamas. Teine tsükkel gepretixiga. Sai seekord õige hästi panustatud ja kasutasime ka preseedi. Lootuseid ei kruvi, liiga pikalt proovitud selleks. (Ka esimest last proovisime kaua)

AG

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna peaks minul OV olema. Eelnevad 4 päeva oleme panustanud. Täna pikk tööpäev, aga kindlasti panustame 2,3,4 ka ja siis jääme jälle lootma????

CC

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Kirjutan esimest korda Rasestumise alagruppi, kuigi eelmine kuu elasin rõõmuga oktoobri triibupüüdjatele kaasa ja hoidsin kõigile pöialt. Ise hakkasime samuti proovima alles eelmine kuu (mu tsükli keskpaigas), siis kalendri järgi näeb, et ovultasioonile pihta ei saanud, seega homme on ilmselt CD1, sest juba on kõik menstruatsiooni tunnused. See kuu proovin ka ovultasiooniteste, et õnnestumisvõimalust tõsta.

 

34 a

Esimest last püüame

 

 

Roheline

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul närv nii sees, homme lähen synlabi kordus hcg-d mõõtma et saada selgust rohkem kas tekkis rasedus või on tegemist biokeemilisega, kuna ma saritestijana sain õhkõrnad triibud liiga vara enne oletatavaid päevi ja eilne hcg oli ainult 19. Tahaks nii loota aga samas ei julge loota.

MK

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Kirjutan samuti esmakordselt. Seni ainult käinud lugemas teiste kogemusi.

N31/M32. PCOS diagnoos. Proovime esimest.

Hetkel raviskeem letrozole+Ovitrelle+estrofem+duphaston. Kolm kuud on proovitud ja kuigi ootamise ajal on igasuguseid süptomeid olnud, siis pole ikkagi veel õnnestunud. Lisaks juurde võtnud ka foolhapet, inositoli, d-vitamiini.

Olen pillidevaba ja duphaston-i võtnud  juba 2 a, sest peale pillide lõpetamist päevad tagasi ei tulnudki.

Kas kellegil on veel olnud PCOS-i kogemust täiesti puuduva esilekutsumata menseseta? Kas ja kuidas lõpuks rasestusite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul närv nii sees, homme lähen synlabi kordus hcg-d mõõtma et saada selgust rohkem kas tekkis rasedus või on tegemist biokeemilisega, kuna ma saritestijana sain õhkõrnad triibud liiga vara enne oletatavaid päevi ja eilne hcg oli ainult 19. Tahaks nii loota aga samas ei julge loota.

MK

Hoian sulle hästi kõvasti pöidlaid. Mul oli teise lapsega 1 päev enne oodavaid päevi HCG mingi 22. Ja esimeses ultrahelis, kui päevade järgi pidi olema 6+ ja südametöö näha, oli ainult lootekott näha. 3 päeva hiljem uuesti minnes oli südametöö olemas. Ehk et kõik on võimalik ❤️

Soovin uutele liitujatele rasvaseid triipe ????

Endal cd7 ja tiksun siin. Proovin see tsükkel rahulikumalt võtta ja testimisega piiri pidada ????

F

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka siin uus ja eelmisest kuust triipe püüdmas.
Päevad peaks järgmisel nädalal hakkama ja sisetunne ütleb, et hakkavad ka. Samas me nii alguses, pole asja tõsiselt käsile võtnud ja ei stressa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul täna dpo9 nii tahaks juba saada oma triibud uuesti. Esmaspäev peaks punased hakkama. Rinnad on nädal aega kihelevad ja imelikult sügelenud pole varem olnud nii. Kohati pakitavad. Kõhus munasarjade kihapealt teeb aegajalt haiget just õhtuti voodis pikali ollEs. Muid erilisi sümtomeid ei ole. Väsimust ei ole üldse. Olen tunduvalt energilisem kui muidu ei tea miks. Aga tunnet kahjuks ei ole, et see kord oleks õnnestunud. Soovin meile kõigile novebris rasvaseid triipe.

Saalimaali

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pettumus on meeletu. Hcg langeb. Ongi biokeemiline. 🙁 küsimus kas nüüd uue tsükliga võib kohe uuesti proovida või peab vahe sisse jätma?

MK

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pettumus on meeletu. Hcg langeb. Ongi biokeemiline. ???? küsimus kas nüüd uue tsükliga võib kohe uuesti proovida või peab vahe sisse jätma?

MK

Loomulikult võib kohe uuesti proovida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pettumus on meeletu. Hcg langeb. Ongi biokeemiline. ???? küsimus kas nüüd uue tsükliga võib kohe uuesti proovida või peab vahe sisse jätma?

MK

Hei

Tean mida sa tunned. Mul oli oktoobris varajane katkemine. Mul oli hcg näit 200 kui läksin öösel meeletute valudega emosse. See kuu oleme uuel katsetamisel. Keha reageeringu järgi sain aru, et OV oli 26.10. Sai ka sellele eelneval ja parast ka tegutsetud. Nüüd istun ja ootan. Sain omale veel kõhugripi ka. Süda niii paha ja kohutav olla. Samas sisimas loodan, et äkki hoopis rasedusest.
Testi teem ilmselt siis kui oodatavad päevad ei ilmu. Ei taha enne ennast lootustega hellitama hakata.

K.K

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pettumus on meeletu. Hcg langeb. Ongi biokeemiline. ???? küsimus kas nüüd uue tsükliga võib kohe uuesti proovida või peab vahe sisse jätma?

MK

Minul oli ka biokeemiline oktoobri alguses. Meeletute kõhuvaludega ja väga vähese verega. Arst vaatas mu üle ja ütles, et võib kohe proovida. Nüüd on dpo9 ja nii tahaks uuesti olla, aga ma ise arvan, et mul ei olnud see kord ov-d. Mul on südamest kahju ja saan aru mis tunne see on.

Saalimaali

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katsetame septembrist alates kui jätsin ära rõnga kasutamise. Eelmisel kuul oli tsükkel veidi pikem kui rõngaga (34 p), aga siiski normaalne.

Sel kuul hakkasin kasutama ka Clearblue viljakusmonitori, mis näitas väga pikalt, et on suur võimalus rasestuda. See pidi tavapärane olema ja ei tekitanud erilisi tundeid. Kui aga ovulatsiooni testid hakkasid otsa saama ja lähenes juba CD25, arvasin, et ju siis oli kahe testi vahepeal kunagi juba ovulatsioon ära ja tuleb oodata päevi. Ootamatult näitas aga monitor viimasel päeval (CD25), et on ovulatsiooni aeg. Kas tõesti võib ovulatsioon nii hilja alles olla? ????‍♀️

Igal juhul tuleb nüüd veelgi pikemalt oodata enne kui on mõistlik testima hakata.

Lilli

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

31 ja neljanda lapse soov. Novembris algas kolmas aasta pesamuna püüdmisest. Kevadel oli katkemine.

Täna on tsükli 26. Päev. Muidu on tsüklid 24 päeva. Kolmas tsükkel duphasoniga toetamist ja tabletid said eilsega otsa. Tänaseks on kadunud rindade ülitundlikus, mis viitab, et ilmselt päevad ka hakkavad. Kui ei, siis homme plaanin testi teha.

KS.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna siis tundub et CD1, õnneks väga kaua punaseid ootama ei pidanud, kartsin et lööb nüüd tsükli väga sassi. Loodan et see kuu on nüüd see õige ja triibuline õnnestumise kuu. Palju triipe kõigile!

MK

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pidid eile päevad hakkama, aga siiani pole uus tsükkel alanud. Tean, et ainult 2 päeva hiljaks jäänud, aga hommikul teen igaksjuhuks testi. Rinnad on küll valusad, aga krampe alakõhus enam ei ole. Ma ei usu, et esimesel korral õnnestus, aga kuna homme õhtul on sünnipäevale minek, siis tahaks teada, kas saan pokaali veini võtta või mitte.

Roheline

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna peaks minul OV olema. Eelnevad 4 päeva oleme panustanud. Täna pikk tööpäev, aga kindlasti panustame 2,3,4 ka ja siis jääme jälle lootma????

CC

See on juba eos viga, kui spermapurse toimub iga päev. Sugurakud ebakùpsed. Miks te ometi ei loe vastavat kirjandust, kui nii väga rasestumist ootate?

+2
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kallid, naised! Vajan teie abi. Kas ma kujutan ette või on tõesti pildil positiivne test? Tegin just testi ja mõistus tõrgub uskumast. Ja tegelikult päris ei usugi, et see võiks tõene olla.

https://www.upload.ee/image/14639076/5E567BD3-3DA7-4650-B793-3ECA93AAF429.jpeg

Roheline

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa positiivne, palju õnne!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kallid, naised! Vajan teie abi. Kas ma kujutan ette või on tõesti pildil positiivne test? Tegin just testi ja mõistus tõrgub uskumast. Ja tegelikult päris ei usugi, et see võiks tõene olla.

https://www.upload.ee/image/14639076/5E567BD3-3DA7-4650-B793-3ECA93AAF429.jpeg

Roheline

Palju palju õnne, see ju täiesti positiivne !

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju õnne,roheline.Uhked triibud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh teile, armsad triibupüüdjad! ❤️

Tegin igaksjuhuks ühe testi veel ja tundub, et olengi rase. See tundub liiga uskumatu! Just tellisin ovulatsioonitestid, et järgmine kord paremini valmistunud olla. Oeh, väga segased tunded. Loomulikult väga õnnelik, aga samas ei tundu reaalne.

Roheline

https://www.upload.ee/image/14639338/4373CA52-C7EE-4F8F-ACCA-2BF332A8B04E.jpeg

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niiii nii niii hea meel su üle, Roheline! <3

 

Minul täna CD37, homme peaks appi järgi päevad hakkama. Nii kuidagi veider on, ei saa aru kas mul on algavate päevade tunnused või raseduse… Kui esmaspäeva hommikuks alanud pole, siis testin, enne ei hakka lootusi nii suureks ajama 🙂 Kõhus pakitseb, rinnad on kahtlaselt tundlikud, voolust tundub ka nagu rohkem kui muidu… Ilmselt kerge on jälle end rasedaks mõelda 🙂

 

Coldasice

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna peaks minul OV olema. Eelnevad 4 päeva oleme panustanud. Täna pikk tööpäev, aga kindlasti panustame 2,3,4 ka ja siis jääme jälle lootma????

CC

See on juba eos viga, kui spermapurse toimub iga päev. Sugurakud ebakùpsed. Miks te ometi ei loe vastavat kirjandust, kui nii väga rasestumist ootate?

Palun ära kommenteeri, kui midagi head öelda ei ole. Mis see sinu asi on, kui palju keegi seksib ????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh teile, armsad triibupüüdjad! ❤️

Tegin igaksjuhuks ühe testi veel ja tundub, et olengi rase. See tundub liiga uskumatu! Just tellisin ovulatsioonitestid, et järgmine kord paremini valmistunud olla. Oeh, väga segased tunded. Loomulikult väga õnnelik, aga samas ei tundu reaalne.

Roheline

https://www.upload.ee/image/14639338/4373CA52-C7EE-4F8F-ACCA-2BF332A8B04E.jpeg

Palju õnne ❤️❤️ nii hea meel, kellel triibud käes ????

F

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin ka täna testi. Sain paari minuti möödudes õrna triibukese. Arsti täna tööl ei olnud, aga tema käsk oli, et kohe duphasoni edasi võtta, kui positiivne. Seega käisin vereproovi ka igaks-juhuks andmas. Tulemus oli 30. Tundub vist, et midagi toimub ikka. Esmaspäev teen kordusproovi ja üritan arsti kätte saada.

Ise hõigata veel kõva häälega ei julge, sest teine pool elas väga raskelt kevadise katkemise üle.

KS.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain oma õhkõrna triibu eile päeval. Olen õnnelik ja samas ka hirmul. Kaks katkemist järjest ja hirm nii suur. Täna juba tuleb ka sellist roosakat voolust ja päris palju kardan nii väga, et jälle tuleb biokeemiline.

Saalimaali

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoian sulle pöialt et oleks õige asi seekord Saalimaali.

MK

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 136 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad NOVEMBER 2022