Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad oktoober 2021

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 99 )

Teema: Triibupüüdjad oktoober 2021

Postitas:
Kägu

<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>LÜHENDID:</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>OV– Ovulatsioon</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>CD– CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>DPO– DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Kasulikud lingid:</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”></p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”></p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”></p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”></p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”></p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”></p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>KKK:</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! ????</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda 1DPO-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 1DPO.</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! ????</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla 4-10DPO, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest 7-8DPO (pigem 8DPO), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui 10DPO, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>hCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest hCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid ????</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Kas see või too hCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks hCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Alates hCG väärtusest 1200 hakkab kahekordistumine aeglustuma. Alates hCG väärtusest 6000 võib kahekordistumine võtta aega juba neli päeva. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! ????</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub hCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Kõik liitujad võiks ennast tutvustada ka, siis lihtsam järge ajada ????</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle viskas mingeid hieroglüüfe sisse ????‍♀️????‍♀️

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>1. C.</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>2. 27a</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>3. alates september 2020 (detsembris oli katkemine)</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>4. proovime teist last</p>

<span style=”font-family: inherit;” data-offset-key=”tbmr-0-0″>Ma hakkasin eelmise tsükli poole pealt conceive plus women’s fertility support vitamiine võtma ja reedel ostsin arsti soovitusel inofolicu pulbrid ka, ehk mõjuvad hästi. Ma tahaks tsüklit normi pikkusesse saada, samas arst nagu ei näinud selles midagi hullu, et kõigub 31-37 päeva vahel.. Täna cd10 ja CB testid juba ootavad, reedel teen esimese. Mees läheb ka neljapäeval sperma proovi andma, huvitav kaua nende tulemustega läheb? :)</span>
<span style=”font-family: inherit;” data-offset-key=”93s4v-0-0″> </span>
<span style=”font-family: inherit;” data-offset-key=”5k9ei-0-0″>Triibulist oktoobrit! </span>
<span style=”font-family: inherit;” data-offset-key=”45skp-0-0″> </span>
<span style=”font-family: inherit;” data-offset-key=”6i3dq-0-0″>C.</span>
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. C.

2. 28a/mees 30

3. alates september 2020 (detsembris oli katkemine)

4. proovime teist last

Ma hakkasin eelmise tsükli poole pealt conceive plus women’s fertility support vitamiine võtma ja reedel ostsin arsti soovitusel inofolicu pulbrid ka, ehk mõjuvad hästi. Ma tahaks tsüklit normi pikkusesse saada, samas arst nagu ei näinud selles midagi hullu, et kõigub 31-37 päeva vahel.. Täna cd10 ja CB testid juba ootavad, reedel teen esimese, reedel lähen taas arsti juurde uh, vaatame kuidas folliiklid kasvavad. Mees läheb ka neljapäeval sperma proovi andma, huvitav kaua nende tulemustega läheb? 🙂
Triibulist oktoobrit!
<span style=”font-family: Georgia, ‘Times New Roman’, ‘Bitstream Charter’, Times, serif;”>C</span>
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. teretalv91

2. 30/mees 29

3. triipe püüdnud alates september 2020

4. proovime esimest last

5. Mees korras, mul PCOS,  munajuhade läbitavus tehtud, 6 kuud stimuleeritud letrosooli+metformiiniga (6ndal katsel biokeemiline rasedus).

Täna CD4. Arst neljapäeval, siis selgub IVF algus..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. aek

2. 29a+30a

3. 30.07.2021 loobusime kaitsevahenditest

4. Püüame esimest last saada

 

Minul täna CD28.

01.10 ja 04.10 testid negatiivsed

 

Ilmselt siis see kuu ei õnnestunud ja jään uut tsükklit ootama. Võtan Inofolicut ning CD16-CD25 võtsin ka Gepretixi. Lisaks olen läbi tegemas erinevate vitamiinide kuuri, et kindlustada organismis piisav tase.

Kuna nüüd rasedust suure tõenäosusega ei ole, siis mõtlen, et äkki peaks selle kurikuulsa vaktsiini ka ära tegema..

aek

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. C.

2. 28a/mees 30

3. alates september 2020 (detsembris oli katkemine)

4. proovime teist last

Ma hakkasin eelmise tsükli poole pealt conceive plus women’s fertility support vitamiine võtma ja reedel ostsin arsti soovitusel inofolicu pulbrid ka, ehk mõjuvad hästi. Ma tahaks tsüklit normi pikkusesse saada, samas arst nagu ei näinud selles midagi hullu, et kõigub 31-37 päeva vahel.. Täna cd10 ja CB testid juba ootavad, reedel teen esimese, reedel lähen taas arsti juurde uh, vaatame kuidas folliiklid kasvavad. Mees läheb ka neljapäeval sperma proovi andma, huvitav kaua nende tulemustega läheb? ????
Triibulist oktoobrit!
<span style=”font-family: Georgia, ‘Times New Roman’, ‘Bitstream Charter’, Times, serif;”>C</span>

Mul mees käis ka analüüse andmas ja spermogrammi vastus tuli 2 tunni jooksul. Aga vist oleneb, kus mees teeb analüüse. Mul käis tegi erakliinikus. Aga ma arvan, et ühe päevaga on ka riiklikus haiglas spermogramm valmis ja vastus olemas 🙂

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. KK

2. 26a + 31a

3. alates mai 2021

Täna on mul cd16. Eelmine nädal käisin munajuhade läbitavuse uuringus ja õnneks kõik olid ilusti läbitavad. Eelmine neljapäev tegin esimese ovitrelle süsti ning reedel tegutsesime mehega. Kuna süst läks mul natuke nihu (ei vajutanud esimese korraga täiesti nullini), siis ei tea, kas ovulatsioon toimus õigel ajal.

Tunnen, et kogu see lapse saamine on minus väga suurt stressi tekitanud. Enne kui alustasime proovimisega, olin ma ikka korralik jõusaali hunt. Lõpetasin jõusaalis käimise, kuna kartsin, et rasked raskused takistavad rasedaks jääda. Nüüd tunnen, et just jõusaalis käimist on mul vaja, et oma stressi natukenegi maandada. Küsisin arstilt ka, aga sain vastuse, et võib mõjutada aga ei pruugi. Nüüd ei teagi, mida teha.

Kas keegi teist teeb ka tihedalt sporti / käib jõusaalis? Kuidas te oma stressi maandate ja mõtted eemale saate ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. KK

2. 26a + 31a

3. alates mai 2021

Täna on mul cd16. Eelmine nädal käisin munajuhade läbitavuse uuringus ja õnneks kõik olid ilusti läbitavad. Eelmine neljapäev tegin esimese ovitrelle süsti ning reedel tegutsesime mehega. Kuna süst läks mul natuke nihu (ei vajutanud esimese korraga täiesti nullini), siis ei tea, kas ovulatsioon toimus õigel ajal.

Tunnen, et kogu see lapse saamine on minus väga suurt stressi tekitanud. Enne kui alustasime proovimisega, olin ma ikka korralik jõusaali hunt. Lõpetasin jõusaalis käimise, kuna kartsin, et rasked raskused takistavad rasedaks jääda. Nüüd tunnen, et just jõusaalis käimist on mul vaja, et oma stressi natukenegi maandada. Küsisin arstilt ka, aga sain vastuse, et võib mõjutada aga ei pruugi. Nüüd ei teagi, mida teha.

Kas keegi teist teeb ka tihedalt sporti / käib jõusaalis? Kuidas te oma stressi maandate ja mõtted eemale saate ?

Mina käin ikka 4-5x nädalas jõusaalis. Arsti sõnade järgi ei tohiks mõjutada see kui oled aastaid trenni teinud, minu arvates see pigem aitab kaasa. Keha toimib samamoodi nagu enne.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. My

2. Mina 30 ja mees 33

3. Proovime 2020 jaanuarist

4. Esimest last

 

Täna CD1. Nii pikalt on juba proovitud ja analüüsid kõik korras. Kui sellel aastal ei õnnestu rasestuda kaalun IVF teekonda..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. JuuniMann ☺️
  2. Mina 33/M38
  3. Lapseplaanid juba 3 kuud
  4. 3-ndat last
  5. Eelmine kuu oli hoopiski päevad valel ajal, tsükkel alles taastus rasestusvastasest plaastrist 2 kuud. Panin OV testidega pange, polnudki seda päris õiget triipu. Täna sain oma elu kõige tumepunasema OV testi triibu (triibutanud eelmise kuu algusest). Kaks viimast päeva on voolus korralik munavalge, alaselg natuke tuikas ja alakõhus veidi krambitas täna.  Vahekorras olime täna peale keskööd viimati ehk varavarahommikul ☺️
    Täna CDO 16, homme siis ehk OV . Rasedustest on ootel.
    Hoian kõigile põialt!
+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Merili

2. Mina olen 34, mees 35

3. Planeerinud rasedust 11 kuud

4. Teine laps

Kuidas teile on Inofolic toidulisand mõjunud? Tarbin arsti soovitusel seda esimest kuud (alates cd1 ja 2 pakki päevas) ja ovulatsioon on sel korral väga tugevalt tunda. Nii tugeva triibuga positiivset ov testi pole mitte kunagi saanud ja vasakpoolne munasari on päris valulik. Tunda kõndides või ükskõik millist äkilisemat liigutust tehes. Ov tuli ka tavapärasest 2-3 päeva varem. Veidikene olen tundnud ka iiveldust ja peavalu viimasel nädalal. Kas see võib olla Inofolicust? Lootused selleks tsükliks päris suured.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>1. J.K.</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>2. 29</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>3. Proovime 2020 kevadest. 2020 novembris õnnestus rasestuda, kuid umbes 6ndal nädalal rasedus katkes.</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>4. Esimest last</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”></p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Pärast raseduse katkemist hakkasid mul tsüklid progresseeruvalt lühenema. Varasema 28 päeva asemel on nüüd tsükkel 23/24 päeva pikk. Just paar päeva tagasi hõiskasin, et üle pika aja oli tsükkel taas 28 päeva pikk, kuid tundub, et need ikkagi õiged päevad ei alanud. Kuna tundus, et eelmine tsükkel võis olla anovulatoorne (OV testid ovulatsiooni ei tuvastanud), siis kahtlustan, et asi võib olla sellega seotud. Ka dr. Google justkui kinnitaks seda, kuid kahjuks anovulatoorse tsükli kohta on üldiselt üsna vähe infot. Kui homseks ka miskit muutunud pole, siis uurin arstilt, mida ja kas peaks tegema, et menstruatsiooni esile kutsuda.</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Norvil

2. 27&28

3. alates mai 2021

4. esimest last

Võtame nüüd mõlemad vitamiine, mina juba kaks kuud, mees alles alustas.
Eelmisel kuul tegin ovulatsiooniteste esimest korda, aga vooluse järgi tean täpselt kuna see päev on ka varasemalt.
Hetkel CD3

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand, kui nõmedalt siin kopeeritud osa viskab :’D Vaevalt, et keegi sellest segapudrust miskit aru saab… Viimane postitus oli minu kirjutatud.

J.K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Mal

2. 32-aastane

3. alates juuli 2021

4. esimene laps

Täna CD1. Viimased tsüklid on kõik lühemad olnud, vaid 25-26 päeva, muidu on pigem 27-29 päeva. Põhjust ei oska arvatagi.

Ma arvan, et panustan nüüd algavale tsüklile palju, sest viimased paar kuud oli tööl nii segane aeg ja ootasin seepärast väga neid “hämaramaid sügisõhtuid”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kombeks ikka siia oma kaas-triibupüüdjatele ka väikest update-i teha.

Sain arstil käidud, IVF leping viidud, IVF skeem tehtud. Alustan oktoobri lõpus ja punktsioon jääb novembri algusesse, kui kõik hästi läheb 🙂 See tsükkel ma ilmselt siin väga aktiivne pole, sest arsti soovitusel me see kuu väga ei proovi ja ei stressa..

Uskumatu et aasta tagasi arvasin naiivselt, et jään hopsti rasedaks ja saan valida isegi mis kuus mu esimene laps sünnib ja nüüd olen omadega juba hoopis IVFi radadel, olen samas õnnelik, et on olemas see foorum, kus saab teiste õnnestumistele kaasa elada ja samas ka vajadusel oma mured jätta…

triibukat sügist!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oih, see eelmine kirjutis oli minu poolt.

 

Teretalv91

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul täna cd13 ja huvi pärast tegin hommikul CB, tühi ring. Mees käis hommikul uriiniproovi ja vereproovi andmas, peale lõunat viib sperma proovi ka.. Ja paari nädala pärast peab teist korda veel spermaproovi viima. Huvitav, miks kaks korda?

Homme hommikul lähen ise arsti juurde uh-sse, kontrollib siis kuidas folliiklid arenenud on. Rääkisime ka eelmine reede laparaskoopiast, põhimõtteliselt saab teha ka selle foam uuringu, aga soovitab ikkagi laparaskoopiat, et siis saab vajadusel liited jms eemaldada.. Vaatasin digiloost, et kõik muud proovid on korras, aga ureaplasma positiivne :/ Eks siis homme kuulda ole, mis plaan edasi on.

C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Homme hommikul lähen ise arsti juurde uh-sse, kontrollib siis kuidas folliiklid arenenud on. Rääkisime ka eelmine reede laparaskoopiast, põhimõtteliselt saab teha ka selle foam uuringu, aga soovitab ikkagi laparaskoopiat, et siis saab vajadusel liited jms eemaldada

Ei tea miks kaks spermaproovi, minuarust oli mu mehel üks.

Küsi enne ikka foami, sest see nö. lebom protseduur, laparasakoopia meenutab juba veidi operatsiooni. Foam ei vaja taastumist, nii et sellega pole sul midagi kaotada ja kui vaja, siis teevad laparasakoopia ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>1. Sädemeke</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>2. Mina 25 a, mees 26</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>3. Rohelise tule andsime 1.sept 2021</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>4. Proovime saada esimest last :)</p>
Olen üks neist kellel on üsna ebaregulaarsed tsüklid 25-35p. Täna on CD19 ning panustatud sai CD 11, 12,15,17 ja 18. Eelmisel kuul kahjuks ei läinud õnneks. OV teste ei ole kasutanud veel, jälgin voolust ja keha sümptomeid. Äpi järgi oli OV CD16, aga kuna tsüklid on nii nagu jumal juhatab, siis god knows 😀 Mõlemad oleme terved noored inimesed ja teeme palju sporti. Hoian endale ja teistele väga pöialt! Ei oleks arvanud, et see rasestumine ei käigi nagu naksti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Homme hommikul lähen ise arsti juurde uh-sse, kontrollib siis kuidas folliiklid arenenud on. Rääkisime ka eelmine reede laparaskoopiast, põhimõtteliselt saab teha ka selle foam uuringu, aga soovitab ikkagi laparaskoopiat, et siis saab vajadusel liited jms eemaldada

Ei tea miks kaks spermaproovi, minuarust oli mu mehel üks.

Küsi enne ikka foami, sest see nö. lebom protseduur, laparasakoopia meenutab juba veidi operatsiooni. Foam ei vaja taastumist, nii et sellega pole sul midagi kaotada ja kui vaja, siis teevad laparasakoopia ka.

Okei. Üldse naljakas, kui naistearst mehele saatekirja andis, siis ütles, et kõigepealt spermaproov ja vajadusel siis uriin+veri. Kui mees meestekliinikusse helistas et uurida kuhu oma sperma viia, siis öeldi kohe, et ei-ei, kõigepealt viib uriini ja annab vere, seejärel alles sperma 😀 Juba naeris, et kuhu ma ta küll segasin 😀 😀 lohutasin teda sellega, et siis saab ise südamerahu, et kõik tal hästi.

C.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul täna CD31. Tegin hommikul selle tsükkli 3nda testi ja no ikka negatiivne. Sellega oli ka mingi veider värk, kõigepealt ei tulnud kontrolltriipugi, siis see lõpuks ilmus u 2min pärast, siis nagu läks mingi värv seal laiali ja lõpuks siis selgines ja jäi 1 triip.. mõtlen, et äkki peaks homme uue tegema, aga kas on mõtet.. kahtlast varju teisest triibust mõnda aega nägin aga no see oli ilmselt ettekujutus, sest hiljem seda näha enam polnud.. Ilmselt võin lootuse selleks korraks maha matta..

Tundub, et tsükkel venib jällllle teadmata pikaks. Gepretixist juba saab nädal ja punaseid ei kuskil.. mis mõttes nagu.. lootsin, et kui triipe ei tule, siis vähemalt punastega asi rohkem paigas.. aga ei.. miks peaks midagi kergelt minema.. inofolicu olen juba mõned päevad võtmata jätnud.. mis ma tast raiskan, kui lihtsalt tsükkel venib jälle..pettunud ja kuri on enda sees olla..

 

aek

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa, seoses inofolicuga. Kas tarbite 1 või 2 pakikest päevas? Nii palju siin silma jäänud, et enamused võtavad 2 pakikest, samas karbil peal kirjas 1.. 😀 kas see arstide soovitus või..? Mu arst ka soovitas seda võtta, aga kogusest ei rääkinud midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa, seoses inofolicuga. Kas tarbite 1 või 2 pakikest päevas? Nii palju siin silma jäänud, et enamused võtavad 2 pakikest, samas karbil peal kirjas 1.. ???? kas see arstide soovitus või..? Mu arst ka soovitas seda võtta, aga kogusest ei rääkinud midagi.

Mina võtsin ühe päevas esimese trimestri lõpuni

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtan 2x päevas.

Minu pakil on küll kirjas, et võtta 2x päevas ning soovitatavalt 12-tunnise intervalliga. Sama soovitas ka arst.

 

aek

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

CD1.  Hakkan aga uue hooga pihta ????

Alles eile kurtsin, et kurja kus need punased nüüd.. palun väga.. tervitasid mind rõõmsalt hommikul.

See tsükkel jälle loodame ja panustame aga.. CD8 on tarkusehamba opp.. valuvaigistid ja ilmselt põletikurohi tulemas.. aga no vähemalt ei ole pärast OV vaid ehk saab enne kõik klaariks.

aek

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Okei, mul see heledam inofolic ja seal peal kirjas, et üks pakike päevas (viimased päevad olen küll 2tk võtnud). See siis https://www.benu.ee/tooted/vitamiinid-ja-mineraalained/inofolic-pulber-2g200mcg-n60

Mul täna cd14 ning käisin hommikul ultrahelis ja juhtiv folliikel oli parempoolses munasarjas olemas, 14mm. Küsisin ka selle kohta, et kuna mul parempoolne munajuha ei toimi, kas see siis tähendab taas tühja kuud, aga see ei pidanud rolli mängima.. Teen aga ov teste edasi ja hoiame pöidlaid. Mees viis eile oma proovid ära ja õhtul oli vereproovide vastus olemas, need olid igatahes ideaalsed.

Järgmine kolmap(cd19) ja reede (cd21) lähen progesterooni mõõtma ja reedel taas ultraheli, et üle vaadata.

C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!
Palun natuke nõu! Nimelt eelmine tsükkel oli mul ilmselt anovulatoorne ja see lõi kaardipaki natuke sassi…Tsükkel kestis vist 28 päeva. Uus tsükkel algas justkui sel esmaspäeval. Ma ütlen “justkui” sellepärast, et viis esimest päeva ainult määris sisuliselt. Nüüd täna hommikul, tsükli 6ndal päeval on lõpuks suurem verejooks koos tavapärase iiveldustunde jms-ga kohal.

Minu küsimus: millal teie alustaksite tsükli ajaarvamist? Kas ikka määrimisest või 5 päeva hilisemast vererohkemast päevast? Muidu polekski see ilmselt nii oluline, aga kuna tahan OV-d hakata testima ja mul on need kallid Clearblue lillad testid, siis ma ei tahaks neid raisata väga varakult testima hakates ???? Mõtlesin ise, et hakkan veits hiljem testima (CD10), äkki siis väga hull pole?

J.K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arst ütles mulle et ma arvestaks tsükli esimeseks päevaks päeva, kui algab verejooks (endal esineb tihti mitu päeva määrimist enne mensest). Samas olen kuulnud, et osad arstid arvestavad määrimist tsükli alguseks. Minu puhul töötab minu arsti arvestus (tsükkel 28-30 päeva, OV tavaliselt toimub CD 14-15 – kinnitatud UH-ga).

Edu! ????

Ella_

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 99 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad oktoober 2021