Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad Oktoober 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 172 )

Teema: Triibupüüdjad Oktoober 2022

Postitas:
Kägu
LühendidOV– Ovulatsioon

CD– CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on

– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev

DPO– DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:

Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/

Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

KKK:

Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! ????

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda 1DPO-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 1DPO.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! ????

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla 4-10DPO, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest 7-8DPO (pigem 8DPO), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui 10DPO, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

hCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest hCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid ????

Kas see või too hCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks hCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Alates hCG väärtusest 1200 hakkab kahekordistumine aeglustuma. Alates hCG väärtusest 6000 võib kahekordistumine võtta aega juba neli päeva. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! ????

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub hCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

Kõik liitujad võiks ennast tutvustada ka, siis lihtsam järge ajada ????

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oliiv, 28, 3. last püüdmas

Ma käisin täna rasedusteste juurde ostmas ???? ootan väga kärsitult novembrikuiseid vereanalüüse kilpnäärme osas. Arst otseselt ei keelanud rasestuda, aga ega just takka ka ei kiitnud ???? mehega leppisime kokku, et sel kuul siis õrritamise mõttes testime, kui tõhus või ebatõhus pull-out meetod on ???? ma olen lihtsalt nii kärsitu, et terve oktoober ka veel niisama oodata tundub piin. Siis oleks nagu midagigi teinud ???? kõigile teistele soovin triibulist oktoobrit ????

+3
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Oliiv, 28, 3. last püüdmas

Ma käisin täna rasedusteste juurde ostmas ???? ootan väga kärsitult novembrikuiseid vereanalüüse kilpnäärme osas. Arst otseselt ei keelanud rasestuda, aga ega just takka ka ei kiitnud ???? mehega leppisime kokku, et sel kuul siis õrritamise mõttes testime, kui tõhus või ebatõhus pull-out meetod on ???? ma olen lihtsalt nii kärsitu, et terve oktoober ka veel niisama oodata tundub piin. Siis oleks nagu midagigi teinud ???? kõigile teistele soovin triibulist oktoobrit ????

Pull out meetod sõbrannadel toimunud väga kaua ???? ühel 7.a ja teisel 11.a

+3
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Oliiv, 28, 3. last püüdmas

Ma käisin täna rasedusteste juurde ostmas ???? ootan väga kärsitult novembrikuiseid vereanalüüse kilpnäärme osas. Arst otseselt ei keelanud rasestuda, aga ega just takka ka ei kiitnud ???? mehega leppisime kokku, et sel kuul siis õrritamise mõttes testime, kui tõhus või ebatõhus pull-out meetod on ???? ma olen lihtsalt nii kärsitu, et terve oktoober ka veel niisama oodata tundub piin. Siis oleks nagu midagigi teinud ???? kõigile teistele soovin triibulist oktoobrit ????

Pull out meetod sõbrannadel toimunud väga kaua ???? ühel 7.a ja teisel 11.a

Mulle oleks 1 kuu piisav ????????

+2
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma olen väga suure elevusega siin, sest oktoober on esimene kuu, mil oleme nüüd päriselt valmis selleks, et veel üks beebi võiks tulla.
Septembris lasin spiraali eemaldada ning arst käskis esmalt esimese menstruatsiooni ära oodata, mida aga pole siiani juhtunud. Loodan, et kaua enam ei lähe, kõht valutab iga päeva nagu kohe-kohe hakkaks, aga seni ei midagi.
Ma esialgu mingeid päevi ja tsükleid lugema ei plaani hakata, elame oma tavapärast elu edasi ja vaatame, mis saab.

/Tihasepreili

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lilli, 32, esimene

Olen mõnda aega jälginud teie rõõme ja muresid, aga ise veel ei julgenud sõna võtta.

Hakkasime septembris katsetama ja sai lõpetatud ka Setlona rõnga kasutamine.

Täna siis CD28 ja seni on testid olnud negatiivsed. Rinnad olid mitu päeva valusad ja viimased kaks päeva on kõht ka valutanud (torkiv valu alakõhus). Ise kahtlustan, et hormoonid panevad möllu ja püüavad tasakaalu leida.

Naistearsti aeg alles oktoobri keskel.

Lilli

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oliiv, 28, 3. last püüdmas

Ma käisin täna rasedusteste juurde ostmas ???? ootan väga kärsitult novembrikuiseid vereanalüüse kilpnäärme osas. Arst otseselt ei keelanud rasestuda, aga ega just takka ka ei kiitnud ???? mehega leppisime kokku, et sel kuul siis õrritamise mõttes testime, kui tõhus või ebatõhus pull-out meetod on ???? ma olen lihtsalt nii kärsitu, et terve oktoober ka veel niisama oodata tundub piin. Siis oleks nagu midagigi teinud ???? kõigile teistele soovin triibulist oktoobrit ????

Püha issand! ????

+6
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas triibufoorum vms ka toimib veel? Perekoolis jääb ajast aega silma, et mõnel ikka vaja sappi pritsimas käia selle asemel, et mõni lahke sõna öelda 🙂

+3
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tere.

Liitun ka teiega. Planeerime juba mitu kuud kolmandat ja viimast last. Hetkel CD6. Milliseid ovulatsiooniteste soovitate ja kas need pigem aitavad kaasa või on lisapinge, et peab neid tegema? Äpp ennustab küll ovulatsiooni toimumise aega ja oma keha tunnen ka üsna hästi, aga kas testimine annaks midagi juurde? Varasemalt ei ole nende vastu huvi tundnud, aga kuna vanus natuke juba pressib peale ja kaua ei tahaks triipe püüda, siis võib-olla need aitaks kaasa…

F.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas triibufoorum vms ka toimib veel? Perekoolis jääb ajast aega silma, et mõnel ikka vaja sappi pritsimas käia selle asemel, et mõni lahke sõna öelda ????

Olin perekoolis 14.a tagasi , kui teist last ootasin ja siis inimesed olid ikka sõbralikud.

Nüüd tõesti väga palju õelutsemist.

+4
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tere

31-aastane ja oktoobriga saab kaks aastat neljanda beebi meisterdamisest. Kevadel oli katkemine. Hetkel käsil duphasonikuur kuna hormooni tase kehas madal.

KS.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püüame neljandat alates juulist, kuid igal kuul pole mees kodus olnud OV-ajal.

Teen ka Clearblue digit OV-teste ja ühel kuul panustasime, kuid ootele ei jäänud.

Sel nädalal on OV ja kavatseme panustada sel ajal ????

 

neljaslaps

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. C.

2. 29a/mees 31a

3. alates september 2020

4. proovime teist last

Mina käin ka siin ikka vaikselt piilumas.. Septembriga sai meil 2a täis triibupüüdmist. Kuna elame nüüd teises riigis, siis pole veel siinsetesse IVF võimalustesse süvenenud, varsti ilmselt peaks.

Eelmine kuu tegin usinalt ov teste, positiivset lõpuks ei saanudki ja tsükkel oli 37p. Täna cd21, ehk sel kuul õnnestub ka positiivne ov test kätte saada 🙂

Kuna see teekond on päris pikk olnud, siis juba suht tuimaks muutunud.. Ehk saame oma triibud ka lõpuks.

Mul on hea meel, et eelmine kuu oli siin nii triipuderohke, palju õnne kõigile õnnelikele!

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

AG

alates detsember 2021 proovime teist

Käisin täna hommikul naistearsti juures, kes kinnitas ultraheliga, et ovulatsioon toimub täna-hiljemalt homme (nagu ma ka arvasin, eile õhtul sain pos ov testi). Kõik muu paistis pildilt ilus. Kirjutas mulle gepretixi 1x päevas, mida võtta kolm kuud. Kui sellega ei õnnestu, siis tagasi. Loodan, et õnnestub ikka 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

25/mees 26

Alates september

Proovime teist last

Olen paar kuud kaasa elanud siin kõigile aga pole julgenud sõna võtta. Augusti lõpus jätsin pillid ära ja hakkasime proovima, ov teste ei teinud. Oktoobri algul hakkas menses ja ostsin ka nüüd ov testid, tahaks õigele ajale pihta ka saada.

Palju edu kõigile

MK

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

29/35

Proovime teist.

Ma olen ka vaikselt lugemas käinud aga veel kirjutanud ei ole. Nüüd septembris siis otsustasime , et äkki võiks vaikselt proovima hakata.  Esimese lapsega läks peaaegu aasta ja sai igasuguseid ravimeid võetud.  Nii et palju lootust ei ole, et kohe õnnestub . Siiski, siiski loodame, et oktoober toob palju positiivseid uudiseid päris kohe ov teste ja muud tegema ei tahaks hakata vaid võtaks alguses vabamalt . Kuigi ma tean kui pingesse ma lähen kui juba paar kuud pole õnnestunud . ????

 

kertuke

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

N28/M33

Alates oktoober

Üritame ka saada omale pesamuna. Sai eemaldatud 18.september spiraal.  Ma ei tea mitmes tsüklipäev on, kuna spiraal eemaldati kuskil tsükli keskpaigas ja siis ka kohe algas veritsus ja oli 1-2päeva paus ja hakkas uuesti veritsus, alates 1oktoober pole enam määrinud ja on ka saadud proovitud. Muidugi üsna ebatõenäoline, et see kuu miski õnnestub, sest kehal läheb aega, et tsükkel taastuks. Aga noo loodame siiski, et ehk õnnestub juba sel kuul triibud saada.

Sä..

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul eemaldati spiraal umbes samal ajal ja siiani pikisilmi ootan päevi. Üleeile oli korraks juba tunne, et nüüd kohe, sest hommikul kõht valutas korralikult ja väga tagasihoidlikult korra määris ka… Aga siis see läks üle ja endiselt ei midagi.
Kannatamatu olen küll, kuna minu jaoks oli veel ühe lapse saamine väga suur otsus tulenevalt varasematest keerulistest sünnitamiskogemustest, siis tunnen, et tahaks juba ruttu peale hakata, sest olen suutnud end hetkel õigele lainele häälestada.
Aga mida rohkem ma ootan, seda ebakindlamaks muutun ja tunded käivad siia-sinna.

/Tihasepreili

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

N35/M38

Meie proovime viiendat last saada. Alustasime augustis, äkki varsti õnnestub.

M.N

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

29 (kohe 30), esimene laps oli 2019. Nädal tagasi “päevad” hilinesid, tekitas korra ehmatuse, aga sellepeale mõtlesimegi mehega, et võiks ju. Niisiis hakkame nüüd oktoobrist katsetama. Eelmine rasedus oli pärast pillide võtmist, läks kaks-kolm kuud. Praegu oleme aastaid kasutanud ainult kondoomi, loodan kiiremini rasedaks jääda.

Tsükkel enam-vähem regulaarne, OV-teste ei plaani teha, kasutan mentsruatsioonirakendust, mis lihtsalt annab teada, millal need suure viljakusega päevad on.

J.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

29 (kohe 30), esimene laps oli 2019. Nädal tagasi “päevad” hilinesid, tekitas korra ehmatuse, aga sellepeale mõtlesimegi mehega, et võiks ju. Niisiis hakkame nüüd oktoobrist katsetama. Eelmine rasedus oli pärast pillide võtmist, läks kaks-kolm kuud. Praegu oleme aastaid kasutanud ainult kondoomi, loodan kiiremini rasedaks jääda.

Tsükkel enam-vähem regulaarne, OV-teste ei plaani teha, kasutan mentsruatsioonirakendust, mis lihtsalt annab teada, millal need suure viljakusega päevad on.

J.

Tere! Nii äge! Loodan, et triibud tulevad kiirelt. Kui küsida tohib, siis mis äppi kasutad?

Parimat soovides, Liblikas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

CC. 28. M 30

Teist last. Esimene laps 8a. Detsembris saab 2 aastat proovimist, kevadel oli katkemine. Tahaks juba väga. Sai palju vaeva nähtud ja hetkel dpo 10

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

N 30/M 32. Proovime teist last saada. Esimene tibuke on 9kuune ja imetamise tõttu pole mul veel vist lootust. Öise imetamise lõpetasin juba suvel, aga endiselt pole päevi. Rasedustestid ka negatiivsed olnud. Ov teste ei tee, sest ei oska neid ajatada. Loodan lihtsalt, et äkki meil veab. 🙂 Imetamist ei tahaks küll enne aastat lõpetada. Samas ei tahaks tööle minna mõneks kuuks. Aga proovin vabalt võtta ja mitte muretseda. Natuke muretsen, sest tassin last palju, mis võib uut rasedust mõjutada. Igatahes, edu kõigile! 🙂 Vaatan praegu oma lapsukest ja lapse saamine on ikka nii imeline.

Lootuskiireke

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kasutan My Calendar – Period Tracker (SimpleInnovation on arendaja). Reklaamidega, aga tasuta, kunagi ammu hakkasin kasutama, nii olengi selle peale jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul 10DPO ja testidel ei ole isegi õhkõrna varju. Olen lootust kaotamas selle tsükli osas, kuigi 10DPO võib ka veel vara olla positiivseks testiks. Enamik siiski selleks ajaks näeb kasvõi õhkõrna varju. Tunne on ka selline, et kohe kohe hakkavad päevad ehk täpselt sama tunne nagu eelmine kuu. Eks paar päeva testin veel ja egas muud kui jään uut tsüklit ootama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu viimane kommentaar ei ole muidugi täiesti tõsi, et enamik näevad varju juba enne 10dpo või 10dpo. Mulle lihtsalt on nii tundunud internetis ringi kolades, kuigi ma tean, et faktiliselt see ei ole tõsi. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin testi 11.10 Flo järgi 11dpo ja ka kahjuks polnud õrna triipugi. Minu tsükkel ei käi nagu kellavärk, seega ma kindlalt ei tea millal ov oli, kuid sai panustatud ka 2 päeva peale seda Flo näidatud ov-i. 14-dal reedel teen veel ühe testi ja siis jään päevi ootama.

CC

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annan ikka vahepeal endast ka märku 🙂 Minul täna cd30 ja taaskord ei saanud sel kuul õiget positiivset ov testi.. Cd23 sain peaaegu positiivse, kõhuvalu oli cd25.. ei tea, eks aeg näitab 😀  Ootan, millal rinnad valusaks lähevad, selle järgi saan aru kui 4-5p hiljem päevasid on oodata.. Tsüklid on peale metformiini lõpetamist 35, 40 ja 37p olnud, rohtudega oli 25-29p.

C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin täna testi, kaks tumedat triipu. CD 31, ei jõua kohale, et rase, sest hakkasime septembris alles üritama. Arvasin, et teise lapsega läheb kauem aega. Laps on oodatud aga shokis kuidagi, et nii kiirelt.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju õnne! 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 172 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad Oktoober 2022