Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad September 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 128 )

Teema: Triibupüüdjad September 2022

Postitas:
Kägu

Lühendid

OV– Ovulatsioon

CD– CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on

– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev

DPO– DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:

Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/

Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

KKK:

Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! 🙂

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda 1DPO-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 1DPO.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! 🙂

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla 4-10DPO, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest 7-8DPO (pigem 8DPO), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui 10DPO, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

hCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest hCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid 😉

Kas see või too hCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks hCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Alates hCG väärtusest 1200 hakkab kahekordistumine aeglustuma. Alates hCG väärtusest 6000 võib kahekordistumine võtta aega juba neli päeva. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! 🙂

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub hCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

Kõik liitujad võiks ennast tutvustada ka, siis lihtsam järge ajada 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere, sama jutt nagu eelmise kuu triibupüüdjates 🙂

Kevadel mõtlesime mehega triipe püüdma hakata ja jätsin plaastrid ära, aga nautisime suve ja jätsime triibupüüdmise sügisesse. Plaastreid ei kasuta siis juba ca pool aastat, nii kaua oleme siis kondoomi kasutanud.

Nüüd aga suvi läbi ja mõtlesime katsetama hakata, aga kuna mul ei ole tsükkel taastunud, ei tea kas ja kuna ovulatsioonid toimuvad. Päevad olid märtsi lõpus, peale seda alles juuli alguses ja nüüd eelmine nädal olid päevad ainult kolm päeva. Täielik segadus ja organism ka ise aru ei saa. Ehk siis tuleb lihtsalt kogu aeg asjatada ja lootma jääda heale õnnele. 🙂

Püüame esimest last, mina 22 ja mees 24, jõuluks võiks triibud ikka olemas olla, oleks äge jõulukingitus. 🙂

Coldasice

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. C.

2. 28a/mees 30a

3. alates september 2020

4. proovime teist last

Mul täna cd27 ja siiani pole positiivset ov testi saanud.. voolust on rohkem, seega ilmselt varsti ikka tuleb ov ka. Samas ei imesta ka, eelmine tsükkel venis samuti 40p.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1.C. 28a/ M 30

Teist last.

Kevadel oli katkemine. Hetkel ei saa üldse aru mis minu kehaga toimub. Ilusti 2 mensest olnud, umbes 25 ehk oli OV. Kuid paar päeva peale OV veritses natuke 3 päeva.🤷‍♀️Päevad peaks hakkama 9 sept.

CV

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. neljaslaps

2. 39a.

3. alates juuli 2022

4. proovime neljandat last.

Kuigi OV toimus ja sai panustatud kolm päeva järjest, siis soovitud rasedust ei tulnud. Nüüd ootame uut OV-d ja proovime üle päeva tegutseda 🙂

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. Chrizzu

2.N 29 / M36

3. alates mai 2020

4. esimene laps

Juunis jäin tänu IVF-le rasedaks, kuid juulis siiski kahjuks katkes. Probleem mehepoolne, kuid arstide sõnul võimalus et võin ka täitsa ise jääda rasedaks. Peale katkemist nüüd tsükkel jälle paigast ära läinud, täna CD 16 ja clearblue vilgub juba alates CD11.

Enne katkemist kasutasin myö-inositooli ja 36 päevane  tsükkel läks ilusti 28 päeva peale 🙂

See kuu proovime veel ise ja oktoobris järgmine FET.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka endiselt ootan triipe 😊 Oleme proovinud selle aasta juunist. Ise 31, mees 33. Proovime teist last saada. Viimane ov 26.08, täna tegin ühe varajase testi, see oli kindel ei. Mõne päeva pärast teen uue testi, aga mul endal sellele korrale väga lootust pole. Järgmisel tsüklil proovin ov testidega löögile saada 😊

Ko

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere

Proovime saada teist last (esimene 2a) alates jaanuarist.

Kevadel oli peetumine. Tehti tabletiabort ja pärast käisin veel haiglas mingit tükki eemaldamas, mis sisse jäi.

Augusti lõpus algasid päevad jälle ja proovime nüüd uuesti.

MM

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere!

Tunnen, et trügin teie sekka vähe etteruttavalt, sest lähen nüüd septembris alles spiraali eemaldama, aga kuna eelmisest lapsest on juba päris palju aega möödas ning ka eelmiste laste vanusevahed on suured (esiklaps on juba 17 ja teine 8), on tunne nagu planeeriks kõike seda jälle esimest korda ning põnev on end “häälestada” teistega samale lainele.

Kuna ma pole siia pikki aastaid sattunud, siis tundub, et kõik on nii teistmoodi ja keerulisem. Ovulatsioonitestid näiteks, pole kunagi varem kasutanud ja mingeid päevi lugenud, lihtsalt oma elu elanud ja ühel hetkel suht kiiresti rasedaks jäänud. Nüüd on küll kerge hirm, et kuna vanust juba 35+, siis äkki enam nii lihtsalt asjad ei käi ning ühel hetkel on omal ka vaja rohkem süvenema hakata…

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. Mykn (K.)

2.proovime esimest alates september 2020

3. 28/30 vanusteks

Sel kuul ei teinud OV teste, aga keha andis märku hellade rindade ja voolusega, et ovulatsioon on toimumas.
Loodan, et tuleb ikka ise enne, kui IVF algab.🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. Kolmasrõõm

2. Proovima hakkasime alates juuli 2022

3. Soovime kolmandat 🙂

Tere! Liitun ka vestlusega siin. Eelmisel kuul ei õnnestunud, praegu just CD 1. Püüame siis uue hooga edasi. Ovulatsiooniteste pole üldiselt teinud, sest tajun oma keha järgi ise ära. Esimest last sai kaua proovitud, samas teine tuli paari tsükliga. Loodame, et kolmas end kaua oodata ei lase 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tundub, et pean vist uuesti vitamiinid tellima.. Varasemalt kasutasin conceive plus fertility support vitamiine ja sain tsükli vähe paremaks. Hetkel venib ikka megapikaks, täna cd31 ja siiani pole positiivset ov testi saanud.. Või siis polegi see tsükkel ovulatsiooni.

C.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. AG

2. 30/mees 33

3. alates detsember 2021

4. proovime teist last

Minul peaks selle nädala lõpus olema ov, täna tegin esimese testi, mis oli heledake veel, aga vastavad tundmused juba olemas, et eks ta varsti tuleb.

0
0
Please wait...

Postitas:
MissJ

Mul täna CD24. Päevad peaksid hakkama 09.09. No ei oota üldse neid kuna nädala jagu on juba igasugused kummalised torked, kiskumised ja nutuhood, et juba mees ütles, et kallikene sa oled raudselt rase ja no endal ka tunne selline, aga pühapäeva hommikul tehtud varajane rasedustest oli selgelt negatiivne. See ootamine on nii närvesööv ja selline tunne nagu istuks pommi otsas 🙂 Kui nüüd 9.ndaks ei hakka ( ja ma loodan, et ei hakka ), siis teen uue testi seniks aga fingers crossed ja püüan mitte ülemõelda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sain eile lõpuks positiivse ov testi CD 20🤞
Chrizzu

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige südantlõhestavam tunne on, kui rasedustest annab valepositiivse. Olen juba 2 korda valepositiivset saanud, ühe siis täna. See kuu olin veel eriti lootusrikas, et äkki seekord läheb õnneks ja kui seda õrna roosat triipu nägin, olin nii õnnelik. Samas mingi sisetunne ütles, et testi veel ja teiste testidega ka. Need olid kõik negatiivsed. Googeldasin siis neid ribateste, mille olin Amazonist tellinud ja selguski reviewsid lugedes, et test võib anna valepositiivseid. Kommenteeriti, et isegi puhta kraanivee all võib positiivset anda. Proovisin siis jooksva vee all ja läks kohe tugevaks positiivseks. Need testid lähevad prügikasti, aga tuju rikutud…

M

+1
-1
Please wait...

Postitas:
MissJ

Minul täna CD26. Päevad pidid täna hakkama, aga ei ole neid kusagil, pole isegi seda tunnet, et hakkaks ja samas hommikune varajane test ka negatiivne. Tuju nullis, lootused olid kõrged, aga hakkab tunduma, et pigem keha teeb trikke ja tegu mingi tsüklihäirega vmt. Viimane menstruatsioon algas 15.08 ja peaks ju test juba näitama midagi

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina 37 ja M 47.

Jätsin maikuus ära beebipillid ja proovisime juuni ning juuli beebit saada. Igal korral kui jälle ei õnnestunud, siis olin närviline ja stressis. Augustis otsustasin, et aitab ja ei ela enam sellele. Tuleb, siis tuleb. Kuna august oli nii kiire ka, siis ei tegutsenud beebi saamise nimel üldse sageli.

07.09 pidi algama menstruatsioon ja 8.09 sain positiivse testi. Augustis oli menstruatsioon 10.08.

Aimama hakkasin kui 5.09 hakkas söök vastu ja olin mega, mega unine kogu aeg. Nüüd loodan, et kõik püsib lõpuni korras 🙃

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. Neljandat last

2. N 38 M37

3. Alates September 2022

Nädal aega tagasi sai eemaldatud vaskspiraal. Ja proovime viimast pisikest. Kodus 3 last kasvamas (18, 14, 5)

Väike hirm, enda vanuse osas.

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina proovin ka neljandat ja vanust ka juba palju 38 😁

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ilma duphastonita 22p.tsükkel😵‍💫. Kirjutasin viljatusarstile ning sain kohe järgmisest tsüklist alates IVFiks ettevalmistavad rohud peale.

mykn

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nonii, ma sain täna hommikul üllatustriibud 😳🥳 Päevad olid 3päeva hiljaks jäänud, mõtlesin et teen naljaviluks testi ja ops. Pesastumine vist toimus hiljem või toimus veel üks ovulatsioon 🤷‍♀️

Igaljuhul.. jeiii!! 🥰

Ko

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nonii, ma sain täna hommikul üllatustriibud 😳🥳 Päevad olid 3päeva hiljaks jäänud, mõtlesin et teen naljaviluks testi ja ops. Pesastumine vist toimus hiljem või toimus veel üks ovulatsioon 🤷‍♀️

Igaljuhul.. jeiii!! 🥰

Ko

Üllatustriibud..aga kohe oskasid siia kommenteeeima tulla.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igaljuhul.. jeiii!! 🥰

Ko

?? 😀

Mis sind täpsemalt segadusse ajab 🤔 Olen triibupüüdja, olin kindel, et viimasest ovulatsioonist viljastumist ei toimunud, aga tuli välja teisiti- jah, üllatustriibud 😀

Ko

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igaljuhul.. jeiii!! 🥰

Ko

?? 😀

Mis sind täpsemalt segadusse ajab 🤔 Olen triibupüüdja, olin kindel, et viimasest ovulatsioonist viljastumist ei toimunud, aga tuli välja teisiti- jah, üllatustriibud 😀

Ko

Kuidas saab sellises asjad kindel olla 😀 😀 😀

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ok, las ta jääda. Tundub mõttetu selgitamine. Sa pole vist siinse teemaga väga kursis kah.

Edu! 😊

Ko

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rivistan ka ennast triipude ootajate rivisse.

Ov oli 08.09. Kahjuks saime alles 10.09 varahommikul tegutseda.

Siiski loodan, et äkki ikka õnnestus. Temperatuur mitu päeva 37+ olnud.
Enesetunne on kehva, kohati iiveldab. Aga ilmaelt mõtlen ennast rasedaks. Tahaks juba testi teha.

K.K

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rivistan ka ennast triipude ootajate rivisse.

Ov oli 08.09. Kahjuks saime alles 10.09 varahommikul tegutseda.

Siiski loodan, et äkki ikka õnnestus. Temperatuur mitu päeva 37+ olnud.

Enesetunne on kehva, kohati iiveldab. Aga ilmaelt mõtlen ennast rasedaks. Tahaks juba testi teha.

K.K

Kas ov oli 8.09 voi said positiivse ov testi alles 8.09?

kui 8.09 oli alles positiivne test siis  asjatasite just ôigel ajal.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hei kõigile

Uskumatu, et ma jälle siin olen, aga sedakorda siis kolmanda ja viimase lapse saamise lootuses. Abikaasaga otsustasime, et vanuse ja elukorralduse mõttes on kohe või mitte kunagi. Seega kohe 😀

1. teeme nii, et mu hüüdnimi siin on Oliiv 😀

2. vanust 28 eluaastat, mis ei ole ülearu vana, aga kuna 40-ndates sooviks juba beebidega lõpetanud olla ja lapselapsi oodata, siis kauem ei venitaks

3. püüame kolmandat ja viimast beebit. Ees ootamas 4- ja 2- aastased lapsed. Mõlemad sündinud erakorralise keisriga, nii et kolmanda puhul jääb ära see vastik lõputu sünnituse alguse ootamine 😀

Sel tsüklil veel ei proovinud, sest ootan arsti luba, oli probleeme kilpnäärmega. Analüüsid nüüdseks korras, aga tahan enne arsti kinnitust saada, et kõik ok. Günekoloog andis rohelise tule juba mitu kuud tagasi 😀 Aga tulen ikka teie sekka, et juba kõigile kaasa elada ja loodetavasti järgmisel suvel oma pesamuna tervitadad 🙂

Rasvaseid triipe kõigile!

-Oliiv

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ok, las ta jääda. Tundub mõttetu selgitamine. Sa pole vist siinse teemaga väga kursis kah.

Edu! 😊

Ko

Miks nii õel?

+1
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 128 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad September 2022