Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad Veebruar 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 206 )

Teema: Triibupüüdjad Veebruar 2022

Postitas:
Kägu

Nii nõme, et mul tsüklid ka nii ilmatuma pikad on (36p) Kui nüüd esmaspäeval peaksid päevad hakkama, siis jälle oota nagu ilmaimet seda ov aega – pea 3 nädalat ootamist jälle. Enesetunde osas – rinnad on väga valusad, isegi kõvad ja kuumavad. Vahepeal tühja koha pealt iiveldab, aga ma suht kindel, et selle mõtlen ise välja endale juba ???? päevadeni peaks nüüd 5 päeva olema, aga kõhus pole mitttemingit tunnet. Eks ootan nüüd päevi, rohkem teste ei raatsi teha ????

Ma ei oska kuidagi sellest beebiootuse mõttest ka lahti saada. Mida teie teete selleks, et ei mõtleks sellele pidevalt nagu hullumeelne? Mul on tegelikult üsna kiire elutempo, aga sellel kõige kiiremal ajal ka istun ja googeldan lootuses mingit uut infot leida vms. Ma isegi ei tea, mida ma otsin ???? aga kõikvõimalikud tunnused jm vaja ikka kohe google’isse lüüa. Ma usun, et see ajabki mind juba stressi ja seepärast asi nii pikale veninud ongi.

kkmm

Minul ka see nõme, et tsüklid on pikemad kui enamustel. Vaatasin huvi pärast FLO-st ja eelmine aasta oli vaid üks tsükkel 28p, muidu koguaeg 31-39p. Tänu sellele ov ka cd18-cd24. Nüüd siis võtan metformiini, mis peaks tsüklit reguleerima ja uuel tsüklil lisandub letrosool, mis peaks ov ka normaalsele ajale tooma. Muidu oli luteaalfaas 11p, peale conceive plus vitamiinide söömist läks luteaalfaas ka 14p pikkuseks, et ikka veel rohkem oleks oodata 😀 😀

Googeldamises olen ma ka meister 😀 Kuna mul töö suhteliselt istuv, siis seda aega googeldamiseks jagub liiga palju 😀 sellest on kahju, et eestikeelset infot/kogemusi on suhteliselt vähe. Samas inglisekeelseid on piisavalt, mida järjest lugeda 😀

C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub et oleme väga sarnased. Ikka igasugused sõnakombinatsioonid tuleb ära googeldada, eks ????????

Kusmaal sa praegu oma tsükliga oled, C? Mis sul praegu toimub? ????

 

kkmm

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan ka kohe kohe testima hakata. Täna DPO 7, homme hommikul teen esimese testi rahustuseks ja siis ka õhtul arsti vastuvõtule kontrolli jälle, ootus ja lootus on suur.
Rinnad on mitu päeva suuremad aga mitte üldse nii tundlikud kui eelmised tsüklid, vahepeal eile ja täna on ka emakas torkinud õrnalt, kõht kinni jätkuvalt.

Jenna

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka googeldamises maailmameister ????

Aga hetkel siis 2DPO ja üldiselt proovin end maksimaalselt tegevuses hoida, et mitte sellele ootamisele mõelda.

Pärl

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub et oleme väga sarnased. Ikka igasugused sõnakombinatsioonid tuleb ära googeldada, eks ????????

Kusmaal sa praegu oma tsükliga oled, C? Mis sul praegu toimub? ????

kkmm

Oojaa 😀 😀 Mul 8dpo, rinnad ja selg valusad alates 6dpo. Seekord läksid rinnad eriti vara valusaks, tavaliselt ikka 4-6p enne päevi. Minu puhul see üldiselt tähendab seda, et päevad on tulekul. Kui triibud olen saanud, siis pole kordagi rinnad valutanud.. Aga äkkki seekord on teisiti 😀 😀 😀 Lisaks kui muidu läheb näonahk halvaks mõned päevad enne päevasid, siis seekord oli lappes juba enne ovulatsiooni. Samas kuna mul oli eelmine tsükkel keemiline rasedus, siis pole ka ime, et kõik on nihkes.

C.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei! Olen mõnda aega vaikselt foorumit jälginud ja kaasa elanud, aga nüüd otsustasin ka sõna võtta – tahaks väga nõu ja kellegagi arutada.

Alustan siis tutvustusest:

  • Mina olen 28, mees 36
  • Üritame esimest last saada alates 2021. a septembrist.
  • Triibud õnnestus saada kohe esimesel proovimisel, aga novembris rasedus peetus. Hetkel käsil kolmas tsükkel pärast peetumist (täna CD 7, tsükli pikkus 26 päeva).

Pärast seda peetumist on mul tsükkel kuidagi imelikuks muutunud, varem käis nagu kellavärk ja kunagi mingit määrimist enne päevade algust ei olnud. Nüüd siis kahe viimase tsükli puhul on määrimine alanud 3-4 päeva enne menstruatsiooni (mis siiani õnneks vist algab ikkagi n-ö õigel ajal, aga määrimise tõttu päris kindel ei ole) ja nädal enne päevi on raseduse sümptomid – kohutav väsimus, hommikune iiveldus, mis pärast sööki kaob, ja peavalud. Ainult et rasedust ei ole. Seetõttu on meeleolu ka täiesti ära sel nädalal, kui päevad hakkavad. Igatahes eelmisel nädalal tekkis mõte, et äkki hormoonidega midagi korrast ära. Õnnestus kohe järgmiseks päevaks saada naistearstile, kes siis esiteks avastas ultraheli käigus, et mul on emakas müoom ( õnneks küll väga väike ning arsti sõnul hetkel sekkumist ei vaja, et lihtsalt jälgime seda) ning teiseks selgus vereanalüüsist, et mul on prolaktiin liiga kõrge – 855 mU/L (referentsväärtus 102-496), kõik teised analüüsid (sh TSH, fT4, FSH, LH, progesteroon, testosteroon ja östradiool) on korras. Arsti sõnul takistab prolaktiini kõrge tase rasestumist. Ja no sellest ma ei hakka üldse rääkima, et kõrgenenud prolaktiini võib põhjustada ajuripatsi kasvaja – hetkel lihtsalt üritan sellele mitte mõelda ja loodan, et arsti väide, et kasvaja puhul oleks prolaktiini tase veel oluliselt kõrgem, peab paika. Arst arvas, et pigem on see stressist kõrge ja iseenesest on viimased paar kuud kindlasti stressirohked olnud nii tööl kui ka selle sama tsüklihäirega seonduvalt. Kordusanalüüsi annan kahe nädala pärast ja eks saan siis arstiga ka arutada, aga seni tahaks kuulda, kas siin on ka keegi, kes kõrgenenud prolaktiiniga hädas on. Kuidas see avastati ja mis sümptomid esinesid? Kas, kuidas ja kui kiiresti on õnnestunud prolaktiin alla saada? Kas kõrgenenud prolaktiiniga on võimalik positiivne ovulatsioonitest saada? Üle-eelmise tsükli ajal sain positiivse testi ja kuna ma üldiselt saan vooluse järgi ka aru, kuna ovulatsioon toimub (tavaliselt CD 13 või 14), siis eelmisel kuul ei viitsinud kontrollida. Kuidas te triipude ootamise stressiga toime tulete? Ühesõnaga ootan teie kogemusi prolaktiini ja triipude püüdmisega seonduvalt. Ja kuni arsti poolt mingit ravi ei tule, võtan tsinki ja B6  ja E-vitamiini (peaksid prolaktiini taset alandama) ning üritan stressi kontrolli alla saada.

Igatahes hoian teile kõigile ja endale ka pöidlaid! Loodetavasti tuleb veebruaris palju triipe 🙂

LA

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei! Olen mõnda aega vaikselt foorumit jälginud ja kaasa elanud, aga nüüd otsustasin ka sõna võtta – tahaks väga nõu ja kellegagi arutada.

Alustan siis tutvustusest:

  • Mina olen 28, mees 36
  • Üritame esimest last saada alates 2021. a septembrist.
  • Triibud õnnestus saada kohe esimesel proovimisel, aga novembris rasedus peetus. Hetkel käsil kolmas tsükkel pärast peetumist (täna CD 7, tsükli pikkus 26 päeva).

Pärast seda peetumist on mul tsükkel kuidagi imelikuks muutunud, varem käis nagu kellavärk ja kunagi mingit määrimist enne päevade algust ei olnud. Nüüd siis kahe viimase tsükli puhul on määrimine alanud 3-4 päeva enne menstruatsiooni (mis siiani õnneks vist algab ikkagi n-ö õigel ajal, aga määrimise tõttu päris kindel ei ole) ja nädal enne päevi on raseduse sümptomid – kohutav väsimus, hommikune iiveldus, mis pärast sööki kaob, ja peavalud. Ainult et rasedust ei ole. Seetõttu on meeleolu ka täiesti ära sel nädalal, kui päevad hakkavad. Igatahes eelmisel nädalal tekkis mõte, et äkki hormoonidega midagi korrast ära. Õnnestus kohe järgmiseks päevaks saada naistearstile, kes siis esiteks avastas ultraheli käigus, et mul on emakas müoom ( õnneks küll väga väike ning arsti sõnul hetkel sekkumist ei vaja, et lihtsalt jälgime seda) ning teiseks selgus vereanalüüsist, et mul on prolaktiin liiga kõrge – 855 mU/L (referentsväärtus 102-496), kõik teised analüüsid (sh TSH, fT4, FSH, LH, progesteroon, testosteroon ja östradiool) on korras. Arsti sõnul takistab prolaktiini kõrge tase rasestumist. Ja no sellest ma ei hakka üldse rääkima, et kõrgenenud prolaktiini võib põhjustada ajuripatsi kasvaja – hetkel lihtsalt üritan sellele mitte mõelda ja loodan, et arsti väide, et kasvaja puhul oleks prolaktiini tase veel oluliselt kõrgem, peab paika. Arst arvas, et pigem on see stressist kõrge ja iseenesest on viimased paar kuud kindlasti stressirohked olnud nii tööl kui ka selle sama tsüklihäirega seonduvalt. Kordusanalüüsi annan kahe nädala pärast ja eks saan siis arstiga ka arutada, aga seni tahaks kuulda, kas siin on ka keegi, kes kõrgenenud prolaktiiniga hädas on. Kuidas see avastati ja mis sümptomid esinesid? Kas, kuidas ja kui kiiresti on õnnestunud prolaktiin alla saada? Kas kõrgenenud prolaktiiniga on võimalik positiivne ovulatsioonitest saada? Üle-eelmise tsükli ajal sain positiivse testi ja kuna ma üldiselt saan vooluse järgi ka aru, kuna ovulatsioon toimub (tavaliselt CD 13 või 14), siis eelmisel kuul ei viitsinud kontrollida. Kuidas te triipude ootamise stressiga toime tulete? Ühesõnaga ootan teie kogemusi prolaktiini ja triipude püüdmisega seonduvalt. Ja kuni arsti poolt mingit ravi ei tule, võtan tsinki ja B6 ja E-vitamiini (peaksid prolaktiini taset alandama) ning üritan stressi kontrolli alla saada.

Igatahes hoian teile kõigile ja endale ka pöidlaid! Loodetavasti tuleb veebruaris palju triipe ????

LA

Prolaktiini tihtipeale nimetatakse ka stressihormooniks ehk taset võib mõjutada nii stress kui ka füüsiline koormus ja üldiselt on tõesti arvamus, et liiga kõrge prolaktiini tasemega võib rasestumine olla raskendatud.
Minul oli ka kõrge prolaktiin (ca 900) ja määrati igapäevane ravi bromokriptiiniga. Peaks alluma üsna kiiresti, minul näiteks pooleteise kuuga oli näit juba 100. Samas kui mõned kuud hiljem uuesti analüüsid said võetud, siis oli uuesti üle 400, kuid arsti sõnul pole muretsemiseks põhjust kuna ravi on peal ja kuna see on hästi tundlik hormoon, siis võib ka kõikuda.

Kõrgemast prolaktiini näidust vaevalt et erilisi tunnuseid on. Kui on stress, siis on ju stressi tunnused :). Vähemalt mina ei ole täheldanud, et raviga enesetunne muutunud oleks kuidagi.

Kuna oled triipu vaid mõned kuud püüdnud, siis võta rahulikult, stressata jõuad küll ja küll, kui liiga pikale peaks venima :D. Enamus rasestub esimese aasta jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasvaja puhul peaks prolaktiini tase olema tuhandetes ja kümnetes tuhandetes. Prolaktiin takistab rasestumist kuna kõrge prolaktiini tase pärsib sugunäärmete tööd.

Prolaktiini taset on võimalik vähendada kui suurendada dopamiini. Dopamiini on näiteks mandlites, avokaados, seesamiseemnetes, banaanis ja madala rasvasisaldusega toodetes. Ning loomulikult aitavad kõik tegevused, mis pakuvad rõõmu ja rahulolu + piisav füüsiline aktiivsus ;).

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli ka prolaktiin väga kõrge, lausa 4200. Meistergoogeldajana jõudsin endale juba ajukasvaja külge mõelda, see oli ikka korralik šokk. Mõni päev hiljem käisin kordusproovi tegemas ja siis oli näit 625. Kuna prolaktiin on mõjutatav väga paljudest tegurites (stress, vahekord, rindade katsumine jne), siis ühekordne mõõtmine ei näita väga midagi. Teises proovis mõõdeti lisaks makroprolaktiini taset, mis ka neid anomaaliaid põhjustab ja selles minul asi oligi, sekkumist ei vajanud 🙂

C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on hoopis selline küsimus siia vahepeale. Kas keegi teist on tellinud seda Synlabi “Last sooviva naise paketti”? Kas on mõttekas? Või kas samu analüüse saaksin paluda nt perearstil/naistearstil ka teha?
Ma vist dets teema all kirjutasin, et kui nüüd viimati naistearstil käisin ja oma lapsesoovist temaga rääkisin, siis ta ütles, et vaid ov teste hakkaksin kasutama, mingeid analüüse ta ise ei pakkunud, ma ei oska tühja koha pealt küsida ka… Kas üldse ja milliseid analüüse üldse tehakse naisele, kes avaldab soovi last planeerima hakata? Veebruaris saab nüüd aasta, kui me kaitsevahendeid kasutanud pole. Olen 20ndat eluaastate alguses. Noor küll, aga kaua ma ootama peaks, et midagi ette võtma hakata?

kkmm

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on hoopis selline küsimus siia vahepeale. Kas keegi teist on tellinud seda Synlabi “Last sooviva naise paketti”? Kas on mõttekas? Või kas samu analüüse saaksin paluda nt perearstil/naistearstil ka teha?

Ma vist dets teema all kirjutasin, et kui nüüd viimati naistearstil käisin ja oma lapsesoovist temaga rääkisin, siis ta ütles, et vaid ov teste hakkaksin kasutama, mingeid analüüse ta ise ei pakkunud, ma ei oska tühja koha pealt küsida ka… Kas üldse ja milliseid analüüse üldse tehakse naisele, kes avaldab soovi last planeerima hakata? Veebruaris saab nüüd aasta, kui me kaitsevahendeid kasutanud pole. Olen 20ndat eluaastate alguses. Noor küll, aga kaua ma ootama peaks, et midagi ette võtma hakata?

kkmm

Ma ei mäleta, kas sa eelmises teemas vanuse ka kirjutasid, aga huvi pärast küsin, kui vana sa oled? 🙂

Me alustasime triipude püüdmisega teadlikult september 2020, kuigi pillid jätsin ära 2020a jaanuaris. Iga kuu oli päris hull pettumine, samas ikkagi lootsin, et uus tsükkel toob kauaoodatud triibud. Septembri lõpus 2021 võtsin ennast kokku ja sain aru, et no ei tule need triibud, läksin viljatusarsti juurde. See on mul viimasel ajal üks parimaid otsuseid, sest sealtmaalt on asjad liikuma hakanud. Öeldakse ka, et kui ikka aasta pole õnnestunud, siis tuleks arsti poole pöörduda. Alustasin viljatusarstil 2021a oktoobrist. Tsükli alguses tehti väga põhjalikud vereanalüüsid, kus selguski et osad näidud kõrgemad ja kalduvus pcos-ile, seda kinnitas ka uh. Detsembris 2021 tehti laparoskoopia, kus kontrolliti munajuha läbitavust ja sellega oli nüüd kõik korras (2013a oli emakaväline rasedus, jäi alles vaid üks toimiv munajuha, eemaldati ka palju liiteid). Kuna mul tsüklid ka ebaregulaarsed ja pikad, siis nüüd sain rohud peale, et tsükkel paika saada. Arst andis meile aega 6 kuud ja kui selle ajaga ei õnnestu, siis on IVF järgmine samm.

Soovitan pöörduda otse viljatusravi arsti poole. Enamused naistearstid soovitavadki muudkui proovida ja proovida, tegelikult võib mõni tähtis hormoon paigast olla vms, mis takistab rasestumist. Mina kahetsen, et juba varem viljatusarstile ei pöördunud.

C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kunagi suvel tegin. Kui see sind aitab, siis pakett hõlmab selliseid analüüse: https://www.yogile.com/n3cqj4trm0h/024322018l/share/?vsc=

Ma arvan, et enamusi neist saab perearsti käest ka küsida, aga samas ma pole kindel, kas minu perearst ilma igasuguste sümptomiteta nt TSH-d mõõdaks. Ma tegin lihtsalt enda südamerahuks, et tervise üldisest seisukorrast mingit pilti saada ja kuna ei viitsinud perearsti tülitama hakata. Aga võid ju enda perearsti käest uurida, kas ja mida nendest analüüsidest teha.

LA

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heips,

Poen taas jututeemadesse sisse 😀
Proovime alates 2021 algusest..

Vahepeal on toimunud arenguid ning olen saanud enda proovid tehtud.
AMH 3.09; FSH  7.4; LH 9.3 – tunduvad google abiga päris okeid näitajad..

Mehe näitajad saab ka ehk varsti teada.. ja siis ootame arsti juhiseid.. eriti kardan, et öeldakse “proovige veel 6 kuud”.. ja ma üldse ei taha.. ma ei jaksa pettuda enam

Triibulist aastat,
Ann

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on hoopis selline küsimus siia vahepeale. Kas keegi teist on tellinud seda Synlabi “Last sooviva naise paketti”? Kas on mõttekas? Või kas samu analüüse saaksin paluda nt perearstil/naistearstil ka teha?

Ma vist dets teema all kirjutasin, et kui nüüd viimati naistearstil käisin ja oma lapsesoovist temaga rääkisin, siis ta ütles, et vaid ov teste hakkaksin kasutama, mingeid analüüse ta ise ei pakkunud, ma ei oska tühja koha pealt küsida ka… Kas üldse ja milliseid analüüse üldse tehakse naisele, kes avaldab soovi last planeerima hakata? Veebruaris saab nüüd aasta, kui me kaitsevahendeid kasutanud pole. Olen 20ndat eluaastate alguses. Noor küll, aga kaua ma ootama peaks, et midagi ette võtma hakata?

kkmm

Ma ei mäleta, kas sa eelmises teemas vanuse ka kirjutasid, aga huvi pärast küsin, kui vana sa oled? ????

Me alustasime triipude püüdmisega teadlikult september 2020, kuigi pillid jätsin ära 2020a jaanuaris. Iga kuu oli päris hull pettumine, samas ikkagi lootsin, et uus tsükkel toob kauaoodatud triibud. Septembri lõpus 2021 võtsin ennast kokku ja sain aru, et no ei tule need triibud, läksin viljatusarsti juurde. See on mul viimasel ajal üks parimaid otsuseid, sest sealtmaalt on asjad liikuma hakanud. Öeldakse ka, et kui ikka aasta pole õnnestunud, siis tuleks arsti poole pöörduda. Alustasin viljatusarstil 2021a oktoobrist. Tsükli alguses tehti väga põhjalikud vereanalüüsid, kus selguski et osad näidud kõrgemad ja kalduvus pcos-ile, seda kinnitas ka uh. Detsembris 2021 tehti laparoskoopia, kus kontrolliti munajuha läbitavust ja sellega oli nüüd kõik korras (2013a oli emakaväline rasedus, jäi alles vaid üks toimiv munajuha, eemaldati ka palju liiteid). Kuna mul tsüklid ka ebaregulaarsed ja pikad, siis nüüd sain rohud peale, et tsükkel paika saada. Arst andis meile aega 6 kuud ja kui selle ajaga ei õnnestu, siis on IVF järgmine samm.

Soovitan pöörduda otse viljatusravi arsti poole. Enamused naistearstid soovitavadki muudkui proovida ja proovida, tegelikult võib mõni tähtis hormoon paigast olla vms, mis takistab rasestumist. Mina kahetsen, et juba varem viljatusarstile ei pöördunud.

C.

Aitäh nii põhjaliku tagasiside eest. Olen 23.
Veebruaris, jah, saab meil nüüd ka aasta sellest, kui andsime rohelise tule, eesmärgipäraselt hakkasime tegutsema juulis. Kas ma siis nüüd selle aasta juulini peaksin ikka ootama või kas nad saadavad mu ära sealt kui nüüd läheksin või mis? ????

kkmm

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on hoopis selline küsimus siia vahepeale. Kas keegi teist on tellinud seda Synlabi “Last sooviva naise paketti”? Kas on mõttekas? Või kas samu analüüse saaksin paluda nt perearstil/naistearstil ka teha?

Ma vist dets teema all kirjutasin, et kui nüüd viimati naistearstil käisin ja oma lapsesoovist temaga rääkisin, siis ta ütles, et vaid ov teste hakkaksin kasutama, mingeid analüüse ta ise ei pakkunud, ma ei oska tühja koha pealt küsida ka… Kas üldse ja milliseid analüüse üldse tehakse naisele, kes avaldab soovi last planeerima hakata? Veebruaris saab nüüd aasta, kui me kaitsevahendeid kasutanud pole. Olen 20ndat eluaastate alguses. Noor küll, aga kaua ma ootama peaks, et midagi ette võtma hakata?

kkmm

Ma ei mäleta, kas sa eelmises teemas vanuse ka kirjutasid, aga huvi pärast küsin, kui vana sa oled? ????

Me alustasime triipude püüdmisega teadlikult september 2020, kuigi pillid jätsin ära 2020a jaanuaris. Iga kuu oli päris hull pettumine, samas ikkagi lootsin, et uus tsükkel toob kauaoodatud triibud. Septembri lõpus 2021 võtsin ennast kokku ja sain aru, et no ei tule need triibud, läksin viljatusarsti juurde. See on mul viimasel ajal üks parimaid otsuseid, sest sealtmaalt on asjad liikuma hakanud. Öeldakse ka, et kui ikka aasta pole õnnestunud, siis tuleks arsti poole pöörduda. Alustasin viljatusarstil 2021a oktoobrist. Tsükli alguses tehti väga põhjalikud vereanalüüsid, kus selguski et osad näidud kõrgemad ja kalduvus pcos-ile, seda kinnitas ka uh. Detsembris 2021 tehti laparoskoopia, kus kontrolliti munajuha läbitavust ja sellega oli nüüd kõik korras (2013a oli emakaväline rasedus, jäi alles vaid üks toimiv munajuha, eemaldati ka palju liiteid). Kuna mul tsüklid ka ebaregulaarsed ja pikad, siis nüüd sain rohud peale, et tsükkel paika saada. Arst andis meile aega 6 kuud ja kui selle ajaga ei õnnestu, siis on IVF järgmine samm.

Soovitan pöörduda otse viljatusravi arsti poole. Enamused naistearstid soovitavadki muudkui proovida ja proovida, tegelikult võib mõni tähtis hormoon paigast olla vms, mis takistab rasestumist. Mina kahetsen, et juba varem viljatusarstile ei pöördunud.

C.

Aitäh nii põhjaliku tagasiside eest. Olen 23.

Veebruaris, jah, saab meil nüüd ka aasta sellest, kui andsime rohelise tule, eesmärgipäraselt hakkasime tegutsema juulis. Kas ma siis nüüd selle aasta juulini peaksin ikka ootama või kas nad saadavad mu ära sealt kui nüüd läheksin või mis? ????

kkmm

Sa võid ju alati kuupäevi veidi nihutada, kui nii kaua oodata ei taha 😀 Kas ov testidega alustasid alles nüüd või juba mingi aja teinud? Need küll ei tähenda alati, et ov toimub ka, aga samas mingi ülevaate saab. Mina eelmine aasta mitu kuud ei saanud nt korralikku positiivset testi, see ajendas ka liigutama.

C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavapäraselt on mul ov tsükli 17-18 päeval ja olen kasutanud Clearblue ov teste. Üks test oli kodus vaid alles ning tellisin juurde, aga olin kindel, et ov ajani on veel umbes nädal. CD11 tundsin õhtul, et ov tunnused on platsis ning tegin oma ühe allesjäänud testi ära. Test näitas tühja ringi, aga testi eemaldades hoidikust oli näha, et teine triip oli sama tugev nagu kontrolltriip. Lootsin, et uued testid jõuavad hommikuks kohale, aga nagu ikka siis kui vaja siis lubatud ajaks pakki ei jõudnud. CD12 terve päev tundsin täiesti tavapäraseid ov aegseid tunnuseid – paremal pool alakõhus tuikas, vedelam voolus jne. Täna CD13 siis jõudsid lõpuks testid kohale ja päevasel ajal sain ka tehtud uue testi ja kohe oli püsiv naerunägu. Nüüd mõtlengi, et kas test näitas nüüd möödunud ov või alles on tulemas. Kas päev peale möödunud ov peaks juba kehas hormoonid nii palju langema, et test enam ei tuvasta ov või nii kiirelt ei lange? Õnneks sai panustatud mitmel päeval järjest ja nüüd on mida oodata, aga väga huvitav oleks ikka teada. Mul pole peaaegu, et aasta juba nii varakult ovulatsiooni toimunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

C. – ov testidega alustasin alles nüüd, jah. Sain kiirelt positiivse testi ka. Basaali olen mõõtnud augustist alates. Basaaligraafikute järgi ka ov on toimunud ilusti. Muidugi novembris ja detsembris jäin peale ov kohe haigeks, nii et nende kuude osas täiesti kindel pole, et ov toimus.

kkmm

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on hoopis selline küsimus siia vahepeale. Kas keegi teist on tellinud seda Synlabi “Last sooviva naise paketti”? Kas on mõttekas? Või kas samu analüüse saaksin paluda nt perearstil/naistearstil ka teha?

Ma vist dets teema all kirjutasin, et kui nüüd viimati naistearstil käisin ja oma lapsesoovist temaga rääkisin, siis ta ütles, et vaid ov teste hakkaksin kasutama, mingeid analüüse ta ise ei pakkunud, ma ei oska tühja koha pealt küsida ka… Kas üldse ja milliseid analüüse üldse tehakse naisele, kes avaldab soovi last planeerima hakata? Veebruaris saab nüüd aasta, kui me kaitsevahendeid kasutanud pole. Olen 20ndat eluaastate alguses. Noor küll, aga kaua ma ootama peaks, et midagi ette võtma hakata?

kkmm

Ma ei mäleta, kas sa eelmises teemas vanuse ka kirjutasid, aga huvi pärast küsin, kui vana sa oled? ????

Me alustasime triipude püüdmisega teadlikult september 2020, kuigi pillid jätsin ära 2020a jaanuaris. Iga kuu oli päris hull pettumine, samas ikkagi lootsin, et uus tsükkel toob kauaoodatud triibud. Septembri lõpus 2021 võtsin ennast kokku ja sain aru, et no ei tule need triibud, läksin viljatusarsti juurde. See on mul viimasel ajal üks parimaid otsuseid, sest sealtmaalt on asjad liikuma hakanud. Öeldakse ka, et kui ikka aasta pole õnnestunud, siis tuleks arsti poole pöörduda. Alustasin viljatusarstil 2021a oktoobrist. Tsükli alguses tehti väga põhjalikud vereanalüüsid, kus selguski et osad näidud kõrgemad ja kalduvus pcos-ile, seda kinnitas ka uh. Detsembris 2021 tehti laparoskoopia, kus kontrolliti munajuha läbitavust ja sellega oli nüüd kõik korras (2013a oli emakaväline rasedus, jäi alles vaid üks toimiv munajuha, eemaldati ka palju liiteid). Kuna mul tsüklid ka ebaregulaarsed ja pikad, siis nüüd sain rohud peale, et tsükkel paika saada. Arst andis meile aega 6 kuud ja kui selle ajaga ei õnnestu, siis on IVF järgmine samm.

Soovitan pöörduda otse viljatusravi arsti poole. Enamused naistearstid soovitavadki muudkui proovida ja proovida, tegelikult võib mõni tähtis hormoon paigast olla vms, mis takistab rasestumist. Mina kahetsen, et juba varem viljatusarstile ei pöördunud.

C.

Mul tegelikult hea näide naistearstilt ja kusjuures läksin tema juurde täitsa esimest korda, st mul ei ole kunagi olnud naistearsti kelle juures aastaid oleks käinud. Rääkisin mure ära, et rasestumine ei õnnestu ja ta tegigi esmased analüüsid. Sealt ilmnes probleem prolaktiiniga ja kusjuures ta tegi isegi rõntgeni, et välistada kasvaja. Seejärel määras prolaktiini ravi ja ütles, et kui paari kuuga ikka ei õnnestu, siis pöörduksin viljatusravi kliinikusse. Nii tegingi. Ehk kevadel sain ravi peale ja sügisel (augusti lõpus) pöördusin viljatusravi arsti poole. Kõik käis hästi kiiresti, naistearst oli hästi mõistev ja mingeid analüüse ma ise manguma ei pidanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

C. – ov testidega alustasin alles nüüd, jah. Sain kiirelt positiivse testi ka. Basaali olen mõõtnud augustist alates. Basaaligraafikute järgi ka ov on toimunud ilusti. Muidugi novembris ja detsembris jäin peale ov kohe haigeks, nii et nende kuude osas täiesti kindel pole, et ov toimus.

kkmm

Okeei.. No ma sinu asemel vb mõned kuud veel prooviks ise, tee ov teste ja võta lisaks inofolicut/concecive plus vitamiine ja kui ikka ei õnnestu, siis pöördu kohe viljatusarsti juurde 🙂 🙂 Ma loodan, et saad oma triibud kiirelt!

C.

C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere hommikust!
Kuidas teil triipudega, mul täna DPO8 ja hommikune test neg. Vara ka muidugi. Basaal oli ka täna teinud veel omakorda tõusu 37,00 peale, enne oli 36,91. Õhtul siis naistearsti kontrolli.

Jenna

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul täna DPO6, mõtlesin, et üritaks ikka esmaspäevani oodata, siis DPO10. Mina olen samuti googeldamises meister, igat väksemat muutust või tunnet vaja kohe dr.googlega arutada 😀

/T./

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei. Tulen siis uuesti triibupüüdjate ridadesse. Veebruaris küll ei saa neid kindlasti, aga ehk märtsis. Lühidalt siis nii palju, et hetkel ootan esmaspäeva. Siis selgub, kas lootemuna jäi tühjaks ja on 100% peetunud või mingi lootus veel on. Ise enam muidugi ei looda. Päevade järgi peaks olema 6+ nädalat, uh tuvastas lootemuna, aga mitte loodet ja muna oli ka ebaühtlane, mis viitab peetunud rasedusele. Ise kahtlustasin tegelikult suht algusest peale, et ei ole päris korras. Sest DPO9 oli päevade eelne määrimine, positiivset rasedusttesti ei oodanud üldse. Samas 23.01 ma selle sain, 25.01 oli hcg 3800, 31.01 oli hcg 14078. Aga kuna pidev helepruun määrimine oli, siis sisetunne ütles, et ega lõpuni välja ei vea.

Arsti hinnang oli siis, et kuna lootemuna ebaühtlane, siis kindlasti peetunud. Aga kuna mul nüüd miskit ei toimu, ei määrimist, null veritsust, siis ootan ma ei teagi mida 🙁 esmaspäeva, et siis selgub.

Endal on väga vastakad tunded. Ei mõista miks hcg tõusis kui samas rasedust ei tekkinud. Miks tunnused jätkuvalt järgi ei anna ja keha nn rasedusest lahti ei lase ja ikka hormoone toodab. Iiveldab terve päeva, rinnad valusad, uni, emotsionaalne.

Mõistan, et ikka võib juhtuda, et peetub või katkeb, aga et keha aru ei saa ja ikka mind rasedaks teeb, see on raske. Tahaks väga edasi liikuda juba, uuesti proovida. Selle kõige juures on üks positiivne ja kõige olulisem asi, me oleme suutelised mehega rasestuma, see annab jõudu edasi liikuda. Kui selle kõigega ühele poole saab nüüd, siis lähen ikkagi arsti juurde ja lasen põhjalikult uurida seda, miks mul päevade vahelisel ajal koguaeg määrib. Miks mul on on nn puhast aega ainult nädal peale päevasid ja siis hakkab peale ov jälle üks pruun määrimine pihta.

Tuli pikk jutt, aga sain selle endast välja kirjutatud ja soovin siia lumisesse talve teile kõigile palju triibulisis tiigreid 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taevasina – väga kurb, et sa midagi sellist läbi elama pead..Tean seda tunnet.

Mul oli suvel 6. nädalal peetumine, aga oksendamine jm kestis veel vähemalt nädala. Ja kuna 1,5 nädalaga keha ise puhastusega ei alustanud, otsustasin tabletipuhastuse kasuks. Tahtsin samuti sellest olukorrast võimalikult kiirelt välja saada ja eluga edasi minna.

See on hea mõte, et tahad pärast arsti juurde minna ja välja selgitada vahemäärimiste põhjus. Hoian sulle pöialt, et edaspidi kõik paremaks läheks!

Pärl

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on täna DPO8. Kuigi eelmine nädal (25.01) sain ovitrelle süsti, siis tegin eile hommikul testi ikka (25se). Ma olen varasemalt samamoodi teinud, et näha millal umbes enam test triipu ei anna. Varasemalt on olnud max DPO5 ja siis on tühjus. Eile aga ilmus õrn triibuke (lasin vähemalt 2 inimesel veel vaadata, sest omi silmi ei usu). Tean, et ovitrelle võib olla organismis kauem a la kuni DPO14, nii et sellepärast veel lakke ei hüppa ega sellest midagi ei arva. Ilmselt teen järgmise testi (käsi püsti, kes samastub #saripulgalepissijad 😀 ) laupäeval  ning siis 9.02, kui on DPO14.

Ka minul on googel sõbraks 😀 aga mitte selles mõttes et sümptomeid otsida vaid pigem lugedes teiste positiivseid lugusid tekib endal ka hea tunne 🙂

Enda olemisest nii palju, et basaal on hommikuti 36,97 kandis ja õhtuti 37,19 piires. Õhtuti olen kraadinud seepärast, et mul on juba nädalaega õhtuti põsed õhetanud ja palavikutunne on (PCR test on tehtud, koroonat ei ole). Eile õhtul torkis alakõhus ja no aru ei saa kas põis, emakas või midagi muud. Sellised äkilised torked paremal pool all olid ja need kestsid paar tundi. Pissile on ka rohkem ajanud (mh öösel) aga ma olen vett rohkem jooma hakanud, nii et sellest suurt tuletada ei ole. Unega on ka segased lood. Vahepeal on väsimus nii et tahaks magada, õhtuti olen teleka ette diivanile tukkuma jäänud. Samas öösiti on x kellaaegadel uni läinud kas kõrvetiste tõttu või niisama või siis näen igasugu jura unes.
Ühesõnaga peast võin ma rase olla, ülejäänud on aga veel lahtine 😀

Rõõmsalt edasi oodates (ja silmi pööritades)!
KmK

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina selles mõttes googeldan ka pigem teiste edulugusid, kuigi satub ka sümptomite googeldamisi omajagu sekka 😀 😀

Minul täna dpo9 ja hiinast tellitud testi plaanin teha homme hommikul. Ma isegi ei mäleta selle tundlikkust 😀 Mul tegelikult kaks clearblue nädala lugejaga testi ka olemas (sai tellitud detsembris, kui triibud sain kuid kasutamiseni ei jõudnudki), aga neid ma niisama testimisvajaduse rahuldamiseks kasutada ei raatsi 😀 😀 (kuigi never say never haha :D)

C.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina alguses paar kuud mõõtsin basaali aga igakord juhtus nii, et oli kõrge täpselt kuni päev enne päevade alguseni ja siis järsult langes ja päevad olid platsis.. 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna siis minul cd8, enesetunne on üsna halb. Öösel ei saa normaalselt magada, isu pole ning iiveldab natuke. See kuu võtame kindlasti mehega rahulikult ja ei hakka spetsiaalselt triipe püüdma. Eks keemiline lõi midagi organismis natuke sassi, lisaks veel närvipinge.

Loodan, et teil tuleb aga ilus ja triibuline kuu!

Öölane

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arstil käidud, vasakus munasarjas kollaskeha polnud, et siis parema kord oli see tsükkel, aga paremal leidis arst väikse tsüsti.
Laparoskoopia aeg pandi Märtsi kuusse, et kui järgmine kuu ka ei õnnestu, siis tehakse opp ära. Proovinud oleme 7 kuud. Ütles mulle , et vanust juba palju ( see aasta 35), et ei hakka viivitama ja niisama ravimeid mulle kirjutama.
Homme hommikul vereanalüüsid Synlabis, nädala pärast vastused. Mees ka sperma analüüsidele.

Hoidsin hinge kinni UH uuringu ajal, aga miski kahtlus oli hinges, et ei ole kõik ok 🙁

Hoian teile kõigile ja ka endale põialt!

Jenna

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul CD1 täna ja ootan huviga duphastoniga alustamist, kas on abiks. ????????

mykn

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul cd31/10dpo ja hommikune test oli negatiivne.. Üritasin igatpidi sealt triipu leida, aga mida pole seda pole 😀 Nv ehk teen uue katse (loe: kindlasti teen) 😀

C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 206 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad Veebruar 2022