Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad veebruar 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )

Teema: Triibupüüdjad veebruar 2023

Postitas:
Kägu

LÜHENDID

OV -Ovulatsioon

 

CD– CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on

 

 

 

– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev

 

 

 

DPO– DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

 

 

 

Kasulikud lingid:

 

 

 

Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/

 

 

 

Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

 

 

 

KKK:

 

 

 

Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

 

 

 

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

 

 

 

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

 

 

 

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! ????

 

 

 

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda 1DPO-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 1DPO.

 

 

 

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! ????

 

 

 

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla 4-10DPO, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

 

 

 

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest 7-8DPO (pigem 8DPO), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui 10DPO, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

 

 

 

hCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest hCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid ????

 

 

 

Kas see või too hCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks hCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Alates hCG väärtusest 1200 hakkab kahekordistumine aeglustuma. Alates hCG väärtusest 6000 võib kahekordistumine võtta aega juba neli päeva. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! ????

 

 

 

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub hCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

 

 

 

Kõik liitujad võiks ennast tutvustada ka, siis lihtsam järge ajada ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtan juba uue kuu teemas ennast ritta.

Hetkel CD 3. Soovime saada teist last. Pojaga jäin rasedaks IUI teisel katsel ning ta sai just aastaseks. Hetkel veel viljatusarstile ei lähe, proovime natukene aega ise.

 

Mannatera

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

 

Liitun ka . Vanust 30 ja mees 35 . Mees juba pikalt rääkinud , et tahaks beebit ja pigem mina see, kes koguaeg arvanud et võiks edasi lükata ja paljud tähtsamad asjad ennem ära teha,  aga nüüd see kuu tundsin, et olen vaikselt valmis . Tellisin internetist terve hunniku ovulatsiooniteste , kuna tsükkel kõigub seal 26-33 päeva ja ov päris raske arvutada. Hakkasin testima siis 10.seal tsükli päeval ja positiivse ov testi sain 16 tsükli päeval .

Huvitav on see, et ma muidu mingisuguseid märke tähele ei pane aga seekord oli üks päev peale positiivset ov testi tunda vasakul alakõhus täitsa selline kerge valu paar tundi.

Soovin kõigile edukat kevadet ja endale kannatlikkust ????

Minni

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei! Liikusin ka jaanuarist veebruarisse ja täna CD1. Edukat uut kuud meile!

sadeli

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul hakkasid ka eile päevad, uus kuu ja uued lootused.. Selles möttes hea, eelmine tsükkel oli lausa 39p, sel korral vaid 30p. 

Edukat veebruarit!

C.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vist peast rase rase rõõmsalt DPO 7 ja hetkel ei tohi rindade vastu midagi minna ja imelik tunne juba mitu päeva alakõhus.

 

Ei taha lootusi kõrgeks ajada aga tundub, et lootust on seekord triibud kätte saada.

E

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

N27 M32

Võtan ka ritta, algab teine kuu proovimist. Olen terve jaanuari siin ainult lugemas käinud.  Esimesed kaks last on tulnud esimesel korral.

P????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere kõigile!

Saan märtsis 43.a., olen kolme lapse ema. Pesamuna on 12. Võtan kõike rahulikult, aga ootusrõõm teeb oma töö. Esialgu ühinen triibu-ootajatega. 🙂

Päikest!

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ootused ja lootused olid suured, kui eile määris. Kuid õhtuks lõi hoopis verekraanid valla. Esimene laps tuli kohe, teisega pole pool aastat õnnestunud. Nii raske on mitte keskenduda ainult rasedaks jäämisele.

Kuid pea püsti, ju siis pole veel õige aeg. 🙂

 

TM

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Liitun ka Teiega. Hakkasime vaikselt proovima.

N37

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka käin siin vaikselt lugemas. Plaanis kolmas laps. Vanust 40. Võtame rahulikult ja katsetame suveni, et kahe lapse vahe ei läheks suuremaks kui 3 aastat (emapalga pärast). Kui selle ajaga ei õnnestu, siis oleme rahul ka kahe lapsega.

Teine kuu katsetamist ja hetkel just peaks olema OV aeg.

M40

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, mul täna DPO3 ja kõht tuikab. Ei oska sellest hetkel midagi arvata. Ootaja aeg on pikk ja mõtlen juba, et millal oleks esimene aeg testi tegemiseks, et see midagi näitaks. Pühapäeval dpo7 on ilmselt veel liiga vara ja peaks vähemalt dpo10 ära ootama. Kuigi apteegis vist nägin sellist üli varajast testi, mis lubas juba 7 päeva pärast tulemust, aga vb mäletan valesti. Õnneks kuu algus ja tööl palju tegemist, seega nädal peaks päris kiiresti mööduma.

N34, kolmanda soov

Violeta

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul täna dpo 4 . Liigume siis samas rütmis ☺️ . Aga ma arvan 7DPO ikka pigem ei näita mitte ükski test. 9 dpo vb kõige varem. Ma ise proovin järgmise nädala kolmapäev/ neljapäev kõige varem testida . Aga aeg peale ovulatsiooni alati venib ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

N25/M26

proovime teist last saada alates augustist. Olnud kaks keemilist ja täna dpo10 ja test negatiivne. Tean et võib veel vara olla aga pettumus juba jälle peal, et miksss ometi juba ei õnnestu.
edukaid triipe kõigile.

MK

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

Natuke üle aasta proovime teist last saada, seni rasestuda pole õnnestunud. Viimati käisime ka viljatusarsti juures mehega, kus minul oli üks näit paigast ja praegu ootan järgmisi uuringuid sellega seoses, mis kuu keskel. Seni proovime edasi ja suve lõpus vist IVF kui ei õnnestu või midagi muud ei selgu. Eelmise tsükliga läks ka see rong, et kaks alla 3 aasta sisse mahuks ehk siis kui õnnestub millalgi rasestuda tuleb ilmselt mehel võtta need rahad.

AG

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, mul täna DPO3 ja kõht tuikab. Ei oska sellest hetkel midagi arvata. Ootaja aeg on pikk ja mõtlen juba, et millal oleks esimene aeg testi tegemiseks, et see midagi näitaks. Pühapäeval dpo7 on ilmselt veel liiga vara ja peaks vähemalt dpo10 ära ootama. Kuigi apteegis vist nägin sellist üli varajast testi, mis lubas juba 7 päeva pärast tulemust, aga vb mäletan valesti. Õnneks kuu algus ja tööl palju tegemist, seega nädal peaks päris kiiresti mööduma.

N34, kolmanda soov

Violeta

Kui võtta nt implantation calculator’i järgi siis pesastumise varaseim aeg on 6dpo aga kõige sagedasem 9dpo, seega jah pigem võiks alustada testimist kõige varem 10dpo aga see ka vist eeldab, et pesastumine oli paar päeva ikka varem ja hcg ilusti ja kõvasti kohe tõuseb.
ma ise ka nii kärsitu selle testimisega ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

N28/M32

Lootsin tulla kohe hõiskama veebruaris aga homme-ülehomme peaks päevad hakkama ja test negatiivne veel. Jah, mul lühike tsükkel ja vb ongi liiga vara.. aga no nii kärsitu olen ka.
rinnad veidi valusad, kõhus vahel krambitab aga see tuleb ilmselt duphastonist pigem..

Sain positiivse ov testi ja olime super aktiivsed seekord aga no..

tööl on ka väga vaikne aeg praegu ja siis see aeg lausa venib????‍????

ML

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvatavasti ma ikkagi kannatan vähemalt kolmapäevani testimisega oodata, siis on dpo10 ja võiks juba midagi näha olla. Täna jälle kõht tuikab/ veidi valutab ja ebamugav  punnis tunne.

Violeta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

N26/M29

Teise lapse soov, kodus ootamas väikest õde või venda tüdruk

Täna CD15 ja täna ilmus OV testike kaks triipu, testima hakkasin kui oli CD11, sai panustatud, loodetavasti tulevad triibud ka. ????

astor

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsustasin ka siia kirjutada – muidu olen ikka niisama lugenud 🙂

Proovime teist last alates juuni 2022. See kuu on eriti närvesööv kuna kõik on teistmoodi kui tavaliselt. Tsükkel muidu 25-26 päeva. Kasutan Flo äpp’i ja selle järgi oli OV 20.01. Täna siis CD25 ja Flo järgi peaksid päevad algama homme. Täna hommikune Biocard Baby varajane test negatiivne. Teistmoodi on aga see, et juba üle nädala on alaselg valus ja kõhus kisub, kohati nagu päevadelaadne valu, voolus on suurenendud peale ov ja tihti selline märg tunne, rinnad tundlikud ja suuremad, mis kõik võib ka niisama olla päevade eelne nähtus, aga see kuu lisandus ka selline esmakordne asi nagu montgomery näärmed ehk rinnanibu ümber ( areoola peale ) on tekkinud palju pisikesi punnikesi ( mees isegi vaatas, et nagu lööve ). Need punnikesed muidu kõigil olemas, aga pole nii nähtavad ja pidi muutuma nähtavamaks just raseduse ajal. Olen ennast täitsa lolliks mõelnud ja mida aeg edasi seda närvesöövamaks olukord läheb. Eks siin polegi muud kui oodata nüüd nädalavahetust ja eks siis näha ole, aga mõte liigub ikka sinna, et pole lootust ja ju siis keha mängib trikke

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna siis 13dpo ja peaksid nö päevad hakkama. Kõhus poolest ööst saati selline pakitsev tunne.. tegin siis testi, jätsin first response testi spetsiaalselt tänaseks. Ja sain oma triibud ????????  ja päris märgatav triip, hele aga kohe näha. Uuh nii lahe 🙂 tagasi magama küll enam jääda ei suuda ????

see siis 3s tsükkel koos duphastoniga.

loodame, et jääb ilusti püsima????

ML

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei! Palju õnne ML! Väga tore üllatus varahommikusse sul!
Mul endal CD6. Rõõmsalt uuele kuule vastu! Proovin sel kuul mitte teha OV-test ja oodata rasedustestiga vähemalt DPO14-ni. 🙂

sadeli

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju õnne ML! Nii tore!

Mul dpo7. Kõht on nädala jooksul aegajalt kergelt valutanud, aga täna hommikul oli täitsa tugev valu, mis pani lausa pikali heitma ja kestis umbes 10 minutit. Väga loodan, et see on valu on pesastumisest. ???? Viimasest raseduse algusest on üle viie aasta möödas ja ei mäleta enam üldse, kuidas tookord algus oli.

Violeta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Olen siin täitsa uus. Hetkel 25 aastane ja elukaalsane 27. Teine kuu püüdes triipe. Ov positiivse sain 27dal jaanuaril ja tsükkli algus oli 9 jaanuar.
Täna peaks olema 9-10 dpo ning nii eilne kui ka tänane rasedustest negatiivne. Tegi päris kurvaks! Mingeid märgatavaid sümptomeid pole ka olnud, külmatunnet veidi rohkem kui muidu ning emotsionaalselt olen ka veidi närvilisem ja tundlikum (võib olla ka pms).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna peaks olema 14dpo ja hakkas pruunikalt määrima ???? kardan, et ka seekord keemiline rasedus vms..

kuigi teise lapsega määris ka terve esimese trimestri siis ei mäleta, et see kohe pihta oleks hakanud.. ???? üsna tujust ära nüüd

 

ML

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil läheb nüüd kuues kuu proovimist. Eile hakkasid punased kolm päeva varem kui oleks pidanud, aga vähemalt siis see ebaõnnestunud kuu ei veninud pikaks. Mis seal ikka, uuele ringile.

MK

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Olen siin täitsa uus. Hetkel 25 aastane ja elukaalsane 27. Teine kuu püüdes triipe. Ov positiivse sain 27dal jaanuaril ja tsükkli algus oli 9 jaanuar.

Täna peaks olema 9-10 dpo ning nii eilne kui ka tänane rasedustest negatiivne. Tegi päris kurvaks! Mingeid märgatavaid sümptomeid pole ka olnud, külmatunnet veidi rohkem kui muidu ning emotsionaalselt olen ka veidi närvilisem ja tundlikum (võib olla ka pms).

Hei hei, jälle mina. Vaatasin, et hoopis 8-9 dpo täna.
Päeval väga õrnalt andis alakõhus tunda mega väike valu (kui seda saab üldse valuks nimetada. Päeva jooksul ka aegajalt annab kõht õrnalt tunda.
Lootust ikka on, äkki ikkagi see kuu on minu kuu. Hoian teile, triibupüüdjad, ka pöidlaid pihus????

K

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna tegin biocard testi hommikul, lootsin et triip on vähemalt sama tugev nagu first response omal laupäeval.. aga ei. Vaevu vaevu märgatav, peaaegu olematu. Endiselt on pruunikas voolus.. valmistan ette ennast halvimaks ????????

ML

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna tegin biocard testi hommikul, lootsin et triip on vähemalt sama tugev nagu first response omal laupäeval.. aga ei. Vaevu vaevu märgatav, peaaegu olematu. Endiselt on pruunikas voolus.. valmistan ette ennast halvimaks ????????

ML

Loodan, et ikkagi kõik läheb hästi! Olen kuulnud, et môndadel määribki pruunikat voolust alguses.

Mina täna testi ei tee, alles homme ilmselt. Kuigi veidi tundub, et täna ikkagi pole minu kuu ????

K

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei. Oleme triipe püüdnud 9kuud. Ja päevad on hiljaks jäänud 4päeva. Tegin testi täna ja kuna kannatust polnud tegin testi kohe ära kui koju jõudsin ja teine triip tuli sekundidega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjad veebruar 2023