Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjate jutunurk! 7/2012

Näitan 6 postitust - vahemik 91 kuni 96 (kokku 96 )

Teema: Triibupüüdjate jutunurk! 7/2012

Postitas:

riinu – mina hakkan tavaliselt testima 2 päeva enne arvutuslikku ov-d. Nt kui tsükkel kõigub 25-28 päeva, siis arvestan lühema tsükli järgi, st 25 tsükli järgi – st arvutuslikult peak sov olema siis tsükli 11. päeval ja mina hakkan tavaliselt ov-d teste tegema tsükli 9. päevast – kui triibust pole haisugi, siis järgmise teen ülejärgmisel päeval – st 11 tsükli päeval – kui jälle pole triibust haisugi, siis jälle ülejärgmisel päeval uus test. Kui saan testile triibu, siis hakkan igapäev testima (st mitte ülepäeva). Kuni saan täitsa positiivse ov testi ja peale seda veel mõni päev, et näeksin kas triip hakkab nõrgemaks minema.

Ov teste teen mina 4-5 ajal õhtul.

Myone – küsimus – kas sa mõõdad suust elektroonilise termomeetriga või klaasist (selle elavhõbedat sisaldavaga)?
JA ehk viitsid lühidalt selgitada, kuidas seda tegema peaks? Mul see asi, et tupest ei viitsiks mõõta, aga suu kaudselt võiks ehk isegi proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

riinu3, väga ilus laul 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proviisor25- mina mõõdan tavalise elektroonilisega, elavhõbeda omaga peaks kauem hoidma ja mul ei ole ka sellist enam kodus.
AGa asi ise väga lihtne- igal hommikul täpselt samal ajal enne voodist tõusmist torkan termomeetri suhu ja hoian 3 minutit (tglt isegi kahest minutist piisab). Siis kasutan mina fertilityfriend.com kalendrit, kuhu märgin iga päev hommikuse temp. üles. Seal on ka kohad, kuhu märkida milline on voolus, kui kõrgel on emakael, millal olid vahekorras, millal tegid ov testi ja kas see oli neg või pos jne. Kõigi nende märkide järgi arvestab see lk välja, millal kõige tõenäolisemalt sul oli ov. Ta teeb seda muidugi tagantjärgi, sest temp tõuseb ju peale ov.
Algul tundus ehk veidi keerulinegi see koht, aga järjest enam oma andmeid sisetades saad aru et pole midagi keerulist. Ma ei tea ainult, kuidas sul ingl keelega on?
Muidugi võib seda asja teha ka excelis või tavalise ruudulise paberi peal.
Aga ideaalis peaks siis asi nii välja nägema: temp all(minul on selleks temperatuuriks 36,3-36,5) kuni saad pos ov testi. Mõnel teeb temp väikse nõksu allapoole enne ovulatsiooni, minul küll mitte. Peale positiivset testi peaks siis järgm päev olema ovulatsioon (aga vahest ka samal päeval). Sest kui testid 1x päevas, oletame et õhtul kl 5- siis lh hormoon võib tõusma hakata näiteks kl 6 õhtul ja järgmiseks päeva õhtuks on ta juba 23 tundi tõusnud. Järgmise päeva õhtul saad positiivse ov testi ja arvad, et ov toimub siis järgm päev, aga tegelikult toimub juba varsti peale pos testi saamist. Kirjutan, sest mul on mitmel korral nii olnud. Aga ovluatsioonist järgmisel päeval PEAB temperatuur tõusma. Tõuseb tavaliselt 0,2 kraadi. Minu puhul on see temp tavaliselt 36,7. Sealt edasi paar-kolm päeva hiljem tõuseb veel veidi-nii 36,8 ja 36,9 peale. Väga tihti on raseda graafikul näha pesastumise \”dipi\” -ehk ühepäevane jõnks alla. Näiteks 36,9-lt 36,6 peale-et siis järgmisel päeval veelgi kõrgemale tõusta. Peale pesastumist peaks temp tõusma kolmandasse järku- minu puhul näiteks 37,0 -37,2 peale. Kui aga rasedust ei tekkinud, siis hakkab peale seda hetke temp jälle allapoole ronima. 1-2 päeva enne päevade algust või isegi sama päeva hommikul kolksatab temp järsult alla tagasi.
Jutt sai pikk ja keeruline, aga soovin edu kui tahad proovida. Seal ei ole midagi keerulist ega aeganõudvat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul siis ureaplasma proov korras! Saadan proovide vastuse homme oma arstile tln-a mailile,eks siis näis,mis edasi..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.01 21:18; 28.01 23:21; 31.01 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei Naised! äkki oskate oelda, kuidas rasedust arvutada(nädalaid)ning mitme nädalaselt Uh näitab?!?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

noo nii päris palju on läinud üle 100 😀

Täna juhtus minuga väga imelik asi,tulin töölt ja bussis olles lõi mulle nabasse(naba taha) väga imelikud torked?
Mõtlesin,et äkki venitamisest,aga ma pole midagi rasket tassinud.No last küll,aga ega ta palju kaalu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 91 kuni 96 (kokku 96 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjate jutunurk! 7/2012

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.