Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjate vanus?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )

Teema: Triibupüüdjate vanus?

Postitas:
Kägu

Tere

Sooviks väga teada mis vanuses meil siin triibupüüdjad on. Kuna siin võimalus ka anonüümselt kommenteerida, siis ei saa kellelegi otseselt näpuga näidata. Lihtsalt tahaks teada, kas siin on ka kedagi minuealist., et oleks nö oma toetusgrupp. Kuigi ma veel päris kindel pole, aga vaikselt väike soov idaneb. 😀

Enda kohta võin öelda, et sain äsja 46, abikaasa on 42. On olemas mõned lapsed, vanem on 20, noorem on 6 aastane. Peale viimase lapse sündi olin kindel, et nüüd on pood kinni igaveseks. Aga nagu öeldakse, et ära iial ütle iial. Abikaasa tuli mõnda aega tagasi jutuga, et võiks ju üks pisike põnn tulla ja vanus on vaid number passis. Algul puksisin väga vastu, nüüd hakkab see mõte juba meeldima. Ehk on see tingitud sellest, et vanemad lapsed lendavad juba pesast välja oma elu peale.  Olen riskidest väga hästi teadlik. Samas, meie kandis oli naine 49 ja 8 laps sündis, ta ise oli med õde ja ka riskidega väga hästi kursis. Pidin selle endast välja rääkima 😀

 

 

+13
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan, aga minu meelest on lapsesaamine 50-ringis üsna isekas ja rumal mõte. Vanus võib ju olla ainult number passis, aga menopaus ja tervisehädad hakkavad olenemata sellest, kas juba elatud aastate arvu endale tunnistatakse või pigistatakse selle ees silmad kinni. Pealegi kui väiksem laps on 6, siis teil on ju üks pisike põnn kodus olemas.

+19
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 40 ja püüan. Ei anna alla veel.

Võtsin ette toitumiskava ( ostsin ühe ingl.k raamatu sellel teemal), tarbin vitamiine DHEA, q10.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hilistes 30ndates ja 40-lt saab ivf-i järgi hinnata rakkude kvaliteeti. Kui kohe õnnestub, siis on hästi, kui rakke ei teki piisavalt, areng peatub või peetub, siis on arstide soovitusel mõistlik kaaluda doonorrakku. Asjata pole doonorite vanuseks 35 või isegi 32.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik see läbi tehud ja lõppenud pisaratega, kaks korda. Kui üle 40 õnnestub rasestuda, siis see tulemus ei pruugi kvaliteetne olla (nagu eelnevalt mainiti rakud on vanad ja vigased). Alustasime püüdmist 40-aastaselt, esimene õnnestunud triip tuli kui olin 42 (6nda nädalal süda lõi, 9.nädala enam mitte). Järgmine õnnestunud triip tuli kui olin 45. Vahepeal rasestumisvastaseid vahendeid ei kasutanud ja suguelu oli aktiivne. Kahjuks oli see laps DS ja sünnitus kutsuti esile med.näidustustel poole raseduse pealt. Väga kohutav kogemus 🙁

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tuleb suurest armastusest, siis miks mitte. Kui selle taga ei ole meeleheitlikku soovi tingimata rasestuda, siis on ok. Selge see, et kahekümnendates eluaastates on parem lapsi saada. Ise ei kõhkle ja pole ka viltuvaatajaid. Sellel pole muidugi suurt tähtsust, mida teised arvavad. Ikka leidub alati mõned kõiketeadjad, kes teavad, kui palju lapsi peab olema, millal neid saada ja kuidas kasvatada. Aga noh – nendest ei pääse ükskõik, mis vanuses oled. See käib asja juurde.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult võid ka hilises eas lapsi saada. Kes keelab.

Aga enda jaoks pane kirja kõik plussid ja miinused.

Raseduse kandmine hilises eas võib üsnagi koormav olla, eriti kui sul peaks niigi juba olema näiteks seljaprobleemid, siis lapse ootusega see võimendub oluliselt.

Võib sündida puudega laps ja pead olema valmis selleks, et teda 24/7 hooldada.

Magamata ööd… Tuled toime?

Väikelaps tahab palju joosta, ronida ja avadtada maailma. Kas sa ikka suudad temaga tempot pidada või peab lapseke istuma emme kõrval vagusi, sest emme ei jõua järgi joosta?

Pead olema valmis selleks, et laps suuremana häbeneb sind, sest teiste vanemad on sinust oluliselt nooremad ja sina oleksid talle justkui vanaema…

jne jne..

Ja ei, ma ei kirjuta seda selleks, et kuidagi sind halvasti tundma panna. Kindlasti mitte. Ma vaid juhin tähelepanu miinustele. Juhul kui sina oled väga heas füüsilises vormis, sul on väga hea ja toetav abikaasa kõrval, siis on super ja kindlasti on see hea mõte!

Riske ja miinuseid vist on tiba rohkem, aga kui see sind ei heiduta siis muidugi 🙂 Maa tuleb täita lastega….

+2
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii armas sinust.

Jah ma tean, mida rasedus ja laps kaasa toovad, sest mul on juba 4 last. Kuna karjuvat vajadust pole, siis IVF ma kindlasti ei läheks, pigem laseks vabavoolu minna kui tuleb siis tuleb kui ei , siis ei. Aga kuna abikaasa on nii tore ja armas inimene, siis mõtlesin, et äkki tuleks ta soovile vastu….. Füüsilise vormi suhtes võiks nii mõnelegi 35 aastasele silmad ette anda. Ainus asi mida pelgan on see, et peale 35 eluaastat hüppeliselt suureneb geneetiliste haiguste oht.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ivf-ile ei lähe, siis ei pea eriti rohkem muretsema ega pead murdma ka, sest ise rasedaks suht võimatu jääda selles vanuses

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge ju, et siin kohe räägitakse sulle miks sa EI peaks lapsi enam saama. Samas, ükskõik kui otse seda siin ka ei öelda, ega nad ei eksi- terviseriskid on meeletud nii endale, kui ka lootele.

Minu arvates on vahva, et soovite uuesti seda teed ette võtta. Mina ise selles vanuses ilmselt mõtleks juba pigem lapsendamise peale, et mitte enam ise rase olla. Selle variandiga saaks natukene ”maailma päästa” ja samas siiski kogeda seda armsat kogemust, milleks on lapse kasvamine 🙂  Muidugi iga inimene ei ole sellele avatud, see on lihtsalt selline mõte 🙂

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ise selles vanuses ilmselt mõtleks juba pigem lapsendamise peale, et mitte enam ise rase olla. Selle variandiga saaks natukene ”maailma päästa” ja samas siiski kogeda seda armsat kogemust, milleks on lapse kasvamine ???? Muidugi iga inimene ei ole sellele avatud, see on lihtsalt selline mõte ????

Sa jätsid tähelepanuta, et teemaalgatajal on 6-aastane laps kodus. Mis sellel kogemusel siis viga on?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 43 ja mees 48.  Natuke üle aasta proovinud, üks peetumine/katkemine. Paar kuud enne rasestumist hakkasin kilpnäärneme alatalitust ravimitega kontrollima (siis rasestusingi kohe).

Eks kõikide rasedustega on mure. Pigem paneb mind muretsema inimeste hoiakud (ka arstid) ja suhtumine (ja selle ülekandmine oma lastele).  Tundsin seda ka siis, kui 16a emaks sain. Täna olen muidugi tugevam.

40+ rasestuda soovijate tugigrupp oleks toeks küll 🙂

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 43 ja mees 48. Natuke üle aasta proovinud, üks peetumine/katkemine. Paar kuud enne rasestumist hakkasin kilpnäärneme alatalitust ravimitega kontrollima (siis rasestusingi kohe).

Eks kõikide rasedustega on mure. Pigem paneb mind muretsema inimeste hoiakud (ka arstid) ja suhtumine (ja selle ülekandmine oma lastele). Tundsin seda ka siis, kui 16a emaks sain. Täna olen muidugi tugevam.

40+ rasestuda soovijate tugigrupp oleks toeks küll ????

Tead, tegelikult päriselus neid hoiakuid ei ole. Osaliselt sellepärast, et tegelikult ei ole rasedad ja emad vanuse järgi nii hõlpsalt eristatavad, kui perekoolikad arvavad.

Teiseks ei ole tänapäeval teised emad nii noored midagi. Keskmine vanaema ei ole 43aastane. Ma sain lapse 40aastaselt. Jah, teised “noored emad” mu tutvusringkonnas on minust nooremad, aga mitte mu tütred, vaid vanuses 35+. See ei ole põlvkonna vahe.

 

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väikelaps tahab palju joosta, ronida ja avadtada maailma. Kas sa ikka suudad temaga tempot pidada või peab lapseke istuma emme kõrval vagusi, sest emme ei jõua järgi joosta?

Ma sain esimese lapse 20-aastaselt ja ei harrastanud kordagi “möllama ja puu otsa ronima” nagu PK emmed tavaliselt teevad. Mänguväljakul ja lasteaias sai omasugustega joosta ja mängida. Täiesti normaalseks inimeseks kasvas.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teeks otsuse rasestuda või mitte, eelnevate raseduste põhjal ning kas mul esineb mõni krooniline haigus, mis võib rasedusega ägestuda. Kui rasedused olid juba siis riskirasedused, siis vist jätaks plaani katki. Kui kõik laabus ladusalt, eriti viimane rasedus, siis vist prooviks kui soov on.

Ise olen 43. Kodus 11a ja 1 a lapsed. Mehel tuli ka titeisu paar aastat tagasi peale. Nii saigi pesamunale roheline tuli antud. Minu ainukeseks sooviks oli,et kui loomulikul teel rasestun, siis võib. Mööda arste ma jooksma ei hakka.

Tänapäeval on väga heal tasemel varajased uuringud ,et tuvastada kõrvalekaldeid.  Selle hirmuga,et tuleb kindlasti haige laps, pole vaja kaasa minna.

Meie oleme ka uute triipude ootel. Kui ise rasestun, siis saab meie juurde tulla veel üks päikesekiir. Kui triipe ei tule, siis naudime seda, mis meil juba on.

 

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodus olemas MÕNED lapsed???

Statistiliselt rasestumistõenäosus siiski 0-lähedane.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On jah nullilähedane.

Või pigem… olen aru saanud, et lõpuni kandmise tõenäosus on nullilähedane. See on eelkõige põhjus, miks nn vanadele naistele ikka rasestumisvastaseid vahendeid pakutakse. Raske on ju taluda katkemis või peetumisvalu või et on mingi muu geneetiline häda, mis on tõenäolisem vanal emal, parem siis juba üldse ära hoida.

Mina ise olen üks vana naine, kes on noorena saanud 2 last ja 2 õnnelikult neljakümnendates eluaastates. Vajadusel jaksame abikaasaga puu otsa ronida ja muid ekstreemsusi teha. Isegi meie endi vanemad jaksavad veel oma seitsmekümnendates eluaastates seda teha. Mulle tundub, et see on pigem suhtumise ja tahtmise küsimus. Tahtmine võib ju täielikult puududa ka 20-aastaselt. Nagu ka surm võib tulla noores eas.

Noh et, kui sa rasestud õnnelikult ja kõik on hästi, siis ongi ju kõik hästi. Mis tähtsust sel on, mida teised mõtlevad. Nemad ei ole sinu kõrval, kui elu lõppeb ja võib-olla tekib hetk, mil mõelda, mida kahetsed.

Endale lubasin, et kui ise rasestun ja kõik on hästi, siis tulgu pealegi veel üks.

Praegu olen 44-aastane.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nalja teete või. 47+ sünnitada ja siis kliimaksivaevuste käes vaeveldes lasteaias koosolekutel ja pidudel käia. Peab ikka masohhist olema.

Vabandust, 46a naine ei kujuta lihtsalt ettegi, mis teda mõne aasta pärast ootab. Mõnikord läheb valutult (harva), kuid enamasti ei ole seal mingit trallallaad.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes 40-ndates naine vana on?

Ei jõua lapsele järgi joosta jne. Kas need, kes sellist iba suust välja ajavad ise ka mõnda selles vanuses naist teavad?!

Olen ise peatselt 41, ma ei tea ühtegi enda vanust, kes ei suuda lapsel järel joosta.

Minu tutvusringkonnas on terviseprobleemid vaid mõnel üksikul ja ka neil üksikutel, on see pigem tingitud vähesest füüsilisest aktiivsusest ja ülekaalust.

Kõik on ikka inimese eluviisidest kinni.

Vanemas eas rasestumine võib võtta rohkem aega, kuid ei pruugi. Samuti suurem oht katkemiseks, kuid lugedes PK foorumit juba 1+aasta, võin küll öelda, et neid katkemisi tuleb ka 20+ vanuste seas päris palju ette. Palju siiski sõltub ka juhusest.

Väärarengute välistamiseks on tänapäeval väga küllaldased võimalused. Vajadusel saab meelerahuks lasta teha lisaks Oscarile ka Niptyfy, Panorama XP jne. analüüsid.

Arvan, et need, kes sellist iba suust välja ajavad, et 40+ on ikka väga vanad inimesed, on ise 20-ndates vurled, kes oma ninast kaugemale ei näe ja on väga kitsa silmaringiga. Ka sellised saavad kord 40+ aastat vanaks, tahaks näha, mis juttu nad siis räägivad.

 

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes 40-ndates naine vana on?

Arvan, et need, kes sellist iba suust välja ajavad, et 40+ on ikka väga vanad inimesed, on ise 20-ndates vurled, kes oma ninast kaugemale ei näe ja on väga kitsa silmaringiga. Ka sellised saavad kord 40+ aastat vanaks, tahaks näha, mis juttu nad siis räägivad.

Keegi pole öelnud, et 40-aastane naine on väga vana! Vana on ta lapsesaamiseks! Sest laps ei ole 1 või 2 aasta projekt, et kannatab ära selle raske aja. Vähemalt 20 aastat peavad vanemad veel töö- ja elujõulised olema. Pealegi pole TA 40, vaid lausa 46 ja see on lapsesaamise seisukohalt väga suur vahe ja väga kõrge vanus.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes 40-ndates naine vana on?

Ei jõua lapsele järgi joosta jne. Kas need, kes sellist iba suust välja ajavad ise ka mõnda selles vanuses naist teavad?!

Olen ise peatselt 41, ma ei tea ühtegi enda vanust, kes ei suuda lapsel järel joosta.

Minu tutvusringkonnas on terviseprobleemid vaid mõnel üksikul ja ka neil üksikutel, on see pigem tingitud vähesest füüsilisest aktiivsusest ja ülekaalust.

Kõik on ikka inimese eluviisidest kinni.

Vanemas eas rasestumine võib võtta rohkem aega, kuid ei pruugi. Samuti suurem oht katkemiseks, kuid lugedes PK foorumit juba 1+aasta, võin küll öelda, et neid katkemisi tuleb ka 20+ vanuste seas päris palju ette. Palju siiski sõltub ka juhusest.

Väärarengute välistamiseks on tänapäeval väga küllaldased võimalused. Vajadusel saab meelerahuks lasta teha lisaks Oscarile ka Niptyfy, Panorama XP jne. analüüsid.

Arvan, et need, kes sellist iba suust välja ajavad, et 40+ on ikka väga vanad inimesed, on ise 20-ndates vurled, kes oma ninast kaugemale ei näe ja on väga kitsa silmaringiga. Ka sellised saavad kord 40+ aastat vanaks, tahaks näha, mis juttu nad siis räägivad.

Sa ajad ise iba suust välja. Muidugi on 46+ naine lapsesaamiseks LIIGA VANA.  Mis tähtsus on kusagile jooksmises? Naise keha on vana ja kui see TA peaks 47+sünnitama, on ta oma lapsest peaaegu 2 põlvkonda!! vanem (üks generatsioon on u 25a). Laps tuleb üles ka kasvatada, ega teda ainult sünnitata ju. Lasteaed, kooliminek, põhikooli hullused, puberteet, ülikoolitamine. Selle lapse ülikoolimineku hetkeks oleks 47-sest sünnitanud ema 66-aastane pensionär. Aga last peab koolitama sealt edasi veel mõned aastad.  See kõik ei ole normaalne ju. Sina võid ennast kasvõi 100-aastaselt nooreks pidada, loodus sellest ei hooli ja ma ei ole kusagilt lugenud, et menopausi keskmine iga oleks tõusnud, ikka seal 51 aasta kandis keskmiselt nagu ka 30a tagasi nõukaajal oli.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väärarengute välistamiseks on tänapäeval väga küllaldased võimalused.

See on küll vale. Kehalised väärarengud, jah. Mitte keegi aga ei suuda lootel autismi ega aspergerit diagnoosida ja nende haiguste esinemissagedus kasvab vanadel vanematel hüppeliselt, kusjuures ka vanadel isadel. Samuti ei diagnoosita geneetilisi haigusi kaugeltki ‘väga küllaldaselt’.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes 40-ndates naine vana on?

Ei jõua lapsele järgi joosta jne. Kas need, kes sellist iba suust välja ajavad ise ka mõnda selles vanuses naist teavad?!

Olen ise peatselt 41, ma ei tea ühtegi enda vanust, kes ei suuda lapsel järel joosta.

Minu tutvusringkonnas on terviseprobleemid vaid mõnel üksikul ja ka neil üksikutel, on see pigem tingitud vähesest füüsilisest aktiivsusest ja ülekaalust.

Kõik on ikka inimese eluviisidest kinni.

Vanemas eas rasestumine võib võtta rohkem aega, kuid ei pruugi. Samuti suurem oht katkemiseks, kuid lugedes PK foorumit juba 1+aasta, võin küll öelda, et neid katkemisi tuleb ka 20+ vanuste seas päris palju ette. Palju siiski sõltub ka juhusest.

Väärarengute välistamiseks on tänapäeval väga küllaldased võimalused. Vajadusel saab meelerahuks lasta teha lisaks Oscarile ka Niptyfy, Panorama XP jne. analüüsid.

Arvan, et need, kes sellist iba suust välja ajavad, et 40+ on ikka väga vanad inimesed, on ise 20-ndates vurled, kes oma ninast kaugemale ei näe ja on väga kitsa silmaringiga. Ka sellised saavad kord 40+ aastat vanaks, tahaks näha, mis juttu nad siis räägivad.

Sa ajad ise iba suust välja. Muidugi on 46+ naine lapsesaamiseks LIIGA VANA. Mis tähtsus on kusagile jooksmises? Naise keha on vana ja kui see TA peaks 47+sünnitama, on ta oma lapsest peaaegu 2 põlvkonda!! vanem (üks generatsioon on u 25a). Laps tuleb üles ka kasvatada, ega teda ainult sünnitata ju. Lasteaed, kooliminek, põhikooli hullused, puberteet, ülikoolitamine. Selle lapse ülikoolimineku hetkeks oleks 47-sest sünnitanud ema 66-aastane pensionär. Aga last peab koolitama sealt edasi veel mõned aastad. See kõik ei ole normaalne ju. Sina võid ennast kasvõi 100-aastaselt nooreks pidada, loodus sellest ei hooli ja ma ei ole kusagilt lugenud, et menopausi keskmine iga oleks tõusnud, ikka seal 51 aasta kandis keskmiselt nagu ka 30a tagasi nõukaajal oli.

Ega see 66-aastanegi vana pole… Vaata praegu kasvõi maailma esivärdjat – juba 69-aastane…

Ilmselt saavad ka vanad inimesed laste kasvatamisega hakkama. Kõigega saab hakkama. Ainult sõjaga ei saa. Kui antakse, siis võiks ikka sünnitada. Kasvõi lootuse pärast.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt saavad ka vanad inimesed laste kasvatamisega hakkama. Kõigega saab hakkama. Ainult sõjaga ei saa. Kui antakse, siis võiks ikka sünnitada. Kasvõi lootuse pärast.

Minu arust on vastupidi. Kui praegu mitte sünnitada, just siis on lootus, et last (keda pole olemas) pomm ei taba.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi pole öelnud, et 40-aastane naine on väga vana! Vana on ta lapsesaamiseks!

Siin on suur vahe, kas naine saab 40-lt esimese lapse, sest varem ei õnnestunud või teise, kolmanda, neljanda lapse. Ka mitmed tuntud inimesed on saanud või saamas hilistes 30ndates või 40lt esimese lapse ja kellelgi teisel pole õigust vanuse osas etteheiteid teha. Parem hiljem, kui mitte kunagi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas te keskealised lasteaiakasvatajad saadate endile liivakasti kõrvale auku kaevama? kujutage ette, nad peavad mitme lapsega korraga hakkama saama!

Mul on kolm 8aastase vansevahega last ja kõige kehvem tervis ja kõige hullem väsimus oli kindlasti esimese lapse ajal. 42selt viimast last sünnitades olin vaimselt ja füüsiliselt valmis ja sain endale lubada kõike mis saada oli enesetunde turgutamiseks ja kõrvaliseks abiks. Kui mina sündisin oli minu vanaema 69, oli õnnis nõuka-aeg ja ema läks väikese beebi kõrvalt ruttu tööle, mind kasvatas 70aastane memm. Ükski asi ei jäänud tegemata ega ükski mäng mängimata meil 🙂

 

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnitasin 42 aastaselt, mees oli siis 44. Rasedus kulges suurepäraselt, võtsin 10 kg. juurde.Kuu hiljem kaalusin taas 50 kg.  Sünnitasin ise, oli kiirem ja veidi valusam, kuo esimese lapse sünd (siis olim 29).
Hetkel laps 3 aastane. Jooksen, mängin temaga, lasen liumärst alla jne.
Ei tunne kûll, et olen liga vana,

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel laps 3 aastane. Jooksen, mängin temaga, lasen liumärst alla jne.

Ei tunne kûll, et olen liga vana,

Räägime siis uuesti, kui laps on 13.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel laps 3 aastane. Jooksen, mängin temaga, lasen liumärst alla jne.

Ei tunne kûll, et olen liga vana,

Räägime siis uuesti, kui laps on 13.

Olen täiesti kindel, et olen 10 aasta pärast samamoodi sportlik, aktiivne ja tegus.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel laps 3 aastane. Jooksen, mängin temaga, lasen liumärst alla jne.

Ei tunne kûll, et olen liga vana,

Räägime siis uuesti, kui laps on 13.

Olen täiesti kindel, et olen 10 aasta pärast samamoodi sportlik, aktiivne ja tegus.

Oled selgeltnägijate saate võitnud või?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjate vanus?