Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triple test – risk neuraaltoru defekti suhtes 1:397

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Triple test – risk neuraaltoru defekti suhtes 1:397

Postitas:
Kägu

Ma hirmsasti kartsin seda triple testi ja nüüd ongi käes. Risk on selline, juures on arsti soovitus täiendavaks UH-ks. Olen ITK-s ja arstile helistada ei saa, kuna mul ei ole seda otsenumbrit, vastuvõtt on järgmisel nädalal. Ja nüüd muretsengi halliks ennast.

Vanust on 30, foolhapet võtsin, pärilikkust ei ole, triple testi tegin 15+6 (päevade järgi) või 16+4 (KV uh järgi). Muud testid on korras olnud.

Kas seda neuraaltoru defekti esimese testiga ei vaadata? Kas see soovitus täiendavaks UH-ks viitab, et väga hullu ei ole, sest muidu oleks LA-d soovitatud? Igatahes igasugu kommentaarid ja kogemused on oodatud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Triple test – risk neuraaltoru defekti suhtes 1:397

ITK-s piisab kui helistad 1900 ja palud oma arstile või ämmakale suunata. Kui soovitati täiendavat UH-d siis vast väga hull lugu pole, muidu soovitatakse ikka kohe LVU-d (looteveeuuringut).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega sa selle raseduse ajal haige pole olnud? Kui sul on olnud mingi külmetus, nakkus vms viirus, siis see võib testi tulemust mõjutada. Kui KV UH oli korras, siis ilmselt muretsemiseks põhjust pole. Praegu viiruste ja külmetuste hooajal tulevad sageli halvad tulemused, aga reeglina on kõik OK.

Please wait...
Postitas:
baby2011

meil oli ka risk neuraaltoru defekti suhtes, ei mâleta suhet enam paber kodus ja ise haiglas aga meile tehti pōhjalik uh vaadati kōiki kehaosi ning arst kinnitas et kōik korras ning viis pâeva tagasi syndiski arengult tâiesti normaalne laps:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

LVU-d neuraaltoru defektiga küll ei soovitata, pigem ikka lisa UH aga see risk nüüd midagi väga katastroofilist küll ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin väikeses viiruses jah, aga seda umbes 12ndal nädalal, seepärast oli veres ka põletikunäitaja kõrgem. Nüüd olen terve.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin väikeses viiruses jah, aga seda umbes 12ndal nädalal, seepärast oli veres ka põletikunäitaja kõrgem. Nüüd olen terve.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muideks kui sul arstile aeg järgmine nädal. Mõni saatekiri oma ÄE-t ka kindlasti sul ( nt. Uriini oma ). Selle peal peaks olema ÄE otse nr.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on puhtalt statistika. Mul oli 1:midagi 500ga, tehti täiendav UH, aga midagi defektileviitavat ei leitud ja öeldi ka, et kui on juba alla 1:200-ga midagi, siis võiks naaatukene võib-olla muretseda.

Ette pole mõtet depresseerida, oota UH ära, eks siis näis.

Please wait...
Postitas:
Keiu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Olen ITK-s ja arstile helistada ei saa, kuna mul ei ole seda otsenumbrit, vastuvõtt on järgmisel nädalal. Ja nüüd muretsengi halliks ennast.

[/tsitaat]

Mis jutt see on, helista 1900 ja lase arstile suunata. Vahest annavad ka ise arsti numbri. Sa ei pea ennast praadima selle pärast, et arsti aeg alles mõne aja pärast on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

http://www.ultrahelikeskus.ee

Väga meeldivad inimesed ja saad kohe vastuse 🙂
Sedan,t küll, et tasuline, aga hingerahu on raseduse ajal ka väga palju väärt!

Please wait...
Postitas:
Beginner 26

Mul on kahel tuttaval olnud see risk 300 kandis, ja UH tunnistas mõlemad terveks. See 1:397-le on ikka tegelikult väga väike risk. Umbes sama tõenäoline on, et aastas ühel päeval toimub mingi õnnetus. Uurida muidugi tuleb, aga ära esialgu üle muretse. Kindlasti on kõik hästi.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triple test – risk neuraaltoru defekti suhtes 1:397

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.