Esileht Hobinurk Tsernobõl

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Tsernobõl

Postitas:
Kägu

Plaanis minna uuel aastal abikaasaga Tsernobõli. Kas keegi on käinud? Mis hinnavahemikus oli reis ja millised olid muljed?
(Palun mitte panna neti lehti hindadega, olen kursis).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hiljuti räägiti sellest Raadio2 Reispassis, järelkuulatav siit: https://r2.err.ee/857048/reispass-tsernobol-ja-kummituslinn-pripjat

Please wait...
Postitas:
Liblikake

Kunagi räägiti Õhtulehe raadiosaates “Järgmine peatus” ka sellest. https://www.ohtuleht.ee/750276/jargmine-peatus-mida-ja-keda-naeb-tanapaeval-tsernoboli-tuumakatastroofi-alas-ning-kuidas-sealkaik-tervisele-mojub

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ära käid, räägi kuidas oli. Ise plaanin ka. Praktiliselt ainuke koht maailmas kuhu vabatahtlikult reisida tahaksin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ära käid, räägi kuidas oli. Ise plaanin ka. Praktiliselt ainuke koht maailmas kuhu vabatahtlikult reisida tahaksin.

Läheb pisut teemast välja, aga tekkis huvi, et miks just see koht (ja just ainult see, nagu rõhutad). Üldse mitte halvustavalt või hinnanguliselt ei küsi, lihtsalt selline küllaltki tavapäratu eelistus ju.

Netis on palju pildimaterjali ja kirjeldusi-muljeid nendest paikadest, olen ka vaadanud ja lugenud huvi pärast. Omamoodi põnev, aga olen just mõelnud, et ise vist ei tahaks sinna minna. Kuidagi väga apokalüptiline, kõik see mahajäetus ja veel teadmine, kui palju elusid on see õnnetus aastate jooksul hävitanud, kui palju inimesi (negatiivses plaanis) mõjutanud… No nii sünge koht ikka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.
Oleme abikaasaga kõike selle kohta uurinud, lugenud ja filme vaadanud ning tahakski oma silmaga seda kohta näha. Ma eelistan soojamaareisidele alati kultuurireisi või mõnda põnevat kohta külastada, mitte päikese käes praadid 😂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käisin 2018 suvi. Tuuri hind oli 78 euri inimene, mis sisaldas lõunat, giiditeenust, transporti ning lubasid/tasusid siseneda piirkonda. Rohkem raha ei kulunud selle tuuri jooksul. Kokku oli meid grupis 6 inimest. Hommikul kella poole kaheksa ajal võeti meid Kiievist peale ning tagasi jõudsime sinna umbes kella 18-19 vahel. Muljed olid väga positiivsed. Tuur oli informatiivne, näha sai palju ning ohtralt jala liigutud Prõpjatis. Raske on sõnadega edasi anda seal kogetut ja nähtut. Minule meeldis ning jäin väga rahule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks seda abikaasat peab iga kord rõhutama? Kas see abikaasa-komponent muudab kuidagi hinda või tuuri kestust vms?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks seda abikaasat peab iga kord rõhutama?

Noh, ilmselt värske abikaasa. Uhke tunne ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle kohta kasutada terminit “kultuurireis” või “põnev koht” on mu meelest ikka õõvastav. Nii palju traagikat, inimelusid, hävitatud tervist, valetamist ja vassimist ja nüüdseks mahajäetust, süngust ja õõva, see ei ole ei kultuur ega põnev. Lisaks oht tervisele ka veel. Saan aru, et koonduslaagrid on tehtud muuseumideks, et see iial enam ei korduks, aga sellel kohal pole isegi sellist eesmärki. Õõvastav.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Selle kohta kasutada terminit “kultuurireis” või “põnev koht” on mu meelest ikka õõvastav. Nii palju traagikat, inimelusid, hävitatud tervist, valetamist ja vassimist ja nüüdseks mahajäetust, süngust ja õõva, see ei ole ei kultuur ega põnev. Lisaks oht tervisele ka veel. Saan aru, et koonduslaagrid on tehtud muuseumideks, et see iial enam ei korduks, aga sellel kohal pole isegi sellist eesmärki. Õõvastav.

Ise sa oled õõvastav. Sellisel juhul ei saaks külastada ei Grenaderimäge Sinimägedes, ei Colosseumi, ei Normandia rannikut, ei Austerlitzi – no mitte midagi peale Lottemaa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu päriselt?! Kui vana oled? Ma olen 45-aastane ja tundsin siiralt ja südamest kaasa neile meestele, kes sinna pidid omal ajal minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks seda abikaasat peab iga kord rõhutama?

Noh, ilmselt värske abikaasa. Uhke tunne ju.

Sorry, aga kuidas muudmoodi öelda siis? Aga selles on õigus, et äsja abiellunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellisel juhul ei saaks külastada ei Grenaderimäge Sinimägedes, ei Colosseumi, ei Normandia rannikut, ei Austerlitzi – no mitte midagi peale Lottemaa.

Ei tea, kas sa tõesti ei saa aru, oledki ullike, või teeskled lolli, et oma empaatiavõime puudumist varjata. Ei uita ei Austerlitzi väljadel ega Normandia rannikul enam ellujäänute ega hukkunute varje, ei ole elus ühtki Colosseumis võidelnut ega nende sugulast. Aga Tšernobõlis käisid meie oma isad ja vennad, sunniviisiliselt, kes nüüdki veel surevad või oma vähki ravivad, lootusetult oma elu eest võideldes. Inimesed kaotasid juuksed, kui pesid pead vihmaveega peale katastroofi, siin Eestis. Meie emad ja me isegi sõime neid toiduaineid, mida siia veeti, et mööda suurt kodumaad kiiritust ühtlasemalt jaotada, need lapsed, kes on sealt lähikonnast pärit, käisid siin ravil, alles hiljuti.
Kuidas saab seda kohta võtta kui põnevust, halvustades rannas praadimist? ÕÕVASTAV ja masendav, madal ja sotsiopaatlik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mind paneb imestama, et soovitakse vabatahtlikult tervistkahjustavasse kohta ekskursioonile minna. Kiirgus pole naljaasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka kaalunud sinna minekut, vaadanud palju dokumentaale jne. Minu jaoks on huvitav, kuidas loodus tuleb toime ja võtab tagasi inimeste poolt hüljatud linnaruumi ja külasid. See piirkond pakub huvi ja on nüüd õppeväljakuks bioloogidele jt teadlastele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks peaks keegi üldse tahtma sinna minna? Seal võib siiani ohtlik olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind paneb imestama, et soovitakse vabatahtlikult tervistkahjustavasse kohta ekskursioonile minna. Kiirgus pole naljaasi.

On kohtades, kuhu ekskursioon viib, tervistkahjustav kiirgus? Ei ole ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Isiklikult ei mõista samuti selle koha tõmmet. Sama hästi võib vaadata mahajäetud maju kusagil Ida-Virumaal. Mis selles nii põnevat on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

On kohtades, kuhu ekskursioon viib, tervistkahjustav kiirgus? Ei ole ju.

Mu postitusele antud miinuste järgi otsustades on Kägudel vastupidist infot 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Isiklikult ei mõista samuti selle koha tõmmet. Sama hästi võib vaadata mahajäetud maju kusagil Ida-Virumaal. Mis selles nii põnevat on?

Kummituslinnu on maailmas teisigi ja need on tõesti huvitavad vaadata. Tšernobõlis ei ole käinud, aga mõned teised on küll väga tugeva emotsiooni jätnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seal on ju kiiritus. Lapsed võiksid olemas olla, kui plaanitaks minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tšernobõli põnevaks kohaks nimetamine on tõepoolest õõvastav. Samas on see koht praegu väga olulise info allikas teadmaks, kuidas tuleb loodus toime kõrge radiatsiooni tasemega.
Ning see koht on monumendiks inimese lollusele. Ehe näide sellest, mis võib juhtuda, kui enne ohtlikku katsetust pole võimalikke ohte piisavalt hinnatud ning katset viivad läbi isikud, keda pole selleks ette valmistatud ning selleks vastav pädevus puudub.
Lugemist

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu päriselt?! Kui vana oled? Ma olen 45-aastane ja tundsin siiralt ja südamest kaasa neile meestele, kes sinna pidid omal ajal minema.

Sama siin, liiga palju seostub surma ja kannatustega. Ja kõik need inimesed, kes seda katastroofi sinna likvideerima saadeti … Nii palju hävitatud tervisega inimesi, kannatusi ja surma. Olen 41 a ja mäletan seda, kuidas sosistati, kes vanemate tuttavatest kutse sai ja sinna pidi sõitma. Oma tervise need mehed sinna jätsid.

Kui teemaalgataja tahab mahajäetust näha, siis piisab ka Viivikonna-Sompa-Oru tiirust Ida-Virumaal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nende meeste hulgas, kes sinna läksid ja kes siiani elus on, vähki vist kesksmisest märgatavalt rohkem ei ole, nii vähemalt väidetakse, aga hävitatud psüühika on küll üsna tavaline. Alkoholismi ja enesetappe on keskmisest rohkem. Mina ka Tšernobõli ei tahaks minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minge jah, siis saate hiljem kahe peaga vōi saba ja sarvedega lapse ja saate seda ka maailmas näitama hakata ja raha teenima. See ju elu eesmärk ongi kogeda kōike, teha kōike ja megalt pappi kokku rookida.

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Hobinurk Tsernobõl