Esileht Lapse ootamine TSH (kilpnäärme nàit) raseduse ajal?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: TSH (kilpnäärme nàit) raseduse ajal?

Postitas:

Kas kellegi on mõõdetud TSHd raseduse algul? Kui palju see max väärtus olla võib?
Mul oli 4,16. Enne rasedust 2,2.
Arsti juurde minekuni on veel aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.07 18:02; 09.07 19:22; 10.07 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul 3,7 ja suurendati annust poole tableti võrra 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul 3,7 ja suurendati annust poole tableti võrra ????

Kas võtsid enne juba rohtu või määrati alles raseduse ajal? Kui palju võtad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.07 18:02; 09.07 19:22; 10.07 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmendal rasedusnädalal mõõtsite? Võtan samuti toetavat rohtu, aga seni pole ämmakas kilpnäärme analüüsile suunanud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hetkel nädalaid 6+3, aga kuna mul kilpnääre eemaldatud, olen siiani võtnud 150 mg päevas. Näidud on olnud kahe ringis, aga nüüd vereproov väga korrast ära tsh 8.3
Raseduse ajal soovitavalt peaks olema alla 2. Konsulteerisin arstiga ja nüüd võtan hetkel 200mg päevas kuni uue proovini.
Eriti tähtis on TSH tase hoida normis just raseduse alguses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta ühendust perearstiga, ta saab kiirelt küsida endokrinoloogilt e-konsultatsiooni, et korrigeerida päevast annust. Raseduse alguses on väga oluline kiire reageerimine. Rohu annus võib muutuda mitmel korral raseduse jooksul ja siis endokrinoloog juba ise paneb kabinetis vastvõtuajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa võtad rohtu? Või oled lihtsalt jälgimisel?
Kui TSH veel tõuseb, peaks kindlasti hakkama 50mikrokrammi vms L-türoksiini võtma.
Kui enne rasedust oli mul TSH nii 3,5, siis rasedusega hakkas see tõusma ja kui 5.-6.nädalal oli TSH üle 5, siis arst pani rohud peale, esialgu 50 mikrogrammi ja raseduse teisel poolel 100mikrogrammi. Lootele pole kilpnrnehormooni vaegus hea, hullem kui ületalitlus. Sünnitusega kõik läks korda, hiljem rohtusid ei pea võtma ja siiani aastaid hiljem on kõik ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa võtad rohtu? Või oled lihtsalt jälgimisel?

Kui TSH veel tõuseb, peaks kindlasti hakkama 50mikrokrammi vms L-türoksiini võtma.

Kui enne rasedust oli mul TSH nii 3,5, siis rasedusega hakkas see tõusma ja kui 5.-6.nädalal oli TSH üle 5, siis arst pani rohud peale, esialgu 50 mikrogrammi ja raseduse teisel poolel 100mikrogrammi. Lootele pole kilpnrnehormooni vaegus hea, hullem kui ületalitlus. Sünnitusega kõik läks korda, hiljem rohtusid ei pea võtma ja siiani aastaid hiljem on kõik ok.

Teemaalgataja olen. Enne nende testide tegrmist oli täielikult magamata öö ja kuna tean, et TSH on sellistest asjadest mõjutatud, siis tegin uue proovi täna Synlabis. Tänane näit oli 2,96. Kas see on ok?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.07 18:02; 09.07 19:22; 10.07 15:27;
To report this post you need to login first.

Mina olen nüüd L-türoksiini võtnud pool tabletti päevas juba vist 6 kuu kanti. Mul oli TSH näitaja 3.4. Endokrinoloog ütles toona, et rasedust planeerivad naisel peaks see olema 2.5 ja mitterasedust planeerivad naisel 1.4 (loodan, et ei mäleta valesti). Ütles, et 6-ndal rasedusnädalal tuleb uued analüüsid teha. Olen hetkel 6+2 ja ootan ämmaka visiiti. Eks siis saan täpsemalt teada, kas ja millal on vaja annust korrigeerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole kunagi türoksiini võtnud. Nüüd rasedusega pean võtma pool tabletti 25 mg ja kuna see vaja võtta hommikul, 30 min enne sööki siis probleem suur. Rasedust kohe 15+ aga tablett hommikuti sees ei seisa. Umbes 15 min ja oksendan välja. Nii iga päev. Õudne. Konsuldeerisin ämmaemandate, arstiga. Proovin erinevaid nippe. Vähema veega, mahlaga. Olen võtnud ca 10 päeva, neist loetud korrad tablett sisse jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas midagi nendest saab ka omaalgatuslikult võtta või millegagi käsimüügist näite parendada? Mina veel alles püüdmas triipe, kuid äsja tehtud vereproov andis TSH tulemuseks 3,04, mis rasestumiseks siiski veidi kõrge.

Paraku ootejärjekorrad nii pikad (ootan augustilõpus olevat viljatusravi arsti aega), et selle aja jooksul läheb mitu võimalust nahka, kui ise midagi ette ei võta. Ma muidugi ei tea, kas aastane mitte-õnnestumine on selle näidu taga kinni, aga loodan küll – siis vähemalt konkreetne asi, millega edasi tegeleda ja lootust jälle juurde saada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Lapse ootamine TSH (kilpnäärme nàit) raseduse ajal?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.