Esileht Kodunurk Tšillimoos

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Tšillimoos

Postitas:
Kägu

Jagage palun oma häid tšillimoosi või -marmelaadi retsepte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kasutan väga kangeid tšillisid ja tahan, et moos jääks väga terav ja mitte eriti magus. Ehk siis et võtaks nina lahti ja oleks maitserohke. Minu peamised tšilimoosid koosnevad (kogused on umbes nii):

2 väga teravat (Fatalii jms) või 8 poe tšilli kauna. 6 suurt magusat ploomi või siis ananassiviile. 6-7 suurt küüslauguküünt. Tosin-viisteist alõtšad – mitte liiga valmis, pigem hapumad. 4-5 ploomtomatit, üks suur paprika, kolmandik klaasi suhkrut, veidi soola, kaks nelki, paar koriandritera. Keema, 10 minutit, sörts palsamiäädikat, minutit kaks tulel. Sörts parimat õli ja purkidesse. Ei püreeri ja tomatilt ega ploomidelt nahka maha ei võta, tükid lõikan päris suured.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas selle <span style=”color: #212529; font-family: Helvetica Neue, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Fatalii tellite viljana või ise seemnest? Kui viimane siis kuidas idanevusega on? Ise seemnest, kuskil 20-30k Scoville skaalal. Ma nendest moosi ei tee, pigem igapäevaselt, aga jube tuline on.</span>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas selle <span style=”color: #212529; font-family: Helvetica Neue, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Fatalii tellite viljana või ise seemnest? Kui viimane siis kuidas idanevusega on? Ise seemnest, kuskil 20-30k Scoville skaalal. Ma nendest moosi ei tee, pigem igapäevaselt, aga jube tuline on.</span>

Mina kasvatan ise. Me paneme üle aasta 7-9 sorti ja kokku umbes 25 taime, aga nüüd järgmine kord paneme vähem, sest osad on mõttetult tuimalt tulised, aga ilma mõnusa mahlaka, näiteks puuviljase lisanoodita. Idanevad kenasti. Viimane kord panime 2 aastat tagasi “kõlblik kuni” seemned maha ja üles tuli 3/4. Seemneid tellime internetist, aga kord viies aastas ehk, sest osa võtame ka ise. Ilmselt olen hea külvaja, aga halb seemnesäilitaja, sest ostetud isegi vanadest seemnetest tuleb üles rohkem kui ise võetud seemnetest.

Kasvavad toas aknalaudadel ja klaasverandal. Sel suvel lisasooja polnud üldse vaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endal loetud seemned Black Olive (ilusad ja mitte väga karmid). Ma ei tea, kas Carolina Reaperi saan idanema. See on küll õige, et kogemuslikult üle mõne aasta tuleb uued seemned osta, enda omadest korjates … endal aknalaual 5 taime ja väiksem saak, kui eelmine aasta. Muidugi jäin hiljaks tagasilõikamisega ja õite nunnutamisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endal loetud seemned Black Olive (ilusad ja mitte väga karmid). Ma ei tea, kas Carolina Reaperi saan idanema. See on küll õige, et kogemuslikult üle mõne aasta tuleb uued seemned osta, enda omadest korjates … endal aknalaual 5 taime ja väiksem saak, kui eelmine aasta. Muidugi jäin hiljaks tagasilõikamisega ja õite nunnutamisega.

Olen see eelmine sama kirjutaja. Mina ei lõika tagasi kunagi. Ei oskakski seda teha ja ei näe vajadust. Õite nunnutamise all pead sa silmas väetamist? Tolmeldamise abistamist?

Carolina Reaper idaneb halvasti ka mul.

Sel aastal jäi meile koju endale lõpuks 10 taime üheksas potis ja saak oli 6,15 kilo. Väetiseks kanakakat märts-september kokku ehk 5 korda ja paar korda ka orgaanilist tomativäetist. Tiigipõhja mullas kasvavad, kuhu segan veidi turvast. Kastame kord päevas, õhtuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

5 tšillit, 800 g tomatit, 400 g paprikat, 1 spl meresoola, 1 tl musta pipart – tükeldad ja lased keema 45 minutit. Siis lisa 450 gr moosisuhkrut, 50 ml 30% äädikat ja 6 küüslaugu küünt ja keeda veel 20 minutit. Siis lase peeneks ning purki.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endal loetud seemned Black Olive (ilusad ja mitte väga karmid). Ma ei tea, kas Carolina Reaperi saan idanema. See on küll õige, et kogemuslikult üle mõne aasta tuleb uued seemned osta, enda omadest korjates … endal aknalaual 5 taime ja väiksem saak, kui eelmine aasta. Muidugi jäin hiljaks tagasilõikamisega ja õite nunnutamisega.

Carolina Reaper idaneb halvasti ka mul.

Pidevalt niiske lapi peal ja soojusallikas lähedal, kuniks nn idu külge tuleb? Siis peaks lihtsamaks minema.
Millised need “puuviljalise lisanoodiga” sordid? Ma ise kasvatan ainult oma tarbeks aknalaual, mõtlesin, et paneks suvilasse kah, aga sinna töö tõttu ei pruugi saada mõni nädal jne…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk Tšillimoos