Esileht Rasestumine ja lapse ootamine tsüklihäire, vanus, rasedus

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: tsüklihäire, vanus, rasedus

Postitas:

Lugu siis selline, et soovisin väga 3 ndat last. Esimesed 2 last tulid kohe esimese korra proovimisega. Sai enam vähem järgi vaadatud millal OV ja kohe ka näkkas. Tsükkel on alati olnud korras ja mingeid häireid pole esinenud. Rasestumisvastaseid vahendeid pole kasutanud mitu aastat, jälginud tsüklit ja kasutanud muid alternatiive. Nüüd siis 3 ndat püüdsin 3 kuud ja ka ov järgi täpselt ajastanud, kuid rasedaks ei jäänud. Olgu õeldud, et 2 laps on alles 1,8 aastat ehk siis vahe eelmise rasedusega pole suur. Vanust muidugi mul juba 37..
Imelik on see, et viimane kord hakkas juba mõned päevad peale oletatavat ov määrima, vahepeal pruunikat voolust, vahepeal isegi heleroosat, aga vähe. Ja nii ta vahelduva eduga määris kuni hakkasid n.õ õiged päevad. Pole kunagi varem sellist asja olnud. Jõudsin juba ka vahepeal ühe testi teha mis näitas neg tulemust.
Peale seda otsustasin, et ju siis pole ettenähtud praegu ja jätan asja pooleli ( tuli ka üks tööpakkumine ja otsustasin, et lähen siis vahepeal tööle hoopis, samuti laste vanusevahe oleks tuld juba üle 2,5 a ja siis poleks enam sama VH saanud). Raseduse ära hoidmiseks otsustasime kasutada kakestatud vahekorda, tean, et sellega on risk, aga kui jääbki rasedaks siis rõõm on ikka, lihtsalt otseselt praegu ei planeeri.
Nüüd siis aga jälle imelikud tuikamised alakõhus, seljas, pidevalt, terve tsükli ajal. OV ma enamvähem tunnen ära ja see on selleks kuuks möödas, aga alaköht tuikab edasi.
Kuna mul varem pole sellist asja olnud, siis ajab mõtlema, miks mul tekkinud tsüklihäire ja imelikud tuikavad munasarja ja alakõhu valud. Kas see võib olla vanusest? Miks rasedaks jäämine on muutunud raskemaks.. Äkki peaks laskma ka arstil ülevaadata?
Tänud kes mõistavad muret ja oskavad kaasa rääkida 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled 37! Juba alates 30. eluaastast hakkab naise viljakus langema. Lisaks muutubki tsükkel ja selle olemus aastatega. Mul endal on 26 aastane tuttav kes sai 3 last kohe esimese korraga aga neljandat püüab juba 2 aastat. Seega vahel võib muutuda organismis midagi vms. Sinu vanuse puhul on vist normaalne triipe püüda 6 kuud ja kui selle ajaga ei õnnestu, siis tuleks arstile minna 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne raseduse planeerimist oleks hea arstil ära käia, et avastada võimalikud probleemid enne rasedust. Muidu pärast katkemised jms. Saab võib-olla duphastoniga ravi teha eelnevalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 kuud proovimist pole muidugi mingi näitaja, mille peale arstile joosta viljastumise probleemiga. see aeg on liiga lühike selleks, et öelda, et viljastumisega on raskused.
samas selline kahtlane määrimine ja alakõhu valu kogu tsükli jooksul paneksid mind ka mõtlema kontrolli peale. pluss tasub tõesti käia kontrollis enne beebiplaani, et olla kindel, et kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine tsüklihäire, vanus, rasedus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.