Esileht Beebi ja mitmikud Tsüsti operatsioon beebil

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Tsüsti operatsioon beebil

Postitas:
Kägu

8 kuusel lapsel huulel seespool tsüst ja eemaldatakse üldnarkoosis. Mul nii palju küsimusi sellega seoses, ehk on kellelgi kogemusi.

Enne operatsiooni ei tohi süüa. Kuidas lohutada last, kui tal on kõht tühi?

Kuidas beebi peale seda süüa saab, kui huulel seespool õmblused?

Kas üldanesteesiast ärkamisel on laps pigem paanikas või rahulik?

Saan aru, et iga laps on erinev, aga jagage kogemusi ????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

8 kuusel lapsel huulel seespool tsüst ja eemaldatakse üldnarkoosis. Mul nii palju küsimusi sellega seoses, ehk on kellelgi kogemusi.

Enne operatsiooni ei tohi süüa. Kuidas lohutada last, kui tal on kõht tühi?

Katsud võimalikult uneajale sättida selle aja, kui laps peab söömata olema.  Lohuta nii, nagu sa tead, et sinu lapsele kõige paremini mõjub. Hoiad süles, pakud huvitavaid mänguasju. Võimalik, et mitte miski ei aita, siis nutabki lohitamatult, tervis on tähtsam. Kui on tõesti tarvis, siis on võimalik lapsele rahustit anda. Aga las seda otsustab arst.

Kuidas beebi peale seda süüa saab, kui huulel seespool õmblused? Saab vedelat ja jahedat toitu mõnda aega.

Kas üldanesteesiast ärkamisel on laps pigem paanikas või rahulik? Seda ei tea kunagi, kuidas narkoos konkreetsele inimesele mõjub. Minu laps oli uimane ja segaduses. Mingi aeg läks see üle ja ta hakkas valu tundma, siis hakkas ka nutt. Küsi arstilt valuvaigistite ja kohta ja kasuta neid. Tõenäoliselt küünlad ja vaigistava toimega geelid.

Saan aru, et iga laps on erinev, aga jagage kogemusi ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil käis laps oktoobris nabasonga operatsioonil, oli alles 2. kuune. Muu ei aidanud, kui kussutamine.

8. kuusele ehk saab abi nt lemmik mänguasjaga mängimine, või nt multika, lastelaulude jms vaatamine läpakast (tean, et seda tegevust ei ole soovitatav rakendada, aga erijuhtudel on minu arust see tegevus ok)

Kahjuks oktoobris koridoris ringi ei olnud lubatud jalutada.
Eks meil läkski ta nutuga opile, kuna enne seda veel pandi kanüül ja me pidime teda sel ajal jõuga kinni hoidma, kuni õed kanüüli panid. Tuleb lihtsalt üle elada see. Ürita ise rahulikuks jääda, sest laps tunnetab sinu ärevust.

Meil oli kahjuks peale narkoosi raske, ta nuuksus palju, keeldus söömast ja ravimid tegid kõhu täiesti lahti. Samas minuga ühes palatis olnud 3.kuusel sellist reaktsiooni narkoosile ei olnud. Nii, et ehk läheb teil kergemini. Järgmine päev oli juba parem.

Kirurg tuleb sinuga rääkima peale operatsiooni või siis järgmisel päeval (oleneb, kas jääte haiglasse ööseks) ja räägib täpsemalt haava hooldusest jms. Saad ise ka küsimusi esitada.

Pea vastu, eks see päev on emotsionaalne, aga järgmine päev on juba parem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Beebi ja mitmikud Tsüsti operatsioon beebil