Esileht Ilu ja tervis Tsüst+valud=?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Tsüst+valud=?

Postitas:

Tere,
kuna günekoloogile on pikad järjekorrad, siis küsin siit ka eelnevalt nõu, ehk on keegi kokku puutunud sellise asjaga!
2010 sept jäin lapse ootele, tekkis ka vasaku munasarja tsüst. 8,5kuud tagasi sünnitasin lapse, peale mida 2 kuud hiljem käisin kontrollis- tsüst oli suuremaks läinud. Arst küsis kas valusid on, mille peale vastasin eitavalt. Paluti 6 kuu pärast uuesti kontrolli tulla. Umbes kuu peale esimest kontrolli hakkasid menstruatsiooni laadsed valud vahel kimbutama (nii mens. ajal kui ka muul ajal), enamjaolt vasakul pool, kuid vahel ka paremal. Aja tagant järjest tihedamaks hakkasid muutuma. Nüüd mõned nädalad tagasi hakkas see igapäevaseks juba. Üle poole päevast kokku õrnad valud (mõlemal pool vaheldumisi), kui pingutan end siis lööb tugevama valu sisse. Ühel päeval lõi ootamatult nii tugeva kõhu (ei olnud mens. laadne valu) ja alaselja valu, et mees tahtis juba kiirabi kutsuda, aga kuna vaikselt hakkas taanduma, siis ei teinud me seda. Kui juba kõhule peale suruda (laps tuleb peale, põlvitan ja kõht toetub jalgade pihta jne) siis jälle hakkab valutama alakõhus. Mõned kuud peale raseduse esimesi mens. oli tsükkel korrast ära, ülejäänud aeg kõik ok ja õigel ajal, kuni selle kuuni- mens. algas 9 (12nda kuupäeva asemel 3ndal) päeva varem. Täna wc käies tuli paberile väike tilk verd.
Panin kõik kirja mis meenus. Küsingi, et kas see kõik ja eriti valud on sellest tsüstist tingitud? Kas peaksin muretsema ja leidma kiiremas korras mõne günekoloogi kes saaks mu vastu võtta või võin rahulikult ära oodata millal minu arstile registreerimine algab?
Lisan veel, et olen 23 aastane ja beebipille ei kasuta.
Tänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See võib olla tsüstist võib ka mitte. Kuid tõenäoliselt on. Mul oli näiteks väga suur tsüst, eemaldati koos ühe munasarjaga, aga valusid ja sümptomeid ei miskit. Kuid see on nii inividuaalne, vahel võib ka väike tsüst palju jama põhjustada. Samas on rasedusjärgsel perioodil organismis kõik pea peale pööratud ja hormoonid möllavad, niiet vabalt võib ka tsüst kiiresti kasvama hakata. Soovitaks siiski erakorralisse minna. Ütled, et kõht valutab, ja mitmendat päeva ja selline diagnoos ja sünnitasid alles alla aasta tagasi ja oled mures ka. Peaksid su korralikult seal läbi vaatama, ultraheli jne. ja ütlevad mis edasi teha. Ma ei tea mis linnast Sa oled. Tallinnas käib see ITKH-s igatahes sedasi. Nii saad kõige kiiremini küsimustele vastuse. Nii väike laps ka veel kodus, ei riskiks küll, et mingi jama juhtub ja siis peaks nii või naa haiglas olema. Ja kui miskit ei ole hullu on süda rahul. Ja kui elad haiglast kaugel helista naistekliiniku valvearstile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 00:25; 18.02 01:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See võib olla tsüstist võib ka mitte. Kuid tõenäoliselt on. Mul oli näiteks väga suur tsüst, eemaldati koos ühe munasarjaga, aga valusid ja sümptomeid ei miskit. Kuid see on nii inividuaalne, vahel võib ka väike tsüst palju jama põhjustada. Samas on rasedusjärgsel perioodil organismis kõik pea peale pööratud ja hormoonid möllavad, niiet vabalt võib ka tsüst kiiresti kasvama hakata. Soovitaks siiski erakorralisse minna. Ütled, et kõht valutab, ja mitmendat päeva ja selline diagnoos ja sünnitasid alles alla aasta tagasi ja oled mures ka. Peaksid su korralikult seal läbi vaatama, ultraheli jne. ja ütlevad mis edasi teha. Ma ei tea mis linnast Sa oled. Tallinnas käib see ITKH-s igatahes sedasi. Nii saad kõige kiiremini küsimustele vastuse. Nii väike laps ka veel kodus, ei riskiks küll, et mingi jama juhtub ja siis peaks nii või naa haiglas olema. Ja kui miskit ei ole hullu on süda rahul. Ja kui elad haiglast kaugel helista naistekliiniku valvearstile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 00:25; 18.02 01:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on polütsüstiline munasari. Suurim tsüst oli kanamuna suurune, mida jälgiti nädal – kuni menstruatsioonini, kuna sel ajal nad enamasti kas kaovad või kahanevad. Minul oligi just nii. Tihti on menstruatsioonid selliste jamade puhul ebaregulaarsed ja kipuvad vahele jääma (ka lapsi ei pruugi saada). Kuna tsüstid võivad lõhkeda, siis nii suuri, nagu oli mul, tähelepanuta ei jäeta, sest see veri, mis lõhkemisel eraldub, paiskub kõhuõõnde ja võivad tekkida põletikud-tüsistused, mis omakorda võivad halvasti lõppeda.
Olen tundnud, mida tähendab tsüsti lõhkemise valu. Olin diivanil kägaras, otsaesine higine, võimatu oli end sirgu ajada. Ise arvasin, kui veel põhjust ei teadnud, et tegu on soolteprobleemiga või gaasidega. Intensiivsem valu kestis viis minutit, siis hakkas tasapisi järgi andma ja unustatud see küsimus oligi selleks korraks.
Kohutavaim kogemus on olnud selline, et olin vahekorras ja kui voodist püsti tõusime, oli voodi minu alt verd täis. Ohtralt. Minul ei olnud päevi. Mehel ei olnud ka kuskil verd. Kontrollisin dushi all ja ei midagi. Isegi ei määrinud. Siis hakkasin uurima, mis toimub. Tol korral ei tundnud ma valu üldse.
Kirjutasin võtmes, millised võivad olla tagajärjed, kuid enamasti see ei ole eluohtlik. Eluohtlikud võivad olla suvalised, väiksemadki, terviseprobleemid. Alates suguküpseks saamisest on mul pidevalt munasarjades tuikamisi olnud. Piste lööb sisse nt siis, kui aevastan või teen mõne väga järsu liigutuse.
Muide, kui naistel on probleeme tsüstidega, siis tekib pidevalt nn puhitus – kõht on punnis ja on tunne, et kõht on gaase täis. Seega, kui naine ise ei tea, et tal on naistepoolel probleeme, siis võibki ta selle taandada kõik nt viletsale toiduvalikule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Ilu ja tervis Tsüst+valud=?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.