Esileht Beebi ja mitmikud TTTS kohta küsimus

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: TTTS kohta küsimus

Postitas:

Tere,

Palun infot kellel veel olnud ühemuna kaksikud st ühte platsentat jagavad kaksikud kui tihti teile UH tehti? Minul oli 13 nädalal Oscar ja järgmine on alles 20ndal nädalal, kuna arst ütles, et kõik korras. Samas nüüd lugesin inglisekeelsetelt lehekülgedelt, et tegelikult peaks peale 16 nädalat iga nädal jälgima? Kuidas teistel olnud? Tänades…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Alates 16.-nädalast peaks tõepoolest iga kahe nädala tagant ultrahelis kontrollis käima (tihemini tuleb käia vaid juhul kui on juba TTTS-i diagnoos). Ise käin alates 15.-ndast rasedusnädalast Pelgulinna Sünnitusmajas iga nädal kontrollis kuna meil oli TTTs-i kahtlus juba KV ultrahelis. 18+5 tehti mulle Londonis King’s College-is laseroperatsioon. Kus Sa arstil käid? Kui vähegi võimalik, siis soovitan minna jälgimisele haiglasse/arsti juurde, kus/kel on ühemunarakukaksikute rasedusega kogemusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 14:38; 03.11 10:25; 26.11 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan väga vastuse eest! Ma olen arvel Fertilitases, arst kes UH tegi tundus professionaalne, aga nüüd natuke tuli hirm peale küll. Aga kes on see kogemustega arst Pelgulinnas? Kas võin sinna lihtsalt minna ja UH-d küsida, kuidas seal süsteem on? Kuidas teil operatsioon läks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Mõistan sinu muret, sest sul on täiesti õigus. Sellise raseduse puhul peaks uh-s käima vähemalt iga kolme nädala tagant. Vähemalt mina olen siiani nii käinud, kui aus olla, siis tihedamini ei tahaksi käia, sest ega me ju täpselt ei tea kuidas uh lapsele mõjuda võiks. Pärast 30-ndat nädalat peaks käima miinimum iga kahe nädala tagant. Minu soovitus oleks sulle ennast arvele võtta Pelgulinnas dr.Aaki juures, hetkel olen küll temaga väga rahul :). Pluss võiksid korra nt 16. nädal käia dr.šoisi juures, kes teeb spesiaalset TTTS riskide uh sellises rasedusjärgus.

Jõudu sulle ja ära liialt muretse :)!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin ka 13.-ndal nädalal Fertilitases kuna ärevus oli sees. Sealne arst arvas, et kuna kasvuvahe oli juba väga suur, võis tegu olla geneetilise veaga. Pelgus saadi asjale kohe jaole (nädal varem). Kahtlustati pigem ttts-i kui kromosoomihaigust, aga vaatamata sellel võeti samal päeval koorionibiopsia proov, et geneetilisi haigusi välistada (meie poisid tunnistati terveks).

12.-ndal nädalal loode veel ei pissi ja sestap kogu üleliigne vedelik koguneb kuklapiirkonda, hiljem väljub see sama vedelik kehast pissina. Meie retsipiendi kuklavolt oli 4,5mm, mis võib olla tunnuseks paljudele arenguriketele/-vigadele, aga samuti ka ttts-i varajaseks tunnuseks. Selles staadiumis on väga raske ttts-i diagnoosi panna, kuna tavaliselt mõõdetakse esmalt lootevedeliku hulka (mida rohkem loode pissib, seda rohkem on ka lootevedelikku), aga 12 nädalased looted veel ei pissi (kuna nad ei pissi, siis ei ole ka looteveehulk muutunud). Õnneks olid minuga tegelevad arstid piisavalt nutikad, et ära tunda ttts-i varajase sümptomi.

Pelgulinnas jälgitakse mitmikrasedusi tihedamini kui üksikrasedusi. Alates 16.-ndast nädalast tehakse monosügootsete kaksikute emale ultraheli iga 2 nädala tagant. Tavaliselt jälgitakse põit ja magu (kas neis on vedelikku), maksimaalset vertikaalse looteveetasku suurust ja mõõdetakse doplereid (ductus venosust, nabanööri veresooni, südant ja peaaju verevarustust). Samuti mõõdetakse kasvuvahet, aga mitte iga kord.

Ultraheli tegemiseks on arstidel olemas ka juhend. Mina sattusin kohe alguses dr Ksenia Butsi juurde (ultraheli mõõtmisi on mulle teinud erinevad arstid) ja meil on tema jälgimise all kõik kenasti läinuid. Ta on alguset peale meiega väga aus olnud ja rääkinud kõikidest reaalsetest stsenaariumitest.

Kohe kui oli teada diagnoos (ttts), hakkasime rääkima võimalusest minna välismaale operatsioonile. Iseseisvalt olin uurinud erinevaid võimalusi, kuhu ravile minna. Kuna mulle tundus, et meie jaoks oli kõige parem variant Londonis asuv King’s College-i Harris Birthright Centre, siis arst soovitas mul nendega kirja teel ühendust võtta (mida ma ka tegin). Kui ühel neljapäeva sai otsustatud, et nüüd on minek, siis järgmise nädala teisipäeval olime juba Londonis. Operatsioon läks kenasti, läbiviijateks olid professor Kypros Nicolaides ja tema intern Ioana (pealt vaatas paarkümmend üliõpilast).

Minu platsentale kõrvetati üks pidev joon, mis jagas platsenta kaksikute vahel võrdselt (veresooned tegid paukuvat häält kui neid läbi kõrvetati). See pidi olema uuem ja efektiivsem tehnoloogia (muidu kõrvetatakse läbi vaid kaksikuid ühendavad veresooned).

Aga Sulle soovitan nautida oma rasedust ja tunda rõõmu, et tulemas on kaks beebit. Nagu arst juba Sulle ütles, nendega on kõik korras. Ja et see jääks ka nii, tuleks käia natuke tihemini ultrahelis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 14:38; 03.11 10:25; 26.11 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma väga tänan teid mõlemat selle info eest! Ma ise ka enne uurisin, et šoisi juures selline uuring olemas ja ma arvan, et käin seal siiski vahepeal ära südame rahustuseks. Ma loodan südamest, et teil läheb kõik hästi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vahepeal kirjutan kuidas mul läinud:)…käisin 16 nädalal Šoisi juures ja hetkel oli kõik korras, kaaluvahe 9%, ta ütles küll, et peaks iga kahe nädala tagant käima…siis läksin Fertilitasesse oma ämmaemanda juurde ja tema polnud nii tihedast jälgimisest midagi kuulnud, aga ütles et neil nii harva neid ühemuna kaksikuid, et parem minna suurde haiglasse ja just ITK-sse. Läksin siis sinna, seal ütles ämmaemand, et riiklik kava näeb ette, et jälgitakse alates 20 nädalast tihedamini, kuna enne pole midagi teha ja pigem juhtub see alates 20ndast nädalast…LA pandi nüüd ikkagi 20 nädal, seega jääb mul nüüd ikkagi kuu aega vahet, ämmaemand selles probleemi ei näinud…ma nüüd ei teagi mis teha, kas minna veel korra tasulisse või lasta juntsudel vaikselt kasvada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere Sarviline,
Meil Tartu Ülikooli Kliinikus leiti TTTSi septembri lõpus (18 nädalat). Paar nädalat enne seda hakkas väga kiire kaalu kasv (looteveed tulid retsipiendile). Laser operatsioon järgmisel nädalal tehti Rootsis Karolinska Instituudi Kliinikus. 10 nädalala pärast – mõlemad kasvasid kaalu juurde päris palju, vaatamata sellele kaalu vahe on veel ikka märgatav aga see võiks olla ka põhjustatutud ex-doonori eripärasusega (temal algusest oli nabas ka üks arter). Selle aja jooksul olid ka teised erinevad komplikatsioonid, aga TÜ Kliinikus arstit väga hästi jälgivad arengut (iga nädalas on ka UH), need pakkuvad ka lahendused ja üritavad olla ka proaktiivsed. Lootevee kromosoomne analüüs meil oli ka korras. Väga loodame et meie kaksikud veel ikka püsivad mingi aeg emakas.
Jõudu ja optimiismi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alates 16.-ndast nädalast peaks iga 2 nädala tagant kontrollis käima ja seda ka Pelgulinna arstide sõnul. Arusaam, et enne 20.-ndalt nädalat midagi teha ei saa, on iganenud. Fertilitase arst ütles mulle, et enne 18. nädalat ei tehta midagi, aga see ei ole tõsi (käisin seal 13. nädalal ultrahelis). Laseroperatsioone tehakse vahemikus 16-26 nädalat ja selle juures tehakse ka erandeid – on juhtumeid, kus on opereeritud 15.-ndal rasedusnädalal ja ka 28.-ndal. Kõik oleneb konkreetsest juhtumist ja arstist, kes opereerib.

Samuti on riskirasedad (sinna hulka kuuluvad kaksikute ootajad) Pelgulinnas jälgimisel arstide juures. Jällegi, tegemist on riskiraedusega.

Aga Sulle Sarviline, ilusat ootuse aega!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 14:38; 03.11 10:25; 26.11 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme samuti laseroperatsiooni ootel. Kuidas on läinud teil, kes on laseroperatsiooni läbi teinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Beebi ja mitmikud TTTS kohta küsimus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.