Esileht Lapse ootamine TTTS

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: TTTS

Postitas:
Kägu

Kuidas viimastel aastatel on ttts-iga kaksikrasedused kulgenud? Kuidas on läinud laser opid? Ma ise värskelt Karolinskas opilt tulnud, tekkis komplikatsioon retsipiendil ja nüüd ootame hommikust ultraheli.. doonoril on suuremad lootused.

Olen palju googeldanud viimased nädalad ja infot on väga vähe, eks seda sündroomi esineb ka väga harva Eestis, aga mõtlesin, et jätaksin endastki kogemuse siia järgmistele toetuseks ja vajadusel juurde küsida ???? Inglise keelseid materjale on muidugi kõvasti..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin oma kaksikutega Helsingis laseropil juuli alguses, doonorile eriti elulootust ei antud.. enne laserit oli kasvuvahe 33% mul oli TTTS-i 3s aste, opp aga läks väga hästi, juba 24h hiljem oli doonoril nabanööri blokeering kadunud.. laser oli 20+5 rasedusnädalal, kaksikud sündisid 30+4, olid küll madala sünnikaaluga 1178g ja 1228g aga hästi tublid ☺️ kusjuures ultraheli järgi oli neil kasvuvahe koguaeg peale laserit 15-20% sündisid praktiliselt ilma kasvuvaheta. 1,5 kuud haiglas ja sain 1988g kaaluvate beebidega koju (olid täpselt samas kaalus koju saades).

Retsipiendil oli raseduse aeg aneemia kahtlus ja nädal peale koju saamist käisime uuest päevaks haiglas vereülekannet saamas. 19ndal saavad tüdrukud 3 kuuseks ja praegu on hemoglobiin stabiliseerinud ja tüdrukud on terved.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul täna õnneks mõlemad uh-s aktiivsed ja südamed lõid. Kardetakse kah retsipiendil aneemiat, tal tekkis opi aeg verejooks ka. Homme vaadatakse veel üle. A doonoril tundus et oli lootevett juurde tulnud. Mul endal tekkis öösel palavik ja pulss üle 120ne pidevalt. Opi tühistust ei arvata, kuna see tekkis nii ruttu ja kõht mul ei valuta üldse. Tehti koroonatest ka, ma niinii loodan, et see tuleb negatiivne, sest muidu ma jäängi siia ????‍♀️ Südant peaks tulema kardioloog kontrollima mingi hetk, tundub, et mu süda on suure koormuse all ja töötab üle ennast veits.

TA

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Lapse ootamine TTTS