Esileht Koolilaps TÜ akadeemiline test

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: TÜ akadeemiline test

Postitas:

Nüüd nädalavahetusel oli Tartu Ülikooli akadeemilise testi sooritamine.

Arvata on, et gümnaasiumiõpilased toimetavad seda suurte inimestena päris omapäi ja lapsevanemad protsessiga kokku ei puutu, aga huvi tunda vast ikka võib :).

Kas siit ka kellegi laps käis seda testi tegemas ja kuidas läks?

Meie poeg käis tegemas, tulemuseks sai 87.
Kui hea või halb see on, ma kahjuks ei teagi. Lävend on vist 65.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 09:41; 27.03 07:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käis. Tegi ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin ise tegemas. 28 aastat keskkooli lõpetamisest möödas. Sain 58 punkti.

See 87 punkti on ikka väga hea tulemus. Test on raske ja peabki raske olema, kui on lubatud, et kõik, kelle tulemus vähemalt 65 punkti, saavad sisse.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

87 on väga kõva tulemus. Kui 6 aastat tagasi ülikooli läksin, oli tasuta koha lävend 80.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas lävend kunagi lausa 85 ei olnud? nii 10 a tagasi umbes. aga mulle tundub, et selle ajaga võrreldes on see test ka päris palju muutunud, ennekõike just mahu poolest.

tegin huvi pärast seda harjutustesti, sain ülikooli sisse küll 😉 päris paljud matemaatika ja ruumilised ül jätsin kusjuures lihtsalt tegemata, midagi polnud ju otseselt kaalul.

gümnaasiumilõpetajale on see ikkagi paras pähkel, selles pole kahtlustki.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.03 08:51; 26.03 10:10; 27.03 08:59; 28.03 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas lävend kunagi lausa 85 ei olnud? nii 10 a tagasi umbes. aga mulle tundub, et selle ajaga võrreldes on see test ka päris palju muutunud, ennekõike just mahu poolest.

tegin huvi pärast seda harjutustesti, sain ülikooli sisse küll ???? päris paljud matemaatika ja ruumilised ül jätsin kusjuures lihtsalt tegemata, midagi polnud ju otseselt kaalul.

gümnaasiumilõpetajale on see ikkagi paras pähkel, selles pole kahtlustki.

Nüüd on 65.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd on 65.

jah, ma tean. see 85 oli kommentaariks sellele, et 6 a tagasi oli 80.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.03 08:51; 26.03 10:10; 27.03 08:59; 28.03 23:22;
To report this post you need to login first.

Kas keegi räägiks lühidalt, mida see test endast kujutab? Mis laadi ülesanded?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see on sisulsiselt kombineeritud iq-test.
mate, eesti keel, inglise keelt vast
Ise olen teinud,aga eelkõige raskeks tegi aeg. Sa pead aja sisse mahtuma. Paljud ülesanded olid sellised, et tean, et lahendan need ära(mate ruumilised testid), aga mul on vaja lihtsalt aega, et süveneda. Mul ajaliselt jäi lihtsalt 20-30% lõpetamata.
Et natuke ei meeldinud jah, et pandi rõhku kiirusele.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi räägiks lühidalt, mida see test endast kujutab? Mis laadi ülesanded?

Siin on kirjeldatud, millega tegu: https://www.ut.ee/et/akadeemiline-test
Vahepeal, registreerumisperioodil, oli proovitest ka avatud harjutamiseks. Praegu ei ole.
Aga juunis on jälle see võimalus lühikest aega.

Ma ise vaatasin poisil üle õla korraks, kui ta seda proovitesti tegi. Sellel hetkel oli tal arvutiekraanil mingisugune mitmetasandiline graafik, mille alusel pidi leidma rahvastiku iibe kasvu koefitsendi bla-bla-bla (seda graafikut nähes ja teksti algust lugedes läks mul aju nii krampi, et ma ei suutnud isegi ülesande teksti lõpuni lugeda 🙂 ).
Ühesõnaga – ulmena tundus esimesel pilgul.
Poiss muidugi rehmas, et pole midagi keerulist – aru tuleb saada, mida sa vaatad. Nojah, sellest ma ei saanudki aru.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 09:41; 27.03 07:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel hetkel oli tal arvutiekraanil mingisugune mitmetasandiline graafik, mille alusel pidi leidma rahvastiku iibe kasvu koefitsendi bla-bla-bla (seda graafikut nähes ja teksti algust lugedes läks mul aju nii krampi, et ma ei suutnud isegi ülesande teksti lõpuni lugeda ???? ).

just seda tüüpi ülesannete puhul ma mõtlesin, et kas tänapäeval õpitakse neid asju nt matemaatikas? pole oma lapse käest jõudnud küsida. tavalised graafiku lugemise ül-d olid muidugi ka, aga need koefitsiendi omad olid tõesti sellised, et tekkis tahtmine küsida “ah, mida!?”.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.03 08:51; 26.03 10:10; 27.03 08:59; 28.03 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu poeg sai 60 🙁
testi tegemise ajal oli arvuti mitmeid kordi kinni kiilunud ja palju aega läks raisku.
aga noh, mida ma ikka vabandan
kurb

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

80 ja 85 punktiliste lävendite ajal oli testi sisu vist veidi teine. Praeguseks on nn silmaringiküsimused (faktid) eemaldatud, alles on loogiline ja analüütiline mõtlemine, funktsionaalne lugemisoskus ja inglise keel.
Ülevaade eelmise aasta tulemustest
https://uuseesti.ee/47872

Üks eelmise aasta teema ka
https://foorum.perekool.ee/teema/tartu-ulikooli-akadeemiline-test/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

80 ja 85 punktiliste lävendite ajal oli testi sisu vist veidi teine. Praeguseks on nn silmaringiküsimused (faktid) eemaldatud, alles on loogiline ja analüütiline mõtlemine,

just-just, kunagi olid sellised küsimused, et kui mitu km on eestist austraaliasse. ja valikuvariandid olid ikka üsna väikese erinevusega.

ses suhtes on see praegune test ikka palju mõnusam, näitab konkreetselt su võimekust, mitte faktiteadmisi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.03 08:51; 26.03 10:10; 27.03 08:59; 28.03 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et natuke ei meeldinud jah, et pandi rõhku kiirusele.

No aga rõhk kiirusele pannakse ju meelega. Selle testi eesmärk on ju suure hulga kandidaatide seast välja sõeluda tõenäoliselt parimad (ja ma ei taha hakata vaidlema selle üle, mis tähendab parimad). Kui anda testi tegemiseks nii palju aega, et kõik, kes suudavad ülesannete lahendused välja mõelda, jõuaksid seda teha, siis see test ei suudaks nii hästi diskrimineerida – ei tekiks punktide vahesid inimeste vahel, kes suudavad küll sama asja, aga üks suudab kolm korda kiiremini. Praegune test suudab selle vahe aga sisse teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et natuke ei meeldinud jah, et pandi rõhku kiirusele.

No aga rõhk kiirusele pannakse ju meelega. Selle testi eesmärk on ju suure hulga kandidaatide seast välja sõeluda tõenäoliselt parimad (ja ma ei taha hakata vaidlema selle üle, mis tähendab parimad). Kui anda testi tegemiseks nii palju aega, et kõik, kes suudavad ülesannete lahendused välja mõelda, jõuaksid seda teha, siis see test ei suudaks nii hästi diskrimineerida – ei tekiks punktide vahesid inimeste vahel, kes suudavad küll sama asja, aga üks suudab kolm korda kiiremini. Praegune test suudab selle vahe aga sisse teha.

Kuna rõhk on kiirusel, siis võiks ju süsteem ka laitmatult töötada.
Ma olen kuulnud, et mõnedel, kes eriti agaralt selle eest võitlesid ja protsestisid, võimaldatakse uuesti teha, kuna süsteem kiilus kogu aeg kinni.
See jälle omakorda seab teised ebavõrdsesse seisu, sest tegelikult on uuesti tegijad testiga juba tuttavad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega keegi sama testi uuesti ei lase teha. Ikka uus tehakse. Eelmise aasta test on sisuliselt samasugune, et oli kõigil harjutamise võimalus. Hea nuputamine on need testid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Koolilaps TÜ akadeemiline test

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.