Esileht Hobinurk tubane kass

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: tubane kass

Postitas:
Kägu

No paljalt see, et mingi loom situb ja pissib mul non stop tuppa kuhugi kasti nii, et liiva lendab, on ikka totaalselt stressi tekitav. Ja see hais kauba peale. Iga õhtu tulen koju ja hakkan koristama seda liivajama?

Minu pingeid maandav loom on see, kellega ma saan koos käia erinevates kohtades, kellega ma saan vestelda ja kes saab mu jutust aru.

Kassiga jah ei saa kodust rohkemaks kui 24h tundi lahkuda, aga liiva vaheta iga käimise järgselt nagu mina teen. Ei mingit haisu. Tööd on küll, aga kui on lapsed, siis nendega on nagunii tööd. Loom on samasugune nagu lapsed, temaga tuleb tegeleda. Ideaalis peab kass ikka iga päev õue saama vähemalt paariks tunniks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No paljalt see, et mingi loom situb ja pissib mul non stop tuppa kuhugi kasti nii, et liiva lendab, on ikka totaalselt stressi tekitav. Ja see hais kauba peale. Iga õhtu tulen koju ja hakkan koristama seda liivajama?

Minu pingeid maandav loom on see, kellega ma saan koos käia erinevates kohtades, kellega ma saan vestelda ja kes saab mu jutust aru.

Kassiga jah ei saa kodust rohkemaks kui 24h tundi lahkuda, aga liiva vaheta iga käimise järgselt nagu mina teen. Ei mingit haisu. Tööd on küll, aga kui on lapsed, siis nendega on nagunii tööd. Loom on samasugune nagu lapsed, temaga tuleb tegeleda. Ideaalis peab kass ikka iga päev õue saama vähemalt paariks tunniks.

Vahetad liiva iga käimise järgselt? Mitu korda päevas sa siis vahetad? Kasutades tavalist õueliive? See ilmselt tõesti jah jääbki kohe haisema. Kui spetsliiva siis peaksid vist miljonär olema kui IGA käimise järgselt vahetad.

24h pole kassile mingi probleem ja kindlasti pole see maksimaalne aeg, toidu-vee-liivakastiga umbes 48h ehk nädalavahetuse saab kass tegelikult hakkama, küll aga on kass seltsiloom. Võimalik, et üksi kodus olles stressab rohkem, samas kui nt kaks kassi korraga siis tunduvalt vähem.

Võid seletada ka, miks ideaalis kass iga päev vähemalt paariks tunniks õue peaks saama? Mis see paar tundi päevas kassile annab?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahetad liiva iga käimise järgselt? Mitu korda päevas sa siis vahetad? Kasutades tavalist õueliive? See ilmselt tõesti jah jääbki kohe haisema. Kui spetsliiva siis peaksid vist miljonär olema kui IGA käimise järgselt vahetad.

24h pole kassile mingi probleem ja kindlasti pole see maksimaalne aeg, toidu-vee-liivakastiga umbes 48h ehk nädalavahetuse saab kass tegelikult hakkama, küll aga on kass seltsiloom. Võimalik, et üksi kodus olles stressab rohkem, samas kui nt kaks kassi korraga siis tunduvalt vähem.

Võid seletada ka, miks ideaalis kass iga päev vähemalt paariks tunniks õue peaks saama? Mis see paar tundi päevas kassile annab?

Ma pole mingi miljonär, aga loomulikult vahetan iga käimise järel. Liiv on veel antibakteriaalne. Kass PEAB saama käia õues. Kass ON LOOM. Sina ju oled ka loom ja liigud.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kõik keda vähegi tean, ei jäta looma üle 24h üksi. Üliharva annavad hoida kellelegi, kui vaja kusagile kaugemale reisile minna. Pole mõtet looma võtta, kui ei suuda tema eest hoolitseda nagu lapse eest. Last ei jäta ju ka 48h võõrasse kohta.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sinu loogika kaks kassi võtta näitab, et hoopis ise oled miljonär.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole mingi miljonär, aga loomulikult vahetan iga käimise järel. Liiv on veel antibakteriaalne.

Palju sul liivakastis liiva on? Mul on vastavalt kasti juhisele umbes ikka korralik kiht ja olenevalt liivakastist läheb täites 10-15 liitrit. Kasutad mingit pisikest alust õhukese kihi liivaga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole mingi miljonär, aga loomulikult vahetan iga käimise järel. Liiv on veel antibakteriaalne.

Palju sul liivakastis liiva on? Mul on vastavalt kasti juhisele umbes ikka korralik kiht ja olenevalt liivakastist läheb täites 10-15 liitrit. Kasutad mingit pisikest alust õhukese kihi liivaga?

Nii palju, kui kassile vaja.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen loomausku inimene, meil on kodus olnud koera, kassid, liivahiired, rotid. Oleme jäänud kassipidajateks – koer nõuan rohkem tegevust, seob sind kodu külge, rotid-hiired on lühikese elueaga, aga kass on paras – meil on need kuskilt leitud/mahajäetud leidlapsed olnud. Iga kass on erinev – on olnud tohutu ronija-alpinist, on selline kelle suurim saavutus on maal kännu otsas ronimine. Kassi saab paarikas päevaks koju jätta, koeraga peab lõunaajal pissitama minema. Lisaks on tõesti stressimaandaja-nurrumoortor!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindel ei nendes tingimustes. Mitte seetõttu, et ruumi on vähe. aga kass ja koer ei pruugi alguses sõbrad olla – kuidas sa tagad kassi (või koera) turvalisuse, kui sul reaalselt ei ole võimalik neid eraldada normaalsetesse tingimustesse (st et üks ei pea terve päeva puuris/vannitoas veetma).

Ma olen lapsena läbi teinud koera võtmise kassi juurde. Aga meil oli 4 tuba. Koera hilisem võtmine oli veidi lihtsam – kohe sai ühest toast koerale keeluala, see oli kassi turvatsoon. Kui oleks koer enne olnud, siis oleks kindlasti keerukam järsku keelata koeral ühte tuppa minna. Ja ka kohanemise aja saigi jälgitud, et kui kass tahtis vahepeal vabalt ringi liikuda, siis sai koera kuskile tuppa kinni pandud, mitte puuri. Ka toidukohad olid neil eraldi, et koer ei sööks kassi toitu ära (kassi toit oligi tema turvatoas). Kokku lasime neid alguses ainult enda juuresolekul – alguses eemalt, siis vaikselt lähemalt. Draamat oli kassi poolt alguses palju, aga lõpuks nad ikka leppisid 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No paljalt see, et mingi loom situb ja pissib mul non stop tuppa kuhugi kasti nii, et liiva lendab, on ikka totaalselt stressi tekitav. Ja see hais kauba peale. Iga õhtu tulen koju ja hakkan koristama seda liivajama?

Minu pingeid maandav loom on see, kellega ma saan koos käia erinevates kohtades, kellega ma saan vestelda ja kes saab mu jutust aru.

Kassiga jah ei saa kodust rohkemaks kui 24h tundi lahkuda, aga liiva vaheta iga käimise järgselt nagu mina teen. Ei mingit haisu. Tööd on küll, aga kui on lapsed, siis nendega on nagunii tööd. Loom on samasugune nagu lapsed, temaga tuleb tegeleda. Ideaalis peab kass ikka iga päev õue saama vähemalt paariks tunniks.

Kassiga saab vabalt ka 72h kodust lahkuda kui tagatud on piisav toiduvaru ja jooginõuks filtriga kassipurskkaev, et tal oleks puhas joogivesi. Seda, et keegi vahetab peale igat nr. 2 liiva, kuulen esimest korda ja tean sadu kassiomanikke, kuna tegelen teist põlvkonda kasside päästmisega ja meie peres on samuti alati kassid olnud. Loomulikult ainult täiesti tubased kassid ja alati on neid olnud rohkem kui üks ning kehtinud reegel, et iga kassi kohta 1 liivakass + 1 ekstra.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kassiga saab vabalt ka 72h kodust lahkuda kui tagatud on piisav toiduvaru ja jooginõuks filtriga kassipurskkaev, et tal oleks puhas joogivesi. Seda, et keegi vahetab peale igat nr. 2 liiva, kuulen esimest korda ja tean sadu kassiomanikke, kuna tegelen teist põlvkonda kasside päästmisega ja meie peres on samuti alati kassid olnud. Loomulikult ainult täiesti tubased kassid ja alati on neid olnud rohkem kui üks ning kehtinud reegel, et iga kassi kohta 1 liivakass + 1 ekstra.

Igaüks hoiab oma looma isemoodi ja tean, et erand. Aga minu tegevus ja ravi on surmakassist teinud täielikult haigusevaba looma. Ei ole liivaga seotud, ikka ravi ja meditsiiniga. Mõni oleks pannus looma magama, mulle ka soovitati ühe arsti poolt paar aastat tagasi, kuid meditsiin on kõikvõimas ja kui tead, mida kasutada, saab jagu ka kõige raskemast haigusest. Oma kassile olen olnud superperenaine ja ainult see on mulle tähtis, oma loomake.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale sellegi pesen kassi nõusid iga päev, ei taha musti nõusid. Kass sööb puhastelt nõudelt, mitte 72h vedelenud nõudelt.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Peale sellegi pesen kassi nõusid iga päev, ei taha musti nõusid. Kass sööb puhastelt nõudelt, mitte 72h vedelenud nõudelt.

Kus keegi seda on väitnud, et sööginõud vedelevad kolm ööpäeva :O
Seda pattu ära küll ühelegi kassiomanikule pane. Loomulikult pestakse sööginõu pärast söömist ära.
Liiva ei pea ju kõike ära viskama, piisab, kui sa sõelud kaka ja pissi välja. Kui kodus olen, siis enamasti koristan kohe pärast seda kui kass kempsust tuleb

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus keegi seda on väitnud, et sööginõud vedelevad kolm ööpäeva :O
Seda pattu ära küll ühelegi kassiomanikule pane. Loomulikult pestakse sööginõu pärast söömist ära.
Liiva ei pea ju kõike ära viskama, piisab, kui sa sõelud kaka ja pissi välja. Kui kodus olen, siis enamasti koristan kohe pärast seda kui kass kempsust tuleb

Kui sa 72h kodus pole ja keegi teine ka pole, oled perega kusagil, siis no kes seda nõud sul seal peseb. Panedki toidu 72 tunniks ette. Ja mina ei tegele kakade ja pisside sõelumisega. Puhtus eelkõige.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mind tegelikult ei huvita, kõik kassid on ju hoitud ikkagi, nii minu kass kui teie kassid. Niisama ajaviiteks jutustasin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen loomausku inimene, meil on kodus olnud koera, kassid, liivahiired, rotid. Oleme jäänud kassipidajateks – koer nõuan rohkem tegevust, seob sind kodu külge, rotid-hiired on lühikese elueaga, aga kass on paras – meil on need kuskilt leitud/mahajäetud leidlapsed olnud. Iga kass on erinev – on olnud tohutu ronija-alpinist, on selline kelle suurim saavutus on maal kännu otsas ronimine. Kassi saab paarikas päevaks koju jätta, koeraga peab lõunaajal pissitama minema. Lisaks on tõesti stressimaandaja-nurrumoortor!

Mismoodi nouab koer rohkem tööd?

Minu koer käib iseseisvalt korra hommikul oma maja aias pissil ja nuusimas, kui lapsed kooli lähevad. Seejarel tuppa. Ja magab nagu nott.

Pealelõunal tund jalutust mõne pereliikmega.

Õhtul käin ma ise, see ongi mu ainus trenn, naudin seda, muidu ei liiguks üldse.

Mingit tuppa pissimist või kakamist pole tema poolt never ever. Mingeid liivasid ma koristama ei pea.

Mismoodi ei saa kuhugi minna? Mu koer tuleb kaasa, õpetatud teenistuskoer on. Lennureisidel on kas mõni pereliige kodus niikuinii või lendab koer kaasa (on paar korda juhtunud, kui mitmeks kuuks ära).

Vaja aasta tegeleda intensiivsemalt kutsikaga ja probleemivaba kaaslane kogu eluks.

Pluss turvalisus. Magan ikka väga rahuliku sydamega, sest tean, et igast ohust teavitatakse mind kohe. Mulle, ärevikule, on see kohutavalt suur positiivne aspekt.

Loomulikult, kes õues kaia loomaga ega ilma loomata ei soovi, pole koer valik. Siis tuleb vaadata tuppa hädasid tegevaid loomi.

Ma ei halvusta seda, on ka mul varasemalt olnud neid “vähem hoolt vajavaid” koduloomi, aga koeraga ei anna võrrelda. Ma ei viitsi mingit lebra oma tubadest koristada, taluda kellegi sirtsutamist, kui miski ei meeldi, no milleks.

Maitse asi.

Aga vaidan, et koer on kõige lihtsam koduloom nii pidada kui kommunikeeruda.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen loomausku inimene, meil on kodus olnud koera, kassid, liivahiired, rotid. Oleme jäänud kassipidajateks – koer nõuan rohkem tegevust, seob sind kodu külge, rotid-hiired on lühikese elueaga, aga kass on paras – meil on need kuskilt leitud/mahajäetud leidlapsed olnud. Iga kass on erinev – on olnud tohutu ronija-alpinist, on selline kelle suurim saavutus on maal kännu otsas ronimine. Kassi saab paarikas päevaks koju jätta, koeraga peab lõunaajal pissitama minema. Lisaks on tõesti stressimaandaja-nurrumoortor!

Mismoodi nouab koer rohkem tööd?

Minu koer käib iseseisvalt korra hommikul oma maja aias pissil ja nuusimas, kui lapsed kooli lähevad. Seejarel tuppa. Ja magab nagu nott.

Pealelõunal tund jalutust mõne pereliikmega.

Õhtul käin ma ise, see ongi mu ainus trenn, naudin seda, muidu ei liiguks üldse.

Mingit tuppa pissimist või kakamist pole tema poolt never ever. Mingeid liivasid ma koristama ei pea.

Mismoodi ei saa kuhugi minna? Mu koer tuleb kaasa, õpetatud teenistuskoer on. Lennureisidel on kas mõni pereliige kodus niikuinii või lendab koer kaasa (on paar korda juhtunud, kui mitmeks kuuks ära).

Vaja aasta tegeleda intensiivsemalt kutsikaga ja probleemivaba kaaslane kogu eluks.

Pluss turvalisus. Magan ikka väga rahuliku sydamega, sest tean, et igast ohust teavitatakse mind kohe. Mulle, ärevikule, on see kohutavalt suur positiivne aspekt.

Loomulikult, kes õues kaia loomaga ega ilma loomata ei soovi, pole koer valik. Siis tuleb vaadata tuppa hädasid tegevaid loomi.

Ma ei halvusta seda, on ka mul varasemalt olnud neid “vähem hoolt vajavaid” koduloomi, aga koeraga ei anna võrrelda. Ma ei viitsi mingit lebra oma tubadest koristada, taluda kellegi sirtsutamist, kui miski ei meeldi, no milleks.

Maitse asi.

Aga vaidan, et koer on kõige lihtsam koduloom nii pidada kui kommunikeeruda.

Jälle see väidetavalt õpetatud teenistuskoera omanik, kel pole aimugi, mida teenistuskoer endast üldse kujutab. Teenistuskoeraga õige töö aastaselt alles pihta hakkabki, kuna siis on nad läbinud kutsikaea ja puberteedi. Enne seda käib pidev ettevalmistus. Neid ei jäeta tööpäevadeks üksi koju, nad on teenistuses koos koerajuhiga. Kõik, mida kirjeldasid, vastab vaevu baaskoolituse saanud kodukoerale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )


Esileht Hobinurk tubane kass