Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tudengielu Tartus

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 95 )

Teema: Tudengielu Tartus

Postitas:
Lihtne elu

6,5*36=234eur bruto.. 😀  maksud veel maha, selle eest vb saab ainult kommunaalid ära maksta praeguste hindade juures.

Sa tulumaksuvabast miinimumist ei ole kunagi midagi kuulnud ? Selle summa pealt läheb ainult töötuskindlustus ja II sammas, kui see on, kumbki pole suur summa ja pealegi on see sisuliselt raha kõrvalepanek pikas perspektiivis, kuna tulevikus võimalik endal seda raha kasutada. Ja kommunaale ei olegi siis vaja maksta või ? Ja kui joudu jätkub, võib mõnes kuus ju 4 vahetust ka teha.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
suur lind

Taotlesin elukohajärgsest kohalikust omavalitsusest endale toimetulekutoetust. See tähendab, et üüri ja kommunaalid maksab kohalik omavalitsus ja kätte jääb mingi summa elamiseks, hetkel vist on see summa 200 eurot: https://www.sm.ee/toimetulekutoetus Olin eraldi leibkond üksi, elasin ühikas. Ametlik üürileping läheb ka arvesse, tol ajal oli vaja esitada igakuiselt eelneva kuu konto väljavõte ja arved vist, või olid ainult arved, ei mäleta.

Veel kord: praegu ei ole enam see aeg, alla 24-aastane vallaline ja lastetu tudeng on vanematega üks leibkond, sõltumata elanikeregistrijärgsest aadressist. Võib muidugi soovitada lapsele abielluda, eks nii on varemgi tehtud. Minu meelest on see muidugi täiesti loll seadus, et üliõpilane pole enam laps (st lastetoetust ei saa vanemad), aga täiskasvanu ka pole (st toimetulekutoetust eraldi leibkonnana ei saa).

Loodan, et teemaalgataja laps leiab elamisvõimaluse. Tegelikult on inimestel vabu tube küll ja eriti eesootava talve peale mõeldes peaks näit. mitmetoalistes korterites elavad üksikud pensionärid neid julgemalt välja üürima. Avalikult kahjuks ei julgeta tihti pakkuda, aga tuttavate tuttavate kaudu võib sellise võimaluse leida, ma kujutan ette.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
ttriinu

Tööle tuleb minna, paljud töötavad ja õpivad samaaegselt.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
wamphiir

6,5*36=234eur bruto.. 😀 maksud veel maha, selle eest vb saab ainult kommunaalid ära maksta praeguste hindade juures.

Sa tulumaksuvabast miinimumist ei ole kunagi midagi kuulnud ? Selle summa pealt läheb ainult töötuskindlustus ja II sammas, kui see on, kumbki pole suur summa ja pealegi on see sisuliselt raha kõrvalepanek pikas perspektiivis, kuna tulevikus võimalik endal seda raha kasutada. Ja kommunaale ei olegi siis vaja maksta või ? Ja kui joudu jätkub, võib mõnes kuus ju 4 vahetust ka teha.

No kui sa juba targutada tahad, siis lisaks töötuskindlustusele ja II sambale läheb veel maha ka sotsiaalmaks. 🙂

+2
-12
Please wait...

Postitas:
Melss

ebapopulaarne arvamus, aga tegelikult tuleks vanematel leida võimalusi lisa teenida. esmakursuslane ei ole ju TEGELIKULT hops nüüd täieõiguslik täiskasvanu, kes ise ajagu ja maksku oma oma elamispind välja. haridus on investeering ja vanemad peaksid nui neljaks seda toetama nõu ja jõuga. ise tööle minek on libe tee, kuna teenitav raha võib mõne aja pärast tunduda parem variant kui õppida (kui niigi kitsas käes). nii aga tekib nõiaring, kus haridust ei ole aga tööalasel karjääril on samamoodi lagi ees ja üsna varsti, kuna mingeid oskusi või teadmisi sellistlaadi töökohtade jaoks vaja ei ole.

jõoudu ja mõelge midagi välja. kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

+9
-19
Please wait...

Postitas:
monic77

Minu gümnaasiumis õppivad lapsed annavad eratunde.  Ja palk on ikka tunduvalt parem kui ntx baaris töötades.  Aga selle juures tuleb jälgida,  et aega jääks ka sõpradele ja hobidele.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Tiaret

No kui sa juba targutada tahad, siis lisaks töötuskindlustusele ja II sambale läheb veel maha ka sotsiaalmaks. 🙂

Tohoh, kes sul brutopalgast sots.maksu maha võtab?

+16
0
Please wait...

Postitas:
wamphiir

Tohoh, kes sul brutopalgast sots.maksu maha võtab?

Nalja teed?:D

0
-15
Please wait...

Postitas:
Tiaret

Nalja teed?:D

Mõtle nüüd veidi järele enne kui järgmine kord kirjutad 🙂

+13
-1
Please wait...

Postitas:
AnniMarin

ebapopulaarne arvamus, aga tegelikult tuleks vanematel leida võimalusi lisa teenida. esmakursuslane ei ole ju TEGELIKULT hops nüüd täieõiguslik täiskasvanu, kes ise ajagu ja maksku oma oma elamispind välja. haridus on investeering ja vanemad peaksid nui neljaks seda toetama nõu ja jõuga. ise tööle minek on libe tee, kuna teenitav raha võib mõne aja pärast tunduda parem variant kui õppida (kui niigi kitsas käes). nii aga tekib nõiaring, kus haridust ei ole aga tööalasel karjääril on samamoodi lagi ees ja üsna varsti, kuna mingeid oskusi või teadmisi sellistlaadi töökohtade jaoks vaja ei ole.

jõoudu ja mõelge midagi välja. kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

Elu ei ole must ja valge, Eestis avastatakse igal aastal 5000 vähijuhtumit, paljud vähihaigetest on lapsevanemad kelle lapsed veel õpivad. Minu isa suri äkksurma kui ma olin väike ja emal oli juba vähk minu ülikooli astumise ajaks ja terveks ta ei saanudki. Ma käisin pärastlõunani loengutes, ülepäeviti tegin müügitööd ja vabadel pärastlõunatel andsin eratunde. Kella kaheksa paiku hakkasin õppima ja tavaliselt üle 3-4 tunni ei läinudki, mis puudu jäi, tegin mõnel nädalavahetuse päeval. Minu ajal pidime ülikoolis käima viis aastat, praegune baka kolme aastaga tundub märksa lihtsam.

Vahel ei ole “nui neljaks” isegi sealt võtta kus tahaks.

+20
-3
Please wait...

Postitas:
PiretTP

Mina elasin tudengina 2x pensionäride juures,üürisin tuba,  mõlemal korral käisid mul toas kui kodus polnud ja tuhlasid mu asjades suurest uudishimust. Üks jäi veel nii haledalt vahele et küsis süüdimatult kust ma ühe asja ostnud olin mis mul tglt kohvris oli. Teine lubas köögis ainult ” lõhnatuid” sööke teha ehk jäi üle ainult putru keeta ja siis tegi ka kõik aknad lahti. Vannitoa uksele käis ka koputamas et liiga kaua olen seal ja vett raiskan.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

No kui sa juba targutada tahad, siis lisaks töötuskindlustusele ja II sambale läheb veel maha ka sotsiaalmaks.

Sina tahad iga hinna eest targutada. Sotsiaalmaks on tööANDJA maks, sellel ei ole pistmist ei bruto ega netopalgaga.

+12
0
Please wait...

Postitas:
suur lind

Vahel ei ole “nui neljaks” isegi sealt võtta kus tahaks.

Aga siis ongi võimalik taotleda toimetulekutoetust. Minu ettekujutuses peaks see sel juhul katma  nii vanema(te) kui ka teises linnas õppiva üliõpilasest lapse eluasemekulud, vähemalt loogiline oleks (aga kõik seadused pole kahjuks loogilised, eriti mis toetusi puudutavad).

+3
-3
Please wait...

Postitas:
saskia2

Poeg läheb sügisest Tartusse ülikooli ja on nii Tartu Ülikooli kui Eesti Maaülikooli ühiselamust saanud vaid teate, et kohti ei ole ning ta on lisatud ootelisti. Kuna elame peaaegu teises Eesti otsas ning perekonna majanduslik olukord pole kiita (arvestades mh elukalliduse tõusu), ei ole mul talle võimalik eraldi korterit või tuba üürida. Kuna õppekava nõuab palju pingutamist-õppimist, oleks raske tal ka poole kohaga tööl käia. Iga päev kahe linna vahelt sõitmine pole ka kuigi odav (150 km) ning on piisavalt ajakulukas ja transpordi ajagraafikus kinni, et seltsielu – mis oli vähemalt minu ülikooli ajal väga oluline – jääks olematuks. Seega uurin siit, kellel hiljutisemat kogemust tudengieluga Tartus – millal oleks realistlik oodata, et mõnda ühiselamusse koha saab? Kooliaasta algab kohe ning kõrvalt on teda kurb vaadata, eriti kui ise rohkem aidata ei oska

No kui pere on nii vaene, et isegi toakest ahikuttega korteris üürida ei saa (lisaks peate loomulikult arvestama lapse soogiks kuluva toetusega), siis lihtsalt need lapsed ei saagi minna ülikooli, tuleb minna tööle. Paar aastat säästa ja tublil lapsel on siis samamoodi motti ülikooli astuda, omades raha oma ōpingute ajal sellest elada.

Või mis variandid su meelest veel on siis?

Samuti ole hea, jaga ometi, mis udupeen eriala see on, kus õpingute kõrvalt töötamine on välistatud?

Ise õppisin arstiteaduskonnas ja enamik meist töötas juba esimesel kursusel. Mis siis teha, kui elementaarset raha elamiskulude katmiseks on vaja? Miks sinu lilleke ei saa midagi oma eluga ette võetud, vaid ootab, käed rippus, lahendusi? Suvi läbi töötas vähemalt täiskohaga ju? Kuhu see raha kadus?

+16
-17
Please wait...

Postitas:
mann377

Kortermajade juurde võib kuulutused panna.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kaegu513

Medtudengid ongi pea ainsad, kes esimesel kursusel natukenegi erialale lähedasele tööle saavad. Ülejäänud korjavad kõrtsis klaase ja kallavad õlut. Normaalne see töö pole ja õppimine kannatab kahtlemata.
Samas nt hotelli vastuvõtus töötades saab öösel ka õppida, kuigi ma ei kujuta ette, kuna magatakse, kui öövahetus on 10 tundi ja töölt peab otse loengusse minema.
Tööandja peab olema väga paindlik, sest minul nt vahetus tunniplaan 4x õa jooksul ja loengud võisid olla nii hommikul kell 8 kui õhtul kell 7.

Töökoha vahetust võiks kaaluda pigem lapsevanemad, kellel on korralik töökogemus ja võimalus täiskoormusega töötada. 19 a tahetakse saata paarisaja euro eest tööle, samas vanem ei tee midagi, et see paarsada eurot kuus juurde teenida. Täiskasvanule peaks see ju kordades lihtsam olema, kui töökogemuseta ja kõigest keskharidusega noorele.

+23
-4
Please wait...

Postitas:
erinev

Mina poleks ette kujutanudki, et oleks õpingute kõrvalt veel tööl käinud, tegu inseneriõppega. Ja ma olin seal üks helgemaid päid. Jah, füüsiliselt oleks jõudnud küll ilmselt, aga minu puhul oleks kindlasti õppimine kannatanud. On neid, kes suudavad mõlemat ilma, et õpingud kannataks, aga siis jääb tõenäoliselt sotsiaalelu täiesti soiku.

+16
-5
Please wait...

Postitas:
segasumma

Võin 100%lise kindlusega öelda, et Tartu kutseka (praegu rakenduslik kolledž) õpilaskodusse septembris kindlasti kohta ei saa. Seal tegemist, et oma õppijad ära mahutada ja paljud jäävad ukse taha ning helistavad muide ülikooli ühikatesse lootuses sealt midagi leida. Küsida võib ööbimisvõimalust õppehotellis – äkki saab mingi erihinna paariks kuuks. Tavaliselt juba oktoobris hakkab kohti vabanema, seega mõni kuu vaja üle elada. Kui midagi ei leia, siis tuleb kolm kuud tööl käia, laenu võtta või misiganes variant rahasaamiseks välja mõelda. Õnneks on mitmel erialal esimesed nädalad pisut lihtsamad, sest on sissejuhatavad ained ja esialgu ei pruugi (aga võib) olla täismahus kodutöid. Eks vaesematel üliõpilastel raske olnud alati, aga kes tahab, pingutab ja rabeleb välja. Edu noorele!

+5
0
Please wait...

Postitas:
Atsirk

Toa ikka saab üürida. Paljud elavad üksi kolmetoalistes. Kuulutus tuleb panna tasuta linnalehte või kleepida otse kortermajja.

Töökäsi otsitakse näiteks puuetega lastele tugiteenuste pakkujatele. Paindlik tööaeg.  Maarja tugikeskus, Agrenska fond, Sverreson.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

Ülejäänud korjavad kõrtsis klaase ja kallavad õlut. Normaalne see töö pole ja õppimine kannatab kahtlemata.

Miks ei ole teenindajana töötamine normaalne töö ?  Ja miks peaks esmakursuslane tingimata erialasel tööl töötama ?  Mis näiteks oleks semiootikat õppides erialane töö, mida esmakursuslane saaks teha ?

+9
-6
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

Korterit võib otsida ka Tartu lähedastesse väikelinnadesse või alevitesse, kust on hea rongi (või bussi) ühendus. Elva, Jõgeva, Tabivere, Kärkna, Tõravere, Reola, Nõo. Kui noorel inimesel on auto (enamasti soetavad noormehed selle kohe, kui vanus lubab), siis on võimalused veel avaramad.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kaegu007

Loomulikult kui perel ei ole võimalik last piisavalt toetada läheb laps kooli kõrvalt tööle. Noor inimene, jaksab küll. Isegi nii õppinud, polnud hullu midagi. Tööle minek on tunduvalt mõistlikum ja tervislikum kui kooli kõrvalt nälgida ja pargipingil magada.

Või kõige hullem variant – elamispinna puudumise tõttu õppimine katki jätta. Pigem ikka tõesti kõik võimalikud ja võimatud variandid läbi proovida

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kaegu351

Ülejäänud korjavad kõrtsis klaase ja kallavad õlut. Normaalne see töö pole ja õppimine kannatab kahtlemata.

Miks ei ole teenindajana töötamine normaalne töö ? Ja miks peaks esmakursuslane tingimata erialasel tööl töötama ? Mis näiteks oleks semiootikat õppides erialane töö, mida esmakursuslane saaks teha ?

Kui tööaeg on 22.00-04.00, siis tõepoolest pole normaalne pärast 3 tundi magamist loengusse minna. See ei anna erialaselt midagi, halvemal juhul saad unehäired. Tunnitasu on loomulikult miinimum ja kuna täiskoormusega nagunii seda tööd teha ei saa, siis korjad kuus kokku ehk 300 eurot. Samas, kui lapsevanem, kellel on haridus ja töökogemus olemas, teeniks selle raha oluliselt väiksema pingutusega.

+7
-8
Please wait...

Postitas:
erinev

Taotlesin elukohajärgsest kohalikust omavalitsusest endale toimetulekutoetust. See tähendab, et üüri ja kommunaalid maksab kohalik omavalitsus ja kätte jääb mingi summa elamiseks, hetkel vist on see summa 200 eurot: https://www.sm.ee/toimetulekutoetus Olin eraldi leibkond üksi, elasin ühikas. Ametlik üürileping läheb ka arvesse, tol ajal oli vaja esitada igakuiselt eelneva kuu konto väljavõte ja arved vist, või olid ainult arved, ei mäleta.

Veel kord: praegu ei ole enam see aeg, alla 24-aastane vallaline ja lastetu tudeng on vanematega üks leibkond, sõltumata elanikeregistrijärgsest aadressist. Võib muidugi soovitada lapsele abielluda, eks nii on varemgi tehtud. Minu meelest on see muidugi täiesti loll seadus, et üliõpilane pole enam laps (st lastetoetust ei saa vanemad), aga täiskasvanu ka pole (st toimetulekutoetust eraldi leibkonnana ei saa.

Vaatasin järele, taotlesingi algul koos emaga, sest elasime samas kohas. Huvitav, et ma üksi ei taotlenud, vanus oli tol ajal 25. Liiga aus?

Paneb päris sügavalt järele mõtlema, triivisin sinna dekaaditagusesse aega oma mõtteis ja tuli meelde see raske aeg. Vanadest meilidest leidsin isegi kirja Eesti Vabariigi Presidendile, mis oli väga pikk ja südamlik, aga sisuliselt seadusandluse muudatuste ettepanek, kuidas halvas majanduslikus seisus noori inimesi toetada õpingutel.

Kui toimetulekutoetust ei ole õigust saada, ehk pole see elujärg nii halb? Annab ehk praeguseid valikuid nii sättida, et jääb rohkem kätte?

Igatahes palju edu noorele mehele ülikoolis, see on tähenduslik aeg tuleviku jaoks!

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Elbori

IT baka ja 0.5 töökoht tähendas 12h päevi ja kõik nädalavahetused kulusid õppimiseks, sest pärast 12h päeva su mõte lihtsalt ei liigu. Ühe semestri pidasin nii vastu, sest tegelikult erialane töökogemus aitas kõvasti, aga põlesin korralikult läbi. Ja ma sain veel ise oma tööaja valida, ei pidanud kindlal kellaajal kohal olema. Baka tegin hambad ristis ära, aga magistrisse minekust isegi ei mõtle nüüd paar aastat hiljem.

Tööl käimiseks oli aega neil, kes loengud üle lasid ja kooli jaoks tegid miinimumi, et läbi pääseda.

+14
-3
Please wait...

Postitas:
segasumma

Samas, kui lapsevanem, kellel on haridus ja töökogemus olemas, teeniks selle raha oluliselt väiksema pingutusega.

See sõltub ikka lapsevanema tööst, haridusest ja kogemusest. Kui näiteks vanem niigi väiksepalgaline, teeb ehk juba nüüdki lisatööd. Kas ikka on aus eeldada, et peaks veel tegema? Olete näiteks teadlik, mis on tööampsude tunnihinne? Keegi ei maksa rohkem selle eest, et mingisugune haridus ja töökogemus olemas. Kui noor ei jaksa täiskohaga õppides lisatööd teha, kuidas peaks seda jaksama täiskohaga töötav lapsevanem. Vanus on mu meelest siin pigem just negatiivne argument, sest tervis hakkab alt vedama. Noorena käisin ka ülikooli kõrvalt baaris tööl. Raske oli, aga koormust ja magamatust talusin ikka palju paremini. Nüüd kui üks magamata öö tuleb, põen seda mitu päeva. Noorena sai korduvalt töölt pittu ja sealt otse loengusse mindud. Praegu ei kujutaks seda ettegi.

Ja need vanemad, kellel raha n-ö oskuste või hariduse kaudu tuleb…no nendel ehk seda probleemi polegi, et lapsele eluaset ei jõua soetada. Näiteks mingi koolitaja, jurist, maakler vmt – müüb ühe korra lisaks oma teenust 200€ tund ja raha olemas. Tavalised tööinimesed korjavadki 5€ kaupa ja päris palju tunde peab uneaja arvelt tegema, et 200€ kokku saada. Vanemal pole seda sugugi kergem teha kui noorel endal.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kaegu351

Toa ikka saab üürida. Paljud elavad üksi kolmetoalistes. Kuulutus tuleb panna tasuta linnalehte või kleepida otse kortermajja.

Töökäsi otsitakse näiteks puuetega lastele tugiteenuste pakkujatele. Paindlik tööaeg. Maarja tugikeskus, Agrenska fond, Sverreson.

Järgmine, kes huupi mingeid ameteid pakub. Puuetega laste tugiisiku tööpäev on nt 08.00-15.00. Enamasti vajalik ka juhiluba või auto. Mõned puudega lapse vanemad vanemad annavad auto kasutada. Olen seda tööd teinud, mitme erineva lapsega. Õhtul ja öösel või nv pole mu teeneid kunagi vajatud.
Unustate ära, et tudengil on päevasel ajal loengud ja tööd saab teha hilja õhtul/öösel.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

Töökäsi otsitakse näiteks puuetega lastele tugiteenuste pakkujatele. Paindlik tööaeg. Maarja tugikeskus, Agrenska fond, Sverreson.

Järgmine, kes huupi mingeid ameteid pakub. Puuetega laste tugiisiku tööpäev on nt 08.00-15.00. Enamasti vajalik ka juhiluba või auto. Mõned puudega lapse vanemad vanemad annavad auto kasutada. Olen seda tööd teinud, mitme erineva lapsega. Õhtul ja öösel või nv pole mu teeneid kunagi vajatud.

Unustate ära, et tudengil on päevasel ajal loengud ja tööd saab teha hilja õhtul/öösel.

Tänapäeval on palju vähem loenguid ja rohkem iseseisvat tööd, kui 20-30 aastat tagasi. Seda esiteks. teiseks, et sina töötasid tugiisikuna päeva ajal, ei tähenda, et ei oleks nõudlust õhtusteks lapsehoidmisaegadeks vms tegevusteks. Tööjõudu vajavad mitte ainult ööklubid, vaid ka toidu- ja lõbustusasutused, mis on avatud näiteks kella 24-ni ja varem ükski tudeng niikuinii magama ei lähe. Näiteks üks sobiv töö üliõpilasele on kontserdimaja ja teatri riidehoiud. Ei pea tingimata töötama 0,5 koormusega, vabalt võib ka 0,2-0,3 koormusega kohta otsida.  Ei pea siduma ennast ilmtingimata pikkadeks aastateks ühe töökohaga, vaid võib teha lühemaid tööotsi, paari kuu kaupa ja sessi ajal näiteks pühenduda eksamitele. See on ikka uskumalt naljakas, kuidas selle asemel et otsida võimalusi, otsitakse põhjuseid, miks mitte mingil juhul ei saa. Loodetavasti on tudengid ise asjalikumad kui siin sõna võtvad emmed.

+2
-20
Please wait...

Postitas:
Kaegu351

Tänapäeval on palju vähem loenguid ja rohkem iseseisvat tööd, kui 20-30 aastat tagasi. Seda esiteks. teiseks, et sina töötasid tugiisikuna päeva ajal, ei tähenda, et ei oleks nõudlust õhtusteks lapsehoidmisaegadeks vms tegevusteks. Tööjõudu vajavad mitte ainult ööklubid, vaid ka toidu- ja lõbustusasutused, mis on avatud näiteks kella 24-ni ja varem ükski tudeng niikuinii magama ei lähe. Näiteks üks sobiv töö üliõpilasele on kontserdimaja ja teatri riidehoiud. Ei pea tingimata töötama 0,5 koormusega, vabalt võib ka 0,2-0,3 koormusega kohta otsida. Ei pea siduma ennast ilmtingimata pikkadeks aastateks ühe töökohaga, vaid võib teha lühemaid tööotsi, paari kuu kaupa ja sessi ajal näiteks pühenduda eksamitele. See on ikka uskumalt naljakas, kuidas selle asemel et otsida võimalusi, otsitakse põhjuseid, miks mitte mingil juhul ei saa. Loodetavasti on tudengid ise asjalikumad kui siin sõna võtvad emmed.

Mis 20-30 a tagasi. Ma lõpetasin ülikooli 4 a tagasi.
Sa ise oled emme, kes ei viitsi või ei julge ülemuselt palgatõusu küsida, vaid saadab oma kogemuseta ja hariduseta hilisteismelise tööd otsima.
Loomulikult enamik tudengeid töötab, aga mis hinnaga. Mu öötööd teinud kursakaaslased esimestesse loengutesse pea kunagi ei jõudnud. Loengute hulk ja kohalkäimise kohustus sõltub väga palju erialast. Isegi kui ei pea kohal käima, siis puudega lapsega tegelemise kõrval küll mingeid koolitöid ei tee. Kui see nii lihtne oleks, siis poleks tugiisikuid vajagi.

Paljud tudengid töötav kiirmoekettides, palk 5 eurot tunnis miinus maksud. Seal teed ka riidestangede vahel või kassas oma koolitöid?

Nii et emmed-issid võiks natuke pingutada, kumbki kasvõi väikest palgatõusu küsida või lisatööd teha. Ei tule ju üllatusena, et laps astub ülikooli ja vajab jätkuvalt toetust.

+15
-6
Please wait...

Postitas:
Kaegu887

Vanemad võiks nüüd välja üürida selle toa, mis teise linna kolivast tudengist tühjaks jääb.
Ei taha võõraid oma elamisse? Ega keegi väga ei taha.

+9
-8
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 95 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tudengielu Tartus