Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tudengielu Tartus

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 95 )

Teema: Tudengielu Tartus

Postitas:
troll

Ja need kel lapsed hetkel pisikesed – lugege seda teemat ja hakake juba praegu tegutsema.
Tegelikult võiks lapseanem tagada lapsele ülalpidamise seniks, kui ta kooli lõpetab.

Minul oli nii, kuigi õppisin 90-ndatel ja ajad olid teadagi väga vaesed.

+12
-7
Please wait...

Postitas:
annikaa

Lõpetasin ülikooli 6a tagasi ja tööl sain käia vaid tänu sellele, et leidsin töökoha, kus sain ise oma graafiku koostada. Kool oli enamikel päevadel 8/9-16, töö ajal õppida polnud võimalik. Enamikes seminarides ja loengutes viibimine oli kohustuslik.

Soovitan uurida kõikidest linna koolide ühikatest, kas nad teiste kooli õppuritele kohti pakuvad kui neid üle on. Minu kooli ühikas oli väga kehvas seisus, sinna keegi väga minna ei tahtnud, seega oli seal minu teada kohti ka teiste koolide õppuritele. Teine variant leida mingi majutus kasvõi tuttavate pool, lootuses, et peale esimest semestrit vabaneb ühikates kohti, sest pigem eelistatakse kortereid üürida. Minu ajal läks kahe-kolmekesi korteri üürimine u sama palju maksma kui ühika koht. Mingi perioodi elasin ka ühe pensionäri juures ühes toas, minu mäletamist mööda maksime selle eest midagi 80-90€ kanti. Ebameeldiv oli ja veetsin seal nii vähe aega kui võimalik, aga magada, õppida ja süüa teha sai.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Vinguviiul

Toa ikka saab üürida. Paljud elavad üksi kolmetoalistes. Kuulutus tuleb panna tasuta linnalehte või kleepida otse kortermajja.

Töökäsi otsitakse näiteks puuetega lastele tugiteenuste pakkujatele. Paindlik tööaeg. Maarja tugikeskus, Agrenska fond, Sverreson.

Järgmine, kes huupi mingeid ameteid pakub. Puuetega laste tugiisiku tööpäev on nt 08.00-15.00. Enamasti vajalik ka juhiluba või auto. Mõned puudega lapse vanemad vanemad annavad auto kasutada. Olen seda tööd teinud, mitme erineva lapsega. Õhtul ja öösel või nv pole mu teeneid kunagi vajatud.

Unustate ära, et tudengil on päevasel ajal loengud ja tööd saab teha hilja õhtul/öösel.

Tänapäeval on palju vähem loenguid ja rohkem iseseisvat tööd, kui 20-30 aastat tagasi. Seda esiteks. teiseks, et sina töötasid tugiisikuna päeva ajal, ei tähenda, et ei oleks nõudlust õhtusteks lapsehoidmisaegadeks vms tegevusteks. Tööjõudu vajavad mitte ainult ööklubid, vaid ka toidu- ja lõbustusasutused, mis on avatud näiteks kella 24-ni ja varem ükski tudeng niikuinii magama ei lähe. Näiteks üks sobiv töö üliõpilasele on kontserdimaja ja teatri riidehoiud. Ei pea tingimata töötama 0,5 koormusega, vabalt võib ka 0,2-0,3 koormusega kohta otsida. Ei pea siduma ennast ilmtingimata pikkadeks aastateks ühe töökohaga, vaid võib teha lühemaid tööotsi, paari kuu kaupa ja sessi ajal näiteks pühenduda eksamitele. See on ikka uskumalt naljakas, kuidas selle asemel et otsida võimalusi, otsitakse põhjuseid, miks mitte mingil juhul ei saa. Loodetavasti on tudengid ise asjalikumad kui siin sõna võtvad emmed.

Mis 20-30 a tagasi. Ma lõpetasin ülikooli 4 a tagasi.

Sa ise oled emme, kes ei viitsi või ei julge ülemuselt palgatõusu küsida, vaid saadab oma kogemuseta ja hariduseta hilisteismelise tööd otsima.

Loomulikult enamik tudengeid töötab, aga mis hinnaga. Mu öötööd teinud kursakaaslased esimestesse loengutesse pea kunagi ei jõudnud. Loengute hulk ja kohalkäimise kohustus sõltub väga palju erialast. Isegi kui ei pea kohal käima, siis puudega lapsega tegelemise kõrval küll mingeid koolitöid ei tee. Kui see nii lihtne oleks, siis poleks tugiisikuid vajagi.

Paljud tudengid töötav kiirmoekettides, palk 5 eurot tunnis miinus maksud. Seal teed ka riidestangede vahel või kassas oma koolitöid?

Nii et emmed-issid võiks natuke pingutada, kumbki kasvõi väikest palgatõusu küsida või lisatööd teha. Ei tule ju üllatusena, et laps astub ülikooli ja vajab jätkuvalt toetust.

Õige kommentaar. Oma karjääri tipus täiskasvanu teenib ka lisa tööga rohkem kui keskkoolipaberiga laps. See pole ajakulu mõttes arukas,  saata laps miiinunumpalgaga lisatööd tegema oma hariduse arvelt. Saatke siis kohe laps tööle,  miks ta üldse peab ülikooli minema.

Lõpetasin 2 aastat tagasi uue eriala ja minu erialal oli väljalangevus ca 80%. Mindi tööle ja ei jõutud edasi või kadus motivatsioon koolis käia,  selle eest ju ei makstud.

Te ise meelega sätite oma laste harisdustee kraavi,  kui neile kooli kõrvalt töö kohustuslikuks teete.  See oli ometi teada,  et lapsed vajavad toetust ja kasvatust kuni päris töö peale saavad.

+20
-10
Please wait...

Postitas:
laps86

Ja need kel lapsed hetkel pisikesed – lugege seda teemat ja hakake juba praegu tegutsema.

Tegelikult võiks lapseanem tagada lapsele ülalpidamise seniks, kui ta kooli lõpetab.

Minul oli nii, kuigi õppisin 90-ndatel ja ajad olid teadagi väga vaesed.

Mina jäin ka mõtlema selle teema üle, et juba last planeerides tead et kui ta tahab edasi minna õppima, siis on vaja ka maksta kulud… Miks neid lapsi aga vorbitakse vaesusesse virelema kui õieti ei saada endagi hakkama. Suht vastutustundetu.

+10
-14
Please wait...

Postitas:
angel82

Mõtlen seda teemat lugedes, et paarikümne aastaga on vist palju muutunud. Omal ajal pidasin ise täiesti loomulikuks, et asun kohe pärast keskkooli õpingute kõrvalt tööle. Ema kasvatas mind üksi ja tean, et tal polnud kerge, ma ei kujutanud ette, et peaksin veel neli aastat tema rahakoti peal vedelema. Tegin kooli kõrvalt erinevaid töid, peamiselt klienditeenindajana ja ikka nii, et õnnestus kooliga klapitada. Tõsi, alati igasse loengusse ei jõudnud, aga sellest ei olnud ka probleemi. Kooli lõpetasin nominaalajaga ära 🙂

Nüüd, pea kakskümmend aastat hiljem, õpin magistrantuuris ja loomulikult töötan, seekord täiskohaga. Seekord küll õpin sessioonõppes, nii on tööga lihtsam.

+16
-7
Please wait...

Postitas:
kassike123

Mõtlen seda teemat lugedes, et paarikümne aastaga on vist palju muutunud. Omal ajal pidasin ise täiesti loomulikuks, et asun kohe pärast keskkooli õpingute kõrvalt tööle. Ema kasvatas mind üksi ja tean, et tal polnud kerge, ma ei kujutanud ette, et peaksin veel neli aastat tema rahakoti peal vedelema. Tegin kooli kõrvalt erinevaid töid, peamiselt klienditeenindajana ja ikka nii, et õnnestus kooliga klapitada. Tõsi, alati igasse loengusse ei jõudnud, aga sellest ei olnud ka probleemi. Kooli lõpetasin nominaalajaga ära 🙂

Nüüd, pea kakskümmend aastat hiljem, õpin magistrantuuris ja loomulikult töötan, seekord täiskohaga. Seekord küll õpin sessioonõppes, nii on tööga lihtsam.

20 a tagasi oli hoopis rohkem ümbrikupalga maksmist, eriti teenindussektoris ja eriti tudengitele. Võrreldes praeguse elukallidusega võis mustalt teenida tudengi jaoks arvestatava palga. Samuti ei loetud siis eraldi elavaid tudengeid oma vanemate leibkonda ja nad said nt. eluasemekulude toetust.
Käisin samuti 20 a tagasi Tartus ülikoolis. Istusin iga kuu Annelinna sotsosakonnas, arved näpus ja lasin eluasemekulud kinni maksta. Tööd tegin mustalt, kohe kui kuskil parem pakkumine tuli, lahkusin päevapealt vanast töökohast. Mida oleks ümbrikupalka maksnud tööandja teha saanud?

Tänapäeval pole sellised asjad enam võimalikud, sellepärast pole ka vaja 20 a taguseid asju eeskujuks tuua.

+10
-14
Please wait...

Postitas:
mobile

Tänapäeval pole sellised asjad enam võimalikud, sellepärast pole ka vaja 20 a taguseid asju eeskujuks tuua.

Tänapäeval on mustalt töötamine vägagi võimalik ja seda tehakse ikka väga palju, eriti, kui ravikindlustus on muul moel tagatud. Pole üldse miski haruldus tudengite seas. Aga jah, eeskujuks tuua seda tõesti ei tasuks.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

Sa ise oled emme, kes ei viitsi või ei julge ülemuselt palgatõusu küsida, vaid saadab oma kogemuseta ja hariduseta hilisteismelise tööd otsima. Loomulikult enamik tudengeid töötab, aga mis hinnaga. Mu öötööd teinud kursakaaslased esimestesse loengutesse pea kunagi ei jõudnud. Loengute hulk ja kohalkäimise kohustus sõltub väga palju erialast. Isegi kui ei pea kohal käima, siis puudega lapsega tegelemise kõrval küll mingeid koolitöid ei tee. Kui see nii lihtne oleks, siis poleks tugiisikuid vajagi. Paljud tudengid töötav kiirmoekettides, palk 5 eurot tunnis miinus maksud. Seal teed ka riidestangede vahel või kassas oma koolitöid?

Aitäh minu palga pärast muretsemast, seda jätkus piisavalt, et maksta nii laste õppemaksud kui ka korterikulud. Aga oma jõukohase panuse andsid ka lapsed ise. Mina ei ole rääkinud ei öösel töötamisest ega ka riidestangede vahel koolitöö tegemisest.  Mina soovitasin olla avatud erinevatele võimalustele, valida väiksem, aga jõukohane koormus, kasutada võimalusi keskenduda lühematele ja ajutistele tööotstele siis, kui õppekoormus on väiksem, st olla lahendustele orienteeritud. Kogemus ei teki iseenesest. Pärast kõrgkooli on need  noored, kellel on töökogemus, kasvõi erinevad lühiajalised, ette näidata, kandideerimisel märkimisväärses eelistatumas seisus, kui “puhtad lehed”, kellel vanemad kogu õppeaja on “kinni plekkinud”. Seda, kas ta oma õppetükkide eest sai A või D, ei huvita tööandjat vähimalgi määral. See, kas ja kus ta varem töötanud on ja eelmise tööandja soovitused lähevad vägagi korda. Olen pidanud tööle võtma paljusid äsja kõrgkooli lõpetanud noori, ja näen, milline vahe on sees, kas noor on kasvõi koolivaheaegadel tööd teinud ja teab raha väärtust, või on kõik talle vanemate poolt kinni plekitud. Viimastega pole vestlusel isegi millestki rääkida.

+12
-6
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

Tänapäeval on mustalt töötamine vägagi võimalik ja seda tehakse ikka väga palju, eriti, kui ravikindlustus on muul moel tagatud. Pole üldse miski haruldus tudengite seas. Aga jah, eeskujuks tuua seda tõesti ei tasuks.

Samas ei maksa sellest ka erilist draamat teha. Lühikeste tööotste puhul raha kohe kätte maksmine on olnud ja jääb, ei jää ka riik sellest oluliselt vaesemaks.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
NellaDellaLy

Tartu üürikorterite gruppi vaadates tundub seis ikka nutune küll.

20+ aastat tagasi elasid paljud suht urgastes, aga noor inimene võis põhimõtteliselt ka vähenõudlik olla. Praegu pole nagu seda võimalust (urkaid turul isegi on, aga hinnavahe normaalsega pea olematu). Minu tutvusringkond toona kooli ajal tööl ei käinud, suvise teenistusega elas talve üle.

+10
0
Please wait...

Postitas:
kurimoor

Mõtlen seda teemat lugedes, et paarikümne aastaga on vist palju muutunud.

täpselt nii, paarikümne aastaga on elu palju muutunud ja ütlen nüüd saladuse, muutub jätkuvalt.

ja seda võiks arvestada ka need lahked soovitajad, kes juba väikelapse eas lapse elu täpselt planeerida soovitavad või etteheited teevad, et miks siis üldse pea 20 aastat tagasi lapsi saadi, kui tänane rahakott ainult ühiselamu koha maksmise välja kannataks.

mõtlemise koht ka see, et vanemate rahakott võib piiratud olla erinevatel põhjustel, mitte ilmtingimata vanemate vähese tööpanuse tõttu. peres võib ju olla näiteks ka nooremaid lapsi.

+17
-1
Please wait...

Postitas:
BeataRatsanik

Annelinnas 250 eur   30 rm. Hädapärast võtab sõbra ka põrandale ööbima ja saab õppelaenust 2 aastat  seda maksta. Järgmine suvi maasikaid korjama ja saab järgmise aasta raha…

60 ruutu 3 tuba on 350 eur. Seda saaks 3-4 jagada.

Mis ta muidu sel suvel tegi? Teenis raha või puhkas?

+4
-10
Please wait...

Postitas:
sina123

Tartu Ülikoolis salvestatakse kõik loengud ja neid võib järgi vaadata või teistega samaaegselt video vahendusel kodunt loengus osaleda. Praktikumide päevadel võib Tartu ja õhtul koju tagasi sõita.
Samal ajal tuleb aktiivselt odavat elukohta otsida. Oktoobrist lähevad üürihinnad madalamaks.
Loodan,et leiate peagi probleemile lahenduse.

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Indra

Näide Amsterdamist

Kindlasti on ka Tartus raske.
Toon näite Amsterdamist- kinnisvara portaalis, kus üürikad tulevad on tahtjaid 400 per tuba/korter. Ja selle eest, et neid pakkumisi saada, sa ka maksad eraldi veel.
Kool algab järgmine esmaspäev- siiani korterit ei ole ja seal on täiesti normaalne, et eladki hostelis või telgis isegi paar kuud enne kui heal juhul korteri saad. Ja kortereid vaadatakse 30km raadiusesse. Ühika kohad loositakse välja ja sinna on tuhandeid tahtjaid, nii et ennem on võimalik lotoga jackpot vist isegi saada.

Ehk siis kui ise elate teises Eesti otsas, äkki vaatad Elvasse vm lähedale, kust on hea rongi/bussi ühendus ja korterid soodsamad kui Tartus? Jah ühika kohta võib ju tahta aga kui ka Tartu teistes ühikates ei ole siis ei ole.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

No olgem ausad, kes see tahab oma korterisse suurt punti noori. Kui vähegi on remondid ja korralik korter, siis ei taha ikka küll. Saad pärast nende väljakolimist jälle kapitaalremonti teha. Sa annad üürile 3-toalist ja soovijaks tuleb tudengineiuke, siis ei pea selgeltnägija olema, et ta sinna üksi ei koli. Värskelt vanemate juurest tulnud lapsukesed on ju nagu kevadised vasikad ja pöörased.

Kortermajas, kus ma elan, anti ühel aastal 1-toaline üürile, kuhu terve punt noori kolis. Trepikojas algas pidev üles-alla müdinaga jooksmine. Enamuse ajast istusid nad lahtise akna peal ja lihtsalt röökisid. Kuu hiljem olid nad läinud. Naabrid ei talu selliseid tudengikortereid silmaotsaski.

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Tartu üürikorterite gruppi vaadates tundub seis ikka nutune küll.

20+ aastat tagasi elasid paljud suht urgastes, aga noor inimene võis põhimõtteliselt ka vähenõudlik olla. Praegu pole nagu seda võimalust (urkaid turul isegi on, aga hinnavahe normaalsega pea olematu). Minu tutvusringkond toona kooli ajal tööl ei käinud, suvise teenistusega elas talve üle.

Nüüd vist ei ole vähenõudlikud. Kust ma hiljuti lugesin, kuidas noormees kurtis, et tema tahaks õpingute ajal Tallinna kesklinnas korterit üürida ja ohh üllatust nii kallid üürid ja tema ei saagi nüüd kuskil elada. Hallo – Lasnamäel on soodsamad hinnad ja keegi ei söögi sind ära.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
piret005

Tartu Ülikoolis salvestatakse kõik loengud ja neid võib järgi vaadata või teistega samaaegselt video vahendusel kodunt loengus osaleda. Praktikumide päevadel võib Tartu ja õhtul koju tagasi sõita.

Paluks mitte sõna võtta ainult ühe eriala põhjal. Kõigi erialadega see kindlasti nii ei ole, et kõike salvestatakse. Koroonaajal oli jah teistmoodi, aga nüüd on antud suunised, et eelistatakse kohapeal õpet ja koroona pärast seda enam ei muudeta. Salvestamine on ainult õppejõu vastutulek, aga mitte mingi üldine norm.

+18
-2
Please wait...

Postitas:
sina123

Paluks mitte sõna võtta ainult ühe eriala põhjal. Kõigi erialadega see kindlasti nii ei ole, et kõike salvestatakse. Koroonaajal oli jah teistmoodi, aga nüüd on antud suunised, et eelistatakse kohapeal õpet ja koroona pärast seda enam ei muudeta. Salvestamine on ainult õppejõu vastutulek, aga mitte mingi üldine norm.

Juba ootasingi, kust otsast siis selle kommentaariga keegi PK-s ussitama hakkab ja tuligi ära!
Reaalaladel (teemaalgataja kirjutas, et on keeruline eriala) salvestatakse TÜ- s kõiki loenguid. Tõtt- öelda ei saa aru, kuidas kaasaegses ülikoolis saab üldse olla suhtumine, et loengute salvestamine on privileeg, mitte normaalsus.
Ma ei tea ühtegi endast lugupidavat ülikooli ei Läänes ega Idas, kus loenguid ei salvestataks. Ja koroona ei puutu siin üldse asjasse.
Samuti pole vähimatki vahet, kas tavalist loengut kuulatakse video vahendusel või auditooriumis. Eriti reaalalade puhul, kus niikuinii tuleb asjast korralikult arusaamiseks loeng mitu korda üle kuulata.Seminarid ja praktikumid on teine asi, seal on koostöö vältimatu.

+6
-24
Please wait...

Postitas:
piret005

Juba ootasingi, kust otsast siis selle kommentaariga keegi PK-s ussitama hakkab ja tuligi ära!

Mina ei ussita, vaid räägin, nagu on. On erialasid, kus salvestatakse ja neid, kus ei salvestata. Sa ei saa öelda, et tingimata on nii ja mingit ööbimsvõimalust pole tarviski. Ja ei tehta seda salvestamist ka välisülikoolides alati, on ülikoole, kus just nimelt ei salvestata mitte midagi, pead täiesti kindlalt kogu aeg kohal käima ja töölkäiminegi pole lubatud. Ja seda salvestamist ei väldita mitte sellepärast, et poleks tehnilisi võimalusi või tahetaks üliõpilasi kiusata, vaid seetõttu, et videoloengu kuulamine on vähemefektiivne. Kui inimene on loengus, siis ta keskendub loengule, kui vaatab ise endale sobival ajal videot, on tema keskendumine tunduvalt kehvem. Tuleb vahele segajaid, tähelepanu hajub, tegeletakse samal ajal muude asjadega jne. Suur osa üliõpilastest ei vaata kunagi neid salvestatud loenguid, kuigi see plaan võib neil ju alguses olla. Seega õppe kvaliteet langeb tunduvalt, kui üliõpilastele antakse valida, kas tuled kohale või vaatad videoloenguid. Just bakalaureusetaseme üliõpilased pole veel nii ennastjuhtivad, et võiks öelda, et õppekvaliteet on kogu aeg ühesugune, kas tuled kohale või ei tule. Seega on õppejõududele antud soovitus laussalvestamist pigem vältida ja julgustada üliõpilasi kohal käima, kus on suurem tõenäosus, et midagi ka meelde jääb.

Ülikoolid analüüsivad pidevalt õppetegevuse tulemuslikkust ja koroonaperioodist on tehtud järeldusi. Üliõpilaste hinded paranesid, aga teadmised halvenesid. See tähendab, et distantsõppe ajal sai rohkem spikerdada, aga teadmised jäid kehvemaks. Samas vaimus ei soovita enam jätkata, vaid õppekvaliteeti soovitakse tõsta.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
sina123

Mina ei ussita, vaid räägin, nagu on. On erialasid, kus salvestatakse ja neid, kus ei salvestata. Sa ei saa öelda, et tingimata on nii ja mingit ööbimsvõimalust pole tarviski. Ja ei tehta seda salvestamist ka välisülikoolides alati, on ülikoole, kus just nimelt ei salvestata mitte midagi, pead täiesti kindlalt kogu aeg kohal käima ja töölkäiminegi pole lubatud. Ja seda salvestamist ei väldita mitte sellepärast, et poleks tehnilisi võimalusi või tahetaks üliõpilasi kiusata, vaid seetõttu, et videoloengu kuulamine on vähemefektiivne. Kui inimene on loengus, siis ta keskendub loengule, kui vaatab ise endale sobival ajal videot, on tema keskendumine tunduvalt kehvem. Tuleb vahele segajaid, tähelepanu hajub, tegeletakse samal ajal muude asjadega jne. Suur osa üliõpilastest ei vaata kunagi neid salvestatud loenguid, kuigi see plaan võib neil ju alguses olla. Seega õppe kvaliteet langeb tunduvalt, kui üliõpilastele antakse valida, kas tuled kohale või vaatad videoloenguid. Just bakalaureusetaseme üliõpilased pole veel nii ennastjuhtivad, et võiks öelda, et õppekvaliteet on kogu aeg ühesugune, kas tuled kohale või ei tule. Seega on õppejõududele antud soovitus laussalvestamist pigem vältida ja julgustada üliõpilasi kohal käima, kus on suurem tõenäosus, et midagi ka meelde jääb.

Loomulikult sa ussitad.
Reaalaladest ja nende loogikast ei paista sa ka jagavat mitte halligi. Reaalalad ei ole suunatud pähejätmisele, vaid läbi loogiliste seoste tuletamistele. Kes kuulab reaalalade loenguid supikeetmise kõrvalt, see kukub juba järgmises kontrolltöös läbi, eksamist rääkimata. Pealiskaudsed õppurid ei ĺõpeta mitte ühtegi reaalala ära. Reaalaladel on loeng broshüür, millele tuleb ise uurides ja tuletades tegelik sisu juurde otsida. Seetõttu peetaksegi reaalaladel videoloengute olemasolu elementaarsuseks, mitte privileegiks.
Samas on lootusetu eeldada PK ussitavast kohvitantest mingit silmaringi või objektiivsust.
Ma loodan, et teemaalgataja sai minu infost reaalset tuge (mida 2/3 siinsetest kohvitädidest kindlasti ei andnud).
Ja ise lahkun uuesti siit ussipesast pikemaks perioodiks.

+2
-20
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
kingi

Väikestes kohtades (Elva, Nõo jne) on üüripindadest kardetavasti veel suurem defitsiit kui Tartus. Soovitusena kõlab hea variandina, aga reaalsuses pole sealt midagi võtta või on hinnad samad nagu linnas.

Muidugi on kahju kuulda, kui kellegi koolitee jätkumine on rahanappuse tõttu ohus, aga see siinsete lumehelbekeste (ülikooli lõpetanud 2-4-6 aastat tagasi) jutt, et tööl on võimatu käia, kõlab küll eluvõõralt. Ütlete, et ajad on muutunud ja see vastab tõele, aga ma lisaks, et muutunud on ka inimesed – kõvasti pehmomaks ja äpumaks.

Ei olnud aastaid tagasi tudengitel Goworkabit keskkondi ega midagi, kust endale sobivaid tööampse otsida. Aga ikkagi suudeti leida võimalusi tööl käia. Keegi ei eeldagi, et peaks täiskohaga poemüüjaks minema, et istuda 7 päeva nädalas ja 13 tundi päevas leti taga. Täna on nii palju muid võimalusi. Lihtsalt naerma ajab, kuidas te nii suured hädapätakad olete. Ma kibelesin juba keskkooli kõrvalt hirmsasti midagi kasulikku tegema ja oma raha teenima. Kõik võimalused, mis vähegi ette tulid, kasutasin ära. Tegin töid, mille peale täna täiskasvanuna muidugi ei mõtlekski. Aga noorena ei olnud valikuid, kui tahtsid olla asjalik ja töökas, siis tegid neid töid, mida kätte sai. Tänapäeva noored on kõik nii valivad ja kipuvad nina kirtsutama ja helikopteremmed siis koogutavad veel kaasagi, et jah, tibukene, see töökoht on tõesti kehvakene, ära seda küll võta.

Jalad tagumikust välja lüüa ja ninanurk emme põlle asemel isikliku taskurätikuga puhtaks pühkida! Elu ei peagi olema ülilihtne õielt õiele lendamine. Laske neil tibulindudel ometi inimeseks kasvada, misasja te poputate neid.

+14
-9
Please wait...

Postitas:
PiretTP

Loomulikult sa ussitad.

Reaalaladest ja nende loogikast ei paista sa ka jagavat mitte halligi. Reaalalad ei ole suunatud pähejätmisele, vaid läbi loogiliste seoste tuletamistele. Kes kuulab reaalalade loenguid supikeetmise kõrvalt, see kukub juba järgmises kontrolltöös läbi, eksamist rääkimata. Pealiskaudsed õppurid ei ĺõpeta mitte ühtegi reaalala ära. Reaalaladel on loeng broshüür, millele tuleb ise uurides ja tuletades tegelik sisu juurde otsida. Seetõttu peetaksegi reaalaladel videoloengute olemasolu elementaarsuseks, mitte privileegiks.

Samas on lootusetu eeldada PK ussitavast kohvitantest mingit silmaringi või objektiivsust.

Ma loodan, et teemaalgataja sai minu infost reaalset tuge (mida 2/3 siinsetest kohvitädidest kindlasti ei andnud).

Ja ise lahkun uuesti siit ussipesast pikemaks perioodiks.

Mis asi on kohvitädi/ kohvitante?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Minu arvates ei ole tänapäeval neid võimalusi ühele ilma kvalifikatsioonita keskharidusega verinoorel inimesele õhtusel ajal üldse mitte nii väga palju. Pigem üha vähem lihtööd. Kõik see tungimass… ega ikka küll ei vajata nii palju riiulile kaubaladujaid ja kohvikuteenindajaid. .

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

Võtan töötukassa Tartu tõõpakkumised ette ja hakkan pihta:

müügikonsultant arvutipoes – paindlik tööaeg

ettekandja/klienditeenindaja

võtmete valmistaja/klienditeenindaja – paindlik tööaeg, väljaõpe kohapeal

hotelli vastuvõtuadministraator

õppekirjanduse müügiadministraator

infoleti teenindaja – töö graafiku alusel

pakenduse vahetuse vanem – töö graafiku alusel

nõudepesija (mitu erinevat töökohta)

kojamees

assistent –  % 100 kaugtöö

barista – paindlik graafik, väljaõpe

klienditeenindaja AHHAA keskuses – töö graafiku alusel

Valveoperaator –  painlik graafik, võimaldab osalist tööaega

klienditeenindaja – tööl graafiku alusel

optikapoe klienditeenindaja -osaline tööaeg, väljaõpe kohapeal

Cirkle K klienditeenidaja – paindlik graafik

klienditeenindaja toiduvagunis -paindlik graafik

puhastusteenindaja -õhtune tööaeg

välitööde puhastusteenindaja -graafiku alusel

osalise tööajaga müüja Lindexis

teenindaja Vanemuise kohvikus – tööaeg õhtuti ja nädalavahetustel

osakoormusega nõudepesija TÜ kliinikumi toitlustusosakonnas

turvatöötaja TÜ Kliinikumis – osaline tööaeg, paindlik graafik

ilusalongi administraator – töö graafiku alusel

lapsehoidja lapsehoius – tee ise oma graafik

telemarketingi müügimees õhtuses vahetuses

komplekteerija -graafikuga töö, väljaõpe kohapeal

saunakeskuse administraator – osaline tööaeg, paindlik graafik

laotööline kullerfirmas- töö varajastele ärkajatele hommikuti

taksojuht elektritaksole – tööaja valid ise

ja lõpmatu hulk klienditeenindajaid erinevates kohtades. Ja ma ei vaadanud läbi kaugeltki kõiki lehekülgi. Tööjõupuudus on meeletu ja enamasti on tööandjad valmis graafiku koostamisel võimlema kuidas vähegi suudavad.

+12
-9
Please wait...

Postitas:
saske

Lisaks kasutatakse ka varianti, et ostetakse Tartusse korter, nt 3-toaline. Ühes oma laps, teised kaks saab välja üürida. Meil veel 3 a sinnani aega küll. Elame-näeme.

Ise elasin Tartus ühikas, Nooruse tn. Aga eelmisel sajandil. Olen lõpetanud 4 kooli peale keskkooli ja alati nende kõrvalt ka tööl käinud. Kui on motivatsiooni, on tehtav. Ja kuna mul pole rahalisi toetajaid olnud, siis muud ei jäänud ülegi. Õppelaenu muidugi kasutasin ka.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Võtan töötukassa Tartu tõõpakkumised ette ja hakkan pihta:

müügikonsultant arvutipoes – paindlik tööaeg

ettekandja/klienditeenindaja

võtmete valmistaja/klienditeenindaja – paindlik tööaeg, väljaõpe kohapeal

hotelli vastuvõtuadministraator

õppekirjanduse müügiadministraator

infoleti teenindaja – töö graafiku alusel

pakenduse vahetuse vanem – töö graafiku alusel

nõudepesija (mitu erinevat töökohta)

kojamees

assistent – % 100 kaugtöö

barista – paindlik graafik, väljaõpe

klienditeenindaja AHHAA keskuses – töö graafiku alusel

Valveoperaator – painlik graafik, võimaldab osalist tööaega

klienditeenindaja – tööl graafiku alusel

optikapoe klienditeenindaja -osaline tööaeg, väljaõpe kohapeal

Cirkle K klienditeenidaja – paindlik graafik

klienditeenindaja toiduvagunis -paindlik graafik

puhastusteenindaja -õhtune tööaeg

välitööde puhastusteenindaja -graafiku alusel

osalise tööajaga müüja Lindexis

teenindaja Vanemuise kohvikus – tööaeg õhtuti ja nädalavahetustel

osakoormusega nõudepesija TÜ kliinikumi toitlustusosakonnas

turvatöötaja TÜ Kliinikumis – osaline tööaeg, paindlik graafik

ilusalongi administraator – töö graafiku alusel

lapsehoidja lapsehoius – tee ise oma graafik

telemarketingi müügimees õhtuses vahetuses

komplekteerija -graafikuga töö, väljaõpe kohapeal

saunakeskuse administraator – osaline tööaeg, paindlik graafik

laotööline kullerfirmas- töö varajastele ärkajatele hommikuti

taksojuht elektritaksole – tööaja valid ise

ja lõpmatu hulk klienditeenindajaid erinevates kohtades. Ja ma ei vaadanud läbi kaugeltki kõiki lehekülgi. Tööjõupuudus on meeletu ja enamasti on tööandjad valmis graafiku koostamisel võimlema kuidas vähegi suudavad.

Tudengil on siiski vaja ka õppida ja keegi ei jõua lõputult selliseid pikki päevi teha. Päeval kool ja õhtul töö. Ise kujutad ette, et sinu päev on hommikul kaheksast õhtul kümneni?  Otsitakse täistööajaga tegijad, mitte 2-3 tunni tegijaid.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

Ise kujutad ette, et sinu päev on hommikul kaheksast õhtul kümneni?  Otsitakse täistööajaga tegijad, mitte 2-3 tunni tegijaid.

Minu tööpäevade hulgas on päevi kus olen tööl on hommikul kella kuuest õhtul kella kaheksani. Mitte kõik. 1-2 päeva nädalas on sellised ja isegi mitte iga nädal. Ülejäänud on lühemad. Sa vist ei saa aru, mida tähendab töö graafiku alusel. Ei otsita ainult täistööajaga tegijaid, ma selliseid tööpakkumisi siis ei märkinudki. Vabalt võtavad tööandjad tudengeid tööle ka 0,2 ja 0,3 koormusega.  Oma tudengiajal me täpselt nii tegimegi – läksime 3 tütarlapsega ja pakkusime ennast täiskohale tööle. Tööandjale sobis, meile ka.  Ei ole ka tudengite tunniplaanid kivisse raiutud kaheksast viieni. Aga kokkuvõtteks – kui ikka miski ei sobi, siis ei sobi, eks siis jäägugi kõrgharidus saamata ja laps kuni keskeani või veel kauemaks emme-issi kaela peale. Sest ega tööturg ka tegelikult neid kõrgelt haritud saamatukesi ei oota.

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Tondinahk

Akadeemilist ei saa võtta esimesel semestril. See tähendaks ülikoolikoha kaotamist. Ja tõepoolest- vanematel on kohustus ülal pidada õppivat täisealist last.

See ülalpidamiskohustus hõlmab mõistlikke kulutusi. Näiteks mina ise omal ajal ei läinudki Tartu ülikooli õppima, vaid valisin Tallinna ülikooli, kuna teadsin, et mu üksikvanemast emal ei oleks kuidagi võimalik pidada üleval kahte korterit – ühte enda jaoks  Tallinnas ja teist minu jaoks Tartus. Sellise tembu jaoks oleks mu ema pidanud ilmselt otsima teise täistöökoha veel, ehk siis rabama töötada 24 h/7. Ei arva midagi head täiskasvanud noortest, kes kaebavad oma vanemad kohtusse, kui nood neile linnas kortereid ei osta/üüri.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Tiaret

Reaalaladel (teemaalgataja kirjutas, et on keeruline eriala) salvestatakse TÜ- s kõiki loenguid. Tõtt- öelda ei saa aru, kuidas kaasaegses ülikoolis saab üldse olla suhtumine, et loengute salvestamine on privileeg, mitte normaalsus.
Ma ei tea ühtegi endast lugupidavat ülikooli ei Läänes ega Idas, kus loenguid ei salvestataks.

Mis loengute “salvestamisest” sa ometi räägid?
Sinu unistused ei puutu asjasse ja ei ole neist teemaalgatajale kasu ühti.

+11
0
Please wait...

Postitas:
tigekala

Mina käisin ülikoolis üle 20a tagasi ja siis oli minu tutvuskonna põhisissetuleku hankimise aeg suvel – käidi puhkuseasendajaks (täiskohaga), mõned ka Soomes maasikaid korjamas. Õpingute ajal tehti väiksemaid sutsakaid või siis väga väikese koormusega tööd, nt ise töötasin 0,5 kohaga koristajana.

Minu arvates peaks üliõpilane õppetöö ajal keskenduma eelkõige õppimisele ja raha teenimiseks kasutama õpingutest vaba aega. Kahte korraga lihtsalt ei jõua, puhtfüüsiliselt.

+6
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 95 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tudengielu Tartus