Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tudengikorterite sisustus ei sobi noortele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Tudengikorterite sisustus ei sobi noortele

Postitas:
Kägu

Kas olete tähele pannud, et paljude väiksemate korterite ja tubade sisustus tegelikult üliõpilastele ega üldse noortele ei sobi? Põhjus on tavaliselt selles, et seal pole kirjutuslauda või muud kohta, kus saaks õppida ja arvutiga töötada. Tavaliselt on seal aga diivanilaud, telekaalune laud, suvaline väike õppimiseks ebamugav laud, riiul-laud vms, mis võtab lihtsalt ruumi ja pole noorele eluvajalik. Kirjutuslaud sisse ära ei mahu. Noortel pole rahagi, et endale telekat osta ja noored vaatavad filme nagunii arvutist. Kuid nii väikesed korterid (alla 20rm) ei ole mõeldud kellelegi muule kui noortele või üliõpilastele. 50aastane arvutikauge inimene sinna üldiselt ei koli.

Näiteks: https://www.kv.ee/moodne-ja-mugav-kvaliteetselt-renoveeritud-augusti-2633556.html?nr=2&search_key=61d79d44395c719821aa40993ff562be
https://www.kv.ee/uurile-anda-taielikult-renoveeritud-vaike-ja-odus-3169247.html?nr=11&search_key=61d79d44395c719821aa40993ff562be
https://www.kv.ee/uurile-anda-vaike-hubane-ja-puhas-tudengikorter-si-3169329.html?nr=12&search_key=61d79d44395c719821aa40993ff562be
https://www.kv.ee/miljonit-vaart-motted-ja-inspiratsioon-ei-sunni-ro-3028816.html?nr=1&search_key=61d79d44395c719821aa40993ff562be
https://www.kv.ee/harjumaa-tallinn-kristiine-paldiski-mnt-75-tallinn-3168939.html?nr=35&search_key=61d79d44395c719821aa40993ff562be

+9
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina tudengina pole kunagi kirjutuslaua taga õppinud. Eelistan diivanil lösutades arvutis olla. Ega sellist õppimist enam eriti ei toimu, et oleks vaja pliiatsiga midagi paberile kirjutada. Ka raamatute või välja prinditud konspektide lugemiseks pole kirjutuslaud vajalik. Lisaks on alati võimalik raamatukogusse õppima minna. Diivanilaud on mugavam, sest seda on võimalik kasutada ka söögilauana.

Mulle jällegi on kirjutuslaud vajalik ja mitte ainult tudengina. Väga ebamugav on madala laua taga küürutada, et midagi arvutist vaadata. Mõnikord on vaja ka kirjutada, nii arvutisse kui ka paberile. Ma ei ole kunagi aru saanud inimestest, kes saavad arvutiga töötada või õppida küürutades või nii, et arvuti on voodis süles. Nad kasutavad vist arvutit minimaalselt, mitte näiteks 10+ tundi päevas. Süles olevast arvutist võib 1-1.5 tundi voodis lugeda, aga siis väsitab asend ära.

Ja kuidas diivanilauda söögilauana kasutada? Samuti selle kohal küürutada? Igal juhul tundub nagu arvutikauge inimese sisustus. Minu jaoks on nr 1 ja 2 voodi ja kirjutuslaud, siis tuleb kapp, seejärel võib-olla peegel, raamaturiiul, kasvõi tugitool. Telekas, telekaalus, diivanilaud ja söögilaud on kõige ebaolulisemad, sest filme vaatan nagunii arvutist ja samuti söön arvuti taga olles. Jäävad ette sellised mööblikobakad. Samuti meeldib mulle rohkem suurt lauaarvutit kasutada, mitte ainult laptoppi, ja seda voodisse ei tassi.

+17
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas olete tähele pannud, et paljude väiksemate korterite ja tubade sisustus tegelikult üliõpilastele ega üldse noortele ei sobi?

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+2
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas olete tähele pannud, et paljude väiksemate korterite ja tubade sisustus tegelikult üliõpilastele ega üldse noortele ei sobi?

Kommentaar eemaldatud.

Otsin endale korterit. Ma ei tea eriti 20ndates inimesi, kelle puhul oleks esmatähtis lisakummut, diivanilaud ja telekas. See meenutab vanavanemate põlvkonna korterit või siis nende oma, kes arvutiga ei tööta või arvutitest põhimõtteliselt ei huvitu. 50+ tehasetööline vms.

+12
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Diivanilaud on mugavam, sest seda on võimalik kasutada ka söögilauana.

???

Kui kõrged need sinu siiani kohatud diivanilauad küll on? Diivanilaud on “mugav” ainult telekakava hoidmiseks vms.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen eluaeg õppinud söögilaua taga. Alati polnud kirjutuslua jaoks ruumi, aga väike köögilaud ju ikka on. Kasvõi väike, aga söögilaud ju ikka korteris peaks olema. Kasvõi klapitav, aga kindlalt püsiv.

Muidu kasvabki see põlvkond, kelle jaoks romantiline eine kallimaga tähendab, et diivanil nätsutatakse paberümbrikest hamburgerit ning noa ja kahvliga söömine on ainult peenutsejatele. Laua taga istumine on piin ja parim pidulaud oleks voodis külili, papptaldrikud ja pabernutsakud söögiga ümber.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuule teemaalgataja! Esiteks pole tudeng üldse mingi unelmate üürnik ja teiseks on iga üürnik erinev. Üks ei taha telekat, teisel on enda oma, kolmas soovib et ostaksid talle korterisse suurema. Kes tahab mööblit, kes ütleb et tal kõik olemas ja viidagu kõik ära (miks sa vaatad siis möbleeritud kortereid üldse).
Mingi kirjutuslaua võib iga soovija küll endale ise kaasa võtta, need ei maksa ju mitte midagi.

Mina näiteks enam augustis oma korteri kuulutust välja ei panegi, selline tudengite rünne toimub, et äraütlevalt vastatagi ei jõua.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei saa probleemist aru – kui selleks on kirjutus-/söögilaua olemasolu.
Kõiki linke läbi ei vaadanud, aga esimesel kolmel oli IGAS toas laud olemas (kõrgem, mitte diivanilaud)
Ilmselgelt ei saa eeldada, et 10m2 suuruses toas oleks 3-4 erineva otstarbega lauda.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maru rikkad tudengid ikka, otsivad ideaalselt möbleeritud kortert. Mina olen alati üürinud kõige odavama urka omale ja pole see ühegi kraadi saamist takistanud. Tavaliselt on need mingi täiesti suvalise mööblivalikuga kohad, mõnes pole üldse mööblit. Ise vead endale sellise laua taaskasutuskeskusest, nagu vajad. Tudeng reeglina ei ole kuigi hea üürnik, reeglina otsitakse stabiilsemat ja vastutustundlikumat üürilist.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

andke andeks, sellisel noorel pole ülikoolis kohta kes ei suuda välja mõelda et söögilaua peale saab ka arvutit panna. kelle rahade eest ta ennast üldse kooli ostis kui ise üldse mõelda ei suuda

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saa probleemist aru – kui selleks on kirjutus-/söögilaua olemasolu.

Kõiki linke läbi ei vaadanud, aga esimesel kolmel oli IGAS toas laud olemas (kõrgem, mitte diivanilaud)

Ilmselgelt ei saa eeldada, et 10m2 suuruses toas oleks 3-4 erineva otstarbega lauda.

mina saan aru nii, et nii väikeses ruumis on just madal diivanilaud mõttetu ruumiraiskaja.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen eluaeg õppinud söögilaua taga. Alati polnud kirjutuslua jaoks ruumi, aga väike köögilaud ju ikka on. Kasvõi väike, aga söögilaud ju ikka korteris peaks olema. Kasvõi klapitav, aga kindlalt püsiv.

Muidu kasvabki see põlvkond, kelle jaoks romantiline eine kallimaga tähendab, et diivanil nätsutatakse paberümbrikest hamburgerit ning noa ja kahvliga söömine on ainult peenutsejatele. Laua taga istumine on piin ja parim pidulaud oleks voodis külili, papptaldrikud ja pabernutsakud söögiga ümber.

Huvitav, minule ei ole kunagi tundunud laua taga söömine kuidagi romantiline. Kuna minu üüritoas tudengina ei olnud köögis laua jagu ruumi, siis panime lina põrandale ja istusime selle ümber või sõime ka voodil (diivant ei olnud). Hamburgerit seejuures ei söönud kunagi, vaid ikka ise valmistatud maitsvat sooja sööki. Ja diivanil söömine ei tähenda absoluutselt, et peaks papptaldrikutest sööma. Kirjutuslaua taga me ei söönud, see asus akna all ja toole oli vaid üks. Vähem romantiline ei olnud meie söömaaeg küll mitte kuskilt otsast. Romantiliseks teevad ühe toimingu ikka tunded ja tegevused, mitte see, kas sul on filmilikult valge linaga laual küünlad ja roos.

+9
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ole kunagi aru saanud inimestest, kes saavad arvutiga töötada või õppida küürutades või nii, et arvuti on voodis süles. Nad kasutavad vist arvutit minimaalselt, mitte näiteks 10+ tundi päevas.

Proovi siis aru saada sellest, et teemaalgatus on “tudengikorteri” kohta ja tudengielu kohta. 10+ tundi päevas arvuti taga ühes ja samas väikeses kinnises ruumis tähendab reeglina ikka juba seda kui tudengielu on selja taha jäetud ja vaja tõsiselt tööle hakata.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis asja sa jurad, teemaalgataja. Kõigis (peale viimame) sinu jagatud linkidega korterites on ju täiesti toimivad lauad. MIKS peaks olema nii väikeses korteris peale söögilaua vele mingi kolakas. Õige tool ja saab edukalt hakkama.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

50aastane arvutikauge inimene sinna üldiselt ei koli.

paljud 50+ vanuses (aga mitte arvutikauged!) inimesed just üürivad selliseid kortereid, kuna nii on teises linnas tööl käies odavam kui hotellis ja on koht, kuhu saab selleks ajaks, kui kodus pere juures viibid, tööga seotud linnas kaasas olevad asjad jätta ilma, et neid peab pidevalt kaasa vedama.
nt tean paljusid tartus elavaid õppejõude, kes õpetavad 2-3p nädalas tallinnas ja vastupidi, tallinlased tartus.
lisaks on paljudel ametnikele sellise elukorralduse peale surunud meie riigiasutustereform, mis üritab mitmed ametkonnad tallinnast või tartust väikelinnadesse ümber kantida.

ja mis puutub konkreetselt kirjutuslaua puudumisse, siis selle saab iga tudeng (või tema vanem) ju osta: jyskis algavad nende hinnad 55€st, uuskasutuskeskusest saab kasutatud kirjutuslaua 10-25€ eest.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, et üldse mööbel sees, on juba luksus. Muidu üüritakse välja ikka tühje kortereid ja mööbli pead ise hankima. Alati saab ka üürileandjaga kokkuleppele jõuda, et mingi olemaolev ruumiraiskaja mööbliese viiakse minema, et saaksid hankida kirjutuslaua.

Mina olen ka diivanilauda söögilauana kasutanud, hea mugav telekat vaadata. Asetan taldriku/kausi/klaasi diivanilauale ja söön neid käes hoides, mitte laua kohale küürutades. Igaühele omamoodi. Ei valmista endale mingeid uhkelt serveeritud roogi, et peaksin tikksirge seljaga küünlavalgel valge linaga kaetud laua taga korralikult noa ja kahvliga sööma.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hamburgerit seejuures ei söönud kunagi, vaid ikka ise valmistatud maitsvat sooja sööki.

Perekooli klassika – kõik minu söögid on MAITSVAD, minu riided maitsekad jne. 10 punkti!

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hamburgerit seejuures ei söönud kunagi, vaid ikka ise valmistatud maitsvat sooja sööki.

Perekooli klassika – kõik minu söögid on MAITSVAD, minu riided maitsekad jne. 10 punkti!

Igaüks ei oska maitsvat sööki teha 😀

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

meil on üürikorter, 18m2, ja sisustus ikka väga põhjalikult läbimõeldud (uus remont ja esemed). Esikusse tegime kohe sügavamate sisseehitatud riiulitega ühe seina – see annab 4m korralikku kõrget hoiuruumi.
Tuppa (kus ka kööginurk ja lahtikäiv diivan) sai söögilaud, mida saab siis kasutada ka tööks. Tundus palju praktilisem kui mingi kohvilauake.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes see sul tänapäeval käsitsi koolitükke kirjutama hakkab?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tudengina pole kunagi kirjutuslaua taga õppinud. Eelistan diivanil lösutades arvutis olla. Ega sellist õppimist enam eriti ei toimu, et oleks vaja pliiatsiga midagi paberile kirjutada. Ka raamatute või välja prinditud konspektide lugemiseks pole kirjutuslaud vajalik. Lisaks on alati võimalik raamatukogusse õppima minna. Diivanilaud on mugavam, sest seda on võimalik kasutada ka söögilauana.

Mulle jällegi on kirjutuslaud vajalik ja mitte ainult tudengina. Väga ebamugav on madala laua taga küürutada, et midagi arvutist vaadata. Mõnikord on vaja ka kirjutada, nii arvutisse kui ka paberile. Ma ei ole kunagi aru saanud inimestest, kes saavad arvutiga töötada või õppida küürutades või nii, et arvuti on voodis süles. Nad kasutavad vist arvutit minimaalselt, mitte näiteks 10+ tundi päevas. Süles olevast arvutist võib 1-1.5 tundi voodis lugeda, aga siis väsitab asend ära.

Ja kuidas diivanilauda söögilauana kasutada? Samuti selle kohal küürutada? Igal juhul tundub nagu arvutikauge inimese sisustus. Minu jaoks on nr 1 ja 2 voodi ja kirjutuslaud, siis tuleb kapp, seejärel võib-olla peegel, raamaturiiul, kasvõi tugitool. Telekas, telekaalus, diivanilaud ja söögilaud on kõige ebaolulisemad, sest filme vaatan nagunii arvutist ja samuti söön arvuti taga olles. Jäävad ette sellised mööblikobakad. Samuti meeldib mulle rohkem suurt lauaarvutit kasutada, mitte ainult laptoppi, ja seda voodisse ei tassi.

Jajah, mina ei ole kunagi ja mina ei saa kuidagi jne. Lepi sellega, et teised saavad! Ole sa arvuti- või mis tahes kauge inimene – kõik ongi erinevad.
Ma võin ka imestada, et miks 50-aastane mingis üüritoas peab elama?

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes see sul tänapäeval käsitsi koolitükke kirjutama hakkab?

elu pole ainult arvutis – joonestatakse, joonistatakse, õmmeldakse.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Appike, ega korterit sisustuse järgi ei osteta/üürita. Ühe laua puudumine pole varasemalt küll kedagi õppimast seganud, aga tõesti, kui nii vaja on, siis raha taha see küll jääda ei saa, lauad on ju nii odavad või küsigu taaskasutusgrupist. Kui tudeng ei saa endale isegi ühte mööblitükki hankida (kellel siis mida vaja on, kirjutuslauda või kummutit), on ikka päris hädaline. Ja nii hädaline ei tohiks küll mugavuse üle nuriseda, tule taevas appi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

#3208959:

Huvitav, minule ei ole kunagi tundunud laua taga söömine kuidagi romantiline. Kuna minu üüritoas tudengina ei olnud köögis laua jagu ruumi, siis panime lina põrandale ja istusime selle ümber või sõime ka voodil (diivant ei olnud).

Mul pole vähimatki kahtlust, et romantiline eine saab olla põrandal või rabamatkal, rongis ja lennujaamas. Rääkisin neist, kes kohe ei oskagi laua taga süüa, sest nende kodus ei söödud, peavad seda liigseks peenutsamiseks ja ideaalnse einena näevad midagi pakendist suhu topitavat, seda ka kõveras diivaninurgas, voods või üle käeshoitava taldrikuserva sööki suhu kaabates.

Kui aga mahub diivanilaud või kirjutuslaud, mahuks ka söögilaud – näiteks muudetava kõrgusega lauad on täiesti olemas, alati olemas olnud ja väikekorteritesse ideaalsed.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väljatoodud korterites polegi ju ruumi suureks kontorilauaks, väike köögilaud ongi parim, mis lahtikäviva diivaniga minituppa mahutada saab.

Üldiselt ei saa aru probleemist, ise õppisin laua taga üliharva, pigem tegin seda voodis või põrandal.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga siis inimene ise ostab endale sobiva laua, tooli jne.
Veidi valus on seda lollust ja abitust lugeda. Kui üürikorteris nõusid
kapis ei ole, siis lumehelbeke sureb nälga?

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul pole vähimatki kahtlust, et romantiline eine saab olla põrandal või rabamatkal, rongis ja lennujaamas. Rääkisin neist, kes kohe ei oskagi laua taga süüa, sest nende kodus ei söödud, peavad seda liigseks peenutsamiseks ja ideaalnse einena näevad midagi pakendist suhu topitavat, seda ka kõveras diivaninurgas, voods või üle käeshoitava taldrikuserva sööki suhu kaabates.

Kui aga mahub diivanilaud või kirjutuslaud, mahuks ka söögilaud – näiteks muudetava kõrgusega lauad on täiesti olemas, alati olemas olnud ja väikekorteritesse ideaalsed.

Väga hästi oskan laua taga süüa. Aga see on minu elu ja oma kodus teen, mida tahan.

Näita mulle üht ilusat muudetava kõrgusega söögilauda, mis sobib mikrokorterisse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Appike, ega korterit sisustuse järgi ei osteta/üürita. Ühe laua puudumine pole varasemalt küll kedagi õppimast seganud, aga tõesti, kui nii vaja on, siis raha taha see küll jääda ei saa, lauad on ju nii odavad või küsigu taaskasutusgrupist. Kui tudeng ei saa endale isegi ühte mööblitükki hankida (kellel siis mida vaja on, kirjutuslauda või kummutit), on ikka päris hädaline. Ja nii hädaline ei tohiks küll mugavuse üle nuriseda, tule taevas appi.

Probleem ei ole selles, et ei osata hankida vaid et nii väikestesse korteritesse ei ole võib-olla üldse võimalik mingit kirjutuslauda paigutada.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
kirilind2

need toad on ju kõik ööbimiseks mõeldud. õpid raamatukogus. aga selles kongis käid magamas. ega seda ei saa ju keegi koduks pidada. seal on ängistav olla ka.
päeval ´loengus, siis sööma, siis rampsi, siis magama ja hommikul uue ringiga. kogu lugu. no seal kongis võid telkut ka vahtida, kui viitsid. aga pigem mitte, sealt ei tule nagunii midagi.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga hästi oskan laua taga süüa. Aga see on minu elu ja oma kodus teen, mida tahan.

Näita mulle üht ilusat muudetava kõrgusega söögilauda, mis sobib mikrokorterisse.

Küsi palun poest. Minul on olnud tudengipõlves selline ristkülik 110×90 tammeplaadiga ja jalad käisid sisse, umbes 3 asendit kruvidega. Praegu on saunas ja mina ei ole saunas, et saaksin pilti teha 🙂 Stiil umbes see:laud, aga siis väiksem. Mööblimajast ostsin. Viimati ostsin Aatriumist ühe oma tütrele ühikasse. Umbes nagu see. Ei ole kaunis, aga mis on kaunis 16-ruuduses ühikatoas? Silmas ei karju ka, sest nii kaugelt ei ulatu keegi seda vaatamagi, kui foto on. Idee on arusaadav.
Neid on ju igale maitsele, laias valikus.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tudengikorterite sisustus ei sobi noortele