Esileht Ajaviite- ja muud jutud tudengite pressimine sugulaste juurde elama

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 185 )

Teema: tudengite pressimine sugulaste juurde elama

Postitas:
Kägu

Siin foorumis on palju juttu olnud sellest, kuidas looduskaunis kohas asuvas suvilas/majas hakkavad külaliste hordid suvitama/grillima/ööbima pressima.

Mul on veidi sarnane probleem – elan Tartus, kolmetoalises korteris mehe ja kahe väikese lapsega. Ja KORDUVALT on üritatud Tartusse sisse saanud sugulasi, a la vanaema õe lapselapsi jms lehma lellepoegasid meie poole elama sokutada, ikkagi sugulased ju. Olen alati otse ära öelnud. Kas kellelegi on veel olnud sellist probleemi ja kas see on teie arvates ok ja mina imelik ja isekas? Üks isegi veel mainis, et teil lapsed alles nii väiksed, oma tuba pole vaja, sugulane X võiks ju seal toas elada. Teine ütles minu väite peale, et kitsaks läheb ja väiksed lapsed – ‘noh, mis seal ühikaski parem on’. Pealtnäha nagu normaalsed inimesed. Olgu mainitud, et paar aastat tagasi kolisime siia suuremasse korterisse oma püksirihma pingutamise hinnaga, et rohkem ruumi oleks (enne elasime kahe väga pisikese toaga ning avatud köögiga korteris). Pärast seda hakkaski see massiline tudengite manulisteks toppimine peale. Mis liigub sellise inimeste peades, kes arvavad, et me selleks suuremasse korterisse kolisime, et üks mitte-pereliige siia juurde toppida?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei ole märganud. Ok, vanaema juurde 3-toalisse võeti küll hea meelega lapselaps kostile ja mõlemad pooled rahul aga pere juurde, eriti veel lastega, no ei mahu ju kuidagi?! Kui ühikas ei sobi võib üürida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

Noh, teatavasti küsida võib kõike 🙂 Kust sa teada saadki, kui ei küsi. Aga täie lootusega ja eeldusega sedasi selle jutuga tulla, eriti veel teades, et teil kaks väikest last on, ei ole küll normaalne. Oleks mingi vanatädi Matilda kuskil suures majas või korteris üksi, oleks veel arusaadav. Aga niimoodi – ikka eriline nahaalsus. Aga kuidas teil neid lehma lellepoegi nii palju siis kohe on?
Oma lapselaps on iseasi, ehk ka õe-vennapoeg, -tütar, aga ikka juhul, kui ruumi on. Teil ju ei ole. Ja misen’d me siin ruutmeetritest räägime, kui enne olite kitsalt ja nii, nüüd siis saite kergemalt hingata; aga mõnel inimesel ongi privaatsustsoon suurem ja ruumivajadus. Mul tekiks sedasi klaustrofoobia. Ja las elavad ühikas, noored inimesed, sellises eas ja olukorras see just ongi tore. Vaevalt nad kõik sellised on, kellele selline kambas elamine kohe üldse ei sobi, see näeb praegu küll välja pigem teie ärakasutamise(soovi)na.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on vastupidi, olen pakkunud mitmele noorele sugulasele ühte tuba korterist, aga noored on eelistanud pigem omaette kambakesi korterit rentida. Täiesti arusaadav ka, omaette on ikka vabam olla.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Noh, teatavasti küsida võib kõike 🙂 Kust sa teada saadki, kui ei küsi. Aga täie lootusega ja eeldusega sedasi selle jutuga tulla, eriti veel teades, et teil kaks väikest last on, ei ole küll normaalne. Oleks mingi vanatädi Matilda kuskil suures majas või korteris üksi, oleks veel arusaadav. Aga niimoodi – ikka eriline nahaalsus. Aga kuidas teil neid lehma lellepoegi nii palju siis kohe on?

No ok, ‘massiline’ on liialdus, aga ilma liialdamata on pakutud viit sugulasest tudengit, kahte nüüd tulevat sügist silmas pidades. Jah, üksi kolmetoalises elav vanatädi Matilda on muidugi täiesti teine ooper. Kahtlustan ka seda, et võib-olla nende küsijate eneste lapsed pole üldse nii õnnelikud lastega sugulase juurde elama mineku perspektiivi üle või pole oma vanemate mahhinatsioonidest isegi teadlikud. Minu enda jaoks oleks tudengina kahe pätakaga pere juures kolmetoalises elamine täielik õudusunenägu olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minus tekitab ebamugavust juba ainult mõte sellest, et võõras enda juurde elama võtta. Kodu on ikkagi püha ja ei pea elama enda kodus nii, nagu ei taha, olgu kasvõi 400-ruudune villa.

Selliste pakkumiste tegemine on alati ebaviisakas, ma ei nõustu sellega, et “küsida ju võib”. Ei või! Kui teine inimene pole kuidagimoodi välja kommunikeerinud, et tema kodu üldkasutatav kinnisvara on, siis on see ikka julm privaattsooni tungimine ja tekitab ebamugavust isegi siis, kui võõrast koju ei võeta (nagu siit teemast ka selgub).

Aga kui nüüd sellele küsimusele lisandub veel soovitusi või kommentaare teemal kui suurt ruumi minu lapsed vajavad? Ma ei tea, ma küll vist nii rahulik ei oleks kui teemaalgataja 😀

Teise nurga alt, minu käest ei tuleks ilmselt keegi kunagi ka seda küsima. Teemaalgataja võiks korra selle pilguga vaadata, miks temalt küsitakse? Paljud inimesed, kes on abivalmid ja head südamega, lõpetavad ärakasutamise ohvritena ning elavad pidevas stressis…Võib-olla teeks mõnel suguvõsa üritusel sellest juttu?

See on ikka erakordselt ebanormaalne et kellelgi palutakse mingi võõra inimese jaoks omaenda laste elamistingimusi halvendada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minus tekitab ebamugavust juba ainult mõte sellest, et võõras enda juurde elama võtta. Kodu on ikkagi püha ja ei pea elama enda kodus nii, nagu ei taha, olgu kasvõi 400-ruudune villa.

Selliste pakkumiste tegemine on alati ebaviisakas, ma ei nõustu sellega, et “küsida ju võib”. Ei või! Kui teine inimene pole kuidagimoodi välja kommunikeerinud, et tema kodu üldkasutatav kinnisvara on, siis on see ikka julm privaattsooni tungimine ja tekitab ebamugavust isegi siis, kui võõrast koju ei võeta (nagu siit teemast ka selgub).

Aga kui nüüd sellele küsimusele lisandub veel soovitusi või kommentaare teemal kui suurt ruumi minu lapsed vajavad? Ma ei tea, ma küll vist nii rahulik ei oleks kui teemaalgataja 😀

Teise nurga alt, minu käest ei tuleks ilmselt keegi kunagi ka seda küsima. Teemaalgataja võiks korra selle pilguga vaadata, miks temalt küsitakse? Paljud inimesed, kes on abivalmid ja head südamega, lõpetavad ärakasutamise ohvritena ning elavad pidevas stressis…Võib-olla teeks mõnel suguvõsa üritusel sellest juttu?

See on ikka erakordselt ebanormaalne et kellelgi palutakse mingi võõra inimese jaoks omaenda laste elamistingimusi halvendada.

Jah, olen küllaltki leplik ja abivalmis (või vähemalt jätan sellise mulje) aga NII sooda ma ka ei ole, et selliste pakkumistega kaasa minna oma pere elukvaliteedi arvelt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mäletan kunagi toppis ema vend oma lapse, ehk 25+ poisi meie juurde elama, sest olid mingid maaklerite kursused. No jumal, poiss tahtis vanemate korterit, suvilat ja ma ei tea mida maha müüa seejärel. Isegi paar aastat hiljem klubis tahtis mult kuldsõrmust ära osta sest raha polnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Mis seal ühikaski parem on??” 😀 Sa ikka küsisid vastu, et kas ta arvab, et TEIE peate ühikas elama või?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina kunagi oma sugulase võtsin. Väga kahetsen! See, kuidas ta meiega üldse ei arvestanud, käitus nagu oleks meie tema armust seal elamises. Kui ta ühel päeval teatas, et ei taha kooli minna ja mina ta ikkagi uksest välja saatsin, rääkis sugulastele tuttavatele, et ma olevat ta päevapealt välja visanud. Head suhted sugulaste vahel said rikutud ja mina veel süüdlane ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma naeraks näkku ja saadaks kuradile sellised küsijad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oma lapselaps on iseasi, ehk ka õe-vennapoeg, -tütar, aga ikka juhul, kui ruumi on. Teil ju ei ole. Ja misen’d me siin ruutmeetritest räägime, kui enne olite kitsalt ja nii, nüüd siis saite kergemalt hingata; aga mõnel inimesel ongi privaatsustsoon suurem ja ruumivajadus. Mul tekiks sedasi klaustrofoobia. Ja las elavad ühikas, noored inimesed, sellises eas ja olukorras see just ongi tore. Vaevalt nad kõik sellised on, kellele selline kambas elamine kohe üldse ei sobi, see näeb praegu küll välja pigem teie ärakasutamise(soovi)na.

Tegelikult viimane pakkumine tuligi mehe venna poolt tema tütre osas, seega päris lähedalt sugulane ka, eriti ebamugav ära öelda. Tema tegi ka ‘mis seal ühikas parem on’ remargi. Nagu mainisin, pealtnäha tore ja normaalne inimene. Ütlesin mehele ka, et kui tal endal on ebamugav ära öelda, ajagu minu kaela, et mina olen see paha, kes ei luba. Mida nad arvavad, ei koti absoluutselt pärast sellist nahaalsust. Ise veel vanasti kuulasid meie kaebusi ruumipuuduse üle ja nägid meie ponnistusi suurema elukoha hankimise nimel.
Tegin teema, kuna olen pehmelt öeldes jahmunud, hämmastunud ja ärritunud sellise nahaalsuse üle. Ja tõesti, ei saa öelda, et küsida võib kõike. Mul on praegu nii ebamugav ja vastik olla, suhted on pärast ära ütlemist sellised natuke kohmetunud ja pingestatud. Inimesed võiks ikka natuke mõelda, enne kui oma ‘küsida võib kõike’ päringutega lagedale tulevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult viimane pakkumine tuligi mehe venna poolt tema tütre osas, seega päris lähedalt sugulane ka, eriti ebamugav ära öelda. Tema tegi ka ‘mis seal ühikas parem on’ remargi. Nagu mainisin, pealtnäha tore ja normaalne inimene. Ütlesin mehele ka, et kui tal endal on ebamugav ära öelda, ajagu minu kaela, et mina olen see paha, kes ei luba. Mida nad arvavad, ei koti absoluutselt pärast sellist nahaalsust. Ise veel vanasti kuulasid meie kaebusi ruumipuuduse üle ja nägid meie ponnistusi suurema elukoha hankimise nimel.

Tegin teema, kuna olen pehmelt öeldes jahmunud, hämmastunud ja ärritunud sellise nahaalsuse üle. Ja tõesti, ei saa öelda, et küsida võib kõike. Mul on praegu nii ebamugav ja vastik olla, suhted on pärast ära ütlemist sellised natuke kohmetunud ja pingestatud. Inimesed võiks ikka natuke mõelda, enne kui oma ‘küsida võib kõike’ päringutega lagedale tulevad.

Noo aga pane end nende olukorda. Nad elavad seal maal mülkas, kus pole lootustki kunagi välja rabeleda ja laps on utsitatud 12 aastat ja nüüd oleks võimalus ülikooli minna ja natukenegi kokku hoida üüriraha ja korralikult õpingutele keskenduda aga ühikas seda ikka ei saa ja eraldi üürikat ei suuda võtta. Sa oled ainus eluvõimaluse nabanöör, mille sa ka ise läbi lõikasid ja nende kõiksee helgemad lootused mutta tampisid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noo aga pane end nende olukorda. Nad elavad seal maal mülkas, kus pole lootustki kunagi välja rabeleda ja laps on utsitatud 12 aastat ja nüüd oleks võimalus ülikooli minna ja natukenegi kokku hoida üüriraha ja korralikult õpingutele keskenduda aga ühikas seda ikka ei saa ja eraldi üürikat ei suuda võtta. Sa oled ainus eluvõimaluse nabanöör, mille sa ka ise läbi lõikasid ja nende kõiksee helgemad lootused mutta tampisid.

Arvad valesti, sissetulek on neil suurem kui meil ja ei ela sugugi ‘maamülkas’.
Küsijate hulgas on olnud ka paar pealinna inimest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuhu te peaks selle tudengi panema? Küsige. Kui mitte tudengilt, siis selle pakkumise teinud vanemalt. Vaevalt on nooruk vaimustuses teie lastetoas põrandal magamisest. Või läbikäidavas elutoas ootamas, millal teie pere lõpetab hilisõhtuse filmi vaatamise, et siis saaks diivanil magada? No tõesti, 3-toalises on juba 4 inimest, kuhu mahutada viies, olgu või sugulane? Lihtsalt arutlen…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuhu te peaks selle tudengi panema? Küsige. Vaevalt on ta vaimustuses teie lastetoas põrandal magamisest. Või läbikäidavas elutoas ootamas, millal teie pere lõpetab hilisõhtuse filmi vaatamise? No tõesti, 3-toalises on juba 4 inimest, kuhu mahutada viies, olgu või sugulane? Lihtsalt arutlen…

Jah, on tulnud spekulatsioone, et võiks magada elutoas riiuliga eraldatud nurgas, teise idee kohaselt (see oli varem) oleks pidanud remondijärgus lastetoa nende võsukesele kasutada andma – milleks minu mugulatel eraldi tuba vaja, nii väiksed veel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

…mina imelik ja isekas?

Kõik taolised “kas ma olen imelik?” teemad on thumbs down minu jaoks. Sõnadetagi selge, et kiituse norimine ja tead isegi, et asi vastupidine.
See selleks.

Elasin Tartus, meil olid paar sugulast kostilised, aga kuna olin siis laps, ei tea, kuidas see asi (materiaalselt) käis.
Praegu elan Tallinnas ja majutan aegajalt hädalisi (tuttavaid). Miks mitte aidata? Mina sain oma kooliaja kodus elada, aga nendel on keerulisem ja ikka püüan abi pakkuda. Loomulikult ei tee ma seda oma pere mugavuste arvelt, aga pole ka suhtumisega, et käige perse, ma ei taha kedagi näha. Teen suu lahti ja ütlen kenasti, et niikaua saab olla, kui leiab endale eraka. Siiani on sellest ka aru saadud.
Ime, inimesed, et teil üldse enam sõpru-tuttavaid on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

On ikka viitsimine selle peale oma energiat raisata. Polegi midagi arutada, kui vaid otse ja konkreetselt sugulastele EI.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, olen küllaltki leplik ja abivalmis (või vähemalt jätan sellise mulje) aga NII sooda ma ka ei ole, et selliste pakkumistega kaasa minna oma pere elukvaliteedi arvelt.

Aga miks sa siis selle teema tegid, kui sul on lahendus olemas ja sa “nii sooda” ka pole? Perekesksest kiitusest jääb väheks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

…mina imelik ja isekas?

Kõik taolised “kas ma olen imelik?” teemad on thumbs down minu jaoks. Sõnadetagi selge, et kiituse norimine ja tead isegi, et asi vastupidine.

See selleks.

Elasin Tartus, meil olid paar sugulast kostilised, aga kuna olin siis laps, ei tea, kuidas see asi (materiaalselt) käis.

Praegu elan Tallinnas ja majutan aegajalt hädalisi (tuttavaid). Miks mitte aidata? Mina sain oma kooliaja kodus elada, aga nendel on keerulisem ja ikka püüan abi pakkuda. Loomulikult ei tee ma seda oma pere mugavuste arvelt, aga pole ka suhtumisega, et käige perse, ma ei taha kedagi näha. Teen suu lahti ja ütlen kenasti, et niikaua saab olla, kui leiab endale eraka. Siiani on sellest ka aru saadud.

No sinu postituse põhjal on see küsimus – olen ma imelik ja isekas – ju põhjendatud, st järelikult leidub inimesi, kelle arvates ma olengi imelik ja isekas. Äkki peakski eneseanalüüsi tegema, et mahutama ka teistsuguseid vaateid oma maailmapilti?
Ma isegi muidugi ütleks sulle, et sina räägid aeg-ajalisest majutamisest. Seda me olemegi teinud, kuni nädalaste perioodidena, kui kellelgi siin linnas koolitus vms. Teine asi on minu meelest iseenesestmõistetavalt eeldada, et meie juurde tuleb kolmeks aastaks elama inimene minu lastele mõeldud tuppa. Vot see minu maailmapilti ei mahu. Aga nagu sinu postitusest järeldub, küllap mõne omasse mahub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks sa siis selle teema tegid, kui sul on lahendus olemas ja sa “nii sooda” ka pole? Perekesksest kiitusest jääb väheks?

Ühes postituses ma ju ütlesin, miks ma selle teema tegin. Otsi üles ja loe, kui huvitab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

150 eurot kuus 15-ruutmeetrise toa eest ja kõik lehmalellepojad on teretulnud! Mul oli sama teema, hakkasingi raha küsima (sest ega minagi saa oma korteris täiesti tasuta elada – vesi, elekter, küte, prügi, halduskulud jne) – läks paar kuud ja koliti välja. Enam ei taha keegi sisse pressida. Tehakse küll haledat nägu, aga tehku neid nägusid näiteks üürikorterite maaklerile – äkki tema leiab kuskilt tasuta elamispinna.

Please wait...
Postitas:
kitah

Noh, eks ma selle küsimise värgiga veidi abstraheerisin 🙂
Tegelikult taandub ikka kõik alati suhtumisele. St kui suhtumine on hea ja positiivne, vastastikku austav, siis võib ju natuke vastu tulla. Aga nii kui on selline ärakasutamise mekk man, nii tekib ka minul tõrge. Ja mõni asi on tõesti niivõrd absurdne, et mõtled, et jeerum, kuidas ÜLTTTTTSE niisuguse asja peale tulla saab!! A näed – saab. Sellised tulevadki. Ja siis on tõesti nii, et oia aint pead kinni, ja mõtle, mida ja kuidas sa talle (ära) ütled, sest asi on ikka sajaga jabur.
Igatahes, kui juba teatatakse, et noorsandil vaja privaatset apartementi, et teie tõmmake omad kodinad koomale tema pärast, vaat sellise jutu peale saadaks ma ta küll puu taha, joonelt ja ilma süümekateta.
Ja mis tähendab, et ühikas ei saa õpingutesse süveneda? See on nii rumal jutt. Eluaeg on ühikates õpitud, peale selle on veel raamatukogud olemas, lugemissaalid, kes tahab õppida, saab õpitud, ja selleks ei ole sugugi vaja, et lahke pererahvas end lohku ja muhku tõmbaks, kui härrased aplombiga studeerima asutavad.
Ja teine asi ka – raha. Kas need LLPd siis mõtlevad, et saavad täiesti tasuta sinu juures elada – ei maksa vett, kanalisatsiooni, elektrit ega toitu, pesupesemise, samuti mitte teleka ja internetiühenduse eest (juhul kui need kaks viimast maksu alla käivad). Vbl veavad veel sõpru sinna ja puha… ja kuidas need siis endid üleval peavad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga mida kuradit ma just lugesin?

Please wait...
Postitas:
Kägu

…mina imelik ja isekas?

See selleks.

No sinu postituse põhjal on see küsimus – olen ma imelik ja isekas – ju põhjendatud, st järelikult leidub inimesi, kelle arvates ma olengi imelik ja isekas. Äkki peakski eneseanalüüsi tegema, et mahutama ka teistsuguseid vaateid oma maailmapilti?

Ma isegi muidugi ütleks sulle, et sina räägid aeg-ajalisest majutamisest. Seda me olemegi teinud, kuni nädalaste perioodidena, kui kellelgi siin linnas koolitus vms. Teine asi on minu meelest iseenesestmõistetavalt eeldada, et meie juurde tuleb kolmeks aastaks elama inimene minu lastele mõeldud tuppa. Vot see minu maailmapilti ei mahu. Aga nagu sinu postitusest järeldub, küllap mõne omasse mahub.

MA ei saa aru, kui need sugulased on jõukad ja rikkad siis miks sa neilt majutuse eest tasu ei küsi. Müüge oma olemasolev korter maha ja ostate pangalaenuga 1 toa jagu suurema ja üürihinnaks tulebki see summa, mis see tuba teile lisakulu teeb. Õpingud kestavad ju 5 aastat, tuleb järgmine ja endal ka kindlasti karjäär edeneb ja nii see rikkus majja tuuaksegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga mida kuradit ma just lugesin?

Ära ropenda ja kui ei saa aru, pane leht kinni!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsi 250 eurot kuus, küll ära kaovad (hinna panin muidugi praegu puusalt, kuna Tallinnas küsitakse ühe toa eest keskmiselt sellist üüri, Tartu üürituruga pole kursis, ilmselt on siiski pealinnast veidi madalam). Tegelikult ära küsi, mõni pärast võtabki tõsiselt. 🙂

Ma arvan, et pole mõtet sellistele hakata selgitama, et kitsaks läheb jne – nagu näha, siis nemad ei arva, et TEIL läheb kitsaks, vaid et TUDENGIL võib ju kitsas olla küll. Lihtsam oleks ilmselt öelda lihtsalt, et ei soovi kedagi enda juurde, siis ehk ei ole sellist tingimist, et saab hakkama ikka. Seal pole mingit isekust, enamus inimesi, kes on juba oma elu peal (ehk siis tudengieast välja kasvanud) siiski ei taha kellegagi oma pere väliselt elupinda jagada. Täiesti normaalne. Mina ei võtaks ka õe või venna lapsi enda juurde, kui ma elaksin korteris, kolm tuba neljaliikmelise pere kohta on ikkagi pigem väike elupind. Saaks aru, et elate suures majas ja osad toad tühjad ning suhted tulevase tudengiga väga lähedased. Isegi sellisel juhul mina lapsevanemana maksaks raha, kui tegemist oleks minu õe/venna vms lähisugulase niikuinii pooleldi tühjana seisva elupinnaga. Ilmselt jah oma lähisugulaselt ei küsi turuhinda, aga kommunaalkulud ikka kõrgemad kui elanikke rohkem ja neidki võiks kompenseerida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Paarkümmend või kolmkümmend aastat tagasi paljudel nii käiski, et kui lapsed tahtsid minna teise linna ülikooli, siis küsiti lähimate sugulaste käest, kas oleks võimalik majutada, kasvõi seniks, kuni leitakse ühikasse koht. Kindlasti leidub siingi kägusid, kes ööbinud lühemat või pikemat aega kellegi juures, eriti kui vanematekodu asus teises Eesti otsas. Polnud kuulda, et keegi oleks ennast vägisi külla pressinud või läinud kottidega suvalise sugulase ukse taha. Tasuti või aidati, kuidas võimalik oli, ilma eest ei eeldanud keegi midagi saada. Kui ruumi oli vähe ja polnud võimalik öömaja pakkuda, siis öeldi viisakalt ära, kuid enamasti leiti lahendus. Selleks ei pidanud elama isegi maal, vaid vajati majutust, sest käidi Tartust Tallinnasse või vastupidi.
Tean juhust, kus ühele noorele pakkus õpetaja võimalust elada tema sugulaste juures Tallinnas, olla perele lapsehoidjaks ja elada kogu keskkooli aja nende juures. Kuna ta oli pärit paljulapselisest perest, majanduslik seis oli kehv, ema oli tihti purjus ja käis teistelt viinaraha lunimas, siis noore väljavaated olid kesised. Õpetaja nägi, et tegemist on andeka lapsega ja oli pere olukorraga kursis. Tänu aitajatele, sai ta enda elus nii öelda jalad kiiremini alla, teenis ülikooli ajal raha ja hiljuti lõpetas doktorantuuri ja töötab ajutiselt teadlasena välismaal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

…mina imelik ja isekas?

See selleks.

Ah, saa nüüd sellest “maailmapildist” üle!
Loomulikult KOOLITUSELE tulnud inimest ma ei majuta (pole palutudki), sest sellisest üritusest võtab üldjuhul osa töötav täiskasvanu. Kui koolitaja majutuse eest ei hoolitse, teeb ta seda ise.
Teine asi on õppiv tudeng.
Aeg-ajalt majutamine tähendab ka pikemat perioodi. Ma ei või nüüd peast öelda, kaua see rekord on olnud, aga 3-4 kuud kindlasti. Päevasel ajal on koolis, õhtul õpib vaikselt või on väljas, sessi ajal oma kodus-koolis, vaheajal nagunii ära – mul käib sisuliselt vaid magamas. Nojah, ma pole ka ise enamasti päevasel ajal kodus, sina järelikult oled.

Minu maailmapilti ei mahu jah väiklased inimesed, kes vihkavad oma kaaskondlasi ja sussutavad vaid üksi nurgas. Ega siis ei imesta nende teemade üle, et pole sõpru-tuttavaid. Kirjutan ka selge sõnaga, et loomulikult ei kavatse ma enda mugavustes allahindlusi teha, samas kui juba olen käe andnud, siis teise inimesega omal pinnal arvestamine ei ole mulle hiidraske. Lapsi tanki ei pane, st nende taha iga asjaga ei poe.

Jätkuvalt arusaamatu milleks see teema? Sul on ju lahendus olemas, mida sa siit veel tahad? Ikka tunnustust ja kiitust nagu ma aru saan? Ja ei, see ei ole minu arust “jahmunud ja ehmunud” oleku pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tema tegi ka ‘mis seal ühikas parem on’ remargi.

Sellest lausest ei saa aru? Remark on (ääre)märkus, aga antud konteksti see ei sobitu. Lisaks on jutustav osa jutumärkide (“”), mitte apostroofide ehk ülakomade vahel.
Lihtsalt väike remark.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 185 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud tudengite pressimine sugulaste juurde elama