Esileht Ajaviite- ja muud jutud tudengite pressimine sugulaste juurde elama

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 185 )

Teema: tudengite pressimine sugulaste juurde elama

Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen ka elanud ca kuu aega vanatädi juures ülikooli minnes, kuna ühikakohta koheselt ei saanud ja meie pere oli piisavalt vaene, et korterit saaksin üksi üürida. Vanatädi muidugi ise kutsus,et tema poolt oli kõik hästi. Aga reaalsus oli see, et käia ta mul kuskil ei lubanud. Ükskord jäin vennapruudi juurde ööseks, kes üüris ka seni tuba, kui ühikasse saime, siis sellest tuli suur probleem. Süüa ei julgenud teha, kuna tema arvates kasutasin liigselt vett, poest jogurtit ei tohtinud osta, kuna see oli liigne raharaiskamine, pesemas ei tohtinud seal käia. Igatahes oli tegemist ülimalt ahistava kuuga ja olin väga rahul kui lõpuks saime ühikasse.

Vennapruudil oli sarnane olukord, üüritava toa omanik oli tal vanemate tuttav, kuid sõjaväelasena väga nõudlik (tuled kustu kell 22jne).

Elasin ka ülikooli ajal vanaema juures, ta oli üksik inimene neljatoalises korteris. Majutas ka teisi ülikooli tulnud sugulasi, mis iseenesest oli päris mõnus, kuna siis oli ka teisi vestluskaaslaseid kodus kui vanaema. Nalja sai palju.

Õnneks vanaema eriti ei ahistanud, eks ta ikka tahtis teada, et kas jääme kauaks ära või mitte, kui kuskile läksime. Aga see oli pigem selline lähisugulase mure, mitte kontrollivajadus. Mäletan, kui ükskord sugulane läks välja jooksma ja paari tunni möödudes teda koju polnud jõudnud, siis küll oli vanaema ähmi täis. Ajasime naabritädi välja (tal oli auto), ja läksime linna põõsaaluseid läbi kammima vanaema nõudmisel. Sugulane oli aga kuskil mingit vana tuttavat kohanus ja selle juurde läinud hoopis. Pärast sajatas, et nüüd ütleb iga kord, kui kuhugi läheb, et tuleb hommikul, siis ei otsita taga vähemalt.

Ise kindlasti kedagi üle nädala ei majutaks, ükskõik kui suur mu elamine siis ka poleks. Õnneks ei ela ülikoolilinnas, nii et majutust keegi küsima pole tulnudki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tavaline oli see, et küsiti sugulaste ja tuttavate käest abi, kasvõi ajutiselt ööbimiseks. Aidati, kui oli võimalik, lühemaks või pikemaks ajaks. Sa ise ka kirjutasid, et sulle helistas tädipoja naine ja soovis abi, poja majutamiseks. Ühiselamutes polnud kohti lihtne saada, eriti esimese kursuse tudengitel.

Jah, ajutiselt ööbimiseks küsiti tõesti abi. See oli loomulik, et 1-2 ööd kuskil kodust eemal olles, ööbisid seal elavate sugulaste juures. Seda vist tehakse praegugi vahel, kui vaja. Kõik ei lähe iga hinna eest hotelli ööbima, kui lähedased samas kandis elavad.

Aga kindlasti ei olnud tavaline see, et tudengid proovitigi mõne sugulase juurde kitsastesse oludesse elama sokutada. Sellist asja juhtus meil küll ainult üks kord, kuigi neid õppima tulijaid oli teisigi sel ajal, kui Tartus elasime. Ja ma olin ise 10 aastat varem (ehk siis 30 aastat tagasi praegusest ajast) see Tarusse õppima tulev tudeng, no tõesti ei tulnud selle pealegi, et küsida suguulastelt, et äkki saaksin ülikooli ajal nende korterinurgas elada.

Kuigi jah, kunagi see tõesti nii toimis, aga see oli ikka üsna ammu. Kui mu ema oli laps ja elasid Tallinnas ühetoalises korteris, siis elas neil köögis kapi taga tõesti linna õppma tulnud sugulane. Aga see oli tõesti hoopis teine aeg, tänaseks sellest juba 65 aastat möödas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen ka elanud ca kuu aega vanatädi juures ülikooli minnes, kuna ühikakohta koheselt ei saanud ja meie pere oli piisavalt vaene, et korterit saaksin üksi üürida. Vanatädi muidugi ise kutsus,et tema poolt oli kõik hästi. Aga reaalsus oli see, et käia ta mul kuskil ei lubanud. Ükskord jäin vennapruudi juurde ööseks, kes üüris ka seni tuba, kui ühikasse saime, siis sellest tuli suur probleem. Süüa ei julgenud teha, kuna tema arvates kasutasin liigselt vett, poest jogurtit ei tohtinud osta, kuna see oli liigne raharaiskamine, pesemas ei tohtinud seal käia. Igatahes oli tegemist ülimalt ahistava kuuga ja olin väga rahul kui lõpuks saime ühikasse.

Vennapruudil oli sarnane olukord, üüritava toa omanik oli tal vanemate tuttav, kuid sõjaväelasena väga nõudlik (tuled kustu kell 22jne).

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

See peaaegu sama mis lapseisa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mäletan kunagi toppis ema vend oma lapse, ehk 25+ poisi meie juurde elama, sest olid mingid maaklerite kursused. No jumal, poiss tahtis vanemate korterit, suvilat ja ma ei tea mida maha müüa seejärel. Isegi paar aastat hiljem klubis tahtis mult kuldsõrmust ära osta sest raha polnud.

Raha polnud ja seepärast tahtis sult sõrmust osta? Kohutavalt segane on su jutt, muhvigi ei saa aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No nii, nüüd on siis lisaks lapseisale ka vennapruut!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Andke andeks, kui tundlikku majandusliku olukorra teemat puudutan, aga ühiselamud ei ole ju nii kallid? Saja euro kanti, see on tänapäeval elamise eest mingi suur raha? Või inimesed arvavad, et saab teiste juures elades sellegi kokku hoida? Et sugulased las maksavad laenu korteri eest, millest nad kõiki tube ise kasutadagi ei saa. Absurd. Teiseks on vähe erialasid, mille kõrvalt on raske tööl käia, et tudeng ise endale ühikat või odavapoolset korterit saaks lubada. Mina lõpetasin alles mõned aastad tagasi ülikooli ja tööl käis valdav enamus, ka jõukatest peredest pärit võsukesed. Sealjuures isegi ühikas elasid vähesed, sest paljudel olid korterid üüritud. Kui pere on madala sissetulekuga, mitte lihtsalt ihne, siis on võimalik taotleda õppetoetust. Heade tulemuste eest makstakse stippi jne jne. Ma võtaks enda juurde mõne lähisugulase, kui mul tõesti häärberis paar vaba tuba oleks, aga kellegi pressimine kuskile diivanile või toanurka – no milleks? Mul tuleb ka tegelikult meelde, kuidas ühe tuttava lapsepõlvesõbranna tuli samuti selle jutuga tema juurde, et tal ju suur maja ja asi siis tema laps ülikooliajaks elama võtta. Maja võib suur olla, aga tube täpselt pereliikmete jaoks ja miks peaks tahtma praktiliselt võõrast inimest enda juurde elama? Müstika.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühikas on parem. Selged raha-asjad, täpselt teada – millega arvestab, kuidas majandab. On see laps sul kellegi juures kostil, siis peaksid ikka purema, et kuidas ja mil määral seda nüüd hüvitada. Mõttetu peavalu eitemille eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulge, aitab juba, see see vennapruut on ju meelega ja peab tähistama mingit sugulusastet. Veidi rohkem mängulisust ja elurõõmu, kuivikud!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kunagi oli ka minul tudengist kostiline, kuid ega ma rahalist tuge ei toidu ega majanduskulude jaoks ei saanud ja ega ma küsima ka ei hakanud .

No milles siis probleem?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kunagi oli ka minul tudengist kostiline, kuid ega ma rahalist tuge ei toidu ega majanduskulude jaoks ei saanud ja ega ma küsima ka ei hakanud .

No milles siis probleem?

Kus ma probleemist olen kirjutanud? Minu juures süüakse seda mis on ja kui vaja, olen vajaduse korral ise lausa põrandal maganud. Kedagi peenelt perse pole ka saatnud või ukse peal risti seisnud. Miks ma peaksin midagi lausa nuruma?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on loomulik, et mu kaugelt külla tulnud õde minu juures ööbib. Seda juhtub võib-olla 3x aastas. Tema täisealine tütar käib siin tihemini, umbes 6x aastas ja ka teda võtan loomulikult enda juurde ööks või kaheks. Kauemaks läheb mul juba ebamugavaka ja kitsaks, sest meil on lapsi 3 ja me kasutame praegu ainult poolt korterist, sest teine pool on remondis.

Õetütar tuleb nüüd peagi siia mitmeks kuuks koolitusele (töötukassa poolt korraldatud) ning mu õde pani facebooki kuulutuse üles, et otsib lapsele paariks kuuks korterit. Ei pressinud ta teda mulle, kuigi oleme lähedased ega küsinud minu tühjalt seisvat korterit. Pakkusin ise, et neiu võiks minu korteris elada ja justnimelt tasuta. Võib-olla mitmeks aastaks tasuta ei annaks, aga paar kuud küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tudeng on minu venna laps, siis ikka majutaksin. Loomulikult ütleks kohe et kuni 1 kuu, selle ajaga peaks ta muu elamise leidma.
Ma ise pole ka rikas ja kuu aja eest küsiks ehk kuni 100.-nn kulude katteks.
Kui on võõram sugulane, siis majutaks kuni nädala. Mõlemal juhul on see võimalus oma sugulast tundma õppida.

Teemaalgataja käest tahetakse majutust siiski pikemaks ajaks, jääb mulje, et kogu õpingute ajaks.

Minu jaoks on loomulik, et mu kaugelt külla tulnud õde minu juures ööbib.

Ja teemaalgataja on kirjutanud ka, et kuni nädal majutamist on ok. Need asjad ei ole võrreldavad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga võib ju olla, et sai joonealusena teada, et saab ülikooli sisse ja ühikakohta pole enam. Mina ei saa küll aru, miks ei võiks küsida oma sugulaste käest mõnel juhul, kasw saab majutust. Nii kurjad ja ahned on osad oma 400 M2 kinnisvaraga. mõistetamatu..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kustutan teemasse mitte puutuvad kommentaarid ära, mis teemaalgatajale kasu ei too! Kahju, tähenorijast kibestunud käo üle, kes ainult anonüümsetes foorumites “kõva” mutt olla üritab. Muideks ei ole veel ühtegi last ega “lapseisa”, vaid on olemas abikaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vennatüdruk oleks eriti tobe, seega vennapruut sobib kõige paremini

Aga venna pruut sobib veel paremini. Kokku-lahku kirjutamine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuulge, aitab juba, see see vennapruut on ju meelega ja peab tähistama mingit sugulusastet. Veidi rohkem mängulisust ja elurõõmu, kuivikud!

Kes ta siis on? Ametlikult nadu või kädi jah, aga kes sellist terminit kasutavad? Abielus ei ole ehk siis venna naine ei ole, koos ei elanud ehk ka elukaaslane pole. Vennatüdruk oleks eriti tobe, seega vennapruut sobib kõige paremini. Sugulussideme tõin ju välja, et tegelikult ööbisin lähedase juures, millest probleem tehti. Kui oleksin ööbinud sõbranna juures, siis see oleks mõistetav olnud, sest neid vanatädi ei tea.

Kas sinu suguvõsas on ka emaisa ja isaisa? Tutvusringkonnas on ehk pojasõber? Lapseisa kohta ma ei hakka küsimagi, neid on sul kindlasti mitu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes ta siis on? Ametlikult nadu või kädi jah, aga kes sellist terminit kasutavad? Abielus ei ole ehk siis venna naine ei ole, koos ei elanud ehk ka elukaaslane pole. Vennatüdruk oleks eriti tobe, seega vennapruut sobib kõige paremini. Sugulussideme tõin ju välja, et tegelikult ööbisin lähedase juures, millest probleem tehti. Kui oleksin ööbinud sõbranna juures, siis see oleks mõistetav olnud, sest neid vanatädi ei tea.

Kas sinu suguvõsas on ka emaisa ja isaisa? Tutvusringkonnas on ehk pojasõber? Lapseisa kohta ma ei hakka küsimagi, neid on sul kindlasti mitu.

Isaisa ja emaisa on ju küll korrektsed sõnad. Aga ma loodan, et kogu teema ei hakka nüüd selle õnnetu vennapruudi ümber tiirlema 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kes ta siis on? Ametlikult nadu või kädi jah, aga kes sellist terminit kasutavad?

Kädi??? see on käli ja küdi ristand või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tema täisealine tütar käib siin tihemini, umbes 6x aastas ja ka teda võtan loomulikult enda juurde ööks või kaheks.[…]
Õetütar tuleb nüüd peagi siia mitmeks kuuks koolitusele (töötukassa poolt korraldatud) ning mu õde pani facebooki kuulutuse üles, et otsib lapsele paariks kuuks korterit.

Miks on see su õde, kes otsib täisealisele tütrele paariks kuuks korterit, ja kas see “lapse”poolne algatusvõimetus on ka tema töötuse põhjus?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tema täisealine tütar käib siin tihemini, umbes 6x aastas ja ka teda võtan loomulikult enda juurde ööks või kaheks.[…]

Õetütar tuleb nüüd peagi siia mitmeks kuuks koolitusele (töötukassa poolt korraldatud) ning mu õde pani facebooki kuulutuse üles, et otsib lapsele paariks kuuks korterit.

Miks on see su õde, kes otsib täisealisele tütrele paariks kuuks korterit, ja kas see “lapse”poolne algatusvõimetus on ka tema töötuse põhjus?

Aga see pole ju ometi sinu asi?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kustutan teemasse mitte puutuvad kommentaarid ära, mis teemaalgatajale kasu ei too! Kahju, tähenorijast kibestunud käo üle, kes ainult anonüümsetes foorumites “kõva” mutt olla üritab. Muideks ei ole veel ühtegi last ega “lapseisa”, vaid on olemas abikaasa.

Las ma pakun, ega sa vist ülikooli ei lõpetanud? Või pead sa ülikooli all silmas eluülikooli? See sul kindlasti ka Facebookis märgitud eks? Sa pole vist siiamaani aru saanud mis on sinu vennapruut sõnas valesti?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Las ma pakun, ega sa vist ülikooli ei lõpetanud? Või pead sa ülikooli all silmas eluülikooli? See sul kindlasti ka Facebookis märgitud eks? Sa pole vist siiamaani aru saanud mis on sinu vennapruut sõnas valesti?

Mina ka ei saa aru, mis selles valesti on, ja mina olen ülikoolis käinud. Koguni filoloog olen. Väidan, et see on täiesti okei sõna, vaimukas, funktsionaalne ja vimkaga, ja ehk lõpetaksid kõik “targad” nüüd ükskord oma vingumise millegi üle, millest nad aru ei saa. Minge vähemalt eluülikooligi.

Teemasse: ka mul oleks raske võtta pikaks ajaks kedagi majule, olgu kui tahes lähedane. Nii et ma arvan, et kui laps just tänavale ei jää, siis võib keelduda küll. Repliik “mis seal ühikaski parem on” kõneleb enda eest kaunis selget keelt, mis probleeme edaspidi tulla võib.

Väga tähelepanuväärne on ka see, et kui ühed räägivad aastatepikkusest majutusest, siis teised teatavad, et “aga mul küll ükskord vennatütar ööbis meil kaks päeva!”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka ei saa aru, mis selles valesti on, ja mina olen ülikoolis käinud. Koguni filoloog olen. Väidan, et see on täiesti okei sõna, vaimukas, funktsionaalne ja vimkaga, ja ehk lõpetaksid kõik “targad” nüüd ükskord oma vingumise millegi üle, millest nad aru ei saa. Minge vähemalt eluülikooligi.

Mina kuulaks “seltsimees kunstiteadlast” ehk lugupeetud filoloogi hea meelega, et miks kord on õige venna pere, õe mees, tädi poeg , teinekord aga ok ja vimka vennapere, õemees, tädipoeg ?
Ülikooliharidust pole, seega palun rumalat valgustada!

Please wait...
Postitas:
Kägu

see on eluaeg niimoodi olnud

Please wait...
Postitas:
Kägu

Algsesse teemasse tagasi tulles, siis lisaks (võimalikule) kulude kokkuhoiule võib selliste küsimiste taga olla ka asjaolu, et vanemad on veits sapsis lapse laia ilma saatmise osas. Loodetakse, et ehk sugulase juures elades on asjad kontrolli all ja endal rahulikum tunne võimalike öiste väljasviibimiste ja pidude ja sõprade osas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Algsesse teemasse tagasi tulles, siis lisaks (võimalikule) kulude kokkuhoiule võib selliste küsimiste taga olla ka asjaolu, et vanemad on veits sapsis lapse laia ilma saatmise osas. Loodetakse, et ehk sugulase juures elades on asjad kontrolli all ja endal rahulikum tunne võimalike öiste väljasviibimiste ja pidude ja sõprade osas.

Lsaks majutamisele veel kontroll ja aruandlus? 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes ta siis on? Ametlikult nadu või kädi jah, aga kes sellist terminit kasutavad?

Kädi??? see on käli ja küdi ristand või?

Kahju, tähenorijast kibestunud käo üle, kes ainult anonüümsetes foorumites “kõva” mutt olla üritab.

Kes ei suuda aktsepteerida ühte kädi oma sugulaste hulka, on tähenorija!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kuulaks “seltsimees kunstiteadlast” ehk lugupeetud filoloogi hea meelega, et miks kord on õige venna pere, õe mees, tädi poeg , teinekord aga ok ja vimka vennapere, õemees, tädipoeg ?

Ülikooliharidust pole, seega palun rumalat valgustada!

Mis nüüd õemehel ja tädipojal viga on? Need kirjutataksegi kokku ju.
Samuti ka vennanaine ja vennatütar. Asi see vennapruut siis kokku kirjutada on. Tore, et kirjutas, keegi saab jälle oma agressiivsust maandada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 185 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud tudengite pressimine sugulaste juurde elama