Esileht Ajaviite- ja muud jutud tudengite pressimine sugulaste juurde elama

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 185 )

Teema: tudengite pressimine sugulaste juurde elama

Postitas:
Kägu

Mina kuulaks “seltsimees kunstiteadlast” ehk lugupeetud filoloogi hea meelega, et miks kord on õige venna pere, õe mees, tädi poeg , teinekord aga ok ja vimka vennapere, õemees, tädipoeg ?
Ülikooliharidust pole, seega palun rumalat valgustada!

Mis see on nüüd mingi tõsine küsimus või?

Õemees, tädipoeg ja onunaine on “kes?” ehk mees, poeg ja naine on nii öelda liigid, näitavad mis sorti mehe, poja ja naisega on tegu. “Minu õemees” näitab, et õemees nii öelda kuulub mulle, on minuga mingis (sugulus)suhtes. Samal ajal “õe mees” näitab, kelle mees ta on, mees kuulub õele, on õega suhtes. Küsimus “kelle mees?”, mitte “kes?”
Seletada võib veel mitmeti, loodetavasti sa tahad tegelikult ka aru saada, mitte ei ürita kellelegi rumalast peast kohta kätte näidata.

“Vennapruut” ei ole tõesti korrektne sõna, ÕS-is ei leidu. Selle kasutamist võib võtta kui teadlikku sõnamängimist. Ei näe põhjust selle kallal närida.

Samas “emaisa” ja “isaisa” on korrektsed sõnad. Neid võib ka lahku kirjutada, sama loogikaga, mis eespool kirjas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eestiajal ja nõukaajal oli see tavaline, et sugulane võeti enda juurde elama, kui linna õppima tuli. Isegi kui perel niigi kitsas oli. Tänutäheks saadi kott kartuleid, moose ja produkte. Aga jah ajad olid teised ja suhtumine oli teine.

Ise olen õpingute ajal elanud nii ühikas kui ka sugulaste juures. Minule ühikas kohe üldse ei sobinud ja ma piinlesin seal väga. Sugulaste juures oli ainsaks probleemis söögitegemine. Kuna sugulase lapsed sõid pidevalt minu asjad külmkapist ära, siis loobusin kokkamisest ja maksin sugulase raha, et söön nendega koos.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tõesti võrreldamatud asjad siin hambus. Üks kirjutab, et kogu ülikooliajaks soovitakse majutada sugulane LASTE TUPPA, (milleks kahele väikelapsele oma tuba…) ja teised tänitavad, et “mina küll majutasin õe last 2 päeva”, nagu siin juba mainiti. Ja unustatakse, et teemaalgataja ei ela 400 m2 majas, vaid tema oma lastelt tahetakse võtta muidusööja (jah, ma arvan küll, et eeldatakse, et sugulast söödetakse ja aidatakse veel muulgi moel…) jaoks tuba ka veel ära! Ja andke andeks, isegi kui teemaalgataja elaks 400m2-ses majas, siis pole ta seda ometi ehitanud ju selleks, et seal suguvõsa majutataks! Ilmselt rabab selline inimene mitmel töökohal, et saaks lubada endale kõige olulisemat asja – suurt kodu, kus iga pereliige saab rahu. Võibolla hoiab ta kõige muu arvelt kokku, sest kodu suurus on tema jaoks kõige tähtsam, siis aga tuleb vaene(?) sugulane, kes on endale ostnud äkki viimase Mersu mudeli ja reisib mööda ilma, laristab restoranides raha, aga elab väikeses korteris (ilmselgelt ei ole see tema prioriteet), et “aga sul on ju nii suur elamine”! Kui mõni hull tänapäeval armastabki niiväga tasuta hotelliteenust pakkuda, küllap ta siis juba kuulutab ka mööda suguvõsa, et tal on nii suur maja, kõik mahuvad sinna elama ja süüa teeb ta ka alalõpmata heameelega ja pakub kõigile tasuta, tulgu kõik tema juurde elama.

Kuidas mulle ei meeldi see suhtumine “aga tal ju on, miks ta ei raatsi”? Kui inimesel midagi on rohkem kui teistel, siis ilmselgelt on ta ka rohkem vaeva näinud selle nimel, rabab ööd kui päevad, et seda saada ja hoida, mitte ei ole see talle sülle kukkunud kuskilt. Võibolla kuskil mujal ongi mingeid hiigelpärandusi keegi saanud, enamus on aga pidanud rabama ninast vere välja, et saavutada oma suurem elamispind.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ööbisin ülikooli minnes nädal aega sugulaste diivanil, sest ei leidnud kohe korterit. Tohutut ebamugavust ei mäleta, aga pikemalt poleks tahtnud olla, ikkagi läbikäidav tuba. Sugulastele tänulik ikka, aga ei usu, et ise oleksin nõus kedagi oma diivanil pikemalt majutama, kuni nädal oleks ok, aga seegi tegelikult segab juba oma pere elu ju. Arusaamatud soovid, pakkuda välja, et tudeng võiks elada elutoas kapi taga või võtta ära laste tuba. Kus need lapsed siis magama peaksid, kuni kooliminekuni vanemate toas? Meil pole oma magamistoas kahe lapse voodi jaoks ruumigi

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eestiajal ja nõukaajal oli see tavaline, et sugulane võeti enda juurde elama, kui linna õppima tuli. Isegi kui perel niigi kitsas oli. Tänutäheks saadi kott kartuleid, moose ja produkte. Aga jah ajad olid teised ja suhtumine oli teine.

Eesti ajal tegelikult olid tudengid tunduvalt haruldasemad loomad ja ühiselamuid polnud veel leiutatud.
Nõuka aeg pärast sõda – elamispinnast oligi linnades karjuv puudus, sest väga paljud elamud olid maatasa pommitatud. Elamispinnaga oligi veel aastakümneid kitsas käes, ühiselamuid ehitati kõigepealt tööliste, sh just sissetoodud tööjõu jaoks, tudengite ühikad tulid hiljem. Samas tõsteti hoogsalt kõrgkooli(desse) vastuvõetavate isikute arvu, nii ideoloogilistel kui majanduslikel kaalutlustel. Seega elamispinnakitsikus püsis kuni nõuka aja lõpuni, nagu igasugune defitsiit. Ja polnudki reaalselt ühikakohti saada kõigile või kui oli, siis topiti 4-6 inimest ühte tuppa. Hotellikohti saadi üldse ainult komandeeringuga. Sugulaste juures ööbimine võis ollagi paljudele ainus lahendus, kui sealgi kohta oli. Ja ka siis ei tehtud tudengist majulise jaoks laste tuba tühjaks, tudeng ööbiski kapi taga. Ja maksis selle kapitaguse kasutamise eest, kas rahas või natuuras, nt kartulite, küttepuude vms vajalikuga. Sest ka need kaubad olid defitsiit ja naturaalmajandus oli sellisel puhul eelistatud. Kitsikusega olid kõik harjunud. Ühiskorteritest oled kuulnud?

Pärast nõuka aja lõppu lahendas defitsiidiküsimuse kapitalism ja praegusi ühiselamuid ei anna tollastega võrrelda. Ööbimis- ja majutuskohti on võimalik leida laias valikuvahemikus. Pererahva surumine kitsamatesse tingimustesse selleks, et ise laiutada üksinda laste toas – see on ikka eriline häbematus. Oleks olnud ka tol ajal, praegu, kui on muid valikuid, on aga eriti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täpselt. Nõuka-ajal elasid kõik pisikestes korterites, aga kui kellelgi oli vaja, siis majutati sinnagi kapi taha veel sugulane, sest TAL EI OLNUDKI KUSAGILE MINNA. Ühikakohti algul polnudki, hotelli ei saanud lihtsalt üldse ja erakaid ei olnud ka, sest kes see oleks julgenud “äritseda”, see oli väga taunitud. Linnadesse ei saanud sisskirjutust isegi täiskasvanud, linnad olid kinnised, kui läksid õppima linna, siis sugulaste juures pididki ööbima või kuuse all, kedagi ei huvitanud. Meil üks tuttav ööbis näiteks terve aasta raudteejaamas, tal polnud selles linnas sugulasi.

Please wait...
Postitas:
kitah

erakaid on tegelikult alati olnud, kuigi jah, sellest ehk kõva häälega ei räägitud ja sellest saadavat tulu ei deklareeritud. enamasti need olidki endiselt mingid kapitagused, harva, kui terve tuba oli, ja ka siis mindi sinna sageli kahekesi-kolmekesi, et odavam oleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanasti polnud ka ajalehtedes erakate kuulutusi ja suht joppamise asi kas oli sul sugulasi Tartus või Tallinnas.
Igal juhul kui küsitakse vaba tuba lausa 4 aastaks, siis ei keelduks, vaid vastakski, et võimalik on nädalaks või 1 kuuks ja kõik .Eks see vend siis vaatab edasi teise variante ja lahendusi. Võimalik, et ongi nahhaalne ja soovib teisi ära kasutada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui mul selle sugulasega üldse lähedasi suhteid poleks, siis küll kedagi enda juurde ei majutaks, eriti kui mul lapsed majas. See poleks kummalegi poolele tore.

Ma ise tegelt majutasin oma venda läbi ülikooli enda juures. Aga mul on oma vendadega väga head suhted. Talle algul lubati jaanuariks ühikakohta, seega tal oli vaja lihtsalt 4 kuud, sisuliselt 3.5 kuud vaja majutust, aga lõpuks jäi 3-ks aastaks.
Eraldi tuba pakkuda talle polnud, algul jagas ta tuba enda paarikuuse õepojaga, kes enamuse aja veetis siiski minu juures, hiljem lisandus väike õde talle. Lõpuks ta siis jagas tuba kahe väikelapsega. Elutoa hoidsime majutusvabana. Minu mätta otsast vaadatuna oli see kokkulepe mulle väga kasulik, sest vennast oli õhtuse lapsehoidjana palju abi, kui me mehega välja tahtsime. Lisaks õppis ta it-d ja tema oskused tulid meile kohe kasuks. Mees lausa tundis puudust, kui ta enam meiega ei elanud ja oma korteri üüris.

Mees rääkis oma kogemusest, kui ta pidi oma tädi juures olema õpingute ajal. Meenutas mulle Harry Potteri lapsepõlve tädi Petunia juures. Tädil oli mitu aastat nina püsti, sest tegi hiiglama suure heateo ja majutas õepoega, ometi ei teinud ta seda tasuta, sest meheema maksis õele iga kuu mingi summa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja andke andeks, isegi kui teemaalgataja elaks 400m2-ses majas, siis pole ta seda ometi ehitanud ju selleks, et seal suguvõsa majutataks! Ilmselt rabab selline inimene mitmel töökohal, et saaks lubada endale kõige olulisemat asja – suurt kodu, kus iga pereliige saab rahu. Võibolla hoiab ta kõige muu arvelt kokku, sest kodu suurus on tema jaoks kõige tähtsam

Kuidas mulle ei meeldi see suhtumine “aga tal ju on, miks ta ei raatsi”? Kui inimesel midagi on rohkem kui teistel, siis ilmselgelt on ta ka rohkem vaeva näinud selle nimel, rabab ööd kui päevad, et seda saada ja hoida, mitte ei ole see talle sülle kukkunud kuskilt. Võibolla kuskil mujal ongi mingeid hiigelpärandusi keegi saanud, enamus on aga pidanud rabama ninast vere välja, et saavutada oma suurem elamispind.

Uskumatu, kui ihnsaid inimesi leidub. Ela siis uhkes üksinduses oma 400 ruutmeetril ja saada oma õde/vend ja õe-/vennalapsed pikalt.
Teemaalgatajat suudan veel mõista, aga sind tõesti mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja andke andeks, isegi kui teemaalgataja elaks 400m2-ses majas, siis pole ta seda ometi ehitanud ju selleks, et seal suguvõsa majutataks! Ilmselt rabab selline inimene mitmel töökohal, et saaks lubada endale kõige olulisemat asja – suurt kodu, kus iga pereliige saab rahu. Võibolla hoiab ta kõige muu arvelt kokku, sest kodu suurus on tema jaoks kõige tähtsam

Uskumatu, kui ihnsaid inimesi leidub. Ela siis uhkes üksinduses oma 400 ruutmeetril ja saada oma õde/vend ja õe-/vennalapsed pikalt.

Teemaalgatajat suudan veel mõista, aga sind tõesti mitte.

Seda hoogsat fantaasiat on tõesti raske mõista.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jätkuvalt arusaamatu milleks see teema? Sul on ju lahendus olemas, mida sa siit veel tahad? Ikka tunnustust ja kiitust nagu ma aru saan? Ja ei, see ei ole minu arust “jahmunud ja ehmunud” oleku pärast.

Minu arust on sedalaadi (nagu see ja need maakodude) teemad just väga head. Ehk tunneb mõni ärakasutaja end ära ja see avab natukenegi tema silmi – kuidas asi teise inimese poolt paistab. Tegelikult, ehkki sisud on suht kattuvad, annavad sellised teemad mõtteainet meile kõigile – kuidas mina oma sugulaste ja tuttavatega käitun?

Mina muide, olen märganud, et on liik inimesi, kes mingit konkreetset viga näeb küll teistes inimestes, aga kui mõnikord ise täpselt samamoodi käitub, jääb märkamata. Õigemini, ta ei tunne ära, et tema ise on ju täpselt samamoodi käiutja.

Ehk aitavad sellised teemad mõnd inimest panna end rohkem analüüsima? Kõiki kindlasti mitte, aga ehk osasidki?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ei tea kas see tudeng on ka rahul kui talle leitakse koht sugulase juures? tudengi vanemate poolt vaadatuna on plussiks ilmselt üüriraha kokkuhoid ja see et noor on ikkagi valvatud.
mul on endal tudengi eas lapsed ja mina olen aastatepikkuse harjutamisega juba harjunud magama nii et ma neid öiseid tulekuid minekuid ei kuule enam. aga teine pere võib olla sellest tudengielust väga häiritud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga teine pere võib olla sellest tudengielust väga häiritud.

Ega see kerge pole. Mul on üks tuttav meesterahvas, kes on naisest lahus üle 10 aasta. Ja neil oli poeg, kes jäi ema juurde. Nüüd on poeg suureks kasvanud ja tuli elama sinna linna, kus isa elab, et ülikoolis käia. Oma lihane isa kogu aega kirub, et läheks poiss ometi minema, sest tema ei saa üldse magada. Poiss tuleb keset ööd, kolistab, siis hakkab köögis sööma, ajab kõik sassi, viskab pikali ja magab päeval kella kaheni. Ega kõik tudengid vast nii hullud pole, aga oma harjumusi muuta on kõigil raske ja need peaaegu täiskasvanud ei ole kerge kontingent, kellega koos elada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sina arvad, et on normaalne pressida teiste koju ennast elama? No minul oleks ruumi küll, aga ma ei talu oma kodus võõraid üle paari päeva, ma ei taha isegi oma perega olla kitsastes oludes, sest ma vajan omaette olemist vaata et rohkem kui õhku. Ma tahan vetsus ja pesemas käia, siis kui tahan ja kasvõi peeretada, siis kui tahan ja süüa siis kui tahan. Ja just sellepärast mul ongi palju ruumi, igaüks mu peres saab omal soovil omaette olla ja mingi mustlaslaagri elu ei tule kõne allagi. Ihnsusega pole siin absoluutselt mingit pistmist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga teine pere võib olla sellest tudengielust väga häiritud.

Ega see kerge pole. Mul on üks tuttav meesterahvas, kes on naisest lahus üle 10 aasta. Ja neil oli poeg, kes jäi ema juurde. Nüüd on poeg suureks kasvanud ja tuli elama sinna linna, kus isa elab, et ülikoolis käia. Oma lihane isa kogu aega kirub, et läheks poiss ometi minema, sest tema ei saa üldse magada. Poiss tuleb keset ööd, kolistab, siis hakkab köögis sööma, ajab kõik sassi, viskab pikali ja magab päeval kella kaheni. Ega kõik tudengid vast nii hullud pole, aga oma harjumusi muuta on kõigil raske ja need peaaegu täiskasvanud ei ole kerge kontingent, kellega koos elada.

Lihtne vanem ja lihane laps on natuke teine asi. Isa oma last varem kasvatada ei viitsinud, kasvatagu siis nüüd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Salme Ekbaumi “Valges majas” kirjeldab autor noore üliõpilasneiu (õpib arstiks) elu-olu eestiaegses Tartus. Siis oli mitme neiuga üürikorter – erinevad üliõpilased elasid koos.
Üürikaid ja erakaid rendivad ikka paljud üliõpilased välja.
Ka tubade kaupa – vaatasin just erinevaid kinnisvara kuulutusi.
See oleks vist arukas ka sellel üliõpilasel, kes ei saanud ühiselamusse kohta ning kellel pole võimalust sugulaste juurde minna (mida ma ise never ei teeks).

Please wait...
Postitas:
Kägu

No minul oleks ruumi küll, aga ma ei talu oma kodus võõraid üle paari päeva, ma ei taha isegi oma perega olla kitsastes oludes, sest ma vajan omaette olemist vaata et rohkem kui õhku.

Tegelikult on täiesti mõistev, et osa inimesi ei soovi oma kodus kedagi pikemalt majutada, isegi kui tuba on vaba. Harjumused ja elustiil on kõigil erinevad ja seda näeb alles siis, kui inimene kohal. Ühed külalised tulevad hommikul üles, liiguvad vaikselt ringi, käivad duši all, joovad kohvi ja lähevad minema ning tulevad tagasi alles hilisõhtul. Teised magavad poole lõunani, hõivavad vannitoa tunniks, hakkavad süüa tegema, kolistavad pottide ja pannidega, vajavad pidevalt midagi ja küsivad abi, siis istuvad arvutis või elutoas teleri ees ja lõpuks on juba lõuna käes, kui minema lähevad ja õhtul tegevused korduvad. Esimesi, keda näeb harva kodus, kes käivad ainult ööbimas ja teevad võimalikult vähe lärmi ja tüli, neid on tunduvalt meeldivam võõrustada, kui teisi, kuid iial ei tea, milliseks külaline osutub ja kas tema tegevused hakkavad igapäevaelu häirima või mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lihtne vanem ja lihane laps on natuke teine asi. Isa oma last varem kasvatada ei viitsinud, kasvatagu siis nüüd.

Mina olen sellega täisti nõus ja see pirin on minu jaoks arusaamatu. Aga ma lihtsalt ütlen, et ei taha keegi oma harjunud elukorraldust kellegi pärast muuta, isegi lihane isa viriseb. Seda enam ei saa sellist ohverdust nõuda mõnelt kaugelt sugulaselt, see pole niisama, isegi kui sul on vaba pind olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen seda teemat lugenud ja mõelnud, et KUI on ruumi, siis oma vennalapse, eksmehe tütre ja ühe noore sugulase võtaksin küll hea meelega enda juurde elama. Aga sellega see nimekiri piirduks ka 🙂 Samas ma usun, et noor inimene tahab ikka omaette elada ja mitte tunda, et ma silma peal hoian (mida ma ennast tundes kindlasti teeksin 😀 )

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga mida sa siin üldse enam kasvatad. Mul omad lapsed, olen koguaeg neid kasvatanud. aga mingis vanuses tuleb nad vabaks lasta. Jah, mina küll tahaks et kodus ollakse hiljemalt 22 ja siis minnakse magama. aga kui ma nüüd teeks teema et lapsed ei pea kodukorrast kinni ja tahavad 19 ja 21 aastastena mitte minna rahulikult hiljemalt 23 magama. no mida te mulle ütleks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sugulase enda juurde võtmine on lisaks ruumi- ja privaatsusküsimusele ka VASTUTUS. Jah, on küll täiskasvanu ja 18 täis, aga kui elab sinu õe juures, siis ju eeldad, et õde hoiab silma peal? Muidugi eeldad. Ja kui pärast selgub, et kuskil peol öösel kell 3 teda pussitati, siis küsid, aga kus olid õe silmad??? Raudselt. Ehk ühesõnaga, toida, kata, talu öiseid tulemisi ja ülevalolekuid ja siis vastuta ka veel. Vaata, mida ta sööb (kui on vegani laps, siis ei tohi majas lihakildugi olla) jne jne. Tänapäeva mammadel on sellised nõudmised, et anna olla, ükski asi ei sobi. Ja hoidku jumal, kui kassalindil pulga valesse kohta paneb või kodus Fairy kork kinni pole kogu aeg…

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga mida sa siin üldse enam kasvatad. Mul omad lapsed, olen koguaeg neid kasvatanud. aga mingis vanuses tuleb nad vabaks lasta. Jah, mina küll tahaks et kodus ollakse hiljemalt 22 ja siis minnakse magama. aga kui ma nüüd teeks teema et lapsed ei pea kodukorrast kinni ja tahavad 19 ja 21 aastastena mitte minna rahulikult hiljemalt 23 magama. no mida te mulle ütleks?

Et otsigu endale oma kodu ja tehku seal sellist korda nagu ise soovivad? Täiskasvanud inimesed ju ikkagi, ei pea tingimata vanemate juures elama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sina arvad, et on normaalne pressida teiste koju ennast elama? No minul oleks ruumi küll, aga ma ei talu oma kodus võõraid üle paari päeva, ma ei taha isegi oma perega olla kitsastes oludes, sest ma vajan omaette olemist vaata et rohkem kui õhku. Ma tahan vetsus ja pesemas käia, siis kui tahan ja kasvõi peeretada, siis kui tahan ja süüa siis kui tahan. Ja just sellepärast mul ongi palju ruumi, igaüks mu peres saab omal soovil omaette olla ja mingi mustlaslaagri elu ei tule kõne allagi. Ihnsusega pole siin absoluutselt mingit pistmist.

400 ruutmeetrile üht lisainimest majutades küll mustlaslaagrit ei teki. Vaevalt, et nii suure privaatsusvajadusega inimesel üle 3-4 lapse endal on.
Mind aga hämmastasid peamiselt argumendid – et tema on suure töö ja vaevaga sellise suure elamispinna hankinud ja ei suvatse seda küll – isegi hädaolukorras – nii lähedase sugulasega nagu õe-/vennalaps jagada. Minu meelest on see justnimelt ihnsus.
Ma võtaks vajadusel kõik mehe õe- ja vennalapsed enda juurde elama. Kasvõi kohe, kõik korraga ja seni, kuni neil vaja. Nad ei ole minu jaoks võõrad inimesed, vaid oma laste järel kõige lähedasemad.

Loomulikult kui on ikka kitsas ja arvan, et tudengil endal seal kehv olla, ja tean, et vanem on tegelikult maksejõuline, siis pakukski majutust lühemaks ajaks ja/või tookski need argumendid välja, et tudengil endal ju kehv tittedega jne. Imestan, et kas kõigil siin on mingi 10 õde/venda, et need nii kauged inimesed on, et nendega otse rääkida ei saa?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind aga hämmastasid peamiselt argumendid – et tema on suure töö ja vaevaga sellise suure elamispinna hankinud ja ei suvatse seda küll – isegi hädaolukorras – nii lähedase sugulasega nagu õe-/vennalaps jagada.

Ole nüüd, tänapäeval on õppetoetus ja muud rahalised abid neile, kelle perekond on liiga vaene, et ühikakoha eest tasuda. Seda, et kaugemalt tulija ei saa ühikakohta, ei juhtu.

Kui tartlane tahab Tartu Ülikooli uusimasse ühiselamusse kohta, siis võib tõesti juhtuda, et ei saa, kuid Tartu peal on teisigi ühiselamuid. Aga see tartlane saab kodus edasi elada. Sama on Tallinnaga, ei pea ilmtingimata kõige uuemasse ja uhkemasse ühikasse end pressima, saab valida mõne odavama. Saladuskatte all võin öelda, et ei pea isegi oma kooli ühiselamus elama, saab avalduse teha ka teiste koolide ühikatesse.

Olukorda, kus õppur peab saama sugulase kapi taha või jääb kooli minemata, ei teki tänasel päeval mitte ühelgi täie mõistusega inimesel. Õppetoetus + 1/3 kohaga töö katab hädavajalikud kulud ära küll, lisaks võivad vanemad ise sadakond eurot kuus oma kallile lapsele anda, et vaeseke nii palju tööd rügama ei peaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

400 ruutmeetrile üht lisainimest majutades küll mustlaslaagrit ei teki. Vaevalt, et nii suure privaatsusvajadusega inimesel üle 3-4 lapse endal on.

Mind aga hämmastasid peamiselt argumendid – et tema on suure töö ja vaevaga sellise suure elamispinna hankinud ja ei suvatse seda küll – isegi hädaolukorras – nii lähedase sugulasega nagu õe-/vennalaps jagada. Minu meelest on see justnimelt ihnsus.

Ma võtaks vajadusel kõik mehe õe- ja vennalapsed enda juurde elama. Kasvõi kohe, kõik korraga ja seni, kuni neil vaja. Nad ei ole minu jaoks võõrad inimesed, vaid oma laste järel kõige lähedasemad.

Loomulikult kui on ikka kitsas ja arvan, et tudengil endal seal kehv olla, ja tean, et vanem on tegelikult maksejõuline, siis pakukski majutust lühemaks ajaks ja/või tookski need argumendid välja, et tudengil endal ju kehv tittedega jne. Imestan, et kas kõigil siin on mingi 10 õde/venda, et need nii kauged inimesed on, et nendega otse rääkida ei saa?

Ülikooli minek ei ole nüüd küll mingi hädaolukord.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, see ei ole ihnsus, see ongi just privaatsusevajadus, ma pigem annaks tudengile raha, peaasi, et ta minu juures ei elaks. Nii palju siis ihnusest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ka oleks enne nõus raha andma vaesemale sugulasele, kui et teda pidevalt enda kodus majutada. Meil on endal 3 last, neist kaks kooliskäivat täiskasvanut, ja kõik elavad kodus. Oma lapse puhul kannatad ära, et tuleb kell 3 öösel ja hakkab sööma või homseid asju valmis panema, aga sugulase puhul ilmselt enam ei suudaks. Me armastame sooja tuba ja käime sageli poolalasti toas, vannituba on ühine ja terve maja tegelikult avatud, mis tähendab, et kui keegi kuskil liigub, ei saa teised, kes hommikul kell 7 peavad tööle minema, normaalselt magada.
Ennem annaks raha, tõesõna, mingu elagu oma elu ja õppigu majandamist-vastutamist.
Ja tõesti, 5 aastat ülikoolis pole mingi hädavajadus. Hädavajadus on see, kui jääd kojuminevast bussist maha, korteris on üleujutus või tulekahju, võtmed ununesid maha vms. Rõõmuga nõus võtma kõiki sugulasi ja sõpru. Aga 3-5 aastat oma elust, ei.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, see ei ole ihnsus, see ongi just privaatsusevajadus, ma pigem annaks tudengile raha, peaasi, et ta minu juures ei elaks. Nii palju siis ihnusest.

Siis sa vaevalt rõhutaks seda, et su suur elamispind on ikka kohutavalt raske töö ja vaevaga saadud ja see, kuidas lähedased hakkama saavad, pole sinu mure. Ma andsin oma hinnangu ikka tolle postituse sõnastuse kohta.
Samas on mul tõesti raske uskuda, et 400 ruutmeetril ei ole võimalik privaatsemat nurgakest tekitada, et tudeng pereelu ei segaks. Ma arvan, et tolle postituse autoril pole head ettekujutustki, mida tähendab 400 ruutmeetrit elamispinda. Muidugi see ei tähenda, et ilmtingimata peab kedagi kolm aastat majutama, asi oli ikka suhtumises ja argumentides.

Pluss muidugi see, et õelt-vennalt abi küsimine on enese peale pressimine ja õudne kuritegu siin enamiku jaoks. See on tõesti minu jaoks arusaamatu. Mulle tundub, et mul on ikka sugulastega tohutult vedanud 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

õelt-vennalt abi küsimine on enese peale pressimine ja õudne kuritegu

Ei ole. Abi küsimine on midagi muud. Seal juba üks kägu ütles: jäi bussist maha, orkaani kätte või kaotas võtmed. Tere tulemast, loomulikult saad abi, kas või kümne ruudu peal. “Mis TAL seal ühikaski parem on” – see pole abivajadus, vaid egoism.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 185 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud tudengite pressimine sugulaste juurde elama