Esileht Ajaviite- ja muud jutud tudengite pressimine sugulaste juurde elama

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 185 )

Teema: tudengite pressimine sugulaste juurde elama

Postitas:
Kägu

kus ta seda kirjutas, et teistes tubades elasid ka üliõpilased???

Kirjutas 08.08.2019 22:00. Lihtne ju otsida Ctrl+F-ga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

selles postituses, mida mina tsiteerisin, polnud teistest juttu ning tõesti ei viitsi hakata kõikide postituste jälgi ajama.
280+kommunaalide eest saab tartusse 1toalise korteri ka täna, ammugi siis mõned aastad tagasi. maksta seda hinda ühiskorteri toa eest on idiootsus. tartus üksik tuba korteris maksab praegugi 100-150 eurot

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Veidi jääb segaseks, et kuidas see ülikooli minek nii ootamatult tuleb? Kui ei ole endal pead varem hakata lapse/laste jaoks koguma, siis tuleb tulevasel üliõpilasel endal tööle minna ja kooli jaoks koguma hakata. Sugulasi või muud maailma oma saamatuses süüdistada on naiivne.

Paljuks see gümnasist kooli kõrvalt töötades koguda jõuab? Eriti kuskil Kapa-Kohilas ja madala kvalifikatsiooniga veerandkoha tööd tehes. Paljudel peredel lihtsalt ei jää midagi elamise kõrvalt üle, et ülikooli fondi kogda. Kõik kallineb ka pidevalt ja inflatsioon sööb su sääste armutult.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ligimest peab ikka aitama. Kui ruumi oleks, siis aitaks. Kuid mul on omad nõudmised. Ma armastan piinlikku puhtust ja lähen varakult magama, peale mida ma mingit müdistamist kuulda ei taha.

Vaesest tudengist saab ühel päeval kirurg, ajaloolane, pankur, bioloog, filoloog jne. Siis tahate küll uhkusega tema sugulased olla ja oma muredega külje alla pugeda või oma tudengiks sirgunud lapsukest praktikale sokutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljuks see gümnasist kooli kõrvalt töötades koguda jõuab? Eriti kuskil Kapa-Kohilas ja madala kvalifikatsiooniga veerandkoha tööd tehes. Paljudel peredel lihtsalt ei jää midagi elamise kõrvalt üle, et ülikooli fondi kogda. Kõik kallineb ka pidevalt ja inflatsioon sööb su sääste armutult.

Siis lõpetab gümnasist kooli ära, läheb tööle aastaks ajaks, kogub raha ja siis astub ülikooli.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah nii on, aga see pole siiski põhjus, et pikaks ajaks kellegi juurde elama sättida. Kui inimene on andekas ja tubli, siis saab ka õpitud ja ise raha teenitud, kui vanemad ei suuda. Ega igaüks ei peakski ülikoolis käima ja kui pole selleks vahendeid, siis jääbki ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ligimest peab ikka aitama. Kui ruumi oleks, siis aitaks. Kuid mul on omad nõudmised. Ma armastan piinlikku puhtust ja lähen varakult magama, peale mida ma mingit müdistamist kuulda ei taha.

Teisisõnu,

1) on hea rääkida, et küll aga aitaks, kui ruumi oleks;
2) veel kavalam on rääkida, et võtad avasüli vastu, aga sinu juures ööbimisele on nii karmid nõudmised, et igaühel kaob selleks kohe tahtmine.

Võta õppust, teemaalgataja! Teata oma sugulastele, et võtad nad rõõmuga vastu, aga kell 9 õhtul peavad tudengid voodis olema ja tuli kustus, ja tänutäheks tuleb neil igal õhtul (oma st sugulaste raha eest) kogu perele süüa teha, ja nädalavahetuseti peavad hommikul kuni 12ni lapsi hoidma, et te saaksite mehega välja magada, ühtlasi tuleb laupäeviti kella 12ks kogu korter (peale teie magamistoa muidugi) ära koristada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

selles postituses, mida mina tsiteerisin, polnud teistest juttu ning tõesti ei viitsi hakata kõikide postituste jälgi ajama.

280+kommunaalide eest saab tartusse 1toalise korteri ka täna, ammugi siis mõned aastad tagasi. maksta seda hinda ühiskorteri toa eest on idiootsus. tartus üksik tuba korteris maksab praegugi 100-150 eurot

Tahaks sellist pakkumist näha.
Otsime pool suve tuba või korterit. Odavaim pakkumine, mis oleme saanud on 200€ kuu ja see ka läbi tutvuste või siis kasinamates tingimustes.

Ja kui veel võtta maaklerite pakkumised siis 200+200+200 esimene maks.

Võimalik, et ahiküttega on sellist pakkumist, kuid see variant ei tule gümnasistil, kes õpib ka muusikakoolis ja vabaneb koolist kell 20-21 kõne alla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Otsime pool suve tuba või korterit. Odavaim pakkumine, mis oleme saanud on 200€ kuu ja see ka läbi tutvuste või siis kasinamates tingimustes.

kv.ee-s algavad korteris üksikute tubade üürihinnad 100 eurost (koos kommunaalidega 140€) https://www.kv.ee/?act=search.simple&last_deal_type=&company_id=&page=1age_size=50&deal_type=2&dt_select=2&county=12&search_type=new&parish=1063&rooms_min=1&rooms_max=1&price_min=&price_max=&nr_of_people=&area_min=&area_max=&floor_min=&floor_max=&energy_certs=&keyword=&orderby=pawl#res

280 euro eest saab suure 47ruutmeetrise korteri, kuhu annab paar sõpra ka ära majutada ning kulusid jagada https://www.kv.ee/uurile-anda-uhetoaline-korter-soklikorrusel-maja-o-3160590.html?nr=78&search_key=1f06d538599257f06da4431f46766907

Please wait...
Postitas:
Kägu

kv.ee-s algavad korteris üksikute tubade üürihinnad 100 eurost (koos kommunaalidega 140€) https://www.kv.ee/?act=search.simple&last_deal_type=&company_id=&page=1age_size=50&deal_type=2&dt_select=2&county=12&search_type=new&parish=1063&rooms_min=1&rooms_max=1&price_min=&price_max=&nr_of_people=&area_min=&area_max=&floor_min=&floor_max=&energy_certs=&keyword=&orderby=pawl#res

280 euro eest saab suure 47ruutmeetrise korteri, kuhu annab paar sõpra ka ära majutada ning kulusid jagada https://www.kv.ee/uurile-anda-uhetoaline-korter-soklikorrusel-maja-o-3160590.html?nr=78&search_key=1f06d538599257f06da4431f46766907

Mööblit ju pole. Vannitoas pole mitme inimese asju mitte kuhugi panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teisisõnu,

1) on hea rääkida, et küll aga aitaks, kui ruumi oleks;

2) veel kavalam on rääkida, et võtad avasüli vastu, aga sinu juures ööbimisele on nii karmid nõudmised, et igaühel kaob selleks kohe tahtmine.

Võta õppust, teemaalgataja! Teata oma sugulastele, et võtad nad rõõmuga vastu, aga kell 9 õhtul peavad tudengid voodis olema ja tuli kustus, ja tänutäheks tuleb neil igal õhtul (oma st sugulaste raha eest) kogu perele süüa teha ja nädalavahetuseti peavad hommikuti kuni 12ni lapsi hoidma, et te saaksite mehega välja magada, ühtlasi tuleb laupäeviti kella 12ks kogu maja ära koristada.

No loomulikult, kui ma võtan oma elamisse kostilise, siis on mul ka majareeglid. Üüri ma sugulaselt ei küsiks, küll aga hüvitab oma kommunaalid ja oma söögi vaatab ise. Ja arusaadav, et ühele noorele inimesele on sugulase juures elamine tegelikult ebamugav ja piirav. Ühikas või omal käel üürimine võrdub vabadusega.

Ma ei räägi niisama, vaid ma tõesti võtaks lähisugulasest noore, kui mul oleks tema jaoks vaba tuba. Elutuppa nurka ei tahaks.

Suviti veedan pikemalt suvilas aega ja sinna saadetakse mulle juba varasest lapsepõlvest peale kaks lähisugulase last, nüüdseks teismelised. Teen neile süüa omast eelarvest, kasin nende järelt ja tegemist kui palju, aga ma pole selle peale tulnud, et vanematele vinguda, kuidas ma neid ei taha, mul üksi oleks vähem rabelemist. Nad on nagu omad lapsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis lõpetab gümnasist kooli ära, läheb tööle aastaks ajaks, kogub raha ja siis astub ülikooli.

No mis tööd sa gümnaasiumi haridusega nii väga saad? Eriti väiksemates linnades või maal? Teenid nii palju, et süüa osta, kommunaalid vanematele maksta ja kogu moos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ving-ving-ving
mööblit saab taaskasutuspoodidest väga odavalt, samuti jagavad inimesed seda tasuta. tartus on ka jäätmejaamad, kus kogutakse korralikum mööbel siseruumidesse, mida siis soovijatele tasuta antakse.
luksus maksab, seega kes tahab endale palju ruumi, disainmööblit jne, siis tuleb maksta. kui asi on lihtsalt soojas kohas, kus kooli ajal elada, siis leiab paarisaja euro eest elupaiga küll

Please wait...
Postitas:
Kägu

ving-ving-ving

mööblit saab taaskasutuspoodidest väga odavalt, samuti jagavad inimesed seda tasuta. tartus on ka jäätmejaamad, kus kogutakse korralikum mööbel siseruumidesse, mida siis soovijatele tasuta antakse.

luksus maksab, seega kes tahab endale palju ruumi, disainmööblit jne, siis tuleb maksta. kui asi on lihtsalt soojas kohas, kus kooli ajal elada, siis leiab paarisaja euro eest elupaiga küll

Üürikorterisse ei hakka küll mööblit muretsema. See tuleb ju pärast ära viia. Kuhu sa selle topid. Ja see ärakolimine võib ju juhtuda 6 kuu pärast. Leidab midagi paremat või odavamat või mida iganes.

Mis luksus see elementaarne riidekapp, kummut, kirjutuslaud, diivan, telerilaud, söögilaud toolidega, voodi nüüd ikka on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel kord, ja hästi aeglaselt. Vastasin ainult ja ainult sellele postitusele, mis väitis, et ühikakohad ei ole Tartus probleem.

Paraku lisasid nii palju infot, et nüüd me arutame seda, et sul oli võimalik katta lapse vajadused pea täiel määral. Millega jäi mulje, et sa oleksid tahtnud meeleldi odavamalt läbi ajada sugulaste juures.

Oleksid pidanud paremini fokusseerima. 🙂

Ei! Ütlesin, et mul on Tartus terve kari lähisugulasi. Kaks tädi, paar nõbu ja vend, kellega olen lähedane. Mitte kordagi ei tulnud teemaks, et laps peaks nende juurde elama minema. Ei tulnud jutuks, ega isegi mitte mõtteks.

Odavamalt oleks tahtnud läbi ajada küll (täielik ülbik, onju?), aga mitte enda sugulaste arvelt. Arvestasin tõsiselt sellega, et laps saab ühikasse koha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Halloo, kui inimesel pole raha, siis ta ei üüri 280 eurot + kommunaalid korterit. Siis üüritakse selline korter 4-6 peale! Ei pea elama tudengipõlves nagu miljonär, eriti mitte teiste arvel. Alati on tudengid olnud vaesed, elanud kasinalt, raha kokku hoidnud. Alles tänapäeva lumehelbekesed arvavad, et olgu kohe elamistingimused nagu Brunei sultanil. Kägu, ise ka vaene tudeng olnud ja 4-kesi ühes toas elanud ülikooli ajal.

Halloo! Aga see üürikorter oligi mitme üliõpilase peale. Selles korteris elas 4 üliõpilast. Igal oma tuba.

Muidugi ei pea tudengipõlves elama kui miljönär. Keegi ei ole seda väitnudki. Minu jutt käib momendil ainult selle ümber, et ühikakohad on, või vähemalt olid lähiminevikus defitsiit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õppelaen oli sel ajal 1 920 eurot. Mõtle nüüd ise. Kas ja kui palju see abiks oleks selliste väljaminekute puhul? Sellest oleks jätkunud 2-3 -kuuks ja noorel oleks olnud aastateks kohustus kaelas. Õnneks, ülejäänud pere siiski ei virelenud. See, et laps lõpetab keskkooli ja läheb edasi õppima, ei tulnud mulle ju üllatusena. Olin selleks juba pikalt ettevalmistunud ja säästnud. Nurisesin vaid selle üle, et tõesti oleksin eelistanud, et laps oleks saanud elada 100-euroses (ehk sel ajal olid odavamadki hinnad?) ühikatoas kui, et 350-euroses (280 üür+ülejäänu kom.kulud) üürikorteri ühes toakeses. Sellega, et laps ühikakohta ei saa, ma tõesti ei osanud arvestada.

Sinu sellest lausest: “Kui oli võimalik tasuda 700 eur kuus tudengi eest, siis vajaduspõhisele ei kvalifitseerunud…”, ei saanud ma üldse aru. Mis mõttes, kui oli võimalik tasuda 700 eurot? Kes ja kuidas seda oleks kontrollinud, mis võimalused mul on? Lapse kulud said ju tasutud suuresti säästudest, mitte palgast.

aga miks laps seal üürikas üksi laiutas? oleks võinud 1-2 kaasüürilist võtta ning elada nagu ühikas mitmekesi koos, oleks kulud 2-3x väiksemad olnud ning jäänud samasse suurusjärku ühikas elamise kuludega. ühikas ju samuti mitmekesi toas.

tartus on alati olnud noortel võimalus töötada, kasvõi mäkis, kauplustes (öösel) kaupa välja panna, toitlustusasutustes jne. pisikestes kohtades elades võib olla probleeme töö leidmisega, tartus on osaajaga lihttööd alati saada. lihtsalt paljud ei taha seda.

oma suguslastegi hulgas on selliseid, kes vanematele kurdavad, et tööd on võimatu leida, ise aga ei kandideerigi või ei lähe vestlusele kohale. tundes palju personalijuhte olen mõnel sugulase võsukesel silma peal hoidnud ning nö soovituse (lapsukese teadmata) kaasa andnud, kui vanem räägib, et näe, seal pakuti tööd, laps pidi ka kandideerima, äkki lõpuks näkkab. tulemuseks on see, et lapsuke ei ilmu isegi vestlusele, pärast vanemad kurdavad, kuidas laps ei leia kuidagi tööd.

no miks peakski helbeke pingutama ja tööle minema, kui vanemad kõik asjad niikuinii kinni maksavad?

Palun näita mulle see koht, kus ütlen, et laps laiutas üksinda seal üürikas!?

See oli 4-toaline korter, kus elasid 4 üliõpilast.

Palun lugege hoolikamalt, ja ärge tehke oma peas mingeid järeldusi, mida pole olemas.

Lihttööd otsis mu laps kaua. Ütles, et Tartus täitsa võimatu, sest üliõpilasi palju – temasuguseid tööotsijaid massiliselt. Tõsi, mina tema eest neid tööotsinguid ei teinud, aga uskusin teda, sest, et kodukohas oli ta juba regulaarselt 2 aastat tööl käinud. Sellepärast ei olnud ka põhjust kahtlustada viilimises või valetamises. Samas, 100% pead ei anna. Äkki oli tõesti nii, et läks Tartusse ja hakkas laisaks.

P.S. Mu laps ei ole lumehelbeke. Ta on raske puudega laps, kes on terve elu pidanud pingutama, et elus olla ja pingutanud, et täiskasvanuna ise hakkama saada. Mõnita nüüd! Midagi ikka annab välja mõelda, et “lumehelbekest” ja mind paika panna!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingi väike kiusuvärk või? Kommentaari tegelikku mõttekäiku jälgida ei viitsi. Sildistada ja mõnitada aga viitsid?

Minu kirjutatud postitus:

08.08.2019 22:00

Lõpuks sai laps üürikorterisse ühe toa, minu mõistes üüratu hinnaga. Teistes tubades elasid ka üliõpilased.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljuks seal tööturul nii väga vaja neid gümnassiumiharidusega ilma igasuguse kvalifikatsioonita inimesi. Kohvikusse ettekandjaks ja poodi kaupa laduma, aga neid pole nüüd ka nii tohutul arvul vaja. Isegi koristajal peab tänapäeval olema kutseharidus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[/quote]
No mis tööd sa gümnaasiumi haridusega nii väga saad? Eriti väiksemates linnades või maal? Teenid nii palju, et süüa osta, kommunaalid vanematele maksta ja kogu moos.[/quote]

Mis tööd sinusuguse laps pärast ülikooli loodab saada? Siis on plaan Tallinnas sugulaste kukile minna, sest mida selle semiootiku või muu humanitaari palga eest Tallinnas ikka saab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ei ole lapsi. Pole mõtet minu kallal kangutada. Mina ei vihka oma sugulaste lapsi nagu sina. Tead ei meenu ühtegi sugulast, kelle laps peale ülikooli tööd poleks leidnud ega omaette elamist suutnud soetada. Palgad on piisavalt head isegi humanitaaridel, et laenu saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga nende kallal kõlbab kangutada, kes ei soovi võtta vägisi kostilist?
Hea on targutada kui ise ei pea kedagi ülal pidama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingi väike kiusuvärk või? Kommentaari tegelikku mõttekäiku jälgida ei viitsi. Sildistada ja mõnitada aga viitsid?

Minu kirjutatud postitus:

08.08.2019 22:00

Lõpuks sai laps üürikorterisse ühe toa, minu mõistes üüratu hinnaga. Teistes tubades elasid ka üliõpilased.

Kust see hind küll tuli? Praegu on kalleim 4toaline üürikorter kuus 800 eurot, aga see asub ka Ülikooli 4, nii et praktiliselt ülikooli vastas (ehkki su laps vist ei käinud TÜs). Annelinnas on neljatoaline 400 eurot kuus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Odavamad ikka ahjuküttega 🙁 ja enamusel kommunaalmaksed juures ja ei saa siin midagi 100€ hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ütles, et Tartus täitsa võimatu, sest üliõpilasi palju – temasuguseid tööotsijaid massiliselt.

Tean üsna mitmeid tudengeid, kes on töötanud erinevatel ametikohtadel ja ikka koha saanud, kui vaja. Päris kõigi inimeste eest ei saa öelda, et täitsa võimatu, sest paljud ju siiski saavad. Konkurents on muidugi suur ja tööandjad on nende tudengile sobivate lihttööde puhul ilmselt väga valivad, kelle nad sinna võtavad.

P.S. Mu laps ei ole lumehelbeke. Ta on raske puudega laps, kes on terve elu pidanud pingutama, et elus olla ja pingutanud, et täiskasvanuna ise hakkama saada.

Ilmselt see ongi võtmeks – raske puudega, oleneb muidugi, mis puudega, pole tudengilinnas sedasorti tööde peale konkurentsivõimeline. Tunnen kaasa. Aga seda kogemust ei saa kõigile üldistada, seda esiteks.

Teiseks oli su makstud üüriraha tõesti müstiliselt suur. Saan aru, et jällegi olenevalt puudest, päris igasugune elamispind ei sobi, ent sellest hoolimata müstiliselt kallis. (Muide, kui Tartu ühiselamud massiliselt remondis olid, siis kohandati nii mõnigi neist just erivajadusega tudengite jaoks, iseasi, kui edukalt. Ja need remondid ei saanud ju kesta üle ühe-kahe aasta, siis oleks jälle pidanud tekkima ühiselamukohti)

Kolmandaks aga peaks raske puudega tudeng saama muid toetusi, kas te neid taotlesite?

Ja neljandaks ja põhiliseks – see kõik ei puutu tegelikult teemaalgatusse. Isegi kui sul oleks õnnestunud oma laps mõne sugulase juurde kostile saada, kas sa oleksid seda teinud neil tingimustel, mida teemaalgatajale peale surutakse? Et tema lastele pole omaette tuba vaja – ja rahalisest hüvitisest ei paista ka keegi rääkivat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sa ajad mingit jama

See oli 4-toaline korter, kus elasid 4 üliõpilast.

4toalise üür oli siis 4×280=1120 eurot pluss kommunaalid? mingis raeplatsi häärberis elasid või?
280 euro eest saab 1toalise korteri. praegu kalleim tartus pakutav 4toaline maksab 800 eurot kuus https://www.kv.ee/?act=search.simple&last_deal_type=&company_id=&page=1age_size=50&deal_type=2&dt_select=2&county=12&search_type=new&parish=1063&rooms_min=4&rooms_max=4&price_min=&price_max=&nr_of_people=&area_min=&area_max=&floor_min=&floor_max=&energy_certs=&keyword=&orderby=pdwl#res
kas tõesti peab tudeng sellises luksuskorteris elama ülejäänud pere arvel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No enamsti ei taha suure heas korras korteri omanikud seda välja üürida tudengite kambale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Appi, 280+kommunaalid x 4 = 1120 eurot pluss kommunaalid 4-toalise üür Tartus? On see Raekoda või? Kas tudeng PEAB kohe linna KÕIGE kallimas korteris üürima??? Ja tean üürihindu VÄGA hästi, kuna üürime ise Tartus 3-toalist lihtkorterit välja hinnaga 350 eurot kuus + kommunaalid ca 100-140 eurot terve korteri kohta kuus. Elavadki 6 inimest sees. EI PEA elama nagu Brunei sultan, tõepoolest.
Tõesti, ving ving ving. Ülikool ei ole kohustuslik, elamistingimused tudengipõlves ei pea olema nagu kuningal ja KEEGI TEINE EI PEA neid kinni maksma lumehelbekestele, saage ometi aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundub ka imelik selle 280 eest ühe toa üürimine neljatoalisest korterist. Privaatsust ju ikka ei ole, elad nagu kommuunis. Mingi ühetoalne kuskil oleks sama hinnaga võimalik saada ja privaatsem.

Aga see selleks, kas su laps on endiselt seal kallis korteris? Ma soovitan sulle või ka teiste tudengite vanematele, et kui laps ka ei saa kohe ühikakohta, siis jäägu ikka järjekorda. Hiljemalt teisel semestril kohad vabanevad ja saavad ka need ühikakoha, kes algul ilma jäid. Osad otsivad eraka, paljud esmakursuslased jätavad hoopis pooleli ja nii need kohad vabanevad. Kevade poole on alati palju lahedam ühikakohtadega olnud.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 185 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud tudengite pressimine sugulaste juurde elama