Esileht Ajaviite- ja muud jutud tudengite pressimine sugulaste juurde elama

Näitan 5 postitust - vahemik 181 kuni 185 (kokku 185 )

Teema: tudengite pressimine sugulaste juurde elama

Postitas:
Kägu

kus ta seda kirjutas, et teistes tubades elasid ka üliõpilased???

Kirjutas 08.08.2019 22:00. Lihtne ju otsida Ctrl+F-ga.

selles postituses, mida mina tsiteerisin, polnud teistest juttu ning tõesti ei viitsi hakata kõikide postituste jälgi ajama.

280+kommunaalide eest saab tartusse 1toalise korteri ka täna, ammugi siis mõned aastad tagasi. maksta seda hinda ühiskorteri toa eest on idiootsus. tartus üksik tuba korteris maksab praegugi 100-150 eurot

Mingi väike kiusuvärk või? Kommentaari tegelikku mõttekäiku jälgida ei viitsi. Sildistada ja mõnitada aga viitsid?

Minu kirjutatud postitus:

08.08.2019 22:00

Lõpuks sai laps üürikorterisse ühe toa, minu mõistes üüratu hinnaga. Teistes tubades elasid ka üliõpilased.

Kust see hind küll tuli? Praegu on kalleim 4toaline üürikorter kuus 800 eurot, aga see asub ka Ülikooli 4, nii et praktiliselt ülikooli vastas (ehkki su laps vist ei käinud TÜs). Annelinnas on neljatoaline 400 eurot kuus.

Hind tuli sealt, et sel aastal olid ühikad remondis. Seega, tohutu hulk üliõpilasi pidi leidma ise endale varjupaiga. Ja eks see andis sel aastal võimaluse Tartu üüriturul hinnad lakke kergitada. Arvata on, et nüüd, kui ühikakohtadega enam probleeme pole, on üürihinnad taas normaliseerunud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle tundub ka imelik selle 280 eest ühe toa üürimine neljatoalisest korterist. Privaatsust ju ikka ei ole, elad nagu kommuunis. Mingi ühetoalne kuskil oleks sama hinnaga võimalik saada ja privaatsem.

Aga see selleks, kas su laps on endiselt seal kallis korteris? Ma soovitan sulle või ka teiste tudengite vanematele, et kui laps ka ei saa kohe ühikakohta, siis jäägu ikka järjekorda. Hiljemalt teisel semestril kohad vabanevad ja saavad ka need ühikakoha, kes algul ilma jäid. Osad otsivad eraka, paljud esmakursuslased jätavad hoopis pooleli ja nii need kohad vabanevad. Kevade poole on alati palju lahedam ühikakohtadega olnud.

Ei ela! Käis seal koolis 1 aasta ja siis oli tervise pärast sunnitud katkestama. Läks sama eriala edasi õppima Tallinnasse, mis on kodule lähemal. Tänaseks on kool lõpetatud.

Ja üks kord veel. Neile, kes arvavad, et selline hind on ebanormaalne. Sellest ju räägingi, et ka minu mõistes ebanormaalne. Samas, olin suluseisus. Ühikakohti remondi tõttu kohti ei olnud. Laps uuris ka teiste koolide ühikaid. Tulemusteta!

Üürikorteri ei valinud endale “lumehelbeke” ise välja, vaid mina. Seega, olen tolleaegsetes hindades täiesti veendunud, et need hinnad tookord just sellised olid. Oli ka odavamaid, aga need olid reeglina väga halvas seisukorras ja ahiküttega. Tulenevalt tema puudest, oleks tal sellistes tingimustes olnud väga raske või isegi võimatu hakkama saada.

Seda, et puudega tudengile on oma toetused ja eraldi ühikakohad, ma tõesti ei teadnud. Oletan, et kui ühikad olid remondis, siis ehk olid ka puudega inimestele mõeldud osad remondis. Siinkohal küll ei julge vaielda, ja tunnistan, et ehk oli selles osas minu poolt osa kodutööd tegemata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja neljandaks ja põhiliseks – see kõik ei puutu tegelikult teemaalgatusse. Isegi kui sul oleks õnnestunud oma laps mõne sugulase juurde kostile saada, kas sa oleksid seda teinud neil tingimustel, mida teemaalgatajale peale surutakse? Et tema lastele pole omaette tuba vaja – ja rahalisest hüvitisest ei paista ka keegi rääkivat.

Ei, kindlasti mitte! Kord juba eespool vabandasin, et viisin teema kursi mujale. Vastasin ainult sellele ühele kommenteerijale, kes rääkis ühikakohtadest. Seega, minu jutt ei puuduta kuidagi teemaalgatust. Ja mitte mingil juhul ma ei õigusta teemaalgataja egoistidest sugulasi. Teemaalgataja suhtub asjasse õigesti!

Mul ei tulnud mõttesegi oma last venna juurde sokutada. Ka juhul, kui ta oleks ise pakkunud, poleks seda teinud. Ma väldin väga kõiksuguseid kahtlaseid “teeneteosutamise” olukordi, kust võib hiljem (või ka kohe) mingi arusaamatus, teisest sõltumine või vastuteene tegemise ootus tekkida. Igas seda elu valdkonnas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja üks kord veel. Neile, kes arvavad, et selline hind on ebanormaalne. Sellest ju räägingi, et ka minu mõistes ebanormaalne. Samas, olin suluseisus. Ühikakohti remondi tõttu kohti ei olnud. Laps uuris ka teiste koolide ühikaid. Tulemusteta!

Üürikorteri ei valinud endale “lumehelbeke” ise välja, vaid mina. Seega, olen tolleaegsetes hindades täiesti veendunud, et need hinnad tookord just sellised olid. Oli ka odavamaid, aga need olid reeglina väga halvas seisukorras ja ahiküttega. Tulenevalt tema puudest, oleks tal sellistes tingimustes olnud väga raske või isegi võimatu hakkama saada.

päris masendav 🙁
samas on see ikkagi ulmehind, äkki oli 80 või 180 eurot, mitte 280 + kommud? või siis oli 280 kogu korter ning see jagunes neljaks?

põhiline ühikate remont oli 10+ aastat tagasi, siis ei saanud kindlasti küsida 4toalise eest 1000+ eurot. 2009. suvel ilmus artikkel, kus ühikate remont lõpusirgel http://www.lounaleht.ee/index.php?page=1&id=299&print=1

5 a tagasi, aastal 2014: Saksing toob esile, et üüripakkumistes on ülekaalus Tartus kahe- ja kolmetoalised korterid hinnavahemikus 200–400 eurot, millele lisanduvad kõrvalkulud. Neid kortereid üüritakse mitme peale. https://www.lvm.ee/tudengitel-on-kinnisvaraturul-raske-aeg/

Korterite keskmine üürihind on aastate lõikes järjepidevalt tõusnud ja
viimase poolaastaga on keskmine üürihind teinud läbi märgatava tõusu ja jõudnud tasemele
8 €/m2, kui 2011 aasta samal perioodil oli 6,6 €/m2.
Kõige rohkem üürikorterite pakkumisi on Kesklinna, Annelinna, Ülejõe ja Karlova linnaosas.
Üürilevõtjate jaoks on kõige atraktiivsem 1- ja 2-toalised üürikorterid Kesklinnas ja selle
lähiümbruses, millest tulenevalt on seal ka Tartu linna kõrgeimad üürihinnad – küsitud
hindade keskmine hind 2014 aasta II kvartalis oli Kesklinna linnaosas 8,3 €/m2
ehk siis keskmine 4toaline on 70-80 ruutu ja hind siis nt 75m2x8,3€=622 eurot kuus.
2011 aastal oleks olnud keskmine 4toaline 75×6,6=495 eurot.

no kuidas sul ometi õnnestus sellise hinnaga korter leida, jääb müstikaks 😀 aga kindlasti ei saa seda ühte ulmehinda tavapäraseks pidada. küsida võib muidugi kõike ja nagu näha, siis on ka maksjaid

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

päris masendav 🙁

samas on see ikkagi ulmehind, äkki oli 80 või 180 eurot, mitte 280 + kommud? või siis oli 280 kogu korter ning see jagunes neljaks?

no kuidas sul ometi õnnestus sellise hinnaga korter leida, jääb müstikaks 😀 aga kindlasti ei saa seda ühte ulmehinda tavapäraseks pidada. küsida võib muidugi kõike ja nagu näha, siis on ka maksjaid

Nüüd sa panid selle käo teadvust kaotama, kes ei talu sõnu masendav, ulme ja müstika. 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Näitan 5 postitust - vahemik 181 kuni 185 (kokku 185 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud tudengite pressimine sugulaste juurde elama