Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Tüdinenud triibupüüdmisest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Tüdinenud triibupüüdmisest

Postitas:

Olen olnud triibupüüdja 3.5a. Tablettide mõjul olen suutnud rasestuda aga need 2 rasedust katkesid. Arst ytles, et katkema peab 3x enne, kui katkemisi uuritakse.
Nüüd oktoobris saab aasta sellest, et rasedust tekkinud pole.
Pidasin suvel tegelikult 2 kuud pausi ka. Et tablette ei võtnud aga lootsin ju ikka.
Tunnen, et mul pole kellelegi kurta, kui kurnavad ja pettumuste rohked need aastad mu jaoks on olnud. Ma olen tüdinenud tablettide söömisest 3x päevas, päevade arvutamisest, ov testide tegemisest, ajastatud seksist,lootmisest, pettumisest ja kõigest, mis PCOS diagnoosiga triibupüüdja ellu kuulub.
Ma soovin lihtsalt enda väikest imet.
Ma ei raatsi rohkem/kauem pausi pidada aga vastumeelsus tablettide söömise suhtes on suur- ma lihtsalt ei taha enam.

Kuidas, teie, pikaajalised triibupüüdjad selle kõigega toime tulete?
Kuidas käitute, kui motivatsioon on maas?
Millega end ergutate?

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.09 01:05; 07.09 10:47; 08.09 00:34; 08.09 00:40; 14.09 16:22; 18.03 21:33; 19.03 05:33; 22.03 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usu ,meid siin palju ,kes peale igat tsüklit kolinal musta auku kukuvad.Endal triibupüüdmist aastajagu.Läksin riiklikust haiglast erakasse üle.Erakas hakkasid kohe asjad liikuma.D vitamiini puudus ja piiripealsed tulemused nii tsükli esimene pool kui teine pool.Krõbistan nüüd d vitamiini juurde ning määrati ka inofolic 2 pakki päevas.Lisaks hakkasin trenni tegema ,kaal kukub kolinal.Ei mõtle enam nii ,et miks jne ei jää ootele.Ootan uut arstilkäiku ,eks näis mis edasi .Me oleme tugevad naised,igasugusest jamast väljume võitjana ,ei tohi saba sorgu lasta ,vahel jah peatäis nutta on ok .Elada ja nautida seda mis meil on .Usu looda armasta iseend ,sest me ei tea keegi millega meie keha peab toime tulema .

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa tegutsed tavagünekoloogi või viljatusraviga tegeleva arsti juures?
Kui tavaarsti juures, siis ma soovitaksin konsulteerida ka mõne viljatusravile spetsialiseerunud arstiga.
Mina sõin ka kolm aastat tavagünekoloogi käe all erinevaid ravimeid, lõpuks panin omaalgatuslikult TÜKi dr. Ehrenbergi juurde aja ja jäin seal esimese IVFiga rasedaks ning sünnitasin.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.09 08:37; 07.09 11:28; 07.09 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegutsen ITK vijatuskliinikus. Arst ytleb, et meil läheb hästi aga mul on praegu motivatsioon maas.
Ootan ära, kui nädala pärast päevad hakkavad siis kirjutan arstile, et mis edasi saama hakkab.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.09 01:05; 07.09 10:47; 08.09 00:34; 08.09 00:40; 14.09 16:22; 18.03 21:33; 19.03 05:33; 22.03 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan sel juhul kaaluda ka teise arvamuse küsimist. See ei tähenda, et pead kohe kindlasti kliinikut vahetama, aga lihtsalt värske pilk asjale võib mõnikord väga palju muuta. Näiteks LTKHs on ka väga hea viljatusravikliinik, pane sinna aeg, käi kuula, millised on nende mõtted.

Kui vaja, võta korraks üldse aeg maha, ära tegelegi millegagi. Ma mõistan väga hästi sind, mul enne esimest rasedust ei tekkinud selliseid mõtteid, aga nüüd kui oleme kuus aastat üritanud teise eduka raseduseni jõuda (kaks katkemist, üks peetumine ja katkestamine), on tekkinud mõtteid üldse loobuda.

Mina pean praegu pausi, tervis on katkestamisest kehv. Lähen ise ka just LTKHsse kuulama oktoobris, mis seal arstid arvavad asjast, aga tegutsema ei plaani uuesti hakata niipea. Võib-olla teeks mingeid terviseuuringuid, kui Tallinnas neid määratakse, mees läheb uuesti arsti juurde, aga üldiselt puhkame praegu.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.09 08:37; 07.09 11:28; 07.09 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikaaegsed triibupüüdjad on vaat et harjunud sellga, kui kõik nõu jagavad, mida ja kuidas tegema peaks. Vaheta arsti! Kas sa selle spetsialisti juures oled käinud? Aga tolle? Mine selle arsti juurde, kes mul on – nii hea arst on, teeb imesid! Mul õnnestus koheselt rasestuda, kui tema juurde läksin, neid ravimeid sõin. jne…

Kuigi soovitused võivad tõesti aidata, siis tavaliselt pikaaegsed triibupüüdjad on igasuguseid soovitusi juba nii-nii palju kuulnud ja neid katsetanud ja proovinud ja tuleb arvesse võtta, et iga inimene on erinev – iga asi ei sobi igaühele. See arst, kes sulle sobib, ei pruugi mulle sobida. See rohi, mis sul tulemused tõi, ei pruugi mul midagi aidata jne.

Julgen arvata, olles ise pikaaegne triibupüüdja (kolmas aasta jookseb), et teemaalgataja ei otsigi niivõrd soovitusi, mida või kuidas meditsiinilises mõttes teha, vaid et kuidas emotsionaalse poole pealt hakkama saada. On ju arusaadav, et triibupüüdmine on kurnav ning emotsionaalne ning kui inimene on juba aastaid igakuiselt lootnud ja siis jälle pettuma pidanud, jõuab varem või hiljem kätte see tüdimus ja väsimus, kurnatus ja kõik see, mis muudab lihtsalt jõuetuks ja lootusetult kurvaks.

Pigem vajab see inimene emotsionaalset tuge! Ta vajad sõpra, kellele kurta ja kellega rääkida vabalt oma muredest ja edasiminekutest. Sõpra, kes aitab hea sõnaga motiveerida nende tüütute rohtude peotäite viisi sissesöömist ning sõpra, kes ei tule lagedale ainult suvaliste soovitustega, ilma tagamaadele mõtlemata, vaid kes oleks pigem kuulaja ja kaasaelaja rollis. Olgu see sõber netis foorumis või lähedane sõbranna. See inimene vajab emotsionaalset tuge, sest 3,5 aastat triipe püüda on emotsionaalselt halvav ja raske.

Ka psühholoog ei teeks paha, kes aitaks ehk motiveerida ja leida jõudu edasi katsetada, kuniks lõpuks jõutakse oodatud tulemuseni.

Soovitan Sul leida endale see tugiisik, kellele või kellega koos üksteisele kurta, üksteist motiveerida ja taas jalad alla saada peale järjekordseid ebaõnnestumisi. Loodan, et leiad endas seda jõudu teha veel viimased sammud, mis viivad sind maailma parima lõpliku tulemuseni!

Elli-Ly

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikaaegsed triibupüüdjad on vaat et harjunud sellga, kui kõik nõu jagavad, mida ja kuidas tegema peaks. Vaheta arsti! Kas sa selle spetsialisti juures oled käinud? Aga tolle? Mine selle arsti juurde, kes mul on – nii hea arst on, teeb imesid! Mul õnnestus koheselt rasestuda, kui tema juurde läksin, neid ravimeid sõin. jne…

Kuigi soovitused võivad tõesti aidata, siis tavaliselt pikaaegsed triibupüüdjad on igasuguseid soovitusi juba nii-nii palju kuulnud ja neid katsetanud ja proovinud ja tuleb arvesse võtta, et iga inimene on erinev – iga asi ei sobi igaühele. See arst, kes sulle sobib, ei pruugi mulle sobida. See rohi, mis sul tulemused tõi, ei pruugi mul midagi aidata jne.

Julgen arvata, olles ise pikaaegne triibupüüdja (kolmas aasta jookseb), et teemaalgataja ei otsigi niivõrd soovitusi, mida või kuidas meditsiinilises mõttes teha, vaid et kuidas emotsionaalse poole pealt hakkama saada. On ju arusaadav, et triibupüüdmine on kurnav ning emotsionaalne ning kui inimene on juba aastaid igakuiselt lootnud ja siis jälle pettuma pidanud, jõuab varem või hiljem kätte see tüdimus ja väsimus, kurnatus ja kõik see, mis muudab lihtsalt jõuetuks ja lootusetult kurvaks.

Pigem vajab see inimene emotsionaalset tuge! Ta vajad sõpra, kellele kurta ja kellega rääkida vabalt oma muredest ja edasiminekutest. Sõpra, kes aitab hea sõnaga motiveerida nende tüütute rohtude peotäite viisi sissesöömist ning sõpra, kes ei tule lagedale ainult suvaliste soovitustega, ilma tagamaadele mõtlemata, vaid kes oleks pigem kuulaja ja kaasaelaja rollis. Olgu see sõber netis foorumis või lähedane sõbranna. See inimene vajab emotsionaalset tuge, sest 3,5 aastat triipe püüda on emotsionaalselt halvav ja raske.

Ka psühholoog ei teeks paha, kes aitaks ehk motiveerida ja leida jõudu edasi katsetada, kuniks lõpuks jõutakse oodatud tulemuseni.

Soovitan Sul leida endale see tugiisik, kellele või kellega koos üksteisele kurta, üksteist motiveerida ja taas jalad alla saada peale järjekordseid ebaõnnestumisi. Loodan, et leiad endas seda jõudu teha veel viimased sammud, mis viivad sind maailma parima lõpliku tulemuseni!

Elli-Ly

Kuule, ma tean väga hästi, millest ma räägin, ma olen viljatusravi patsient olnud üheksa aastat, nii et teik it iisi 😉

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.09 08:37; 07.09 11:28; 07.09 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elly-Ly! Aitäh nii sisuka vastuse eest.
Mul on toetusest tõesti vajaka. Lähedaste sõbrannade ringis on 5 neiut, kes muutuvad kohe kohmetuks, kui enda rasestumise muredest räägin. Neljal neist on mitu last ja üks alles alustab novembrist triibupüüdmist. Mees on selline vaikne – ta kuulaks mu ära kyll aga ta pole selline, kes arutleks või julgustaks. Foorumisse ka igat emotsiooni ei paiska.
Nii nõme, kui see ka ei ole, mul on hea meel, et minusuguseid on veel, kes mõistavad, mida nii pikaajaline püüdmine ühe naisega teeb – see tõesti kurnab.

Aitäh, et oma postituse nii positiivses võtmes lõpetasid – naeratasin, sest tulemus on seda läbielamist kindlasti väärt!

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.09 01:05; 07.09 10:47; 08.09 00:34; 08.09 00:40; 14.09 16:22; 18.03 21:33; 19.03 05:33; 22.03 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan sel juhul kaaluda ka teise arvamuse küsimist. See ei tähenda, et pead kohe kindlasti kliinikut vahetama, aga lihtsalt värske pilk asjale võib mõnikord väga palju muuta. Näiteks LTKHs on ka väga hea viljatusravikliinik, pane sinna aeg, käi kuula, millised on nende mõtted.

Kui vaja, võta korraks üldse aeg maha, ära tegelegi millegagi. Ma mõistan väga hästi sind, mul enne esimest rasedust ei tekkinud selliseid mõtteid, aga nüüd kui oleme kuus aastat üritanud teise eduka raseduseni jõuda (kaks katkemist, üks peetumine ja katkestamine), on tekkinud mõtteid üldse loobuda.

Mina pean praegu pausi, tervis on katkestamisest kehv. Lähen ise ka just LTKHsse kuulama oktoobris, mis seal arstid arvavad asjast, aga tegutsema ei plaani uuesti hakata niipea. Võib-olla teeks mingeid terviseuuringuid, kui Tallinnas neid määratakse, mees läheb uuesti arsti juurde, aga üldiselt puhkame praegu.

Ma tunnen, et ma ei raatsi venitada lapsesaamisega, sest ma ei tea kaua mul veel aega võib minna.
Olen ka mõelnud kliiniku vahetamise peale. Ilmselt kuulan teise arvamuse ära, kui arst mu jälle mingite tablettidega aastaks koju proovima saadab.
Aitäh soovituste eest ja sina talita täpselt nii nagu sina tunned, et sulle sobib- oled palju üle elanud. Kõike positiivset sulle edaspidiseks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.09 01:05; 07.09 10:47; 08.09 00:34; 08.09 00:40; 14.09 16:22; 18.03 21:33; 19.03 05:33; 22.03 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjuta mulle 🙂
Maryyken@hot.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kõlan nüüd ilmselt nagu mingi kivikeste leedi, aga endasse peab lihtsalt uskuma ja endaga tegelema ning siis tulevad ka ükskord need triibud ja terve beebi.

Minul püütud 4a9k kui lugeda esimesest katkemisest raseduse 7n. 3 kuud tagasi peetus 11n rasedus mida ootasime 4a4k. Võin ausalt öelda, et olen praegu paremas seisus kui enne esimest katkemist rasedusega mis tuli 2 kuul kui mõtlesime, et kätt ette ei pane. Mis muutus on see, et hakkasin peale viimast katkestamst iseendaga rohkem tegelema ja abikaasa samuti. Peale esimest katkemist olime 4a jooksul mõlemad aegajalt üsna mustas augus, see esimene katkemine mõjus lihtsalt nii rängalt, ei osanud me ei enda ja oma mõtete eest see aeg hoolitseda ja üksteisega suhelda avatult. Peale viimast katkemist rääkisime väga palju üksteisega, rohkem loomulikult mina, kuna naised no. Hakkasime YouTube järgi juhendatud meditatsiooni tegema. See aitab mõtteviisi reaalselt muuta, harjutad oma aju ümber positiivset negatiivse asemel mõtlema ja tõesti peale mõnda aega saan öelda, et meie puhul aitab. Lisaks siis võtame ashwagandhat ja kurkumit, aitab ajul GABAsi luua ja üldse ajule ning ka kehale väga kasulik. Ja usun oma kehasse ning armastan teda, kuna keha läks tegelikult sellest kõigest rängemalt läbi kui aju. Keha sai ju kõik selle stressi endale veel hullemalt kaela. Lõppkokkuvõttes, siis ausõna on kogu enda olek iseenda mõtteviisis kinni. Vahepeal mõtlen isegi, et see on ulme kui okei ja hea mul on olla praegu. Kuu peale esimest katkemist sain teada, et õde ootab last ja tema raseduse ja lapsega seotule oli mul 2a raske mõeldagi, nägin seda last ta esimeste eluaastate jooksul vaid paar korda. Prageu mul teine õde rase, vaid nädalake vähem kui mina peaksin olema ja rasedus tuli neil teisel proovimiskuul. Siiski aga olen oma õe üle väga õnnelik ja isegi ta kõhtu suutnud näha kui küsisin kas kõht juba ees, rääkida ta rasedusest ja hakkan kohe vaikselt talle üllatuspidu korraldama. Ma ei taha, et minu sees olev kurbus saaks võitu ja rööviks rõõmu mis tema beebi tulemisega ka minus on.

Igatahes ma ei tea kas mu jutt selge ka tundub, aga ausõna on enda olek mõtteviisis kinni. Me ise tekitame endale kurvad emotsioonid ja raske oleku. Neid emotsioone on loomulik ja normaalne ning tervislik tunda, aga neisse ei tohi endal lasta kinni jääda.

Ja PCOSi puhul, siis uuri selle kohta inglise keeles. Sellest on võimalik õige eluviisi ja toitumisharjumustega pea et terveneda. Instagramis on üks naine, kes teeb meeletult palju teavitustööd sellest. Tal endal oli väga hull asi, aga on loomulikul teel saadud laps ja ta on ennast oma väga hulludest sümptomitest pea terveks ravinud ja regulaarse tsükli saanud. Pcos_to_wellness

Arsti osas, siis vaheta arsti kui tunned, et ei saa piisavat tuge ja toetust sealt. Mina ka ei taha enam nii pikalt ikkagi nn tühja oodata, kuna vb me vajame meditsiinilist tuge ikkagi. Mul on tsüklid ebaregulaarsed ja ov’ga võib mingi jama olla, kuna saan tihti kuus kolmel erineval ajal positiivseid ov teste. Seetõttu on mul nüüd neljapäeval enda viljatusraviarstiga kohtumine. 1 kuu enne viimaseid triipe pidime uuesti mind uurima hakkama, aga tuli koroona karantiin ja siis need üllatuslikud triibud. Lähen küll arstilt tuge ja nõu saama, aga tuletan endale selle keskel meelde, et mu keha on kõikvõimas ning kindlasti need triibud ja beebi ükskord ka meieni tuleb.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui ise ei jõua/suuda enda mõtteviis muutmisega tegeleda, siis hea psühholoog otsida on kindlasti väga hea mõte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen püüdnud siia korduvalt postitada, aga miskipärast Perekool mu postitamisvõimalused juba teistkorda täiesti põhjendamatult blokkinud. Seega kui nüüd läheb läbi, siis hästi 😀

Lisan juurde, et nõustun 100% Näsaga, et ükskõik kui raske seda kõike muuta tundub, siis olen ka mina arvamusel, et paratamatult emotsioonid ja mõtlemisviis mängivad kahjuks ikkagi üsna suurt rolli meie soovide täitumises. Olen ka õppinud mõned nõksud, mis ei lase mul n-ö musta auku enam niivõrd langeda, kuid eks tuleb ette ikkagi neid vihasemaid/kurvemaid emotsioone aeg-ajalt ette.

Igaljuhul tekst, mida tahtsin juba ammu postitada:

“Kuule, ma tean väga hästi, millest ma räägin, ma olen viljatusravi patsient olnud üheksa aastat, nii et teik it iisi ????” – Kui 9 aastat üritasid rasestuda ja selliseid hetki ei tekkinud, kus enam korduvaid ja korduvaid soovitusi ei jaksanud kuulata ja kordagi sellist tüdimust ja väsimust ei tekkinud, siis oled küll üks väga õnnelik pikaaegne triibupüüdja olnud, noh loomulikult nii “õnnelik”, kui üks triibupüüdja nii pika aja jooksul olla saab.

Olen tänaseks foorumites suhelnud väga paljude pikaaegsete triibupüüdjatega, kel siiski selliseid emotsioone on ette tulnud, seal hulgas ka ma ise, mistõttu võtsingi aluseks teemaalgataja teemapüstituse, kus probleemiks ongi justnimelt toodud see emotsionaalne poole. Ei kahtle ma selles, et need üldised soovitused on kõik asjakohased, kuid tihti kipuvad lühikest aega triibupüüdjad õpetama pikaaegseid triibupüüdjaid, mis nii mõnelgi korral on ka põhjendatud (kui pikaaegne triibupüüdja pole varem osanud kuskilt infot juurde otsida ja küsida), kuid enamasti pikaaegne triibupüüdja on neid soovitusi varasemalt korduvalt kuulnud ja igakord kui uued triibupüüdjad sõna võtavad, siis oma hea tahtega soovitavad neid samu asju üha uuesti ja uuesti. Ei taha ma selliseid soovitamisi halvustada, kuid pikaaegse triibupüüdjana on see omakorda väga väsitav. Praguse teemaalgatuse kontekstis tundus see kõik minu jaoks pigem minu endaga samastuvat ja sellest ka minu selline vastus.

Lisaks, ei võtnud ma aluseks kedagi konkreetset, vaid vastasingi teemapüstitusele, puhtalt oma kogemusest. Seega jään oma sõnade juurde ja kui tundsid end puudutatuna, siis ei ole mul sinna paraku midagi teha. Ei olnud mu tekst mõeldud kellegi pihta ega halvustamise eesmärgil. Küll aga ootakski siis toetavaid soovitusi 9 aastase kogemusega trii bupüüdjalt, kuidas selliste olukordadega hakkama saada ja mustast masendusest pääseda, endas jõudu leida, ikka edasi liikuda jne? Sellest oleks hetkel rohkem abi nii teemaalgatajale kui ka mulle endale ja ilmselt veel nii mõnelegi triibupüüdjale ????

Teemaalgataja: Kui soovid, võid mulle kirjutada: elli_ly@outlook.com

Elli-Ly

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tunnen sulle kaasa ja tean väga hästi eluaegse pcosikana, mida tunned. Oskan lohutada, et kõik see on lõpuks vaeva väärt.
Aga kui enam ei jõua, siis võid alati sellest pausi teha. Lootmata ei jää, aga võta sellest trallist puhkust. Ka keha vajab pidevast stimulatsioonist puhkust (mida suvel tegid). Loomulik reaktsioon, et väsid ja tüdid sellest kõigest

Tabletid on metformiin või mida sa sööd? Või on lihtsalt toidulisandid? On palju paremaid kui see kallis Inofolic, telli puhast inositooli (d-chiro-inositool) ja looduslikke folaate, mitte sünteetilist foolhapet. iHerbis on palju kompleks ja tavalisi toidulisandeid.

Kas su pcos on raske, kas ov-d toimuvad, kas seda tegelikult on ravitud või on ainult stimuleeritud (mis on viljatuse ravi, aga mitte pcosi ravi)? Kas arst pole pakkunud munasarjade drillimist, et ov-d korralikult toimuksid ja tsüklid regulariseeruksid. Metformiinravi insuliinresistentse pcosi puhul (sobib ka saledatele, mitte ainult neile, kelle pcos ülekaalu põhjustab). Eluviisimuutusi, nn pcos dieet (tavaline tervislik valgeid lihtspsivesikuid vältiv söömine tegelikult)?
3,5a tavalise triibupüüdmise peale peaks ikka juba tõsisema ravi ette võtma ja ka ivf peale mõtlema ausalt öeldes. See viljatuse aeg on tohutult raske taluda, kaua jõuab kannatada, oodata ja pettuda vaheldumisi.

Minu kogemus- raske pcos alates päevade algamisest, tsükkel 30-90 päeva jne. Pillide lõpetamise järel ei hakanud päevad kuus kuud ja arst ütles, et ilma esilekutsumiste poleks veel hakanudki tükk aega, munasarjad lihtsalt ei töötanud ja rasestumisetõenäosus täpselt 0%. Alustasime tsükli esilekutsumisest (progesteroon), siis stimuleerimised, mis pcosiga on alati ettearvamatumad, munasarjad võivad reageerida üks kord hüperstimulatsiooniga ja teine kord üldse mitte jne. Lisaks kilpnäärme alatalitlus, mis omakorda tõstis kõrgeks prolaktiini, niiet vaheldumisi ravisin ka seda (see omakorda rikub ov ja rasestumisvõimalust, lisaks polütspstilistele munasarjadele).
Pärast laparoskoopilist munasarjade drillimist sain mina terveks- tsükkel käis, ov toimus, olin lõpuks normaalse tsükliga naine ja minu poolt oli kõik ok. Siis avastati mehel spermaga probleemid, mille kohta küll alguses öeldi, et ise rasestumine pole võimatu, aga lõpuks selgus, et isegi ivfil ei viljastanud ja embrüosid ei tekkinud, oli vaja kasutada icsi ehk sperm süstitakse munaraku sisse.
Õnneks läks 5.ivf. Pärast sünnitusi on mu keha aastaid korras, pole jälgegi pcosist, keha toimib hästi ja ovsid tunnen ilusti ära. Miks ei võinud see nii lihtne olla 10 aastat tagasi!? 🙂 pärast esimese lapse sündi saime 2a järgmise lapse, kes tuli ilma igasuguse ravita, kiiresti ja lihtsalt.

On täiesti ok olla sellest väsinud ja tüdinud ja mitte kuulata tobedaid nõuandeid, mis asjasse ei puutu ja ei aita jnejne. See ongi paha aeg. Ja samas- ega midagi eriti üle ei jää, kui edasi minna. Kui sa lähed läbi põrgu, siis lihtsalt astu edasi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.09 11:38; 14.09 21:42; 18.03 11:22; 18.03 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on küll kõigest PCO, aga need perioodid, kus ma beebipille ei võtnud, kõikusid tsüklid 25-55 päeva vahel. Olen kahel korral hakanud beebipille võtma ja mõlemal korral eelnes see, et päevi polnud juba 3 kuud olnud. Lõpuks kui tahtsin rasedaks jääda, olles sellele eelnevalt olnud pillidel 6-7 aastat järjest, olid tsüklid minu mõistes üllatavalt regulaarsed, sest kõikumine oli ainult 30-36 päeva vahel. Samas ametlikult oli see siiski ebaregulaarne tsükkel ja igal kuul ma positiivset ov testi tulemust ei saanudki. Arsti juurde läksin pärast 6 kuud proovimist, õnneks ei öeldud, et peab aasta või kaks ootama enne uuringute tegemist. Juba järgmisest tsüklist tehti ov stimuleerimist, 3 tsüklit järjest, mis ei toiminud. Siis läks arst puhkusele ja pakkus, et tagasi tulles hakkame kaaluma kunstlikku viljastamist.
Lõpuks läks aasta aega ja rasestusin ikkagi ise. Aasta pole muidugi pikaajaline nende kõrval, kes juba mitu aastat triipe püüavad, aga raske oli sellegipoolest, sest sõbrannad, kes lihtsalt “kätt ette ei pannud enam” jäid kõik järjest rasedaks ja lisaks olime lolli peaga enne proovimise alustamist teada andnud, et me nüüd proovime, see tekitas pidevaid küsimusi perelt ja sõpradelt. Ma ei tea, kui vana sa oled, minul sündis esimene laps 35a vanuselt, seega ära vb keskendu ainult sellele, kui kaua triibupüüdmine aega on võtnud, vaid et kui sa pole veel nii vana, siis tegelikult on aega, äkki see võtab survet vähemaks.

Minu esimene rasestumine võis olla juhus, aga mul toimis inofolic+letrozol tsükli 3-8. päeval, aga ilma ov stimuleerimiseta. Progesterooni võtsin ka. Kuna arst oli puhkusel, siis stimuleerimist teha ei saanud, aga mul oli tablette alles ja ei tahtnud tsüklit raisku lasta. Nagu eelmiselgi kommenteerijal tuli teine rasedus ilma ravita esimesel katsel, laste vahe jääb alla 2a.

Jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tunnen sulle kaasa ja tean väga hästi eluaegse pcosikana, mida tunned. Oskan lohutada, et kõik see on lõpuks vaeva väärt.

Aga kui enam ei jõua, siis võid alati sellest pausi teha. Lootmata ei jää, aga võta sellest trallist puhkust. Ka keha vajab pidevast stimulatsioonist puhkust (mida suvel tegid). Loomulik reaktsioon, et väsid ja tüdid sellest kõigest

Tabletid on metformiin või mida sa sööd? Või on lihtsalt toidulisandid? On palju paremaid kui see kallis Inofolic, telli puhast inositooli (d-chiro-inositool) ja looduslikke folaate, mitte sünteetilist foolhapet. iHerbis on palju kompleks ja tavalisi toidulisandeid.

Kas su pcos on raske, kas ov-d toimuvad, kas seda tegelikult on ravitud või on ainult stimuleeritud (mis on viljatuse ravi, aga mitte pcosi ravi)? Kas arst pole pakkunud munasarjade drillimist, et ov-d korralikult toimuksid ja tsüklid regulariseeruksid. Metformiinravi insuliinresistentse pcosi puhul (sobib ka saledatele, mitte ainult neile, kelle pcos ülekaalu põhjustab). Eluviisimuutusi, nn pcos dieet (tavaline tervislik valgeid lihtspsivesikuid vältiv söömine tegelikult)?

3,5a tavalise triibupüüdmise peale peaks ikka juba tõsisema ravi ette võtma ja ka ivf peale mõtlema ausalt öeldes. See viljatuse aeg on tohutult raske taluda, kaua jõuab kannatada, oodata ja pettuda vaheldumisi.

Minu kogemus- raske pcos alates päevade algamisest, tsükkel 30-90 päeva jne. Pillide lõpetamise järel ei hakanud päevad kuus kuud ja arst ütles, et ilma esilekutsumiste poleks veel hakanudki tükk aega, munasarjad lihtsalt ei töötanud ja rasestumisetõenäosus täpselt 0%. Alustasime tsükli esilekutsumisest (progesteroon), siis stimuleerimised, mis pcosiga on alati ettearvamatumad, munasarjad võivad reageerida üks kord hüperstimulatsiooniga ja teine kord üldse mitte jne. Lisaks kilpnäärme alatalitlus, mis omakorda tõstis kõrgeks prolaktiini, niiet vaheldumisi ravisin ka seda (see omakorda rikub ov ja rasestumisvõimalust, lisaks polütspstilistele munasarjadele).

Pärast laparoskoopilist munasarjade drillimist sain mina terveks- tsükkel käis, ov toimus, olin lõpuks normaalse tsükliga naine ja minu poolt oli kõik ok. Siis avastati mehel spermaga probleemid, mille kohta küll alguses öeldi, et ise rasestumine pole võimatu, aga lõpuks selgus, et isegi ivfil ei viljastanud ja embrüosid ei tekkinud, oli vaja kasutada icsi ehk sperm süstitakse munaraku sisse.

Õnneks läks 5.ivf. Pärast sünnitusi on mu keha aastaid korras, pole jälgegi pcosist, keha toimib hästi ja ovsid tunnen ilusti ära. Miks ei võinud see nii lihtne olla 10 aastat tagasi!? ???? pärast esimese lapse sündi saime 2a järgmise lapse, kes tuli ilma igasuguse ravita, kiiresti ja lihtsalt.

On täiesti ok olla sellest väsinud ja tüdinud ja mitte kuulata tobedaid nõuandeid, mis asjasse ei puutu ja ei aita jnejne. See ongi paha aeg. Ja samas- ega midagi eriti üle ei jää, kui edasi minna. Kui sa lähed läbi põrgu, siis lihtsalt astu edasi.

Aitäh Su komentaari eest – andis lootust mullegi 🙂

Ma ei raatsi rohkem puhkust võtta, kui suvel 2 kuud (esialgne plaan oli terve suve puhata sellest) pausi pidasin siis tundsin end süüdi- aeg läheb edasi ja ma isegi ei püüa, kuigi tahan last. Süüdi, et ei tegutse, ei anna beebile võimalustki tulla.

Tablettidest söön metformiini ja letrozole. ´Umbes aasta sõin Inovo ja Inofolic aga peale suvist pausi pole nendega jätkanud. Oktoobrist ilmselt ka D-vitamiini (eelmine aasta oli selle tase madal).
iHerbist pole ma tellida julgenud. Osad asjad on kahtlaselt odavad ja siis reiting madal ja siis pole ma kindel kas valin ikka õige asja ja nii ma selle lehe jälle kinni olen pannud.

OV-s ma väga kindel pole. Ma ei saa testi kunagi selliseks, et testtriip oleks kontrolltriibust tumedam. 1x sain nii, et nibin-nabin sama tugevus. Selle peale ütles arst, et alati ei pruugigi testid näidata. Metformiin on vist ravi ja Letrozole stimuleerib – nii ma olen aru saanud.
LAP-i kohta arvas arst, et algselt proovime ikka ilma operatsioonita – plaanin selle kohta nüüd uurida, kui arstiga ühendust võtan. Mul on väga liikuv töö nii, et trenni ma sihikindlalt ei tee aga ülekaalu ka pole. Ma olen 31a aga ma juba tunnen, et aeg on otsa saamas ja ma ei jõua kuhugi.
Su viimane lause oli motiveeriv – aitäh!

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.09 01:05; 07.09 10:47; 08.09 00:34; 08.09 00:40; 14.09 16:22; 18.03 21:33; 19.03 05:33; 22.03 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin veel lisada, et asi on seda väärt. Ja isegi kui ei peaks õnnestuma (neid on siiski väga väike %, kes jäävadki lastetuks lõpuks), siis tead, et oled teinud kõik endast oleneva. Ainult et päris katki selle püüdmise ja viljatuse aastatega ei saa ennast ka teha. Kui vaja, puhka, kui ei jõua, pea pausi jne.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.09 11:38; 14.09 21:42; 18.03 11:22; 18.03 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Google-otingusse nt “vitamin D and fertality” ja “vitamin D and PCOS” jne.

Mõlemad rasedused esimesel katsel.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elly-Ly! Aitäh nii sisuka vastuse eest.

Mul on toetusest tõesti vajaka. Lähedaste sõbrannade ringis on 5 neiut, kes muutuvad kohe kohmetuks, kui enda rasestumise muredest räägin. Neljal neist on mitu last ja üks alles alustab novembrist triibupüüdmist. Mees on selline vaikne – ta kuulaks mu ära kyll aga ta pole selline, kes arutleks või julgustaks. Foorumisse ka igat emotsiooni ei paiska.

Nii nõme, kui see ka ei ole, mul on hea meel, et minusuguseid on veel, kes mõistavad, mida nii pikaajaline püüdmine ühe naisega teeb – see tõesti kurnab.

Aitäh, et oma postituse nii positiivses võtmes lõpetasid – naeratasin, sest tulemus on seda läbielamist kindlasti väärt!

Sa ei saa neile seda pahaks panna, sest tihti ei tea probleemideta naised viljatusest väga midagi. Aitab see kui räägid inimesega kes on selle sama teekonna läbi käinud. Ega minagi ei oskaks lohutada viljatut sõbrannat kui mul endal probleeme poleks. Ma ise püüdsin triipe 1.5 aastat (peetumine, katkemised ja lõpuks enam ei rasestunud ja mul oli ainult 1 sõbranna kes oskas toeks olla, sest ta ise maadles samade probleemide küüsis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühholoogi soovitus on hea. Ma ise küsisin naistearstilt psühholoogi, sest nad jutu sees mainisid, et on selline võimalus. (psühholoog töötabki haiglas sünnituse ja raseduse teemadega, kuigi muidugi räägid talle ka muust, nii nagu psühholoogile ikka). Nüüd olen aasta aega psühholoogi “juures käinud”, seda haigekassa toel ja ma väga loodan, et see nii ka jätkub. Sellest on suur abi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu protsessis võib suurt lisapinget tekitada, kui vajadusel ei saa arsti kätte. Vastuvõtuajad, numbrid on küll olemas, aga siis, kui on midagi olulist vaja kiiresti üle küsida, võib hulluks helistada. Alguses mõtled, et järelikult pole arsti kabinetis või tegeleb patsiendiga, kui paari tunni jooksul on vaikus, hakkad juba mõtlema, kas vastuvõtt on lõppenud, mis siis, kui ei saagi kätte, nv tuleb peale ja ravi jääb pooleli? Kirjutamine on omaette ooper. Ootad kirja paar, kolm päeva muretsemata, kas vastatakse, siis hakkad mõtlema, miks ei vastata, mida edasi teha? Vähem närvipinget ja ülemõtlemist oleks, kui arstid vastaksid kasvõi lühidalt, millal tagasi helistada või kirjutavad vastu, et arutame telefoni teel. Kõige närvesöövam on lõputu telefoniralli ja nädalajagu tühi mailbox.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka PCOS, kannatlikult üritasime 1,5 aastat siis kannatus katkes ja läksin viljatusravi arstile. Seal diagnoositi PSOC ja seal siis ravimitega katsetasime pool aastat aga ei midagi. Arst soovitas IVF millega ma nõus olin ja esimese katsega õnnestus. Hea meel on, et kauem ei pidanud ise proovides muuudkui pettuma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Mul diagnoositi PCOS (muu oli ok,aga anti-müller oli 10), sain endale esimest tsüklit kasutada ravimid: letrozoli ja metformiini. Kas nüüd juba sellest tsüklist hakkab mul ovulatsioon tavapärasest varem olema? Ma unustasin selliseid asju arstilt küsida..

Lugesin netist,et kui hakata letrozoli võtma tsükli 5ndast päevast, siis ovulatsioon peaks toimuma CD16-19 vahemik? Minul on tavaliselt tsükkel CD34 pikk ja ovulatsioon kuskil CD21-22. Kas nüüd peaksin hakkama varem ootama seda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.03 11:06; 18.03 11:39; 18.03 22:06; 18.03 23:25; 22.03 07:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Letrosooliga on nii, et ov peaks olema 5-8 päeva peale viimase tableti võtmist.

Seega kui võtad skeemi järgi 1 tablett tsükli 3. päevast alates 5 päeva, siis peaks ov olema tsükli 13.-16.päevani. See on ov stimuleerimiseks, aga mitte nii “äkiline” kui clomid/serophene ja seda võib kasutada pikalt ning ilma ultrahelijälgimiseta (eks doosi kindlaksmääramisel oleks abi).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.09 11:38; 14.09 21:42; 18.03 11:22; 18.03 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Letrosooliga on nii, et ov peaks olema 5-8 päeva peale viimase tableti võtmist.

Seega kui võtad skeemi järgi 1 tablett tsükli 3. päevast alates 5 päeva, siis peaks ov olema tsükli 13.-16.päevani. See on ov stimuleerimiseks, aga mitte nii “äkiline” kui clomid/serophene ja seda võib kasutada pikalt ning ilma ultrahelijälgimiseta (eks doosi kindlaksmääramisel oleks abi).

Super! Tänud, hea et googeldades välja tuli,sest muidu oleks liiga hilja ovulatsiooni teste tegema hakanud. Minul arsti poolt skeem, et 5. päevast alates 5 päeva ehk siis 15.-18. päeval peaks olema siis OV.

 

Arst ütles et võtaksin metformiini alguses 2 nädalat 1tbl ja siis 2 tbl (kui pole halb olla), kui kannatab kas ma kohe ei või kahte võtma hakata?

Ja kas letrozole ja metformiini puhul on vahet mis kellaajal/ajal neid võetakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.03 11:06; 18.03 11:39; 18.03 22:06; 18.03 23:25; 22.03 07:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Letrosooli võiks võtta samal ajal iga päev, et lihtsam meeles pidada.

Metformiiniga on nii, et see reageerib süsivesikurikaste toitudega, siis lööb kõhu lahti ja paha olla. Ja kindlasti võta kohe peale sööki, et kõhuvaevusi vähendada. Ja tee mis sa teed, aga ära metformiiniga koos alkoholi tarvita, mul oli  peale 1 kokteili juba jalad alt ja  järgmisel päeval selline tuumapohmell, et öökisin hommikul peadpidi hotelli prügikastis (vabandust kirjelduse pärast, teised kindlasti mõtlesid, et näe, rase… 🙂 ). Harjuta pigem ikka 1tbl. See on siis 500mg päevas (mitte 850mg tabletid)? Ma võtsin alguses 2, hiljem 3tbl päevas.

Infolehel on ka:

Võtmine koos toidu ja joogiga
Metformin-ratiopharm’i võtmise ajal hoiduge alkoholi sisaldavate jookide ja toiduainete tarbimisest.

Manustamisviis
Tabletid tuleb alla neelata tervelt ilma närimata koos piisava koguse (nt klaasi) veega koos söögiga või pärast sööki. Kui te peate võtma 2  tabletti ööpäevas või enam, peaksite need võtma jagatuna eraldi annusteks, nt 1 tablett pärast hommikusööki ja pärast õhtusööki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.09 11:38; 14.09 21:42; 18.03 11:22; 18.03 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Letrosooli võtsin mina hommikul koos metformiini tabletiga. Ma võtsin mõlemad korraga sisse.

Metformiini hakkasin ma võtma nii, et alguses 1tbl päevas ja siis kohe 3tbl päevas.
See ei ole mu olemist halvaks teinud, kõhtu lahti ajanud ega alkoholi tarvitamist häirinud. Võtan 500mg 3x p.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.09 01:05; 07.09 10:47; 08.09 00:34; 08.09 00:40; 14.09 16:22; 18.03 21:33; 19.03 05:33; 22.03 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Letrosooli võtsin mina hommikul koos metformiini tabletiga. Ma võtsin mõlemad korraga sisse.

Metformiini hakkasin ma võtma nii, et alguses 1tbl päevas ja siis kohe 3tbl päevas.

See ei ole mu olemist halvaks teinud, kõhtu lahti ajanud ega alkoholi tarvitamist häirinud. Võtan 500mg 3x p.

Selge! Tänud! Mis muutus siis nende kahe tulemusena? Said soovitud tulemuse? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.03 11:06; 18.03 11:39; 18.03 22:06; 18.03 23:25; 22.03 07:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen püüdnud triipe 6aastat. Nüüd juba 35a. Ônneks on 1 laps olemas, tema muidugi suur juba.
Olen läbi teinud ka igasugu oppe, uuringuid, stimuleerimisi, nôelravi, homöopaatiat, refleksoloogiat.
Trenni olen mingi aeg samuti rohkem teinud ja puhanud olen palju(stressivaba elu olnud ka). Otseselt ei ole mul PCOS diagnoositud, aga vaid 1 arst arvas, etkaldub sinna poole. Minu tsüklid alati olnud 35paeva, aga viimased aastad 32-44päeva. Karvakasv lôual ja rinnal, akne vähesel mäâral(toitumine?). AMH 5

Paar aastat  me Pole midagi teinud, aga nüüd tegi mees uued uuringud, votab hoolega vitamiine. Minul koik ikka korras, vàlja arvatud pikad tsüklid, aga ov-s toimuvad.

Ainuke asi, mida ma muutnud ei ole, on toitumine. Ikka söòn magusat, natuke ka nisu, teravilju, liha, veini vahel. Olen norm kaalus.
Ega ei oskagi öelda, kuidas vastu pidada. Ma proovinud lihtsalt mitte elu väga segada lasta sellel, kuigi eks need môtted ikka vahel mustad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke asi, mida ma muutnud ei ole, on toitumine. Ikka söòn magusat, natuke ka nisu, teravilju, liha, veini vahel. Olen norm kaalus. Ega ei oskagi öelda, kuidas vastu pidada. Ma proovinud lihtsalt mitte elu väga segada lasta sellel, kuigi eks need môtted ikka vahel mustad.

No siis alustasid triipudepüüdmisega umbes samal ajal kui mina ehk 29a. Mul ka toitumine kehvake, olen emotsionaalne sööja – kunagi nooremana ka bulliimiku kalduvusega (lihtsalt ei oksendanud toitu välja vaid treenisin üle).  Magusahull olen ja piimatooteid armastan, olen veendunud et kõik akne ja muu on ka toitumisest tingitud. Mul akne lõual ja üks tume karv lõual, ülahuulel ikka rohkem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.03 11:06; 18.03 11:39; 18.03 22:06; 18.03 23:25; 22.03 07:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Tüdinenud triibupüüdmisest