Esileht Väikelaps Tüdruk kardab võõraid mehi.

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Tüdruk kardab võõraid mehi.

Postitas:
Kägu

Mu laps on 2a. ja sünnist saadik kardab võõraid mehi, ainult enda isaga kõik ok, isegi vanaisadega ei saa olla, hakkab karjuma ja peitma ennast.
Kas kellelgil on veel niivisi olnud, kaua kestis või mis aitaks selle vastu.
Sügisel lähme lasteaeda ja juba pabistan.
Sest ega ta võõraid naisi ka kohe ei armasta, väga-väga harva. Peab ikkagi kaua neid nägemaa-jälgima ennem kui julgeb midagi anda-võtta.
Isegi kui vanaema ei näe nt. mitu nädalat siis võib ka lihtsalt võõrastada, hakkab väga nutma-karjuma ja ei lase midagi teha. Viimane kord vanaema pidigi tagasi koju minema, sest laps oli lihtsalt hüsteerias, täna käis ka vanaisa, keda ta eile nägi ja jälle hüsteeria. Jube.
Kuskil õues-poes sellist probleemi pole.
Ainult oma kodus või külas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Tüdruk kardab võõraid mehi.

Mu tütar kartis ka kuskil 2.5a võõraid mehi. Ta küll oma vanaisasid ja onu ja paari perekonnatuttavat meest ei kartnud. Aga võõramaid kartis nagu tuld. Ja mitte ainult kodus-külas, tänaval kui mõni mees liiga lähedale tuli, siis kargas ka mulle sülle ning kui eriti ohtlik tundus, siis võis kisama ka pista.

Eks lasteaeda minnes (2a2k) mõtlesin ka, et kuidas ta õpetajatega harjub. Eks need õnneks naised, aga ega ka võõrad naised just lemmikud polnud. Talle ei sobinud nö \”ülevoolavad\” isikud eriti, nt kui keegi naine teda sülle haarama või nunnutama hakkas, siis oli röök valla. Talle sobis, kui inimene istus ja tegeles oma asjadega. Siis jälgis natuke aega ja läks ise ligi tutvust sobitama. Õnneks oli üks lasteaiaõpetaja täpselt selline nagu talle sobis ja seetõttu harjus esmalt tema ja siis kõigi teistega ka.

Aga lasteaiaga harjumisega lõppes ka meeste paaniline kartmine. Ühte tuttavat meest, kes meil kord-paar aastas vaid külas käib (enne kartis), hakkas miskipärast eriti armsaks pidama. Sellel istub kogu aeg süles (nüüd 4a), kui see näole annab.

Loodetavasti kasvab ka teil välja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Noh, ja minu meelest pole hullu, kui väike tüdruk võõraid mehi kardab, miks ta peakski neid fännama…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu tütar ka 2a-selt isegi oma vanaisa pelgas, vanaemale ei tahtnud külla minna või sülle. Hetkel 3a, saab peagi 4a-seks. Kardab võõraid mehi endiselt, ei julge otsa vaadata, peidab end. Ei meeldi kui teda kõnetatakse. Võõraste naistega (k.a. lasteaia õpetajatega) käitub ka pigem distantsi hoidvalt, ei lase sülle võtta, hellitada. Oma emal ja isal istuks kogu aeg kaisus. Minuarust on see parem variant, kui see, et igale võõrale onule-tädile sülle pugema hakatakse. Olen seda küll näinud ja mõelnud, et mismoodi mõned lapsed suudavad võõrastega nii vahetult suhelda. Samas on mul hea meel, et mu tütar usaldab paari meie perele lähedal olevat isikut, aga teistesse suhtub tõrksalt, ei peagi kõigiga hästi läbi saama. Ta ütleb otse välja, mis mõtleb ja ennast vastutahtmist nunnutada ei lase.

0
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Esileht Väikelaps Tüdruk kardab võõraid mehi.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.