Esileht Koolilaps Tüdruku riietus 1.klass

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Tüdruku riietus 1.klass

Postitas:
Kägu

Hakkan tellima koolivormi. Nõutav 1 osa vormist koolipäeval. Kui lapsel seljas kooliseelik siis kas pluus peab olema ilma pildita ja soovitavalt tume? Kui üleval on kooli logoga pluus siis kas seelik või püksid peaks olema tagasihoidlikud? Lapsel on päris palju riideid jäänud lasteaiast, aga ei ole kelleltki hetkel uurida kui sobilikud on need kooli. Näiteks heledam pluus Elsa pildiga või väikeste sädelevate südametes seelik. Kleidid kui kooli logoga kampsun on peal. Millised on teie kogemused? Kui jäigalt tuleb reeglitest kinni pidada? Meil tutvumine ja esimene tund 30.08 eks seal saab küsida, aga enne tahaks juba valmis olla.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vaata erinevate koolide fb  kontode pilte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkan tellima koolivormi. Nõutav 1 osa vormist koolipäeval. Kui lapsel seljas kooliseelik siis kas pluus peab olema ilma pildita ja soovitavalt tume? Kui üleval on kooli logoga pluus siis kas seelik või püksid peaks olema tagasihoidlikud? Lapsel on päris palju riideid jäänud lasteaiast, aga ei ole kelleltki hetkel uurida kui sobilikud on need kooli. Näiteks heledam pluus Elsa pildiga või väikeste sädelevate südametes seelik. Kleidid kui kooli logoga kampsun on peal. Millised on teie kogemused? Kui jäigalt tuleb reeglitest kinni pidada? Meil tutvumine ja esimene tund 30.08 eks seal saab küsida, aga enne tahaks juba valmis olla.

Kui on olemas koolivorm, siis telli koolivormi polopluus või kooli logoga vest ja ülejäänud asjad lihtsalt sellised, mis näevad koolivormi teiste osadega samasugused välja. Näit kui on koolivormil must seelik, siis ostadki ka musta seeliku. Kui on must pluus või roheline pluus, siis ostadki ka samasugused. Kindlasti mitte mingeid Elsa pilte ja sädelevaid südameid.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ikka suht jäik kord, et peab olema, kas koolivorm või sarnane viisakas riietud, mingeid dresse,  nabakaid, retuuse, sädelevaid või piltidega asju ei tohi olla.

Enamus ongi teksad/viisakad püksid ja polo/vest/kampsun/triiksärk. Pihkseelikud ja seelikud ka, aga pigem pidulikematel päevadel või soojemal ajal.

Kus koolis nii hilja saab veel kooliasju tellida? Enamusel jaanipäeval tähtaeg, et augusti lõpp kätte saada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogemus kahe lapsega. Meie koolis  peab iga päev kandma üht koolivormi eset. Olen ostnud kooli logoga tekli, triiksärgi, kaks pihikkleiti, kaks kampsunit. ‘Triiksärk, tekkel ja must seelik pidulikeks sündmusteks. Lasteaiast jäänud pluuse saab edukalt kanda pihikkleidi ja kampsuniga, lihtsalt püksid viisakad teksad või soliidsemad retuusid. Lipsukesed, sitsid-satsid, kirevad mustrid ja lõhkised teksad on big no.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tellisin ainult ülemise osa. Seelikuid samasuguseid saab ka poest/netist. Nt nii nextil kui george-l on eraldi koolivormi sarjad.

Ehk siis algatuseks 2 musta seelikut (1 oli olemas laulukoorist), 2 riidest püksid ja 1 mustad teksad. 2 valget triiksärki (ei ostnud kallist “vormi” oma, kuna nagunii logota). Vormi lv polosärgid algatuseks 3 tk (2 värvis), vormi pusa. Ei mäleta, kas vest ka sai. Kui tütar tahab nööpidega kampsunit, ostan tavalise musta – saab alla panna vormi polosärgi ja kellelgi pole kobisemist.

Plaanin veel naabritelt uurida, kas värvilised/kirjud sukkpüksid on ok või pigem ei tolereerita ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Mina tellisin ainult ülemise osa. Seelikuid samasuguseid saab ka poest/netist. Nt nii nextil kui george-l on eraldi koolivormi sarjad.

    Ehk siis algatuseks 2 musta seelikut (1 oli olemas laulukoorist), 2 riidest püksid ja 1 mustad teksad. 2 valget triiksärki (ei ostnud kallist “vormi” oma, kuna nagunii logota). Vormi lv polosärgid algatuseks 3 tk (2 värvis), vormi pusa. Ei mäleta, kas vest ka sai. Kui tütar tahab nööpidega kampsunit, ostan tavalise musta – saab alla panna vormi polosärgi ja kellelgi pole kobisemist.

    Plaanin veel naabritelt uurida, kas värvilised/kirjud sukkpüksid on ok või pigem ei tolereerita ????

    Miks sul neid riideid nii palju peab olema, ta kasvab ju välja kiiresti.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
    1. Mina tellisin ainult ülemise osa. Seelikuid samasuguseid saab ka poest/netist. Nt nii nextil kui george-l on eraldi koolivormi sarjad.

      Ehk siis algatuseks 2 musta seelikut (1 oli olemas laulukoorist), 2 riidest püksid ja 1 mustad teksad. 2 valget triiksärki (ei ostnud kallist “vormi” oma, kuna nagunii logota). Vormi lv polosärgid algatuseks 3 tk (2 värvis), vormi pusa. Ei mäleta, kas vest ka sai. Kui tütar tahab nööpidega kampsunit, ostan tavalise musta – saab alla panna vormi polosärgi ja kellelgi pole kobisemist.

      Plaanin veel naabritelt uurida, kas värvilised/kirjud sukkpüksid on ok või pigem ei tolereerita ????

      Miks sul neid riideid nii palju peab olema, ta kasvab ju välja kiiresti.

    Võib olla sellepärast, et laps vahetab ikka igapäev riideid ja kõik ei viitsi igapäev pesu pesta. Hea, kui on valik ja tagavara. Minu arust nädalaks täitsa ok kogus.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul läheb tütar nüüd 2. klassi. Ka tema koolis on see ühe eseme poliitika.

 

Eelmisel aastal tellisin ja ostsin ka järelturult päris palju kooli logoga riideid, aga mida meil reaalselt vaja läks: 1) argipäeviti kitsalõikelised polosärgid ja T-särgid, 2) pidulikel puhkudel pihikseelik ja tekkel.

 

Argipäeviti eelistas laps kanda koolisärki koos tavapoest ostetud teksaste või teksaretuusidega (muidugi viisakate ühevärvilistega, mingite kirjude pükstega küll koolis pole käinud). Ja pidulikul puhul pani tavalise ilma logota ja lühikeste varrukatega valge triiksärgi (logo niikui poleks pihikseeliku alt välja paistnud) ja kooli pihikseeliku. Tekkel on neil ka piduliku vormi juures kohustustlik, ning kuna olemas oli, siis laps sageli soovis kaela panna ka kooli lipsu.

 

Minu lootused selle kohta, kuidas ma hakkan ka argipäevahommikuti koduukselt lehvitama nunnus riietuses pihikseelikuga koolitüdrukule, ei täitunud — pidulikul puhul pani laps küll õhinaga pihikseeliku ja valge pluusi, aga argipäeviti kaalus pükste ja särgi mugavus tema jaoks selgelt iluküsimused üle. Seega piisanuks talle ühest pihikkleidist (olemas on 3 tk).

 

Mis meil jäi peaaegu täitsa kasutamata, olid kooli kampsunid ja vestid (vesti pani laps paaril korral siiski selga ja siis pärast hädaldas, et olla palav). Ja mida ma ei ostnudki, olid kooli logoga triiksärgid, püksid ja seelikud, need on olnud kõik tavapoest, eeskätt Nextist, ja märksa odavamad.

 

Kui mul laps praegu uuesti alustaks, ostaksin talle Norrisonist kooli logoga T- ja polosärke kokku 5–10 tk eri toonides, ühe pihikseeliku ja tekli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis öeldi, et koolivormist võiksid olla vest ja tekkel. 1. Septembri jaoks ostsin pihikkleidi ja valge pluusi. Mida ülejäänud aja kannab, teab laps ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lipsukesed, sitsid-satsid, kirevad mustrid on big no.

Kui kool peaks need ära keelama, siis minu tüdruk vist ei läheks enam- ta jumaldab sära ja sädelust, mustreid ja lipsukesi.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teksapüksid vormipluusi juures?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teksapüksid vormipluusi juures?

Miks ei vôi olla?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lipsukesed, sitsid-satsid, kirevad mustrid on big no.

Kui kool peaks need ära keelama, siis minu tüdruk vist ei läheks enam- ta jumaldab sära ja sädelust, mustreid ja lipsukesi.

Las käib nendega edasi. Kodus.

Igasugused Elsad ja ükssarved ja blingbling kõlab koolis väga kummaliselt. Koolivormi olemasolu koolis näitabki seda, et kool ei oota last lasteaiariietes.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui üks koolivormi element nõutav, siis telli mõned polosärgid ja kui laps on kümakartlik siis talveks vest või kampsun lisaks. Juurde osta tavalisest poest viisakamat sorti must või tumesinine seelik ja püksid (kasvõi teksa) kui kalleid koolivormiriideid tundub mõttetu osta. Igasugused Elsa ja poni jms piltidega t-särgid jäta vaba aja ja koduriieteks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Mina tellisin ainult ülemise osa. Seelikuid samasuguseid saab ka poest/netist. Nt nii nextil kui george-l on eraldi koolivormi sarjad.

    Ehk siis algatuseks 2 musta seelikut (1 oli olemas laulukoorist), 2 riidest püksid ja 1 mustad teksad. 2 valget triiksärki (ei ostnud kallist “vormi” oma, kuna nagunii logota). Vormi lv polosärgid algatuseks 3 tk (2 värvis), vormi pusa. Ei mäleta, kas vest ka sai. Kui tütar tahab nööpidega kampsunit, ostan tavalise musta – saab alla panna vormi polosärgi ja kellelgi pole kobisemist.

    Plaanin veel naabritelt uurida, kas värvilised/kirjud sukkpüksid on ok või pigem ei tolereerita ????

    Miks sul neid riideid nii palju peab olema, ta kasvab ju välja kiiresti.

Sest ma ei taha hommikul üllatust, et kõik riided määrdunud. Ma isegi kardan, et lv pluuse on vähe, kuna ilmselt eelistab ta valget teistele pakutud värvidele. Aga eks näis. Ja kui nt iatuvad vahetunni ajal kuskil õues kivi otsas, muru peal vmt, siis ju määrib ka püksid ära.

Aga kuna esimene laps koolis, siis hetkel ennustangi kohvipaksu pealt vajadust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lipsukesed, sitsid-satsid, kirevad mustrid on big no.

Kui kool peaks need ära keelama, siis minu tüdruk vist ei läheks enam- ta jumaldab sära ja sädelust, mustreid ja lipsukesi.

Sukkpükstega ilmselt saab mängida ja peavõrud, patsikummid. Minu tütrel alguses kuldsed kingad – samad, millega lasteaia lõpetamisel oli. Ei hakka uusi ostma, kuna need ka korralikud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas klassiõhtuid enam korraldatakse, aga südametega seelik ja Elsa pildiga pluus võiks seal sobida kanda küll. Või siis mõne klassikaaslase sünnipäeval, kuhu last kindlasti kutsutakse. Samuti ka igasugu värvilised sukkpüksid ja lipsud, võivad sobida just nendele üritustele küll.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lipsukesed, sitsid-satsid, kirevad mustrid on big no.

Kui kool peaks need ära keelama, siis minu tüdruk vist ei läheks enam- ta jumaldab sära ja sädelust, mustreid ja lipsukesi.

Minu algklassilapsed panevad selga selle, mille ma annan ja lähevad sinna, kuhu ma ütlen. Ma ei kujuta ette, et mingi 1. klassi laps hakkaks dikteerima, kas ta läheb kooli või mitte või mis ta sinna selga paneb.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lipsukesed, sitsid-satsid, kirevad mustrid on big no.

Kui kool peaks need ära keelama, siis minu tüdruk vist ei läheks enam- ta jumaldab sära ja sädelust, mustreid ja lipsukesi.

Minu algklassilapsed panevad selga selle, mille ma annan ja lähevad sinna, kuhu ma ütlen. Ma ei kujuta ette, et mingi 1. klassi laps hakkaks dikteerima, kas ta läheb kooli või mitte või mis ta sinna selga paneb.

Minu laps otsustab juba viimased 3 aastat kindlasti, mis selga paneb. Asjad ostan loomulikult mina, aga isegi ei kanna igavat musta ja valget ning pole ka lapsele ostnud. Koolivorm meil igapäevaselt kohustuslik ei ole, ainult pidupäevadel ja ei saa aru miks ei võiks tavariietel olla mustrit,sädelust vmt( Ei räägi Elsa ja poni piltidest). Eks kooli minnes saan kuulda kui lapse riietus ei sobi.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei saa aru miks ei võiks tavariietel olla mustrit,sädelust vmt

Kui ei ole arusaamist antud, ega siis ei ole seda ilmselt ka kusagilt võtta.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väidetavalt pidid igasugused suured pildid riietel jne segama õpilaste keskendumist õppimisele vms.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lipsukesed, sitsid-satsid, kirevad mustrid on big no.

Kui kool peaks need ära keelama, siis minu tüdruk vist ei läheks enam- ta jumaldab sära ja sädelust, mustreid ja lipsukesi.

Minu algklassilapsed panevad selga selle, mille ma annan ja lähevad sinna, kuhu ma ütlen. Ma ei kujuta ette, et mingi 1. klassi laps hakkaks dikteerima, kas ta läheb kooli või mitte või mis ta sinna selga paneb.

Minu laps otsustab juba viimased 3 aastat kindlasti, mis selga paneb. Asjad ostan loomulikult mina, aga isegi ei kanna igavat musta ja valget ning pole ka lapsele ostnud. Koolivorm meil igapäevaselt kohustuslik ei ole, ainult pidupäevadel ja ei saa aru miks ei võiks tavariietel olla mustrit,sädelust vmt( Ei räägi Elsa ja poni piltidest). Eks kooli minnes saan kuulda kui lapse riietus ei sobi.

Täitsa tavaline, minu laps otsustas ammu enne kooli, et mis ta selga paneb, ma ei osta ka talle üksinda midagi, ikka neiu ütleb mis talle sobib, mina ainult suunan natsa. Must/ valge jah selline igav kombo, aga vahel on vaja.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul poisid ka “ühe elemendi” koolis. Tüdrukutel asi lahendatud nii, et olemas on (peamiselt pidulikuks puhuks) tekkel ja pihikseelik ning igapäevaselt polod ja mõnel dressikas. Mõistan täiesti, et tüdrukud ei taha igapäevaselt nukukesena koolis käia – ei saa ju ennast mugavalt tunda ja vorm ei peaks domineerima sisu üle.

 

minu tüdruk vist ei läheks enam

Vau.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on ikka väga karmilt reguleeritud, mida võib ja mida ei või koolis kanda. Seega soovitan vaadata kooli kodulehelt, mis nõuded on, ja võimalusel küsida mõnelt tuttavalt, kui karmilt neid reegleid järgitakse.

Meil on küll logoga 1 element kohustuslik, aga seelik, püksid ja polosärk niisama kampsuni all arvesse ei lähe. Seega peab polo korral kampsuni ära võtma (kui pole koolivormi kampsun). Samuti peab arvestama, et kui laps võiks tahta koolipäeva jooksul kampsunit ära võtta, peab selle all olema logoga polo või pluus. Mul laps käib vesti või pihikseelikuga, nende all on küll ka koolivormi toonis ilma logota T-särke või pluuse kandnud. Retuusid ja dressid on meil koolis spordiriided ja sobibad vaid sporditundi. Teksad ja seelikud võivad olla ainult ühevärvilised mustad. Sukkpükse olen ma andnud küll erinevates koolivormiga sobivates värvides, siiani pole ebasobivaks kuulutatud. Ma arvan, et igal pool kord nii hull ei ole, aga igaks juhuks tasuks laps algul pigem rangemas stiilis kooli saata ja las ta vaatab seal ringi, mida vanemad õpilased kannavad, kas kirjud retuusid seeliku all vmt näib sobivat.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu tüdruk vist ei läheks enam

Vau.

Vau, mitu inimesest, kes ei saa väiksest kunstilisest liialdusest aru.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koolilaps Tüdruku riietus 1.klass