Esileht Pereelu ja suhted Tüdrukud, kes alustavad suguelu 14-aastaselt…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Teema: Tüdrukud, kes alustavad suguelu 14-aastaselt…

Postitas:
Kägu

… jäävad oma vaimses arengus seisma

Nüüd ma tean, miks oli vaja tõsta seksuaalse enesemääramise vanus 14 pealt 16 peale. Riik soovib, et Eesti naiste hulgas ei oleks nii palju alaarenenud inimesi ehk de~biilikuid. Kõige parem on, kui suguelu alustatakse 20+ aastaselt, nagu teevad EKRE valijad.

https://naine.postimees.ee/7534684/video-eesti-koolitarkus-aastast-1987-tudrukud-kes-alustavad-suguelu-14-aastaselt

+4
-30
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Midaiganes, ausalt. ???? soovitan enda seksuaalellu püsima jââda, mitte teiste.????

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ainult tüdrukutele seks nii halvasti mõjub? Ja kuidas see efekt vanemas eas seksides ära kaob? Või ei kao, ikka jääb aju areng seksivatel naistel seisma, aga lihtsalt see pole nii traagiline, sest aju on ikkagi selleks ajaks kaugemale arenenud? Nii et kui võtta kolm sarnase IQ-ga naist, kellest üks alustas suguelu nt 18aastaselt ja teine 25aastaselt ning kolmas 35aastaselt, siis see 35aastane on kõige targem, sest tal on kõige kaugemale aju arenenud? Või see seksi ajule kahjulikkus mõjutab ainult mingeid teismeeas võimalikke arenguid ja mingist vanusest on ikka turvaline seksida? Pullikaka on kogu see jutt ilmselgelt. Ainus loogika on see, et kui seksiv tüdruk jääb rasedaks, siis võib see talle kas trauma tekitada (abort ei pruugi kõigile kerge valik olla) või last saades ja kasvatama hakates on haridustee katkenud, nt 80ndatel oli minu teada rasedatel suhteliselt võimatu põhikoolis või keskkoolis edasi käia, kui nende rasedus teistele teatavaks sai. Samas 90ndatel oli juba teine lugu, kuigi kui juba laps käes ja vanaema just ema rolli üle ei võta, on lapse kasvatamine ja koolis õppimine alaealisele enamasti liiga suur koormus. Ja mõni muidugi tõesti hakkab poisse jahtides õppetükke unarusse jätma, aga selleks ei pea ju isegi seksima, et valede prioriteetide tõttu haridus pooleli jääks.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… jäävad oma vaimses arengus seisma

Nüüd ma tean, miks oli vaja tõsta seksuaalse enesemääramise vanus 14 pealt 16 peale. Riik soovib, et Eesti naiste hulgas ei oleks nii palju alaarenenud inimesi ehk de~biilikuid. Kõige parem on, kui suguelu alustatakse 20+ aastaselt, nagu teevad EKRE valijad.

https://naine.postimees.ee/7534684/video-eesti-koolitarkus-aastast-1987-tudrukud-kes-alustavad-suguelu-14-aastaselt

Haha, mu vanad koolikaaslased, kes on EKRE valijad, jõid end 13aastaselt täis ja elasid suguelu.

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… jäävad oma vaimses arengus seisma

Nüüd ma tean, miks oli vaja tõsta seksuaalse enesemääramise vanus 14 pealt 16 peale. Riik soovib, et Eesti naiste hulgas ei oleks nii palju alaarenenud inimesi ehk de~biilikuid. Kõige parem on, kui suguelu alustatakse 20+ aastaselt, nagu teevad EKRE valijad.

https://naine.postimees.ee/7534684/video-eesti-koolitarkus-aastast-1987-tudrukud-kes-alustavad-suguelu-14-aastaselt

Kusjuures, selle vanuse 14 pealt 16 peale tõstmine ei tähenda, et teismelised ei saa omavahel seksida. Pigem ei saa 50aastane onkel 14aastasele läheneda. Minu meelest 25+ ei tohiks küll seaduslikult alaealistega seksida, selles mõttes toetan vanusepiiri tõstmist.

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midaiganes, ausalt. ???? soovitan enda seksuaalellu püsima jââda, mitte teiste.????

Teatud kontingent kopeerib artikleid, mis tunduvad enamasti olema poliitilistel teemadel. Samuti olrn märganud, et enne ilmub siia lugu ja varsti võib seda mujalt lugeda. Aga alati leidub vastajaid. Selle üle imestan.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et kui võtta kolm sarnase IQ-ga naist, kellest üks alustas suguelu nt 18aastaselt ja teine 25aastaselt ning kolmas 35aastaselt, siis see 35aastane on kõige targem, sest tal on kõige kaugemale aju arenenud?

Kui neid 18, 25, 35, on kahe viimase puhul suure tõenäosusega, eriti 35, tegu aseksuaalsusega ja seks jääb tähtsuselt viimaste hulka 45selt ja 55selt. Mingit imelist huvi ei teki. IQd ei mõjuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga poisid? Nemad ei jää vaimses arengus maha, kui alustavad suguelu 14-aastaselt?

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EKRE valijad alustavad suguelu varakult, vaja ju kari lapsi valmis vorpida.

+13
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tõde võib ka selles olla  -meie klassis sellised varajase sugueluga tüdrukud ei olnud just kõige targemad, tunnistusel olid kolmed ja ega nüüd teab, mis karjääri teinud ei ole, lõid ruttu pere kohe peale kooli (nüüdseks oma enamik teisel/kolmandal ringil).

Tagasihoidlikumad õppisid paremini, läksid ülikooli, leidsid seal endale kaaslased, tegid karjääri ja nüüd on palju edukamad.

+10
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates ei ole mitte sedapidi, et targad lapsed, kes alustavad seksimisega 14-aastaselt, jäävad arengus seisma ja muutuvad rumalateks, vaid hoopis rumalad ja madala intelligentsiga lapsed hakkavad varakult seksima, sest neile tundub, et see upitab neid eakaaslastest üle ja teeb neid kuidagi täiskasvanulikuks ja eriliseks.

Tark inimene saab aru, et seks ei ole mittemingi võidujooks, mille varasem kogemus annab elus mingi edu. Seksist rohkelt rääkijad ja selle üle teematajad ja kõvatajad ja partnerite arvuga kiitlejad klassifitseeuvad lollide hulka ka täiskasvanuna.

+25
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pole mingisugune tarkus, vaid 40a tagune elu- tüdrukud, kes varakult seksisid, neil polnud ambitsioone ega küllalt võimekust, et midagi targemat oma eluga peale hakata. Varsti järgnes rasedus ja oligi kõik- kiirabielu, lapsekari, lõpetamata kesk jne. Mitte vaimne võimekus ei jäänud arengus seisma, osadel seda polnudki ja teistel tuli “elukool”.

Teemaalgataja on jobu ja nähtavasti ka mingis etapis kängunud vaimse arenguga.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõde võib ka selles olla  -meie klassis sellised varajase sugueluga tüdrukud ei olnud just kõige targemad, tunnistusel olid kolmed ja ega nüüd teab, mis karjääri teinud ei ole, lõid ruttu pere kohe peale kooli (nüüdseks oma enamik teisel/kolmandal ringil). Tagasihoidlikumad õppisid paremini, läksid ülikooli, leidsid seal endale kaaslased, tegid karjääri ja nüüd on palju edukamad.

Sa ajad ilmselgelt segi põhjuse ja tagajärje.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõde võib ka selles olla  -meie klassis sellised varajase sugueluga tüdrukud ei olnud just kõige targemad, tunnistusel olid kolmed ja ega nüüd teab, mis karjääri teinud ei ole, lõid ruttu pere kohe peale kooli (nüüdseks oma enamik teisel/kolmandal ringil). Tagasihoidlikumad õppisid paremini, läksid ülikooli, leidsid seal endale kaaslased, tegid karjääri ja nüüd on palju edukamad.

Aga mina tean teistsuguseid juhtumeid. Asi lihtsalt selles, et kes alustab varakult seksiga ja sellele rõhu paneb, sel on teised huvid ja muutubki kiiresti täiskasvanuks, teeb kiirelt lapsed, elab pereelu. Teine jälle õpib ja ei oska kuidagi peret luua ja ma tean selliseid inimesi kahe käe sõrmedel. Üks õpib sotsiaalseid oskusi. Kõik on eluks vajalik ja mina räägin seda kui puritaan.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mina tean teistsuguseid juhtumeid. Asi lihtsalt selles, et kes alustab varakult seksiga ja sellele rõhu paneb, sel on teised huvid ja muutubki kiiresti täiskasvanuks, teeb kiirelt lapsed, elab pereelu. Teine jälle õpib ja ei oska kuidagi peret luua ja ma tean selliseid inimesi kahe käe sõrmedel. Üks õpib sotsiaalseid oskusi. Kõik on eluks vajalik ja mina räägin seda kui puritaan.

Tunnen sulle kaasa. Need elektrisaed on saatanast.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnen sulle kaasa. Need elektrisaed on saatanast.

Mina ei tunne. Mina tunnen talle kaasa https://www.youtube.com/watch?v=RnA3Y_6p25A&ab_channel=SabiaandLoren

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates ei ole mitte sedapidi, et targad lapsed, kes alustavad seksimisega 14-aastaselt, jäävad arengus seisma ja muutuvad rumalateks, vaid hoopis rumalad ja madala intelligentsiga lapsed hakkavad varakult seksima, sest neile tundub, et see upitab neid eakaaslastest üle ja teeb neid kuidagi täiskasvanulikuks ja eriliseks.

Tark inimene saab aru, et seks ei ole mittemingi võidujooks, mille varasem kogemus annab elus mingi edu. Seksist rohkelt rääkijad ja selle üle teematajad ja kõvatajad ja partnerite arvuga kiitlejad klassifitseeuvad lollide hulka ka täiskasvanuna.

See on üks väga õel kommentaar ja ma imestan, et sellele on plusse jagatud. 14-aastane on veel laps, oma vanemate vastutada. Kui sellises vanuses laps seksib, siis on minu esimene küsimus, kus on tema vanemad? Miks nad oma lapse kasvatamises ei osale? Teine küsimus – kes selliste lastega seksida tahab? Kui vana on selle 14-aastase partner? Pakun, et tunduvalt vanem, seega on nad endast vanemate teismeliste või täiskasvanute mõju all, kes neid ära kasutavad.

Panna kogu vastutus sellele 14-aastasele lapsele, tembeldada ta rumalaks ja madala intelligentsiga eputiseks, on üle mõistuse.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need on need probleemsed teismelised. Kas nad tulevad ainult probleemsetest peredest?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma kooli mälestuste põhjal võin öelda, et teistest varem alustasid täiskasvanu asjadega tõesti need, kellel olid õppimisega probleemid. Jah osad neist olid õppimisega hädas kehva pea tõttu, aga neil kõigil oli ühiseks nimetajaks probleemne pere. Minu klassi kõige andekam õpilane sai lapsevanemaks põhikoolis ja seal tema areng peatus – tal ei ole siiani isegi põhiharidust. Tal oli erakordselt helge nupp, aga perekondlik taust vilets, napsitab ema ja ta hakkas õppimise asemel öösiti hängima.

Kool pani tol ajal kogu vastutuse õpilase enda peale ja proovis neid läbi häbistamise paremaks utsitada. Näiteks kooli aktusel kutsuti kõik, kellel mõnes veerandi aines kaks, koolipere ette seisma. Ka selles videolõigus on tüüpiline nõukogude pedagoogika – kasvata mõnitamise ja hirmutamisega.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleme nii, et need noored arenevad teatud etapis teistest ette ja siis edasi jääb areng seisma, sest elumere lained räsivad noore ja kogenematu liiga ära.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleme nii, et need noored arenevad teatud etapis teistest ette ja siis edasi jääb areng seisma, sest elumere lained räsivad noore ja kogenematu liiga ära.

Kas keha loomulike vajaduste rahuldamine on elumere lainete räsimine?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja intellektist võib muidugi aru saada, et ta on Reformierakonna valija. Üle kõigist teistest.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleme nii, et need noored arenevad teatud etapis teistest ette ja siis edasi jääb areng seisma, sest elumere lained räsivad noore ja kogenematu liiga ära.

Kas keha loomulike vajaduste rahuldamine on elumere lainete räsimine?

No muig, kui sa oma vajadusi nuku peal rahuldad, siis ehk tõesti pole nii räsitud. Aga vaata, kui kooli jaoks enam aega pole, sest ajad partnereid oma vajaduste rahuldamiseks taga, siis tuleb omale kooli asemel peagi töökoht otsida. Intiimpartneritega tekivad suhtedraamad, tülid, soovimatu rasedus jne. Kuna noorelt käib partnerite leidmine peamiselt läbi pidutsemise, siis on oht ka alkoholi ja narkootikumi sõltuvuse tekkimiseks.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No muig, kui sa oma vajadusi nuku peal rahuldad, siis ehk tõesti pole nii räsitud. Aga vaata, kui kooli jaoks enam aega pole, sest ajad partnereid oma vajaduste rahuldamiseks taga, siis tuleb omale kooli asemel peagi töökoht otsida. Intiimpartneritega tekivad suhtedraamad, tülid, soovimatu rasedus jne. Kuna noorelt käib partnerite leidmine peamiselt läbi pidutsemise, siis on oht ka alkoholi ja narkootikumi sõltuvuse tekkimiseks.

Seks võtab päevast vaid 10-15 minutit. Ükski noor naine ei pea meest taga ajama, mehed tulevad ise kohale! Sa oled vanatüdruk?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleme nii, et need noored arenevad teatud etapis teistest ette ja siis edasi jääb areng seisma, sest elumere lained räsivad noore ja kogenematu liiga ära.

Ütleme nii, et nii tekivad incelid ja need, kes ei oska ega soovigi enam suhteid luua.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Intiimpartneritega tekivad suhtedraamad, tülid, soovimatu rasedus jne.

Suhtedraamad ja tülid on normaalne arengu etapp. Suhtedraamad esimest korda ja sarved maha jooksmata hilises vanuses on probleem. Sedasi tulevad need petmised ja keskeakriis, ei osata partnereid valida jne. Raseduse vältimist õpetatakse juba koolis ja muidugi on vanemate ülesanne teada, kellega laps läbi käib ja kelle juures ööbib ning rääkida kondoomidest.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida juttu ????

Mina olin vahekorras esimest korda 13-14-aastaselt noormehega, kellega olin pikalt juba suhtes olnud. Ja olin temaga veel peale seda esimest korda ka pikalt koos.

Arengusse kinnijäämise kohalt – ei tea, põhikoolis olin terve 9 aastat nelja-viieline, kordagi elus polnud mul tunnistusel ainsatki kolme. Peale põhikooli läksin gümnaasiumisse, mille lõpetasin 1-2 kolmega. Olen ka kaks korda kutsekooli lõpetanud (keskhariduse baasil). Praegu käin ülikoolis. Ei ütleks vist, et arengusse kinni jäin? Miks te üldistate? ????

Tagantjärele ikka mõtlen, et ehk oleks pidanud veidi ootama veel, aga teisalt mõtlen, et mis siis teistmoodi oleks olnud? Minu elu see kord drastiliselt ei muutnud, ei tunne ennast mõjutatuna sellest olukorrast. Ja õpihimu on mul väga suur, seega areng on toimunud ja toimub ilmselt minu elupäevade lõpuni, seisma pole jäänud ????

Vale on asi loomulikult siis, kui 14-aastane laps on vahekorras kas sunnitult või tõesti mõne muldvana inimesega, aga ma olen seda meelt, et seni, kuni asi on osapoolte vahel kooskõlastatud ja mõeldud on kõikidele võimalikele tagajärgedele, on see osapooltevaheline asi. Ja neiu (ja miks mitte ka noormehe?) edasine areng ei puutu kindlasti asjasse.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin vahekorras esimest korda 13-14-aastaselt noormehega, kellega olin pikalt juba suhtes olnud. Ja olin temaga veel peale seda esimest korda ka pikalt koos.

Pikalt? Suhe hakkas siis pihta kuskil… ee kümneaastasena? Või on üle nädala suhe juba pikk sinu kõnepruugis?

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tookord see enam-vähem nii oli. Kuigi huvi oli, ei lasknud vanemad niisama ringi kolada ja kui võimalus ka avanes polnud vaba pinda. Põhikoolis küll keegi lapse ja sexi peale ei mõelnud. Põhikooli järel pidid need kes keskkooli ei läinud tööle minema (olid u 16 aastat vanad), kuna oli töökohustus. Nemad siis lõid pere. Ülejäänud lõpetasid keskkooli, rasedana koolis käia ei tohtinud. Meesterahval väga polnud mõtet sexida kui ka partner oli, kuna niikuinii tuli sellest partnerist peale keskkooli loobuda, sest 2 aastat sõjaväge viis pea iga suhte lahku. Seega normaalne alustamise aeg oli pigem 2o. Nooremana oli see seksi värk ka palju ekstreemsem, minul näiteks võimalus oli, aga 20 inimest passis juures, seega mitte just parim võimalus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina alustasin oma seksuaalelu 14 aastaselt ja seda väga valel põhjusel. Ma kasvasin väärkohtleva üksikemaga, kellel minu jaoks armastust ei jätkunud. Seega ma hakksin otsima seda mujalt ja ma eksklikult arvasin, et kui ma oma peikaga seksin, siis ta armastab mind. Reaalsus oli muidugi teine. Õnneks oli mul nii palju mõistust, et ma kasutasin kaitsevahendeid ja rasedaks ei jäänud.
Täna on mu elu hoopis teistsugune – olen katoliiklane, kohe abiellun ja peale seda plaanin lapsi. Täiesti kardinaalne muutus, aga see sobib mulle.
Mul on kahju, et mul teismelisena oli nii väärastunud arusaam armastusest. Aga ma olen õnnelik, et ma oma tulevikku täitsa pekki ei keeranud.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )


Esileht Pereelu ja suhted Tüdrukud, kes alustavad suguelu 14-aastaselt…