Esileht Pereelu ja suhted Tüdrukud, kes alustavad suguelu 14-aastaselt…

Näitan 14 postitust - vahemik 61 kuni 74 (kokku 74 )

Teema: Tüdrukud, kes alustavad suguelu 14-aastaselt…

Postitas:
Kägu

Kui tänapäeval 14-aastasel jagub oidu oskab ennast kaitsta soovimatu raseduse ja suguhaiguste eest, seks on “oma poisiga”, siis muidugi ei pruugi ollagi midagi hullu lahti. Praegu on (ja olid juba paarkümmend aastat tagasi) noortekabinetid jne. Teemaalgatuse video on Issanda Aastast 1987, kui polnud tõsiseltvõetavaid vahendeid (ja nt selle aja pillid olid sellised, et neid kohe kindlasti arenev 14a sisse süüa ei tohiks! ja kondoomid olid nagu tänapäeva kummikinnas) raseduse ärahoidmiseks, oli enamasti naisele seks=laps (või abort). Kõige kindlam vahend oligi spi odin. Need, kes siin viimasena räägivad, on vist 20-30a vahel, mitte palju vanemad.

Mina kirjutasin enne sind ja olen vanem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ma ei taha iga päev. 3 x nädalas on piisav ja alati 2-3 orgasmi.

10 minutiga 2-3x? Ja mees ka lõpetab 10 minutiga, pessu ja magama? No tegelikult on ju vedanud, kui vähese pidamisega mees on leidnud samasuguse kähkukanaise, palju õnne teile! 🙂 Klapib kõik ja kui ise olete rahul, mis meil siis ikka kritiseerida.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin esimest korda vahekorras 14a, hinded alati neljad-viied olnud nii koolis kui muusikakoolis. Peale esimest partnerit olnud vaid kolm inimes, kellega voodis olen olnud. Viimane on mu abikaasa juba 23a ja kõigi laste isa. Karjääri üle ka ei kurda. Lõpetasin enda soovitud eriala heade tulemustega, teisel kursusel käisin juba sel erialal tööl, tänaseks päevaks on magistrikraad ka kaitstud ning kogemust erialal kogunenud aastaid. Lisaks sellele tuleb välja, et valisin suuna, mis mulle ka aastaid hiljem tõesti meeldib.

Ja mida sa kasutasid 14-aastasena rasestumisvastase vahendina 90.aastatel?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ma ei taha iga päev. 3 x nädalas on piisav ja alati 2-3 orgasmi.

10 minutiga 2-3x? Ja mees ka lõpetab 10 minutiga, pessu ja magama? No tegelikult on ju vedanud, kui vähese pidamisega mees on leidnud samasuguse kähkukanaise, palju õnne teile! ???? Klapib kõik ja kui ise olete rahul, mis meil siis ikka kritiseerida.

Jah, aitäh 🙂 Liibidoga probleeme pole tõesti 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin esimest korda vahekorras 14a, hinded alati neljad-viied olnud nii koolis kui muusikakoolis. Peale esimest partnerit olnud vaid kolm inimes, kellega voodis olen olnud. Viimane on mu abikaasa juba 23a ja kõigi laste isa. Karjääri üle ka ei kurda. Lõpetasin enda soovitud eriala heade tulemustega, teisel kursusel käisin juba sel erialal tööl, tänaseks päevaks on magistrikraad ka kaitstud ning kogemust erialal kogunenud aastaid. Lisaks sellele tuleb välja, et valisin suuna, mis mulle ka aastaid hiljem tõesti meeldib.

Ja mida sa kasutasid 14-aastasena rasestumisvastase vahendina 90.aastatel?

90ndatel olid juba saadaval tabletid ja kondoomid. Olid olemas noortekabinetid. Mina olen 90ndatel koolis käinud ja meile räägiti neil teemadel ka koolis ja viidi ka selleteemalisele loengule. HIVist ja suguhaigustest räägiti ka ja meedias olid need teemad ka üsna teravalt esile toodud. Need, kes ikka koolis veel tol ajal käisid või noorteajakirju lugesid, ei oleks tohtinud päris puudulikud sel teemal olla, eriti kui veel kange tahtmine seksima oli hakata.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin esimest korda vahekorras 14a, hinded alati neljad-viied olnud nii koolis kui muusikakoolis. Peale esimest partnerit olnud vaid kolm inimes, kellega voodis olen olnud. Viimane on mu abikaasa juba 23a ja kõigi laste isa. Karjääri üle ka ei kurda. Lõpetasin enda soovitud eriala heade tulemustega, teisel kursusel käisin juba sel erialal tööl, tänaseks päevaks on magistrikraad ka kaitstud ning kogemust erialal kogunenud aastaid. Lisaks sellele tuleb välja, et valisin suuna, mis mulle ka aastaid hiljem tõesti meeldib.

Ja mida sa kasutasid 14-aastasena rasestumisvastase vahendina 90.aastatel?

Kondoomi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga aastal 1987 polnud kondoome veel saada. Isegi 90.alguses polnud neid igatahes vabalt müügil. Või ema ostis sulle valuutapoest? 90.ndatel (eriti kui sa räägid teisest poolest) oli jah, kondoomid, Pharmatex jms vabalt saada, pille nii noortele ei tahetud väga kirjutada. SOS pillid tulid 2003. Sina räägid ajast ca 10 aastat hiljem kui 1987.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alustasin suguelu 1980. Kondoomid olid apteekides saada. Mõnikord ei olnud, siis kõndidid teise apteeki ja said.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd jõudsime siis selleni, et iga päev kümne minutiga 3 orgasmi.

Sa vist ei tea, mis orgasm on. Natuke hea ei ole veel orgasm.

Ei, ma ei taha iga päev. 3 x nädalas on piisav ja alati 2-3 orgasmi. Sa vist ei ole õnnistatud teadmisega, et on olemas multiorgasm, seepärast lähebki tunde nühklemist. Madala liibido asi, mis pole muidugi häbiväärne, lihtsalt mees peab jubedalt võimlema, kaua, kaua.

Mis kõrgest libiidost sa räägid, kui on paar korda nädalas paar tõuget. Ma saaks siis juba unes orgasme ilma igasuguse mehe puudutuseta.

Kõrge libiidoga on iga päev kolm korda päevas. Sul on koduperenaiseseks. Masendav.

No mis tähtsust sellel on? Sellise asjaga ei peaks üksteist võrdlema, selline  erinevus inimestel ei tee kedagi paremaks ega halvemaks. Aga kuna seksi ikkagi peetakse üheks elu parema poole oskaks, siis arvan, et need, kellel on see nn tugevam külg, kõrgem seksuaalsus, ehk sellega kõik korras või rohkemgi – just need peaksid olema ka enesega rahulolevamad ja seega paremad ja lahedamad inimesed nendest, kellel on selles vajakajäämisi. Nii ju iga asjaga. Kes lahtisema peaga ja suuremate annetega õnnistatud, peaksid olema rõõmsamad ja lahkemad nende vastu, kellele seda ei ole antud. Jaa nii aga edasi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustasin suguelu 1980. Kondoomid olid apteekides saada. Mõnikord ei olnud, siis kõndidid teise apteeki ja said.

Kondoomid olid vabalt saadaval. Maksid 2 kopikat tk, mis oli väga odav ja neid tegi ainult üks tehas NSVL. Koolides oli ka 80-nendate alguses juba seksuaalkasvatus, enamasti mõni tund, mul on ehk isegi konspekt alles. Raamatutest sai ka loetud. Käepärase vahendina näiteks soovitas õpetaja sidrunilõiku ilma seemneteta, aga mitte hapukurki.  Mina ise kondoomi ei kasutanud kuna partneril oli spiraal. Hiljem 90-nendate alguses tulid juba välismaised kondoomid ja neid hakkasin kasutama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga aastal 1987 polnud kondoome veel saada. Isegi 90.alguses polnud neid igatahes vabalt müügil. Või ema ostis sulle valuutapoest? 90.ndatel (eriti kui sa räägid teisest poolest) oli jah, kondoomid, Pharmatex jms vabalt saada, pille nii noortele ei tahetud väga kirjutada. SOS pillid tulid 2003. Sina räägid ajast ca 10 aastat hiljem kui 1987.

80date lõpus ja 90date alguses olid kondoomid vabalt saadaval. Meil koolis isegi tehti mingi jagamiskampaania ja tänavanurgal jagati korra koos rasestumisest hoidumise bukletiga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mis tähtsust sellel on? Sellise asjaga ei peaks üksteist võrdlema,

Just. Ja seepärast ma vastasin kodanikule, kes alustas halvustamisega, miskipärast kargas teisele kallale. Öeldes, et siis sa ei tea, mis orgasm ongi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga aastal 1987 polnud kondoome veel saada. Isegi 90.alguses polnud neid igatahes vabalt müügil. Või ema ostis sulle valuutapoest? 90.ndatel (eriti kui sa räägid teisest poolest) oli jah, kondoomid, Pharmatex jms vabalt saada, pille nii noortele ei tahetud väga kirjutada. SOS pillid tulid 2003. Sina räägid ajast ca 10 aastat hiljem kui 1987.

80date lõpus ja 90date alguses olid kondoomid vabalt saadaval. Meil koolis isegi tehti mingi jagamiskampaania ja tänavanurgal jagati korra koos rasestumisest hoidumise bukletiga.

Kondoomid olid defitsiit. 89 a suvel sõitsin jalgrattaga kõigepealt Juuru apteeki, seal polnud, siis sõitsin Rapla apteeki, seal ka polnud ja lõpuks siis Kohila apteeki, kust sain lehe 10 kondoomiga,a 10 kopikat tk. Neid 2 kopikalisi, ehk ilma tilata kondoome polnud ka saada.

Suure hädaga tuli neid kondoome siis pesta ja korduvkasutada.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga aastal 1987 polnud kondoome veel saada. Isegi 90.alguses polnud neid igatahes vabalt müügil. Või ema ostis sulle valuutapoest? 90.ndatel (eriti kui sa räägid teisest poolest) oli jah, kondoomid, Pharmatex jms vabalt saada, pille nii noortele ei tahetud väga kirjutada. SOS pillid tulid 2003. Sina räägid ajast ca 10 aastat hiljem kui 1987.

80date lõpus ja 90date alguses olid kondoomid vabalt saadaval. Meil koolis isegi tehti mingi jagamiskampaania ja tänavanurgal jagati korra koos rasestumisest hoidumise bukletiga.

Kondoomid olid defitsiit. 89 a suvel sõitsin jalgrattaga kõigepealt Juuru apteeki, seal polnud, siis sõitsin Rapla apteeki, seal ka polnud ja lõpuks siis Kohila apteeki, kust sain lehe 10 kondoomiga,a 10 kopikat tk. Neid 2 kopikalisi, ehk ilma tilata kondoome polnud ka saada.

Suure hädaga tuli neid kondoome siis pesta ja korduvkasutada.

Ehk siis sõitsin jalgrattaga maha pea 60km, selleks, et saada pakk kondoome.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 61 kuni 74 (kokku 74 )


Esileht Pereelu ja suhted Tüdrukud, kes alustavad suguelu 14-aastaselt…