Esileht Koolilaps tüdrukute klassidest

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: tüdrukute klassidest

Postitas:

palun kommentaare neilt, kes ise õppinud või tütred õpivad tüdrukute klassis.
Mis on plussid ja miinused teie kogemustest?
ette tänud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.06 11:04; 05.06 07:08; 07.06 06:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

otsest kokkupuudet pole olnud, aga olles piisavalt kursis laste arengu ja pedagoogiliste teemadega, siis mina oma tütart ei paneks, samas poisteklassi isegi kaaluks.
miks? sest uuringud kinnitavad, et heterogeenses keskkonnas arenevad lapsed tunduvalt paremini.
miks poisteklassi kaaluksin? arvestades poiste olemust, arengu kiirust ja meie koolisüsteemi, on poistel üsna raske võistelda tüdrukutega ning saada piisavalt tunnustust

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli koolis meie lennu peal paras eksperiment. Tehti kolm paralleeli – poisteklass, tüdrukuteklass ja segaklass. Nii siis 5-7klass. Poisteklass oli normaalne seltskond (tiba kaklemist ja narrimist oli, kuid kõik oli kontrolli all), segaklassis ei eksisteerinud klassikalises mõttes koolikiusamist üldse (klass oli tasakaalus, aktsepteeriti ka keskmisest erinevaid käitumisi), kuid tüdrukuteklass oli kohutav. Ausalt, sellist urgitsemist, ussitsemist ja vaimset vägivalda nagu suudavad isekeski jäetud teismelised tüdrukud sooritada, pole võimalik normaalsel täiskasvanul isegi mitte ette kujutada.

Õnneks ma ise olin segaklassis, kuid kui kaheksandas klassis ka kooli juhtkond veast aru sai ja klassid taas sassi (segaklassideks) löödi, siis tilkus igasuguseid jutte välja. Ehk oma last ei paneks ma mitte mingil tingimusel mitte iial tüdrukute klassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks välismaal esineb rohkem seda poiste-tüdrukute eraldi koolitamist, nii et lausa poiste- ja tüdrukutekoolid on. Üldiselt ei ole inimesed selle üle tagantjärele kuigi õnnelikud, kui neid nii 18-20 esimest eluaastat vastassoost eraldi kasvatatud-koolitatud on. Kurdavad raskusi suhete loomisel näiteks.

Minu seisukoht on, et tegelikult ei peaks koolitama eraldi ei poisse-tüdrukuid, ei andekaid-vähemandekaid ega muul moel varakult lahterdama. Aga – oleks vaja rohkem individuaalset lähenemist, inimese/lapse väärtustamist sellisena nagu ta on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks jah kokkuvõttes peavad nad heterogeenses ühiskonnas toime tulema 🙂
Mul on jälle mees käinud poisteklassis ja parimad sõbrad on tal ka gümnaasiumiperioodist, kõik on eranditult väga toredad, naisi austavad mehed, kel on korras peresuhted (vähemalt väljas vaadates). See tõttu ma ise võiks oma poja panna poisteklassi. Mees ka ütles, et neil oli väga hea õhkkond klassis.

Nii, et tüdrukute klassides oleks erapooletu.
Poisteklasse pooldan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tundub, et seda õelutsemist ikka tüdrukute klassides rohkem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.06 11:04; 05.06 07:08; 07.06 06:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alates neljandast klassist kuni põhikooli lõpuni käis kohutav klatshimine, tagarääkimine ja meeletu äelutsemine. Palju pisaraid, see keda kohal polnud, seda lihtsalt hekseldati nii inetult taga, et praegu tagantjärgi oma tütart küll ealeski ei paneks tüdrukute klassi.
Lisaks see eputamine riiete, aksessuaaridega ja muidugi pidev liidrikohtade jagamine.
Kole, kole, kole.
Ausalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen käinud tüdrukute klassis gümnaasiumiosa. Meil küll mingit ussitamist ei olnud. Olime (ja oleme seni) väga ühtehoidev seltskond. Paralleelklassis olid ainult poisid ja neilgi ei paistnud häda olevat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen käinud tüdrukute klassis gümnaasiumiosa. Meil küll mingit ussitamist ei olnud. Olime (ja oleme seni) väga ühtehoidev seltskond. Paralleelklassis olid ainult poisid ja neilgi ei paistnud häda olevat.[/tsitaat]

Gümnaasiumis on võib-olla juba rohkem mõistust peas selles osas.

Minu tüdruku paralleelklass on tüdrukute klass, laps ütles juba mitu aastat tagasi et tema seal küll käia ei tahaks. Seal hakkas see tüdrukute vaimne vägivald ikka oluliselt varem peale,üksteise üle trumpamine välimusega jms.
Aga ma siiski loodan, et väga palju sõltub tüdrukutest kes sinna klassi kokku satuvad.
Kui võimalik, siis oma last igatahes ei paneks. Midagi oluliselt paremat seal ei ole kui segaklassis, võib-olla ainult esimesed paar aastat on distsipliin tunnis parem ja jõutakse rohkem õppida. Siis juba pigem poisid-tüdrukud koos varianti eelistaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

natuke teemast välja, aga meie lapsed ütlevad, et isegi need tüdrukud kellel ei ole venda käituvad poistega teistmoodi.

need kellel on vanem vend, need ei ole poistega nii koketeerivad ja suhtlust sõbratasandil on rohkem ja see on ka kergem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]otsest kokkupuudet pole olnud, aga olles piisavalt kursis laste arengu ja pedagoogiliste teemadega, siis mina oma tütart ei paneks, samas poisteklassi isegi kaaluks.
miks? sest uuringud kinnitavad, et heterogeenses keskkonnas arenevad lapsed tunduvalt paremini.
miks poisteklassi kaaluksin? arvestades poiste olemust, arengu kiirust ja meie koolisüsteemi, on poistel üsna raske võistelda tüdrukutega ning saada piisavalt tunnustust[/tsitaat]

minu arust on eesti koolisüsteemis just vastupidi – tänu sellele, et sisuliselt kõik õpetajad on naissoost ja enamik naisi hoiavad alati poisse rohkem kui tüdrukuid, on just nimelt tüdrukutel raskem püünele pääseda, sest poistele andestatakse kõik, poistele lubatakse kõike, poistele kasvatatakse juba maast madalast sisse teadmist, et nemad on kiitust väärt ainuüksi sellepärast, et nad on poisid. Isegi samade vigade eest töös pannakse tavaliselt poisslapsele kõrgem hinne kui tüdrukule. Aga tüdrukuteklassi ei kaaluks ka ise, sest eestis on ikka veel nii tugevalt sees arusaam, et naisterahva asi on olla meest teenindav kodukata ja haridus naisele on ressursi raiskamine, seega ei saa ma olla kindel, et tüdruk tüdrukuteklassis saab sama hea hariduse, kui klassis, kus on ka poisse, ning antakse haridust idee järgi, et tüdrukud tüdrukuteks aga poistele on haridust siiski vaja anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas nagu natuke kuivaks ei muutu see elu tüdrukute klassides?
mäletan oma kooliajast, et nalja sai tunnis, koolis peamiselt ikka poiste tõttu.
oma tütar räägib ka vahel, et see ja see poiss tegi seda nalja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.06 11:04; 05.06 07:08; 07.06 06:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps tüdrukute klassidest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.