Esileht Koolilaps Tüdrukute koolikotid (gümnaasium)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Tüdrukute koolikotid (gümnaasium)

Postitas:
Kägu

Milliseid koolikotte kannavad gümnaasiumiealised tüdrukud?

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsi oma lapse käest ometi.

+17
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Selliseid, mis neile meeldivad (erinevad)

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millise kotiga sina tööle lähed?

+9
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miks nii kurjad ometi?
Tüdruk lõpetas põhikooli, kus gümnaasiumiosa pole, seega ma pole näinud, millega üldiselt käiakse. Üheksandas käis tüdruk veel seljakotiga. Tal on endal muidugi väga kindel nägemus, milline uus koolikott peab olema, aga kuna minu meelest on selline kott raskete asjade jaoks ebamugav, siis hea meelega söödaks talle veel muid ideid ja näiteid ette.

+7
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei sööda sa selles vanuses lapsele enam midagi. Isegi kui praegu midagi sulle sobivat ära ostate, siis hiljemalt septembri lõpuks ostate uue, sellise mis lapsele meeldib ja millega teised käivad.

Minu omad on käinud suure osa gümnaasiumiajast nt Kånkeni läpakakotiga, aga ilmselgelt oleneb see su tütre stiilist. Mul ka üks pigem tibindusse kalduv ja tema käib suure käekotiga neil päevil kui vähem asju on vaja kaasa võtta ja Rainsi seljakotiga siis, kui rohkem asju vaja võtta. Eks kooliti on need popid brändid erinevad ka. Üldiselt näitavad minu vaatlusandmed, et gümnaasiumis on õpikuid vähe ja need on väikses formaadis, lisaks on levinud topelttunnid. Kånkeni-seltskond käib väheste asjadega päevadel tavalise riidest kandekotiga. Jah, minu meelest on see ka ebamugav, aga ega mina koolis ei käi.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks nii kurjad ometi?

Tüdruk lõpetas põhikooli, kus gümnaasiumiosa pole, seega ma pole näinud, millega üldiselt käiakse. Üheksandas käis tüdruk veel seljakotiga. Tal on endal muidugi väga kindel nägemus, milline uus koolikott peab olema, aga kuna minu meelest on selline kott raskete asjade jaoks ebamugav, siis hea meelega söödaks talle veel muid ideid ja näiteid ette.

Su laps on vanuses, kus ta tahab oma valikuid ise teha. Isegi kui see osutub lõpuks valeks. Ja üks vale koolikotivalik on ikka väga süütu asi. Minu laps on ka siiani seljakotiga käinud ning nüüd valis endale koti, mis minu hinnangul on liiga raske. Aga las ta siis käib sellega. Kui enam ei meeldi, siis see seljakott on jätkuvalt alles ja kasutuskõlbulik.

Ja arvesta ka seda, et kui gümnaasiumis on kursusesüsteem, siis ei ole igapäevaselt vaja nii palju asju kaasa vedada kui põhikoolis. Aga mina pole ka näinud, milliste kottidega teised lapsed põhikoolis või gümnaasiumis käivad. Sest laps läheb kooli ja tuleb koolist ilma minuta.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks nii kurjad ometi?
aga kuna minu meelest on selline kott raskete asjade jaoks ebamugav, siis hea meelega söödaks talle veel muid ideid ja näiteid ette.

Enamasti on gümnaasiumis tunnid mitme kaupa järjest ja seega koolikott üsna kerge päeva lõikes. Näiteks minu gümnasistil oli koolikott imekerge võrreldes pesamuna (4. klass) koolikotiga.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu tüdruk läheb samuti uude kooli gümnaasiumisse. Esialgu laenab ühe minu nn shopperi, eks siis pärast näeb, mis “moevoolud” seal koolis tegelikult on.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleneb ka kas tal on kohe peale tunde trenn, kuhu riided ka kaasa vaja võtta.

Muidu onikkaerinevate firmade selja- ja õlakotte.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tütar ühes Tallinna kesklinnakoolis kandis Kankenit 6.-7. klassis. 8.-9. klassis oli must Converse väga lihtne ja silmapaistmatu seljakott:

https://www.zalando.ee/converse-backpack-unisex-seljakott-black-co454h01s-q11.html

ja 9. klassi paar viimast kevadkuud käis sellega:

https://www.pullandbear.com/ee/kahtpidi-kantav-kandekott-kenny-scharfi-motiiviga-l14093940?cS=203&pelement=513220717

Nüüd ääriveeri uurisin, et äkki ikka vaaraks mõne seljakoti, mis oleks ju kõvasti tervislikum rühile, aga keeldus, käib oma õlakotiga edasi ilmselt, mis on juba ebamugav – seal pole lahtreid jmt. Kõik asjad läbisegi ühes kotis. No võibolla ikka võtab uuesti selle Converse välja, kui see moekott ta ära tüütab.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selles eas tehakse ikka juba ise oma valikuid, tihti tobedaid, aga see on elu osa ja ainult nii õpibki. Vanem tuletagu lihtsalt meelde, et kott võiks olla lisaks muudele asjadele ka praktiline ja mugav, ja kui just laps ise oma ostu ei rahasta, siis määrab ka hinnaklassi. Rohkem pole siin suurt midagi teha.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

koolimaja peal näeb gümnaasiumitüdrukutel küll põhiliselt vaid mahukaid käekotte ja üleõlakotte, mingeid seljakotte mitte.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Asju vähem pole, kui põhikoolis. Kooli peal kõige rohkem näha seljakotte.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil oli asju ikka tunduvalt vähem kui põhikoolis ja oluline, et läpakas ka kotti mahuks.

https://www.fjallraven.com/uk/en-gb/bags-gear/backpacks-bags/shoulder-bags/totepack-no-1?_t_q=&_t_hit.id=Luminos_Storefront_Web_Features_Catalog_Product_Domain_CommonProduct/CatalogContent_00466b02-ad2c-4c67-b4c1-fed023b2750f_en-GB&_t_hit.pos=6&_t_tags=andquerymatch%2clanguage%3aen%2csiteid%3a162d49d9-f0ac-4d2d-a110-e8143f6ca828&v=F24203%3a%3a7323450753047

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.fjallraven.com/uk/en-gb/bags-gear/backpacks-bags/shoulder-bags/totepack-no-1?_t_q=&_t_hit.id=Luminos_Storefront_Web_Features_Catalog_Product_Domain_CommonProduct/CatalogContent_00466b02-ad2c-4c67-b4c1-fed023b2750f_en-GB&_t_hit.pos=6&_t_tags=andquerymatch%2clanguage%3aen%2csiteid%3a162d49d9-f0ac-4d2d-a110-e8143f6ca828&v=F24203%3a%3a7323450753047

https://www.fjallraven.com/uk/en-gb/bags-gear/backpacks-bags/shoulder-bags/totepack-no-1

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks nii kurjad ometi?

Gümnasist ei ole enam nii väike laps kellele emme koolikoti ostab PK kägude näpunäidete järgi, selline laps valib selle ikka ise ja sina oled ainult liikuv rahakott ja otsustaja , kui koti hind läheb sulle ülejõu käivaks või see valitud kott ei ole ikkagi nn koolikott.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Omal ajal käisid “beibed” (sh mina) suurema õlakotiga ja mitte-beibed (siis nimetati neid “karvasteks”) peamiselt trendika seljakotiga (siis olid moes rinnalt diagonaalis käivad seljakotid).

Mingeid raskeid asju kaasas ei kantud. Gümnaasiumis ei loeta klassis õpikuid ja need olid enamusel kodus.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Asju vähem pole, kui põhikoolis. Kooli peal kõige rohkem näha seljakotte.

Gümnaasiumis on mõni üksik kaust või klade kaasas tassida, pisike seljakott või suurem käekott. Mõni päev on ainult pastakas vaja taskusse panna.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vast ongi siis kõige parem variant käia esialgu senise kotiga ja siis vaadata, kui palju asju üldse vedada on. Sest ma loen küll siit päris üllatusega, et mõned kandvat päris vähe asju kaasas. Ma enda oma puhul vaatan küll, et ainetes, kus õpik olemas, oodatakse, et see iga kord ka kaasas oleks. Koolide kombed ja nõuded on ka gümnaasiumiosas erinevad.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vast ongi siis kõige parem variant käia esialgu senise kotiga ja siis vaadata, kui palju asju üldse vedada on. Sest ma loen küll siit päris üllatusega, et mõned kandvat päris vähe asju kaasas. Ma enda oma puhul vaatan küll, et ainetes, kus õpik olemas, oodatakse, et see iga kord ka kaasas oleks. Koolide kombed ja nõuded on ka gümnaasiumiosas erinevad.

Kas sa tõesti atvad, et nad nt ajaloos loevad tunnis õpikut? Või geograafias? Vajadusel lepib pinginaabriga kokku midagi. Aga jah, nii on see alati olnud, et gümnaasiumis õpikuid ei kanta.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ma ei arva, ma tean, et (kui ajalugu ja geograafia näiteks toodud) ajaloos siis tuleb õpiku abil töölehti aeg-ajalt täita (õpiku pinginaabriga jagamiseks aega ei jää – iga vastamata küsimus viib punkte ja küsimused pole pinginaabritel samad) ja geograafias sama – õpiku jagamine poleks mõeldav – mitte iga tund, aga õpetaja ette ei hoiata. Nii ongi, et kus õpik on välja antud, seal õpetajad selle kaasaskandmist ka nõuavad.

Loomulikult on teistsuguste nõudmistega koole ka, aga lähtuma peab ikka enda kooli omadest – see pole igal pool nii, et pastaka kaasavõtmisest piisab. Minu omal on nt valikaine jaoks üldse veel lisakott.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lase nüüd olla. Ega see pole 1. klassi minek, et kõik-kõik on uus septembrikuus. Minu tütar nüüd 11. klassi. Esimesel nädalal läks vana seljakotiga ja pärast juba suvalise riidest nn “poekotiga”, üle õla. Mingeid raskeid asju ta küll ei vea. Aga meie koolis on kursusesüsteem ja tihti ongi nii, et on nt 4 tundi majandust päevas ja 3 inglise keelt otsa. Ja siis tal ongi põhimõtteliselt 1 kaustik ja pastakas kotis. Vahel harva paar õpikut ka.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lase nüüd olla. Ega see pole 1. klassi minek, et kõik-kõik on uus septembrikuus.

Just, aega on. Minu tütrel on igati korralik (ja mitte “titekas”) Jack Wolfskini seljakott, millega ta viimased paar aastat on koolis käinud ja esialgu plaanib ta samaga jätkata. Kui esimestel nädalatel selgub, et mingi teistsugune kott oleks parem, eks siis ostab.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen nõus aastas ühe koti ostma, kui laps valib välja, ostab ja selgub et ei sobi, finantseerib järgmise variandi enese taskurahast aga viga parandada ma ei keela. Vigadest õpitaksegi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks nii kurjad ometi?

Gümnasist ei ole enam nii väike laps kellele emme koolikoti ostab PK kägude näpunäidete järgi, selline laps valib selle ikka ise ja sina oled ainult liikuv rahakott ja otsustaja , kui koti hind läheb sulle ülejõu käivaks või see valitud kott ei ole ikkagi nn koolikott.

Ma jälle imestan, et kõik gümnasistid peaksid olema PK arvates väga trenditeadlikud noored. Tegelikult on ju ka gümnasistide hulgas erinevaid inimesi, ka selliseid, kes justkui ühelt poolt tahaksid olla moekad, aga teisalt ei taha või ka ei oska kogu moe virvarris sammu pidada. Ja on ka väga palju peresid, kus lapsed ja vanemad tõepoolest suhtlevad omavahel ja arvestavad pere soovitustega. Ei ole ikka päris nii, et anna ainult raha. Minu 15-aastane tütar nt oli täitsa hädas sobiva koti leidmisega – ükski ei tundunud sobivat. Oleks väga abiks olnud, kui oleks keegi häid nippe jaganud, kuhu poodi suunduda ja milliseid kotte vaadata.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks nii kurjad ometi?

Ma jälle imestan, et kõik gümnasistid peaksid olema PK arvates väga trenditeadlikud noored. Tegelikult on ju ka gümnasistide hulgas erinevaid inimesi, ka selliseid, kes justkui ühelt poolt tahaksid olla moekad, aga teisalt ei taha või ka ei oska kogu moe virvarris sammu pidada. Ja on ka väga palju peresid, kus lapsed ja vanemad tõepoolest suhtlevad omavahel ja arvestavad pere soovitustega. Ei ole ikka päris nii, et anna ainult raha. Minu 15-aastane tütar nt oli täitsa hädas sobiva koti leidmisega – ükski ei tundunud sobivat. Oleks väga abiks olnud, kui oleks keegi häid nippe jaganud, kuhu poodi suunduda ja milliseid kotte vaadata.

Ega siis trenditeadlikkus ei taga kohe, et tead, kust poest ostma minna, naljatilk. Sinu laps ju ilmselt teadis,  millist kotti ta tahab, küsimus oli selles, kust seda osta saaks. TA tahab meie käest teada, millise koti ta oma tütrele peaks ostma ja vat see on küll asi, millega käod teismeliste puhul enam abiks olla ei saa.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks nii kurjad ometi?

Ega siis trenditeadlikkus ei taga kohe, et tead, kust poest ostma minna, naljatilk. Sinu laps ju ilmselt teadis, millist kotti ta tahab, küsimus oli selles, kust seda osta saaks. TA tahab meie käest teada, millise koti ta oma tütrele peaks ostma ja vat see on küll asi, millega käod teismeliste puhul enam abiks olla ei saa.

Misasja? TA uurib lihtsalt mida üldiaelt kantakse, et lapsele erinevaid (ja ehk ka mugavamaid-praktilisemaid) valikuvariante pakkuda.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tekstiilist õlakott ja Kanken segamini, vastavalt asjade hulgale, mis vaja kaasa võtta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegu käib minu laps lausa riidest kotiga, aga küllap vihmade saabudes otsib välja oma vana kankeni.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Esileht Koolilaps Tüdrukute koolikotid (gümnaasium)