Esileht Lapse ootamine Tugev seljavalu raseduse alguses

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Tugev seljavalu raseduse alguses

Postitas:

Tere,

Rasedust on 6 nädalat ja on tekkinud tugev alaseljavalu, selline kiskuv ja kõrvetav ning raske on liikuda, kõige parem külili asendis olla. Kas selline asi on normaalne või pigem vōib viidata katkemisele? Arsti aeg on alles reedel. Ja kas madal raud ja hemoglobiin veres võivad ka soodustada katkemist? Jube jõuetus on, suudan päevas mõne tunni liikuda ja ülejäänud aja magan/pikutan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 18:04; 05.12 16:29; 07.12 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see üks kohvipaksu järgi ennustamine ole, kõik organismid on ju nii erinevad.
Alaselja- ja kõhuvalud võivad viidata päevade hakkamisele/raseduse katkemisele, kuid ei see ei pruugi nii olla.
Endal mul kaks täpselt sellist näidet: eelmine rasedus (2a tagasi) samamoodi alaselg ja alakõht valutasid, üleüldse olin nõrk ja jõuetu – rasedus kahjuks peetus. Enesetunne paranes peale peetumist (peetumisest sain teada mitu ndl hiljem).
Praeguse rasedusega samuti alaselg ja -kõht pakitsesid ja valutasid 8-9 ndl. Ei julgenud väga lootagi, et rasedus püsima jääb. Siiani (27ndl) on kõik korras.

Rauapuudusega soovitan kindlasti tegeleda. Kui apteegi käsimüügi tabletid ei sobi, siis saab perearst kirjutada ka muid rauaasenduspreparaate.
Jällegi – olen ka ise aneemiale kalduv ja rauatase tõuseb normi vaid tablettide abil, siis püsib mingi aja ja langeb ilma tablettidega taas normist alla.
Kui ma nüüd tagantjärgi meenutan, siis eelmise raseduse (mis 2a tagasi peetus) ajal oligi mul raud alla normi, pärast peetumist võeti hunnik analüüse ja sain raua ravi peale. Keegi küll ei maininud, et raud võis kurja juur olla, kuid kui üleüldiselt tead, mille jaoks raud organismis vajalik on, siis seos on üsna võimalik (samas võis olla ka mitmete muude asjade kokkulangevus – suur tööstress, raseduse alguses põetud viirushaigus jne mis seisunditele on organism rauapuudusest kurnatuna eriti vastuvõtlik).

Praegune rasedus tekkis ajal, kui olin jälle umbes kuu aega rauda võtnud ja tõenäoliselt oli raud enamvähem normi piirides.

Loodan Sulle parimat ja et rasedus jääks püsima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud toetuse eest. Rauapuudus avastati mul tegelikult juba paar kuud tagasi (raud 3, hemoglobiin 104) ning olen võtnud rauatablette, aga uusi analüüse pole veel andnud. Enesetunde järgi ei saa aru, et tõusnud oleks, aga äkki siiski on.
Seljavalu on endine, vahepeal on torkeid ka munasarjades. Õnneks ülehomme saan juba arstile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 18:04; 05.12 16:29; 07.12 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstil palju targemaks ei saanud, uh järgi on rasedus nädal aega väiksem ja suurt midagi polnud näha. Nädala pärast lähen uuesti. Nüüd õhtul on tekkinud väike palavik 37,2 ja seljavalu veel tugevamaks läinud 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 18:04; 05.12 16:29; 07.12 20:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Lapse ootamine Tugev seljavalu raseduse alguses

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.