Esileht Väikelaps Tugevad tikid, Fenibut jne – murest hullumas:(

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Tugevad tikid, Fenibut jne – murest hullumas:(

Postitas:

Uurin ka siit kogemusi tikide osas.
Lapsel tikid (4aastane) juba pea 9 kuud. Vahepeal parem, siis jälle raskem jne.
Vahelduvalt olnud silmapilgutused, kaelatõblused, pealiigutused, kerge köhtamamine, käte nina juurde toomine ja ninaga tõmbamine.
Nüüd sattusime haiglasse ja tikid ägenesid:( lisandusid tugevad pea kuklasse viskamise liigutused, paneb küünarnukke vastu keha jne.
Kirjutati välja ka Feninut, nüüdseks võtnud ca nädal.
Natukene olukord kergemaks läinud, kuid mitte oluliselt.
Ehk siin foorumis rohkem kogemusi, kas on veel üldse lootust, et nii kaua kestnud ja nii tugevad tikid üldse mööduvad:(
Kui keegi siin Fenibuti ravi proovinud, siis kui kiirelt võiks tulemusi oodata jne.

Igasugune tagasiside oodatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

netist tuleb tikiraviks vastuseks ka dr Riina Raudsiku Jüri tervisekeskuses tehtav heliravi. Iseenesest on see kindlasti palju tulemusi andnud. Jüri tervisekeskuse kodulehel on sel teemal ka pikalt kirjutatud.
Käisin ka korra heliravil ja minul hakkas ausalt öeldes paha. Ilmselt olen erand, sest lapsed ja täiskasvanud on seal terved kuurid ära käinud ja ka abi saanud.
Teraapia.ee alt leiab, et tallinna ülikoolis tehakse ka seda vibroakustilist teraapiat.
http://www.teraapia.ee/?topic=89

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 14:53; 24.06 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid endal lapsena tikid (silmapilgutused), minu keskmisel lapsel olid samad tikid mis sa üles lugesid + vahepeal veel selline asi, et ta katsus igat asja millest möödus. Tikid vaheldusid, vaatasin et kui lasteaiast puhkusele jäi siis tikid hakkasid kaduma. Mingil hetkel kadusid ära aga minu arust olid need ikka väga kaua. Enam pole aastaid temal neid.

Nüüd noorem laps (8a) pilgutab ühte silma tugevalt, vahepeal teeb nina ja suuga grimmasse. Algas see 1 klassis, nüüd loodan et suvevaheajal olles kaovad ära.

Mingeid rohtusid ega isegi arsti poole ma ei pöördunud, kui oli stressirohkem aeg lapsel siis olid ka tikid platsis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsel (12a) olnud nüüdseks ligi 4a tikid (peamiselt silmade pilgutamine) vahelduva eduga, kord peaaegu märkamatud, siis jälle ägenevad. Proovisime ka meie selle Fenibuti ära, ravi kestis kokku 3 ndl. Esimesel nädalal tikid hoopis ägenesid, teisel nädalal hakkasid kaduma ja kolmandalmnädalal kadusid ära. Ravi lõppedes tulid aga ikka tasapisi tagasi. Nii et lõplikku efekti ei olnud sellel ravil. Proovisime ka Raudsiku juures vibroakustilise teraapia ära (10 korda käisime), ei mõjunud üldse kuidagi tikkidele, ehk lõõgastas üldiselt organismi. Omega 3 on hea ja magneesiumi oleme ka kuurina kasutanud. Seega loodame lihtsalt, et ühel hetkel kasvab laps neist välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsel on see väga tihedalt seotud tema närvikavaga. Kui ikka on stressirohke periood, siis kohe platsis. Kui laps saab vabalt meiega kodus olla, siis kaovad ka tikid. Talvel oli meil üks raskem periood, siis olid mitmed tikid ja süvenesid kohe kiiresti. Siis saime korda elukorraldust muutes ja tasapisi elutempot taastades. Tikid kadusid. Kevade lõpuks ilmselt väsis ka laps lasteaaia-aastast ja tulid taas mõningad tikud (mitte palju). Nüüd oli nädala kodus ja jälle kadunud. Samas päris nii hullult pole olnud kui teil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.06 22:44; 24.06 13:09; 26.06 15:55; 29.06 15:38; 29.06 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas need lapsed on saanud B-hepatiidi vaktsiini? Puugivaktsiini? Gripivaktsiini? HPV-vaktsiini? Tuulerõugete vaktsiini?
Küsin sellepärast, et põhiliselt seostatakse tikke elavhõbedat sisaldavate vaktsiinidega.

Siin on ka viited teaduslikele uuringutele, mis on seostanud vaktsiinid tikkidega:
http://www.latitudes.org/spe/thimerosal001.html

http://connection.ebscohost.com/c/articles/12588538/thimerosal-containing-vaccines-tics-neurodevelopmental-disorders

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 12:21; 24.06 20:40; 26.06 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 12-aastasel poisil algasid tikid 3.klassis kui oli hästi pingeline aeg koolis. Tikid olid ikka lõpuks nii hullud, et koolis hakati narrima, õpetaja süüdistas teda tunni segamises (60aastane pedagoog ei olnud kuulnudki tikkidest). Pea ja kätega tõmbamised, pearaputused, köhatamised, sõnade kordamised… Koolivaheaegadel sai asi alati korda, koolis algas jälle. Vahelduva eduga on siiamaani.
Praegu mõjuvad talle väga intsidendid sõpradega – kui keegi on ta nö reetnud, siis on pärast tikid väga hullud.
Sinu laps on nii väike, ilmselt parim, mida sa saad teha, on tagada talle hästi rahulik keskkond, palju lähedust, silitamist, massaa¸i.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasuks neuroloogile uuesti pöörduda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 12:38; 25.06 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka loen neist õpetajatest, kes süüdistavad lapsi ja ei suuda mõista jne. Uskumatu. Kuidas nad on saanud oma diplomi, kui ei tea elemetaarseid asju??
Isegi mina, enne oma teise lapse tikisid, teadsin, et sellised asjad on olemas jne. Nii, kui hakkasin kahtlustama, siis teadsin, mida ja kust uurida. Meil hetkel kõige tugevamalt on kõne kordamine, kordab vaikselt oma kõnet (ühe korra, mitte mitu korda). Ma juhin ta tähelepanu sellele ja kusjuures ta ise ütles, et ta teab, kui ta kordab. Ma olen vaikselt suunanud, et ära korda. Ja eks ta siis üritab tagasi hoida, aga ega eriti hästi ei õnnestu. Laps 6-aastane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.06 22:44; 24.06 13:09; 26.06 15:55; 29.06 15:38; 29.06 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ikka loen neist õpetajatest, kes süüdistavad lapsi ja ei suuda mõista jne. Uskumatu. Kuidas nad on saanud oma diplomi, kui ei tea elemetaarseid asju??
[/tsitaat]

Tikid pole kindlasti elementaarne asi ja ei käi arengupsühholoogia alla, vaid on ikka patoloogia. Üllatus, üllatus, õpetajakoolitus tõesti ei hõlma neuroloogiat. See on juba vanema mure teavitada kooli oma lapse tervislikust seisundist ja selle eripäradest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütrel algasid ka tikid umbes kolm aastat tagasi (5a), köhatas imelikult nagu oleks kurguga midagi lahti. Kaebasin muret ka perearstile, tüki aja pärast alles arst diagnoosis tikid. Soovitas palderjani tilku 2 nädalat võtta, aitas. Päris kadunud küll ei ole. Vahepeal nuusutas igat asja, nüüd vähem. Meil vastupidi – kooliminekuga vähenesid ka tikid. Klassis on neil tüdruk, kes teeb imelike häälitsusi ja tõmbab pead kaela vahele, nende häälitsuste pärast kiputakse teda narrima, olen siis oma lapsele selgitanud selle kohta veidi ka. Aga last vist keelata ei tohi, pigem tählepanu eemale juhtida.
Aga kuna see mure on üsna levinud, võiksid õpetajad selle teemaga küll kursis olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas need lapsed on saanud B-hepatiidi vaktsiini? Puugivaktsiini? Gripivaktsiini? HPV-vaktsiini? Tuulerõugete vaktsiini?
Küsin sellepärast, et põhiliselt seostatakse tikke elavhõbedat sisaldavate vaktsiinidega.

Siin on ka viited teaduslikele uuringutele, mis on seostanud vaktsiinid tikkidega:
http://www.latitudes.org/spe/thimerosal001.html

http://connection.ebscohost.com/c/articles/12588538/thimerosal-containing-vaccines-tics-neurodevelopmental-disorders
[/tsitaat]

Miks keegi mu küsimusele ei vasta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 12:21; 24.06 20:40; 26.06 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajakoolitus sisaldab endas päris põhjalikku ülevaadet tikkidest, oma ülikooliajast mäletan seda hästi. Päris mitmetes eri loengusarjades räägiti sellest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 14:53; 24.06 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks keegi mu küsimusele ei vasta?[/tsitaat]

Kes see ikka oma viga tunnistada tahab…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ürita ise rahu säilitada. Kui palju sa näed tikkidega täiskasvanuid? Enamus kasvavad sellest välja. Just rahu ja kindel meel aitab sinu last suurel määral. Ta tajub sinu muret ja see lisab tema tundlikule psüühikale veelgi pinget.
Uuri netis hingamisharjutustest ja laste joogast. Neid võiksite koos praktiseerida. Ruutu hingamine, kõhu hingamine jne.
Püüa olla positiivne ja hoia huumorilippu kõrgel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks keegi mu küsimusele ei vasta?[/tsitaat]

Pole küll teemaalgataja, aga mu kahel pojal on tikid ja nad pole ühtegi vaktsiini saanud, seega ei paneks tikid-vaktsiinid ühte patta. Tundub, et lihtsalt nõrk närvikava. Pingetaluvus on halb ja mitte alati vaid ebameeldiv pinge. Ehk siis jalgpalli mängib super õhinaga ja ei mingeid tik-e, aga kui luuletust peab lugema (mis ei meeldi) siis on kohe tikid platsis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 12:38; 25.06 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi mina, enne oma teise lapse tikisid, teadsin, et sellised asjad on olemas jne. Nii, kui hakkasin kahtlustama, siis teadsin, mida ja kust uurida. Meil hetkel kõige tugevamalt on kõne kordamine, kordab vaikselt oma kõnet (ühe korra, mitte mitu korda). Ma juhin ta tähelepanu sellele ja kusjuures ta ise ütles, et ta teab, kui ta kordab. Ma olen vaikselt suunanud, et ära korda. Ja eks ta siis üritab tagasi hoida, aga ega eriti hästi ei õnnestu. Laps 6-aastane. [/tsitaat]

Mul on samuti 6-aastane poeg, kes kordab vahest oma lauseid. Kui ta 2-aastaselt rääkima hakkas, siis kippus väga palju oma juttu kordama. Kui keegi katkestas tema lause, siis alustas ta seda alati algusest peale ja võis seda ka 10 korda järjest muudkui alustada. Otseselt kokutamine see ei olnud ,aga väga tüütu. Nüüd ta vahest ütleb ka oma lause teist korda vaiksemalt veel ja nagu kuulatab seda, et kas oli ikka see, mida ta öelda tahtis. Ma pole kunagi osanud seda mingiks tikiks vms pidada. Võibolla iga tiki puhul ei tule pedagoogid ka kohe selle peale, et mingi tegevus on lapsel tahtmatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks keegi mu küsimusele ei vasta?[/tsitaat]

Sellepärast, et siinne rahvas ei pea sellist jama vastamise vääriliseks: taoliseks väiteks puudub igasugune teaduslik alus. On väga rumal levitada suvalisi linke \”laest võetud\” arvamustega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 22:55; 26.06 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 10 aastasel pojal olid tikid,(nõksutas peaga imelikult) kui tema elus oli hästi stressirohke aeg.Mingeid ravimeid ei kasutanud,tema elus olid siis suuremad muutused,lisaks puberteedi algus.Võtsime ise asja käsile,veetsime temaga palju koos aega,ei pööranud ekstra tähelepanu tikkidele,raske aeg sai mööda – tikid kadusid ja pole tagasi tulnud.Kestis umbes 4 kuud.Aga minu lapse puhul , siis põhjuseks stress ja polnud tal midagi nõrk närvikava jne.Igati hakkaja,julge ja tragi,hetkel 14 aastane poiss.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sellepärast, et siinne rahvas ei pea sellist jama vastamise vääriliseks: taoliseks väiteks puudub igasugune teaduslik alus. On väga rumal levitada suvalisi linke \”laest võetud\” arvamustega.[/tsitaat]

Ise sa oled laest võetud 😀
Nendel linkidel väja toodud pikaajalised teaduslikud uuringud, mis on publitseeritud juhtivates meditsiiniajakirjades ning info on ka avaldatud teaduskonverentsidel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 12:21; 24.06 20:40; 26.06 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ise sa oled laest võetud 😀
Nendel linkidel väja toodud pikaajalised teaduslikud uuringud, mis on publitseeritud juhtivates meditsiiniajakirjades ning info on ka avaldatud teaduskonverentsidel.
[/tsitaat]

Jaa, jaa, ja siis avaldatakse need suvalistel \”kassilehekülgedel\”. Sarnaste raamatute, nagu \”Mehed on Marsilt ja naised Veenuselt\”, autorid on ka tavaliselt kõikvõimalike teaduskraadidega ja enda väidete kohaselt pikemaid uuringuid läbi viinud. Irw.
Need teaduskraadiga eksemplarid põevad sagedamini tähelepanuvajadust kui kraadita inimesed. Mina küll ühtki viidet JUHTIVATELE meditsiiniajakirjadele, nagu British Medical Journal ja Journal of the American Medical Association, ei näe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 22:55; 26.06 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab see, et kui see vaktsiinivärk kõik tõde oleks, siis kuidas see antud juhul aitaks konkreetset last?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.06 22:44; 24.06 13:09; 26.06 15:55; 29.06 15:38; 29.06 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asjade nuusutamine ja \”läbikatsumine\”, sõnade kordamine- see käib jah tihtipeale TIK-ide juurde-suurel osal tugevamate tik-idega lastest on need \”lisana\” kaasas. Olen lugenud läbi mitu inglise keelset käsiraamatut lapsevanematele, kus on põhjalikult kõigest juttu. Mind lohutab näiteks see, et suuremal osal kaovad (hullemat sorti) tik-id täisealiseks saades ära ning ropendamist (koprolaalia) esineb väga vähestel. Tikitavatele lastele tuleb tagada stabiilne ja rahulik keskkond, mitmekesine toit. Õpetajaid peab olukorrast teavitama (kui tik-id ikka tugevad ja teisi häirida võivad). Paljudel on ka obsessiiv-kompulsiivne häire kaasnev, seepärast võivad nad tunnis tegeleda palju oma rituaalidega (kustutavad viis korda ühte sõna, loevad 10 korda ühte lauset jne. jne.) ja see võib tekitada probleeme, kuigi laps võib olla nutikas ja kiire taibuga iseenesest. Ka teraapia (kognitiiv-käitumuslik) mõjub sel puhul hästi, mitte ainult ravimitele ei pea lootma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.06 14:58; 29.06 15:34; 30.06 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin oma 8- aastase pojaga kuu aega tagasi Mustamäe polikliinikus, neuroloog dr. Sanderi vastuvõtul. Mureks ka tikid. Meil need ikka vaheldusid järjest. Kõik, mis siin eelpool on mainitud, on lapsel nö. proovitud,tehtud. Hakkasin ka muretsema ja pöördusin arstile. Dr. sõnul ei ole tikidel mitte mingit pistmist närvikavaga. Seda pidavat nö. põdema umbes 70% poistest ja 20% tüdrukutest. Arst väitis, et see lihtsalt tuleb äkki, ei tea kust, ei tea mis põhjusel. Vaid 5% lastest võivad vajada ravimite abi, et sellest vabaneda. Ja see võib kesta kuni puberteedi eani. Kui tikid hakkavad elu segama (muutuvad väga tugevaks), siis kirjutatakse välja ravimid. Mina arvasin, et mu pojal ongi asi hull, kuid arst ütles, et see läheb ise üle. Igaks juhuks leppisime kokku, et kui augusti kuuks (enne kooli) ei ole midagi muutunud, lähen tagasi ja siis, kui ma soovin, kirjutab välja ravimid, mis tikide möödumist kiirendab. Kuu on arsti juures käimisest möödas. Sinna pöördumise ajal olid meil tikid: pea krampi tõmbamine küljele, näppudega nipsutamine, nina kortsutamine, silmade pööritamine, köhatamine. Need kõik korraga. Praeguseks on vahel harva silmade pilgutamine. Seega on meil need ise üle läinud. Ehk tuleb mõni tagasi, aga ma enam ei muretse, sest meil kestsid kõik kokku umbes aasta ja praeguseks alles jäänud tiki on vaevumärgatav. Ei tea, kas arsti uskuda või mitte, et ei ole seotud närvidega, aga minu rahustas maha arsti statistika laste tikidest..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TIK-id käivadki tõusude ja langustega. Minu lapsel olid eelmisel suvel (puhkuse perioodil) väga tugevalt, nüüd stabiilsem aeg jälle.
Dr Sanderi juurest me erilist abi ei saanud, pani kiiresti aspergeri diagnoosi mis osutus valeks. Peale seda oleme käinud Tartu Kliinikumis ja lastehaiglas teise arsti juures (kes soovitas ka ühte konkreetset ravimit koos teraapiaga kui asi hullemaks läheb). TIK-id on paljudel juhtudel ka geneetilised, kõigil ei pea suguvõsas olema need nii võimendunud, osadel juhtudel väga kerged (mingil perioodil pilgutab laps nt silmi ja see on kõik) ja peaaegu märkamatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.06 14:58; 29.06 15:34; 30.06 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele vastajale: hea jutt, aitäh oma kogemust jagamast.
Mina olen just tähele pannud, et tikid tekivad mingi stressi tulemusena. Mulle võib see tunduda isegi väga pisikese asjana, aga ilmselt siis lapsele mitte (ta ju ei oska seda kohe väljendada, et põhjus on näiteks see, et emme oli reisil või, et õde-vend on laagris ehk harjumuspärasest erinev situatsioon). Ja ka kevadeti, kui lapse organism on väsinud lasteaiast või koolist, on seda tikitamist ka rohkem. Meil on kohe näha, et niipea, kui suudame tagada lapsele rahuliku keskkonna, siis tikitamine väheneb. Viimasel lasteaia peol laps pidevalt pööritas silmi ja ma vaatasin, et asi juba päris hull, aga nüüd jäi mõni aeg tagasi suvepuhkusele ja pea kõik tikitamised on kadunud. Eelmisel nädalal oli veel tugevalt oma sõnade kordamist, aga selle nädalaga on seegi oluliselt vähenenud. Ka käitumine on oluliselt stabiilsem, ei lähe närvi nii kergesti, ei sõima teisi, suudab taluda paremini eitavaid vastuseid jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.06 22:44; 24.06 13:09; 26.06 15:55; 29.06 15:38; 29.06 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

15:34 Käole: mille alusel Aspergeri diagnoos siis pandi? Seda ei saa ju panna ainult tikide alusel? Meil oli ka see päevakorral…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.06 22:44; 24.06 13:09; 26.06 15:55; 29.06 15:38; 29.06 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]15:34 Käole: mille alusel Aspergeri diagnoos siis pandi? Seda ei saa ju panna ainult tikide alusel? Meil oli ka see päevakorral…[/tsitaat]

parandan ennast- otsest diagnoosi ei saanud (selleks peab haiglas sees olema ja vastavad arstid siis tegelevad-jälgivad ja panevad diagnoosi). aga jah, pöördusime tik-idega ja kuna laps ei olnud selle arstiga väga suhtlemisaldis, siis esialgne hinnang oli asperger, mida pidime ümber lükkamas käima (tundes oma last teadsin kohe, et see ei pea paika). paljud aspergerid ka nimelt tikitavad. samas tartus ei arvatud kordagi, et laps võiks asperger olla.
soovitan lugeda võõrkeelset kirjandust, vastavaid foorumeid, saate tunduvalt avarama pildi, eestis on ka kirjandust vähe selle kohta. otsisõnad: tic, tics, tourette jms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.06 14:58; 29.06 15:34; 30.06 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 last, esiklaps on saanud esimese eluaasta vaktsiinid kõik, tasulisi juurde mitte. Tike tal kunagi olnud pole, vanust tal 9 aastat. Nooremad on meil poisid, mõlemad täielikult vaktsineerimata, mõlemal tikid. Vanemal pojal avaldusid juba 3-aastaselt, seoses lasteaeda minekuga ja tal on 4 aasta jooksul ikka väga erinevaid tike olnud. Noorim laps on hetkel 4 ja tal on tikid esmakordselt nüüd, köhatab vahet pidamata. Eks ta on lasteaiaaastast väsinud. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

veider, et sa nii vana teema pidasid vajalikuks üsna teemavälise vastusega üles soojendada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Väikelaps Tugevad tikid, Fenibut jne – murest hullumas:(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.