Esileht Ilu ja tervis Tugevast ülekaalust vabaks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 178 )

Teema: Tugevast ülekaalust vabaks

Postitas:

Kuidas saada tugevast ülekaalust kiirelt vabaks?

Ma olen proovinud kõikvõimalikke dieete, paastu jms – tulemus on lühiajaline ja väga stressirikas töö tekitab kortisooli ja surnud ring hakkab otsast peale. Töö osas olen nüüd just ümberkorraldused teinud, ülekaalu on aga ca 45kg (KMI 38).

Ehk mis tegelikult praegu võiks kõige kiirema ja tõhusama tulemuse anda? Maovähendus? Rasvaimu+kõhuplastika nt? midagi väheminvasiivset? – ei ole kõigega ennast kurssi veel viia jõudnud, aga tundub, et krüolipolüüsid jms on mõeldud pigem siiski normkaalus inimeste rasvaladestuste peletamiseks. Kas kellelgi on häid toimivaid meetodeid, mida julgeb tõesti püsivaks lahenduseks soovitada – uus lehekülg on keeratud, keeraks ta siis juba täielikult.

 

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hangi oma mehele armuke. Aitab kohe. 25 kilo läks paari kuuga, paraku muidugi olukorra stabiliseerudes tuli kohe tagasi. Õnneks nüüd jälle aktuaalne ja lähevad mõlemad – nii mees kui kaal.

Aga tegelikult on siin sügav iva – motivatsioon on kõige olulisem, võiks öelda, et ainus oluline tegur.

+10
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 23:09; 18.04 11:34; 18.04 11:52; 18.04 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun vähem õgida. Annab kiire ja tõhusa tulemuse, nagu TA soovib.

+7
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 23:55; 23.04 18:05; 27.04 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead oma toidu portsione täpselt poole võrra vähendama.Ehk siis vältima kurguauguni end täisõgimast.Esimene nädal on väga raske, sest organism nõuab pidevalt lisasööki.Peale 1 nädalat läheb oluliselt kergemaks, organism harjub ära vähesema söögiga ja kaal hakkabki langema.Tuleb ka ravimid ülevaadata mida võtad.Näiteks enamik närviravimitest(rahustid) tekitavad suurt söögiisu.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun vähem õgida. Annab kiire ja tõhusa tulemuse, nagu TA soovib.

Aga äkki ta hoopis joob??

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõndimine trennina. Päriselt. See aeg, mis muidu söömisele läheb, ollakse hoopis aktiivne.  Kunagi ühes ajakirjas oli üks naine ja Viljandis üks ajakirjanik, kes sellisel viisil alla võtsid. Mul on paar tuttavat, kes sama moodi on alla saanud, võib-olla saidki sealt idee.  Mõlemad 50+naisterahvad ja enne ikka korralikus ülekaalus.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 09:22; 18.04 11:52; 22.04 10:56; 22.04 13:58; 22.04 21:32; 23.04 09:48; 24.04 15:56; 27.04 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sõbranna, kes on ka suures ülekaalus ja uuris maovähendusoperatsiooni, aga kui loed, mis elu sellele järgneb, siis jätad selle tõesti viimaseks võimaluseks. Terve elu ei saa pm korralikult süüa.

 

Ta alustas ka vahelduvpaastust, sõi 8 tunni vaheminus ainult ja esimese 4-5 nädalaga läks juba 6 kg. Midagi muud ei muutnud. Aga ilmselt jäid tal ka kõik hilisõhtused snäkid seetõttu söömata.

 

Kiiret kaalulangust otsides on oht, et see ei püsi. Sa pead ikkagi elustiili muutma. Võta samm korraga. Alusta nt vahelduvpaastust (intermitten fasting) ja joo piisavalt vett. Siis lisa jalutamine. Võta plaani teha iga päev nt 10 000 sammu. Suvi tuleb seega on ka õues mõnus juba olla. Seejärel hakka toitumist muutma, nt lisa menüüsse rohkem köögivilju. Päevas peaks sööma 700 g köögivilju. Kui neid on taldrikul rohkem, siis sööd selle võrra midagi muud vähem.

Kui need muutused on käpas, siis lisa midagi muud, nt magusavajadus rahulda puuviljadega. Või jäta ära kõik valge sai ja küpsetised. See ei ole sprint vaid maraton. Kogu elustiili korraga muuta võib olla üsna raske, aga harjumusi ükshaaval muuta on veidi lihtsam.

 

On ka teooria, et kaalulangetuse alguses teha kaks nädalat ranget dieeti, sest kaalunumbri järsk langus motiveerib edasi tegutsema. Aga ka selle juures arvestatakse, et nii ei saa kaua jätkata. Sellest teooriast räägib nt Michael Mosley raamat “kiire 800 paast”.

 

Oluline on leida endale sobiv viis. Ma usun, et kui keskendud päris toidule, millest enamus on taimne ja kuhu suhkruid eriti ei lisa, siis see toob endaga juba ise kaalulanguse kaasa. Katseta ja ära anna alla. Arvesta, et kaal jääb mingil hetkel seisma, aga küll ta jälle liikuma hakkab.

 

Kuigi kaalu langetatakse köögis, siis liikumine sinna juurde aitab siiski kaasa ja hoiab keha sel teekonnal vormis. Kui mõned sammud elustiili muutmisel on juba tehtud ja jalutamas ka käid, siis võid koju mõned hantlid osta ja veidi jõutrenni teha, sest lisaks vormile kulutavad lihased ka puhkel olekus rohkem kaloreid.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 10:38; 02.05 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://tim.blog/2012/07/12/how-to-lose-100-pounds/

Proovitud. Toimib elustiilina varsti juba 10 aastat. Mul oli küll ainult 20 kg vaja alla võtta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi jaksab +45kg kõndida vuhkida ja tead sa, mis see liigestega teeb? Parem siis juba trenazöörijalgratas või sõudeergomeeter.

See oleks hea, et söömise asemel liigutatakse, aga kaalulangetuses on liikumise osatähtsus väga väike, kaalulangus sõltub söögist! Liikumine parandab üldist tervist, tugevdab südant, vastupidavust jne, aga õhemaks saab ikka teistmoodi.

Teemaalgatajal pole tõenäoliselt lihtsalt püsivust, et ca aasta tiksuda -1kg/nädalas tasapisi (jõuludeks oleks normaalkaalus), ta tahaks kiiret ja drastilist, lõigake küljest ära ja tehke see kõik minu eest.

Vaata “minu 270kg elu”, seal räägitakse täpselt, mida ja kuidas teha, isegi enne kaalulangetusoppi peavad inimesed lihtsalt uute eluviisidega harjuma, kõik paksud pannakse plaksti 1200kg valgudieedile ja peavad maha võtma ja endale vähem söömise selgeks tegema, kui üldse võivad loota opile. Nemad muidugi söövad ca 10 000 kcal päevas enne, niiet see võib kohutav shokk ja nälgimine olla, sest magu on nii välja veninud.

Kui ise ei saa, mine diabeedi või toitumisõe juurde. Internet on infot täis (vähemalt pool sellest on jura, aga eks inimesed on ka erinevad) ja enamus pakse räägiks igaühe laua alla oma teadmistega tervislikust   toitumisest, aga eks peab iseenda jaoks meeldiva võimaluse kokku panema. Kellele sobiks rohkem kellaajaline piiramine, kellele kalorid. .

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 10:54; 20.04 15:15; 25.04 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõndimine trennina. Päriselt. See aeg, mis muidu söömisele läheb, ollakse hoopis aktiivne. Kunagi ühes ajakirjas oli üks naine ja Viljandis üks ajakirjanik, kes sellisel viisil alla võtsid. Mul on paar tuttavat, kes sama moodi on alla saanud, võib-olla saidki sealt idee. Mõlemad 50+naisterahvad ja enne ikka korralikus ülekaalus.

Sa reaalselt arvad, et paksud on paksud seepärast, et nad oma vaba aja veedavad tundide viisi süües? Ja kui need tundidepikkused söömisseansid kõndimisega asendavad, siis saavad saledaks? No ole nüüd mõistlik 😀

+8
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 23:09; 18.04 11:34; 18.04 11:52; 18.04 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka mitmeid kordi oled katsetanud ja tulemust pole, siis soovitaks küll maovähenduse operatsiooni. Olen ise olnud samuti 45 kilo ülekaalus. (Hetkel 10, alla võtsin ikka dieediga.) Aga sisuliselt tean, millest räägin. Suur ülekaal mõjutab nii palju elu ja otsuseid, et pole lihtsalt mõtet oma elu sel moel raisata! Kui dieetidest pole kasu olnud – olgu siis või iseloomu puudusel – tuleks asja muul moel muuta. Elu ei pea olema lõputu kannatuste rada, kui lihtsamad võimalused on olemas.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elu ei pea olema lõputu kannatuste rada, kui lihtsamad võimalused on olemas.

Operatsioon nüüd küll mingi lihtne võimalus ei ole. Võimalus sellega oma tervis täiesti metsa keerata on ikkagi üsna suur, mistõttu seda oppi ei tehtagi haigekassa rahaga neile, kelle jaoks paks olemine ise pole sama suur risk – pigem neile, kellel pole väga kaotada midagi enam, ainult võita. Lisaks oled ülejäänud elu ravimisõltlane ning lõppkokkuvõttes kui iseloomu pole ning ihasid ohjata ei suuda, siis lähed ka peale oppi jälle paksuks tagasi – ja siis on täismäng.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 23:09; 18.04 11:34; 18.04 11:52; 18.04 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõndimine trennina. Päriselt. See aeg, mis muidu söömisele läheb, ollakse hoopis aktiivne. Kunagi ühes ajakirjas oli üks naine ja Viljandis üks ajakirjanik, kes sellisel viisil alla võtsid. Mul on paar tuttavat, kes sama moodi on alla saanud, võib-olla saidki sealt idee. Mõlemad 50+naisterahvad ja enne ikka korralikus ülekaalus.

Sa reaalselt arvad, et paksud on paksud seepärast, et nad oma vaba aja veedavad tundide viisi süües? Ja kui need tundidepikkused söömisseansid kõndimisega asendavad, siis saavad saledaks? No ole nüüd mõistlik ????

Ma nüüd enda mõistlikkuse kohta ei pea vajalikuks midagi öelda, ma lihtsalt tõin 4 konkreetset näidet elust endast, kus kõndimine konkreetselt aitas.  Ei olnud vaja hullu elumuutust, inimesed ise otsustasid päriselt ka oma eluviise muuta. Mulle tundub küll väga mõistlik.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 09:22; 18.04 11:52; 22.04 10:56; 22.04 13:58; 22.04 21:32; 23.04 09:48; 24.04 15:56; 27.04 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nüüd enda mõistlikkuse kohta ei pea vajalikuks midagi öelda, ma lihtsalt tõin 4 konkreetset näidet elust endast, kus kõndimine konkreetselt aitas.

Jajah. Lihtsalt sa sõnastasid selle nii, nagu nad oleks kõndinud ajast, mille muidu söömisele kulutasid. Nii see kindlasti ei olnud ja seda mõtet ma ebamõistlikuks pidasingi.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 23:09; 18.04 11:34; 18.04 11:52; 18.04 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah. Lihtsalt sa sõnastasid selle nii, nagu nad oleks kõndinud ajast, mille muidu söömisele kulutasid. Nii see kindlasti ei olnud ja seda mõtet ma ebamõistlikuks pidasingi.

Jah, söömine iseenesest ei võta üldse mingit aega, aga võib-olla kui jalutad, siis sel ajal ei tule mingeid isusid peale, mis muidu diivanil istudes tuleks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin kuskilt, et rasvarakke tekib inimesel juurde kuni 20nda eluaastani. Hiljem toimub rasvumine vaid olemasolevate paisumise arvelt, uusi juurde ei teki. Seega on tugevas eelises need inimesed, kes lapsena kunagi paksud pole olnud. Need kes lapsena ja teismeeas ülekaalulised, need ka täiskasvanuna paisuvad sobivatel tingimustel kiirelt, sest kasvueas tekkinud rasvarakud enam ei kao, tühjenevad vaid. Seega on inimesed väga erinevas olukorras ja üks ei saa teisele soovitusi anda.

+6
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt 18.04 14:02; 20.04 17:25; 21.04 17:49; 21.04 20:51; 22.04 12:42; 22.04 14:58; 22.04 17:28; 23.04 13:22; 23.04 17:04; 23.04 17:15; 23.04 20:31; 23.04 22:26; 24.04 12:07; 24.04 13:03; 24.04 15:39; 24.04 16:59; 24.04 23:12; 25.04 17:49; 27.04 19:17; 28.04 11:37; 28.04 14:45; 28.04 17:55; 29.04 10:09; 29.04 18:55; 29.04 21:12; 29.04 22:06; 03.05 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiline kn siin juba öeldud.

Sissesöödav/joodav kaloraaž – kulutatav kaloraaž. Kui esimene suurem viimasest, võtad juurde. Vastupidisel juhul võtad alla.

Jah, toitumine on oluline ja ilma toitumist korrigeerimata ei saa saledamaks isegi siis,kui teha rohkem trenni. Aga! Tehes trenni on 1. Kulutatav kaloraaž suurem 2. Lihas suureneb ja lihas kulutab rohkem kaloreid,kui rasvkude 3. Kui võtta alla trennita, siis kaotad ka lihasmassi ja see võib tekitada uusi probleeme. Näiteks, ei lotenda keha ainult liigse naha vaid ka selle tõttu, et lihaseid pole piisavalt. Samuti tekivad probleemid luude ja liigestega. Ei ole piisavalt lihaseid, et skeletti toetada.

Ma olen olnud 3x 20kg ülekaaluline ja 3x selle kaalu ka alla võtnud. Kõigi kolme rasedusega ei suutnud ma enda toidunorme hallata ja paisusin nagu kakuke.

Mis aitas alla võtta

1. Tervislikumad valikud (see ei pea tähendama, et sööd ainult porgandit, kapsast,kaalikat. See võib tähendada, et asendad juustu leiva peal väherasvase variandiga. Asendad või avokaadoviiluga jne.)

2. Väiksemad portsjonid.

3. Taldrikureegel (pool taldrikust on juurikad/salat; veerand on lisand nagu riis/kartul/makaron; veerand on liha/kala.

4.Sööd tihemini aga väikeste portsudena. Nii ei pea kannatama tühja kõhtu.

 

Isudest ülesaamine on tõepoolest vaid emotsionaalne probleem…

Leia tegevused mis sind rõõmustavad. Hakka neid harrastama. Siis mõte toidust eemal.

Kalorite lugemine ja toiduainete kaalumine ja nt tasuta nutridata toitumisrakenduses ülesmärkimine aitab,kui alguses ei tea,millised portsud olema peaks ning kui kiputakse snäkkima pidevalt. Kui need snäkid kõik kirja saavad siis lööb pildi selgeks….

 

Igasugu rasvaimud jne on omal kohal kindlasti teatud juhtudel. Aga ükski võluvits ei aita, eriti veel püsivalt, kui sa ei muuda oma mõtlemist ja eluviisi, toitumist.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 18.04 16:28; 19.04 15:43; 20.04 14:43; 20.04 14:50; 20.04 19:02; 28.04 07:52; 28.04 08:11; 28.04 08:19; 29.04 00:00; 29.04 18:43; 03.05 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirelt ja püsivalt ei saa tugevast ülekaalust vabaks. Saab, kui oma elustiili (eriti toitumisharjumusi) jäädavalt muuta. Siis tulevad tulemused tasapisi, 0,5-1 kg langust nädalas, lõpus vähem, aga tagasi ei tule enam. Kuna sul on ülekaalu nii palju, siis päris normkaalu on raske saavutada, sest organism on selline eriti tõhus seedija ja isu ka ilmselt hea. Liigutustelt oled ilmselt säästlik? Kui tahad normkaalu jõuda ja jääda, pead ilmselt toitumist päris palju piirama. See on enamasti ebameeldiv ja tüütu, aga harjud pikapeale ära. Mul vanemad sugulased on enamusest meeldivast toidust loobunud tervislikel põhjustel. Neil polnud küll kaal probleemiks, vaid erinevad seedesüsteemi häired. Ilmselt on nii natuke lihtsam loobuda senistest lemmikutest, kui nende söömise järel tunde või päevi kõht valutab ja/või on korralikult lahti. Aga nüüd, kui nad mõlemad juba õige mitu aastat on oma eridieeti järginud, on nad sellega harjunud ja tekkinud on uued lemmikud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen olnud 3x 20kg ülekaaluline ja 3x selle kaalu ka alla võtnud. Kõigi kolme rasedusega ei suutnud ma enda toidunorme hallata ja paisusin nagu kakuke.

Kas see 20 kg ülekaalu oli see, mis sul oli ütleme nii lapse aastaseks saamiseks alles, või võtsid sa rasedusega 20 kilo juurde?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 22:31; 19.04 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saada tugevast ülekaalust kiirelt vabaks?

Sellele ei olegi kiiret ja püsivat lahendust. Ainus, mis aitab, on elustiili muutmine. Tuleb hakata tervislikult toituma ja end rohkem liigutama ning teha see harjumuseks.

Maovähendusoperatsioon küll annab tuntava efekti, aga ka selle puhul tuleb arvestada, et kui tulemuse hoidmisega ise ei tegele, venib see magu uuesti suureks ja ka kilod tulevad tagasi. Üks blogija on sellest hea näide, võttis peale oppi küll kõvasti alla ja alguses rääkis, kuidas sõrmkübaratäis toitu korraga sisse mahub, aga nüüd libistab alkot ja sööb julgelt ning näeb üsna samasugune välja nagu enne lõikust.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 00:43; 26.04 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka 45kg ülekaalu, kmi 38.

Püsivust väga pole, tihti olen laisk.
Aga liikumisega selles mõttes probleemi pole, et 4ndale korrusele suudan ronida, hingeldama võtab aga see läheb ruttu üle. Tempokat kõndi jaksan ka teha.
Mul on ammusest ajast Orgu äpp ja ka Fitlap oma, Orgu toimib mulle paremini. Ise olen avastanud, et kui söön 3x päevas ( + kerge varahommikune võileib ) kõhu korralikult täis ( viimane söök 18-19 vahel ) siis kaal langeb vaikselt ka ilma erilise trennita.
Raskem on ikkagi kaalu alla saada kui juurde koguda ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõndimine trennina. Päriselt. See aeg, mis muidu söömisele läheb, ollakse hoopis aktiivne. Kunagi ühes ajakirjas oli üks naine ja Viljandis üks ajakirjanik, kes sellisel viisil alla võtsid. Mul on paar tuttavat, kes sama moodi on alla saanud, võib-olla saidki sealt idee. Mõlemad 50+naisterahvad ja enne ikka korralikus ülekaalus.

Sa reaalselt arvad, et paksud on paksud seepärast, et nad oma vaba aja veedavad tundide viisi süües? Ja kui need tundidepikkused söömisseansid kõndimisega asendavad, siis saavad saledaks? No ole nüüd mõistlik ????

Ma nüüd enda mõistlikkuse kohta ei pea vajalikuks midagi öelda, ma lihtsalt tõin 4 konkreetset näidet elust endast, kus kõndimine konkreetselt aitas. Ei olnud vaja hullu elumuutust, inimesed ise otsustasid päriselt ka oma eluviise muuta. Mulle tundub küll väga mõistlik.

Kõndimine aitab, kui sa oled sale või kergelt tüse, liigutada su kaalu 5-10 kg saleduse suunas. Teemaalgatajal on ülekaalu 45 kg. Seda juba ainuüksi kõndides alla ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maovähendust tasub kindlasti kaaluda, kuigi see ei ole kerge otsus, aga need hirmutajad siin (ei saa enam kuagi normaalslet süüa, tabletisõltlane jne) võiks vakka olla, kui ei tea, millest räägivad.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 11:46; 21.04 13:40;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Minu perearst soovitas 3 a tagasi lchf-i teha. Võtsin 1,5 aastaga alla 38 kg  ja 1,5 aastaga on läinud veel 5. Nüüd olen liberaalsemal teel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli 48 kilo ülekaalu, nüüdseks 34 kilo, kmi on 42 pealt 37 peal. Olin maovähendusoperatsiooni järjekorras, millest loobusin.

Teemaalgataja postitusest jäi silma sõna “kiirelt”. Kiired lahendused üldjuhul efektiivsed ei ole, nagu Sa ise ka välja tõid.

Mind aitab kalorite lugemine ja koguste kaalumine. Kasutan selleks nutridata.ee keskkonda.

Alustasin lihtsalt toidukoguste vähendamisest ja magusa (minu puhul nõrkuseks) vältimisest, kuid erilist efekti see ei omanud. Teoreetilised teadmised tervislikust toitumisest on küll olemas, ent ilma koguseid kaalumata ei hoomanud siiski ära, kui palju kaloreid päevas tarbin. Nüüdseks kaalun ära ja sisestan programmi kõik ise valmistatud toidud ja poes müüdavad valmistoidud. Esmapilgul võib tunduda tüütu, kuid nutridata.ee keskkond mulle sobib ja eriline ajakulu see ei ole.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suure kehamassiindeksi ja pikka aega kestnud ülekaalu puhul loetakse maovähendusoperatsioone siiski kõige efektiivsemaks lahenduseks. Seda kinnitavad ka teadusuuringud. Aga eks nende operatsioonidega on ka omad agad. Kindlasti tuleb hoolega järgida arstilt saadud ettekirjutusi, kuidas süüa, peab tegema sporti, ei tohi alkot jooma hakata, tuleb võtta vitamiine. Põhimõtteliselt pead ikkagi hakkama tervislikult elama, st dieeti pidama ja sporti tegema. Aga tänu opile on seda kõike palju lihtsam teha, söögiisu on väiksem ja liikuda on lihtsam, kuna kaal langeb vahetult peale oppi väga kiiresti.

Esimesel aastal peale operatsiooni langeb kehakaal umbes 30-40 kilo ja tark inimene õpib omale selle ajaga selgeks uued eluviisid (liikumine, tervislik toitumine). Sealt edasi on juba inimese enda kätes, mis nüüd saama hakkab. Operatsiooni mõju kestab endiselt, aga päris nii ei saa, et söön mis tahan ja joon šampat peale ja elu on lill. Peale esimest aastat on see operatsioon nagu hea tööriist, ta aitab, aga sa pead seda kasutama. Sul on tänu tehtud opile palju lihtsam järgida toitumiskava, sa oled juba loodetavasti tervislikus kaalus, sul on lihtne sportida – aga kõiki neid asju pead ikka ise tegema, seda ei tee opp sinu eest.

Paljudel see häda, et esimesel aastal toimib opp kui võluväel ja teeb “iseenesest” peenikeseks, aga siis oh häda, teisel ja kolmandal aastal hakkab kaalu juurde tulema, kuna esimese aastaga ei õpitud midagi.

Siin on asjalikku lugemist: https://www.kaalukirurgia.ee/maovahendus-operatsioon-faktid/

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen olnud 3x 20kg ülekaaluline ja 3x selle kaalu ka alla võtnud. Kõigi kolme rasedusega ei suutnud ma enda toidunorme hallata ja paisusin nagu kakuke.

Kas see 20 kg ülekaalu oli see, mis sul oli ütleme nii lapse aastaseks saamiseks alles, või võtsid sa rasedusega 20 kilo juurde?

Jah. Iga kord võtsin raseduse ajal 20kg juurde. Sünnitusmajast väljusin üle 15 kg ülekaaluga. Võib-olla pikal inimesel see ei paistaks nii välja, aga mina olen pisike. Vaid 160 cm pikk. Olin sama pikk kui ümmargune. Tagumiku ümbermõõt oli üle 110 cm. Ehk et praktiliselt olingi ümmargune. Sama pikk kui lai…

Alla kohe ei saanud kaalu. Imetamine jah aitab langetada, aga samas ka tõstab kaloraaži,mida päeva jooksul vajad. Samuti ajab sööma öösiti üleval olemine. Nii häid magajaid pole mul õnnestunud sünnitada, et öösiti hästi magada oleks saanud. Kõigil kolmel korral õnnestus peale sünnitust külge rippuma jäänud 15 ja nats peale kg maha saada just lapse aastaseks saamise kanti.

Ma päris täpselt ei saa aru, mis see vastus küsijale annab,sest kui küsija arvab, et rasedusaegse kilo kaotamine on kuidagi kergem muudest kilodest või et vaeva ei peagi nägema, siis see on eksiarvamus. Ma tegin trenni,järgisin söömist,taltsutasin isusid. Seda kõike pean tegema muide püsivalt. Mul tulevad kilod väga kergelt…pean kogu aeg näppu pulsil hoidma. Teen hantlitega jõutrenni, muid harjutusi,liigun palju,jälgin toitumist (nii kogust kui ka toidu tervislikkust)

Kui on elus ette tulnud stressiperioode ja olen toitunud ebatervislikult,siis on kilod kohe küljes. Aga olen valvel ja võtan kohe asja siis uuesti käsile ka, ei lase numbreid sinna,kus nad raseduste ajal roninud on.

 

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 18.04 16:28; 19.04 15:43; 20.04 14:43; 20.04 14:50; 20.04 19:02; 28.04 07:52; 28.04 08:11; 28.04 08:19; 29.04 00:00; 29.04 18:43; 03.05 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedusaegne juurdevõtt muudab niipalju, et ei ole siiski mõtet rääkida 20 ülekilost, kui sul sünnitusmajast tulleski juba ainult 15 kilo rohkem kui enne rasedust alles oli. Rasedusega saadud ÜLEkilod on minu jaoks need, mis ei tule suht iseenesest maha – võib-olla siis ehk need, mis ütleme poole aasta või aasta pärast alles on? Ma näiteks kaotasin oma 20st juurdesaadud kilost sünnitusel 7, esimese nädalaga veel 7, ja ülejäänud poole aasta jooksul ilma selle jaoks midagi tegemata- minu arust ei oleks mul õige rääkida 20st ülekilost ega ka 13st mitte; isegi see 6, mis nädal pärast sünnitust alles oli, on selline kahtlasevõitu. Lapse aastaseks saades olin viis kilo sünnituseelsest kaalust kergem, kus siin need ülekilod on, eksju – see ei ole kogemus, mille põhjal ma saaksin teistele ÜLEkilodest vabanemist soovitada.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 22:31; 19.04 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://tim.blog/2012/07/12/how-to-lose-100-pounds/

Proovitud. Toimib elustiilina varsti juba 10 aastat. Mul oli küll ainult 20 kg vaja alla võtta.

Mina söön kogu aeg sarnaselt, va nn patupäevi ei tee. Kaal ei lange, vaid püsib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hakkasin siis aktiivselt asjaga tegelema, kui kaal näitas ‘ülekaalulise’ asemel juba ‘rasvunud’. Eks ma ise teadsin ka – riided ei läinud selga, kõndimine muutus raskeks. Otsustasin teha 30-päeva väljakutse – 30 päeva jooksul teen oma elustiilis mõned muudatused ja vaatan, kas ja kuidas asi muutub.

Hakkasin toidupäevikut pidama. Kirjutan ausalt üles kõik asjad, mida päeva jooksul söön. Ka need paar ampsu laste hommikuhelveste pakist ja töökaaslase antud 1 komm. Päevik on iseenda jaoks – ma ei näita seda kellelegi. Peamine on enda vastu aus olla ja mitte midagi välja jätta. Kuu lõpus vaatan üle ja analüüsin, kas mul oli ikka kõike seda vaja sisse süüa. Aus vastus – ei, muidugi mitte. Üsna paljud asjad oleksin võinud söömata jätta.

Otsustasin loobuda magusast ja snäkkidest, samuti nisujahust pagaritoodetest ja rohkelt süsivesikuid sisaldavatest toitudest. Valin valgu- ja rasvarikka toidu. Võileibu ja putru enam hommikuti ei söö – selle asemel muna ja peekon.

Peale 18.00 enam ei söö. Kuigi algul tahtsin just õhtuti hirmsasti süüa, aga see hilisõhtune sööming tekitas raskustunde. Nüüd on palju parem – organism on juba harjunud, et enne magamaminekut enam midagi ei saa. Ja ei nõua ka enam.

Olen teinud juba kaks 30-päevast perioodi ja 9kg alla saanud. Hetkel on kolmas 30-päeva periood käsil. Kaal langeb, ma olen ‘rasvunud’ olekust ‘ülekaaluliseks’ muutunud. Normkaaluni on veel 6-7kg minna (oleneb, kas KMI või BMI skaala järgi).

On küll raske – vahel tahaks ikka midagi head. Siis lähen poodi ja ostan ühe valgubatooni (aga ainult ühe – ei osta 2-3tk, et järgmiseks/ülejärgmiseks päevaks ka. Ma sööksin nad ikkagi samal päeval ära). Iga päev poes ei käi ega toidukullerit telli.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 178 )


Esileht Ilu ja tervis Tugevast ülekaalust vabaks