Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Tugiisikust sünnitamise juures.

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Tugiisikust sünnitamise juures.

Postitas:
Kägu

Aeg hakkab varsti nii kaugele jõudma, et kohe kohe sünnitus ukse ees. Kuna eelmine sünnitus oli minu jaoks vaimselt täiesti traumeeriv, siis seekord olen juba mitu nädalat ette paanikas olnud. Pean mainima, et esimese sünnitusega ei tundnud ühtegi väljakannatamatut valu, teine sünnitus käis kiirelt, ent valu võttis mõistuse. Vahepeal isegi kaalusin keisrit, aga ei, tuleb ennast kokku võtta ja otsustasin, et üritan ennast igati vaimselt ett valmistada.Kõige jooga, hingamise jm juures, proovin ka mehele selgeks teha, et seekord sooviksin temapoolset rohkemat valmisolekut ja teadlikkust. Otsisin tema jaoks välja artiklid, raamatud jne, kus on kirjutatud tugiisiku rollist, panin meid kirja tugiisiku loengusse. Tema reaktsioon sellele kõigele oli, et on juba kahe lapse sünni juures olnud ning pole tal mingit ettevalmistust tarvis. Üritasin talle võimalikult valutult selgeks teha, eelmiste sünnituste juures tundus ta mulle täiesti kasutu – ei ta osanud mind õieti hingamise juures aidata, asendite vahetamise ajal pidi ise ukerdama, rääkimata sellest, et ta oleks mind massasiga vm proovinud aidata. Tema ainult istus ja vaatas pealt. Ühesõnaga lõpuks läksime tülli ja ma ei kavatse teda kaasa võtta, kui ta ei ole nõus ennast natuke rohkem harima. Muidugi võib olla ma ei tahagi, et ta minu läheduses sellel ajal on jne, aga mul on kindlustunne, kui tean, et ta natukenegi rohkem teadlik neist asjust on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Tugiisikust sünnitamise juures.

Minu oma ka ei osanud õiget massaazi teha, aga see teadmine juba, et ta seal oli ja et ma ta kätt hoida (loe: pigistada/litsuda) sain oli piisav minu jaoks. ÄE tegi vahepeal head massaazi ja siis ta küll üritas järgi teha, aga kasutult. Liiga pehmed käed selleks:P Samas meil pisike tuli tsipa liiga vara ka, et meil tgtl oli aeg kinni tundi pandud, aga lihtsalt ei jõudnud sinna:D

Please wait...
Postitas:
Kägu

No see on küll jabur…otsi siis mõni arst endale appi…Mees on selline nagu ta on. Minu oma ei lugenud ühtegi artiklit, raamatut ega käinud loengus. Sünnituse ajal oli nii palju abis kui vaja oli…Aitas mul liikuda…hoidis mu kätt, hingas koos minuga valusid üle..Pressimise ajal toetas selga….See kõik tuli nö tegevuse käigus…Pressimise ajal ütles arst talle kuidas ta mind aidata saaks…ja nii ta tegi:)
Valude ajal dikteerisin mina, mida ta teha saaks….ausaltöelda nii ongi kõige mugavam…Oleks ta seal \”oma peaga\” massaazi hakanud tegema, sest raamat nii õpetas…ma oleks elu vihale läinud, sest seda ma küll ei vajanud….
See et sa ise oma mehele ei oska oma vajadusi ja soove väljendada, on sinu enda mure..Sinu mees ei pea selleks küll minema koolitusele ega lugema kuidas sünnitajat abistada…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa tõesti tahad kõrvale kedagi kes on sündind tark ja teab kõigest kõike oled ikka paras egoist! Võta arst omale kõrvale mitte mees… Mees on nagu on,omavahel peab rääkima ja väljenadama oma soove nii et ka teised aru saavad…Mina oma meest ei saada kl kuhugi…mul omal suu peas et rääkida kuidas midagi soovin ja tahan!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga äkki ei suutnud sa talle selgeks teha, mida sa just sel hetkel temast tahad.

Mul oli mees kõrval, loengus käisime, kuid seal ingit eriväljaõpet küll tugiisikule ei tehtud. Räägiti vaid, et kuidas võiks käituda ning kui sünnitaja su valude ajal p….. saadab, siis ei tasu seda tõsiselt võtta jne. Keegi ei õpetanud mingeid mazaazi võtteid.

Minul oli küll mehest väga suur abi. Kui tahtsin, et selga masseeriks, siis ütlesingi nii, et nüüd masseeri. Kui liiga tugevalt, käskisin õrnemalt või vastupidi. Samuti aitas asendeid muuta, kui vaja oli, kuid enamus ajast olin ma püsti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu mehest oli mul palju abi. ämmakas oli ka muidugi kogenud suhtleja ja kamandas mu mehe tööle:D kõige paremas mõttes. Kuid mitte seda ei tahtnud ma rääkida.
Ma käisin sünnituse loengul ja seal oli üks naine, kes ei olnud ei olnud koos
mehega ja ta ütles, et tema on üksi, sest eelmisel sünnitusel oli mees täiesti kasutu ja lihtsalt segas oma kohalolekuga(seejärel poetas paar head sõna ka mehe kohta). Ilmselgelt oli see naine endale selgeks teinud, et mehega koos sünnitamine ie ole tema jaoks ja kõik. Äkki sa ei vaja tõesti meest sinna, aga äkki vajad ikkagi.. Ikka koos peate arutama seda, aga otsustaja oled SINA, sest SINA sünnitad, SUL peab hea olema:)

aga jah, mees on nagu on. tale ei jõua su jutt vb. üldse kohale, mida sa oma aitamise jutuga nõuad talt:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Tugiisikust sünnitamise juures.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.