Esileht Lapse ootamine Tuharas närvivalu raseduse lõpus

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Tuharas närvivalu raseduse lõpus

Postitas:
Kägu

Raseduse suurus 38 nädalat. Umbes paar nädalat tagasi tekkis selline närvivalu paremasse tuharasse. Valu pole pidev, pigem hootine, mõni päev üldse ei valutagi. Valu tekib just füüsilisel koormusel, kestab lühikest aega, selline tunne nagu jalg tahaks alt ära kaduda, valu ajal kõndida ei saa. Millest see tingitud olla võib? Millega leevandada?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leevendada*

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida su ämmaemand arvab?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt on tegu sciatica’ga. See on siis närvivalu mis kiirgab närvidest mis tulevad välja selgroo kõige alumiste diskide vahelt ja üldjuhul on ühel pool keha (tagumik, tuharad, halvimal juhul jookseb täitsa jalga all välja) korraga. Mul on see juba tuttav vana spordivigastus, aga nüüd rasedusega lööb ka aeg-ajalt välja. Mul aitab kõige paremini sõrmenukkidega sabakondi juurest mudimine, see aitab pinget leevendada ja valul tagasi tõmbuda. Üldiselt mida vähem survet nendele närvidele paned, seda parem on, nt väldid selle tagumikupoole peal istumist kus valu parasjagu aktiivne jne. Mõni pilt ka, et paremini illustreerida:

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et mul on täpselt sama asi, kuid rasedust on alles 17+4, kuid paar kolm nädalat olen seda valu kindlasti tundnud. Alguses ei oskanud seda kuidagi rasedusega seostada, aga vot siis. Eriti tunnen ma seda õhtuti, hommikul ja päeval ei saa eriti midagi aru, aga õhtul annab ikka tunda. Ja mulle endale tundub, et bebeile meeldib vasakpool ka palju rohkem ja, et ta veedab sealpool rohkem aega. Guugeldasin ja hakkan erinevaid harjutusi proovima, loodan, et aitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliseid asju ravib ainult sünnitus, aga võid abi küsida kas füsioterapeudilt vms, magamisasendite, võimlemise või lõõgastusharjutuste kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Lapse ootamine Tuharas närvivalu raseduse lõpus